Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629364#p629364:r21xhio9 je napisao(la):
prostorni planer » Uto Jun 11, 2019 9:55 pm[/url]":r21xhio9]Pravo da vam kazem bas sam se smorio danas, jer sam ja otvorio ovu temu 2010. godine, medju prvima pravio reportaze i slikao deo Ub - Lajkovac i posle malo razocarano nisam vise pisao na ovoj temi jer eto skoro smo dosli do deset godina od otvaranja teme a jos nismo sa auto putem ni do Cacka dosli gledano od Beograda. Sve to previse traje, previse se fuserise, sve se narod drzi u nadi ove godine, sledece godine, jos malo, sad ce ova deonica sad ce ona, a zivot prolazi. Kada cemo mi uzivati u blagodetima tih auto puteva, kada cemo ih koristiti. Mogu samo da zamislim kako to izgleda iz pogleda mog oca ili Krcana, koji ceo zivot cekaju da se provozaju kao ljudi. I onda politicarima nije nista jos pola godine. Pa sta otvoricemo ga do kraja leta, do nove godine, a neki cekaju decenijama...
:sesir: naklon do poda! Ja sam mislila da je cela " prva garnitura forumasa na temi" digla ruke i od foruma i od Srbije! Iskteno mi je drago sto si ovde i dalje ,nadam se da je ovo poslednja godina,da pratis završnicu!
 
Pratim vas uglavnom, slabo komentarisem. Vidim da je mira najveci optimista ovde. Ja pisem iz Nemacke i zivim za dan kad ce se sve da zavrsiti, jos kad bi autoput bio kao u Nemackoj bez ogranicenja i putarine bila bi milina voziti. U svakom slucaju nadam se da ce ceo autoput do Crne Gore biti kompletiran najkasnije za 3 godine i da se ovaj post nece oduziti do 2029, mada tempo kojim su gradili do sada, ne obecava. Predlazem da se svi okupimo jednog dana kad autoput do CG bude gotov i da to skupa lepo proslavimo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogli bi članovi foruma da otvore svečano neku od deonica ;)

Možda je prilika da umesto standardne postave deonicu otvore zainiteresovani građani i naravno graditelji :gobb:
 
Jedno pitanje od nepoznavaoca lokalnih prilika - kakva je realna situacija sa petljom Lajkovac, tj. ima li šanse da se pusti Lajkovac-Ljig?

Hvala :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629381#p629381:2u7bs892 je napisao(la):
Markoni1 » Tue Jun 11, 2019 11:59 pm[/url]":2u7bs892] Predlazem da se svi okupimo jednog dana kad autoput do CG bude gotov i da to skupa lepo proslavimo

U kafani "Kod poslednje čaše", negde na magistrali.
Možda naleti i Jednoruki Krstivoje.

:vops:
 
Presecanje vrpce na Pesteru cemo svi ovde gledati iz starackog doma, kada je skoro deset godina proslo od otvaranja radova a jos ni Beograd i Cacak nisu povezani. Koliko ce raditi teze deonice od Pozege do granice sa CG.
 
Ja u ovu temu, tzv K11, racunam I Pancevo-Vrsac :) Tako da, ima tu jos da se radi. Ali najvaznije da se izgradi do Pozege I da, ako bude islo po planu, sa Kinezima uskoro potpisu ugovor za sektor C Beogradske obilaznice od Bubanj Potoka do Panceva, memorandum ranije potpisan.
Ako je Prostorni planer koji je pre 9 godina otvorio temu, posle tolko vremena sada optimista, onda I ja se nadam da ce pre septembra zavrsiti glinenu I pustiti autoput. Jer ipak je sad utisak da se na njoj ubrzano radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629387#p629387:pbqr7wcj je napisao(la):
Igor » Uto Jun 11, 2019 11:12 pm[/url]":pbqr7wcj]Mogli bi članovi foruma da otvore svečano neku od deonica ;)

Možda je prilika da umesto standardne postave deonicu otvore zainiteresovani građani i naravno graditelji :gobb:
Ovaj Igor nas zeza? ! Nema proslave vec 6ti put( ako dobro brojim). Jedino da se gradjani spontano okupe i otvore pa ne moramo koristiti dok ne zavrse hahahahaha.
Ali ja se ne slazem sa tim,hocu otvoren autobus i na ovom Koridoru ,pa ako krenu kise u septembru , nek pomere za 2020g. Cekamo 70g ,sta je jos 2-3g.

@markoni1 -Mira ispada najveca bu**** sto misli da ako se nesto kaze obecanje se mora odrzati,natocito kad nema ni mesec dana do otvaranja deonice.
Nije problem u jos mesec ,3,6mes,ali niko ne razume zasto? Ovo vise deluje na neki lopovluk nego na ozbiljan rad,e u tome je problem. I to po 6ti put bez objasnjenja. Ali nema bunta,nema reakcije. Po forumima ima,a na zvanicnoj fb stranici Zorane Mihajlović samo lajkovi i aplauzi. Briga njih za to koliko je ljudi nezadovoljno ,znam,ali nrma puno nacina za iskazivanje revolta do izbora,a i tad ne biramo nju,vec neko drugi je stavi u ovaj sektor
 
Surčinska jutros
11870e6de1847ecf071ee0063e23c515.jpg
788172d0da70679b083f07cd22e674c5.jpg
 
Hvala na slikama Mo. Nadam se da m neces zameriti, uporedio sam tvoje slike pre 6 dana i danas, vidi se osetan napredak, desni deo nadvoznjaka je stavljen.
 
Naprotiv,drago mi je ...uglavnom sam na gradilistima sa telefonom,a preko dana na suncu znas i sam koliko je nezgodno bilo sta analizirati.
 
„Od vas očekujemo punu posvećenost kako bi do kraja leta autoput od Obrenovca do Čačka bio pušten u saobraćaj“, rekla je ministarka. (6. 6.)

Ja nisam pratio nekoliko dana i izguglam i vidim ovo i eto. Koja je ovo doza smelosti i bahatosti, to je za ne poverovati. Verovatno sve ide ka tome da završe kad i od Surčina do Obrenovca.
 
Pozdrav ljudi nov sam na forumu al pratim ovu temu vec duze vreme.u nadi da cemo konacno cuti dobre vesto po pitanju otvaranja autoputa.

Inace jedna informacija u koju verovatno niko od nas ne veruje vise da ce se ostvariti
Gradonacelnik Cacka Milun Todorovic je danas rekao da ce se u toku