Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654957#p654957:2lkj6gj8 je napisao(la):
Igor » Fri Aug 30, 2019 2:08 pm[/url]":2lkj6gj8]Vratimo se temi ;)

... da bi nam se vratija Gaga. :mrgreen:
 
Стално ће бити гужва....сада се ту ништа не може! Баш ме занима да ли уопште желе, када једном почну радити Прељина-Пожега, прво да ураде обилазницу око Чачка?
 
Majstore mislim da od toga nema nista. A ista je prica kao ovo do Obrenovca,samo sto nije jos aktuelno,ali bice ,bice.
Oko Cacka guzvu stvaraju ne samo ka Bg nego i ka Mrcajevcima i Kraljevu,ali kad neko planira 5 semafora na obilaznici sve je jasno. Mislim da na nekim delovima mofu da se dodaju po traka u oba smera ,ali samo do kruznog toka u Konjevicima,ovo ostalo ne pomaze.
I isto je kao u Obrenovcu - puno ljudi nece ici na AP bilo K11 bilo Moravski koridor, nego ce nastaviti da se mrcvare kao do sad.
Ali bitno je da svaka raskrsnica ima prikljucak na obilaznicu, da se Cacani ne muče, a kad izađu na obilaznicu onda su svi redom u problemu...
 
Тужно је ако је тако. Мене у овој земљи изненади када се нешто уради како треба! Међутим изненађења је све мање!
 
Realno ring road oko cacka u profilu brze ceste je podjednako bitan kao i oko bg kao i moravski koridor. Mnogo ljudi gravitira postojecom obilaznicom oko cacka posebno ujutru i uvece kad idu i vracaju se s posla.

Ali nas mentalitet je takav. Austrijanac gradi glavni put pa odatle 5 do 10 km kucu. A mi mislimo da cemo ustedeti ako nam put prolazi pored spavace sobe, ako je sve tu blizu
 
Bravo majstore za Taru.
Maxime nisi baš u pravu. Za naš mentalitet ili narod. To ima samo veze sa vlašću.
Evo praktično potvrde.
Ja sam rodom iz Bajine Bašte.
To je jedno mlado naselje osnovano krajem 19 veka, blizu reke Drine.
Pogledaj ako te ne mrzi na mapi kako stoje ulice u centru.
Videćes da su "u vinklu". Nadam se da ces mi poverovati ako ti kažem da su fasade zgrada i kuca u tim ulicama takodje u liniji.
Dakle nešto slicno kao vojvodjanska naselja. No ovo naselje je iz srpske a ne autrougarske vlasti.
E to ti je bilo tako u nekom redu do otprilike kraja 60ih godina prošlog veka. A onda je sve otišlo dođavola.
A zivi isti narod. Onda i sad.
Pa ti vidi sta se promenilo.
I ko tu može biti odgovoran.
Samo jedna stranka. Država. Njeni organi koji ne rade posao. Je****i katastar i sve ostalo sto ide.

Kupi čovek, naš, neku kucu u LA 80ih godina prošlog veka.
Posle sedam dana stiže mu iz opštine podebela knjiga na oko 800 strana sta moze a šta ne može da radi da kucom i placem oko nje. Svaki detalj. Da proširuje pravi terasu zida menja ogradu ma sve piše.
Ako ce nesto da radi ode i samo prijavi.
E to je red.
Da ima reda kod nas kuca pored magistrala ne bi ni bilo. Ili se ne bi ruslle kuce po Vracaru Mirijevu pa pravile zgrade a infrastruktura nikakva za bar 10 puta veci broj stanovnika.
I tako dalje.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Mnogo je gore kad tu kucu i spavacu sobu postavis uz put!
Pisao je neko ,i zaista je tako, neko je dozvolio onako blisko naseljavanje fa je to katastrofa, narocito odpravca Pz pa do poslednjeg semafora. ,kada krene ona tzv.industriska zona ,ne znam kako se zove konkretno,ali moze da bude prosirenje sa po trakom u oba smera i ne znam sta se ceka sa tim. Isto, ka Mrcajevcima mislim da treba prosirenje, ali ko nas pa i pita nesto. I mislim da ,iako nema zastoj drastican kao kroz Umku i tamo taj deo,da se i u Cacku itekako oseti veca kolicina saobraćaja. Mi npr sad i do 15min duze putujemo oko Cacka
 
Da se ovo gradi u Srbiji Vucic i ona plava bi govorili da je ovi najteza dionica na svijetu... Ma kakvi mostovi, tuneli.. najteze je graditi put kroz ravnicu.. :D :D inace ovaj most koji ce biti navisi vijadukt na svijetu visine 328metara i dugacak oko 2.1 km kosta nesto preko 150miliona... Takav most u Srbiji ili bilo gdje na Balkanu bi kostao bar milijardu.. u Srbiji 990 miliona jer ovi vase rade transparentno :)
https://youtu.be/vP4udU0Mzn0
 
Pa zato Srbija (a ni mnogi drugi), ni ne moze da gradi takav most. Jer da bi dosao u poziciju da ga gradis moras pre toga biti na jednom stepenu svesti koji iskljucuje razmisljanje kakvo imaju navedeni likovi u Srbiji, a I sire na Balkanu, pa I Evropi. Zapravo da bi uopste imao milijarrdu I po ljudi kao Kina ili Indija, moras razmisljati na drugi nacin, jer mi smo se tukli kad nas je bilo svega 20 miliona. Kinezi nisu indoktrinirani tim religioznim podelama hriscanstva, islama I sl, njima glavni parametar nije Vuckov &Zapadni parametar - profitabilnost, vec indeks ljudskog razvoja, srece.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655220#p655220:150w6363 je napisao(la):
nikola92pg » Sub Avg 31, 2019 2:10 am[/url]":150w6363]Da se ovo gradi u Srbiji Vucic i ona plava bi govorili da je ovi najteza dionica na svijetu... Ma kakvi mostovi, tuneli.. najteze je graditi put kroz ravnicu.. :D :D inace ovaj most koji ce biti navisi vijadukt na svijetu visine 328metara i dugacak oko 2.1 km kosta nesto preko 150miliona... Takav most u Srbiji ili bilo gdje na Balkanu bi kostao bar milijardu.. u Srbiji 990 miliona jer ovi vase rade transparentno :)
https://youtu.be/vP4udU0Mzn0
E vala ti je svaka na mestu komsija :sesir: :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655220#p655220:18fzy8pv je napisao(la):
nikola92pg » Sub Avg 31, 2019 2:10 am[/url]":18fzy8pv]Da se ovo gradi u Srbiji Vucic i ona plava bi govorili da je ovi najteza dionica na svijetu... Ma kakvi mostovi, tuneli.. najteze je graditi put kroz ravnicu.. :D :D inace ovaj most koji ce biti navisi vijadukt na svijetu visine 328metara i dugacak oko 2.1 km kosta nesto preko 150miliona... Takav most u Srbiji ili bilo gdje na Balkanu bi kostao bar milijardu.. u Srbiji 990 miliona jer ovi vase rade transparentno :)
https://youtu.be/vP4udU0Mzn0

Rece covek iz CG verovatno ohrabren postenjem svoje vlasti... Zato se ti sekiras za nasu Srbiju jer mi nase obaveze prema izvodjacima placamo na vreme a VI???
 
Pa zar nije tuzno/ tragicno kad nam nase komsije ukazuju na to koliko smo slepi?
A mislim da Nikola nema nikakve zle namere niti pretenzije na nasu teritoriju, vec covek samo ima zdrav razum i logicno zapazanje tj. razmisljanje.
Zasto ako covek kaze istinu se mnogi odmah vredjaju i sto je jos gore, pokusavaju da omalovazavaju onoga koji je to rekao?
Zasto mi je sve to odnekud poznato...?
 
Bas je svijetao primjer izgradnja 40 km autoputa u CG koji kosta milijardu jer je zaboravljena glavna petlja u projektu a i niko se nije sjetio da treba dovesti i neku struju pa voda nekuda mora da ide,komedija.
Projekat snova.
Uz sve to trebalo je da cijela dionica bude otvorena u maju ove godine a nije jos ni most spojen.
Zbog svega navedenog Srbija posle Pozege skrece ka Sarajevu put jer niko normalan nece da pravi put do Boljara i onda ceka 20 godina da CG zavrsi jos 145 km puta a sad ne postoje ni projekti ni izvodjaci niti otkup zemlje na trasi,nikakve aktivnosti.
Kreditna sposobnost nam je tragikomicna i kad sve to uzmemo u obzir bolje da cutimo.
Iako se ljudima u Srbiji cini da je tamo sve najgore i prosto obozavaju da kukaju i svoju zemlju olajavaju uvjek i u svakoj prilici za Crnu Goru je Srbija kad je u putanju izgradnja saobracajne infrastrukture Svajcarska.
 
Vala Mrgude, ja samo usled prisile placam na vreme Vuckove, Tadiceve...& Co obaveze. I to je katastrofa kako nas deru (npr akcize goriva, Infostan...), kako nam uvecavaju obaveze ugradjivanjem u cenu autoputa... pa zar to nije za osudu umesto da se hvalimo da uredno placamo te robovlasnicke obaveze? A druga stvar, meni nije jasna podela na Mi I Vi kada je meni Srbija, Stara Hercegovina u Cg I BH, jedno isto. Znam da Milu, Vucku & Co nije, ali meni jeste. Zato sam puno puta I predlagao da se na ovoj temi prati I deo izgradnje kroz Cg ovog jedinstvenog autoputa, ali nije prihvaceno od moderatora.
Vezano za krak ka Sarajajevo, I ja sam se nadao da ce tolko hvaljeni I najavljivani Turci to poceti, kad ono trt Milojka, oni sad u Srbiji pocinju svega 20tak km kroz Stemsku ravnicu, od tolko stotina brdovitih kilometara ka Sarajevu, a najgore sad kad to krecu ni ne spominju gradju od Pozege ka Visegradu, kao da je sad cak I upitno dal ce se to graditi. Ali ovo ka Cgce kad tad biti gotovo, nemojte sumnjate u to, pa nece sigurno autoput za vjek vjekov ostati nespojen na polovici.
 
Vrijeđaju se jer govorim istinu... Ni u jednom trenutku nisam hvalio CG jer su kod nas pokrali sve što je moglo... i sjekiram se za NAŠU SRBIJU, jer iako živim u CG u Srbiji mi je mnogo rodbine i ženina cijela strana... A izgleda po vama ja Srbiji želim loše jer ne volim nijednog vašeg političara, a i ovamo kod mene nijednog.
 
Naravno kriva je vlast ne kazem. Ali nama je u mentalitetu stvarno da mislimo da ako je nesto trenutno brzo i lratko daj to da uradimo a sutra sta ce biti nije bitno. Navikli su nas komunisti tako a ovi danas tek to da ne pricam sta rade. Sve je manje domacina u srbiji i domacinskog razmisljanja. To odgovorno tvrdim jer podjednako vremena u svom zivotu provodim u selu od 2000 ljudi, u malom gradu od 20 000 ljudi i u beogradu od 2 miliona. Ja sam sa sela ali seljak racuna na 3 decimale sve u zivotu i u svemu trazi racunicu. Nemoj da zivis uopste brate kad nemas racun jbg. Ja sam se uzasnuo da covek nema metlu i djubrovnik u kuci ali za cigare se uvek ima. To me je bas raspametilo. Hocu da kazem da treba pod hitno uvesti domacinstvo u skole, pod hitno. Mladi bilo da su musko ili zensko ne znaju apsolutno nista sem da cackaju fejs i instagram po ceo dan. Pa sta ocekujemo kakva ce vlast da bude. Kome jos treba metla u kuci?:) racun na 3 decimale nije bas uzrokovan malim primanjima. Samo je problem u mentalitetu, nasledju i sl. Za mene nije samo kradja ako se vlast ugradi na autoputu. Za mene je kradja ako te poslodavac placa ispod 500 evra a ako je iole jaci poslodavac ako olaca ispod 1000 evra. To sve racunam u onih 10¹²
 
NEMA "VI" I "MI"!!!!!!!!!!
Jedan je narod!

Srpski narod! I u CG i u SRB i u RS!
Daće Bog, biće to sve u jednim granicama... preživeli smo i gore zulumćare, preživećemo i ove!
 
I ja mislim da ce pre poceti prema Kotromanu nego prema Cg . barem prvi deo od 3o km. do Mackata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655302#p655302:3rz7gx81 je napisao(la):
Perkan » Sub Avg 31, 2019 12:36 pm[/url]":3rz7gx81]NEMA "VI" I "MI"!!!!!!!!!!
Jedan je narod!

Srpski narod! I u CG i u SRB i u RS!
Daće Bog, biće to sve u jednim granicama... preživeli smo i gore zulumćare, preživećemo i ove!
Slažem se, jedan je narod, granice su samo veštačke. Nismo ni svesni koliko smo povezani korenski, kulturno, na svaki način...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655220#p655220:52yezxgi je napisao(la):
nikola92pg » Sub Avg 31, 2019 5:10 am[/url]":52yezxgi]Da se ovo gradi u Srbiji Vucic i ona plava bi govorili da je ovi najteza dionica na svijetu... Ma kakvi mostovi, tuneli.. najteze je graditi put kroz ravnicu.. :D :D inace ovaj most koji ce biti navisi vijadukt na svijetu visine 328metara i dugacak oko 2.1 km kosta nesto preko 150miliona... Takav most u Srbiji ili bilo gdje na Balkanu bi kostao bar milijardu.. u Srbiji 990 miliona jer ovi vase rade transparentno :)
https://youtu.be/vP4udU0Mzn0

Ima tema CG za hvalospeve o tvojoj zemlji. Kad si u gostima nije kulturno pljuvati domacina, bez obzira kako ti dozivljavao Srbiju i njeno rukovodstvo!
 
Vrh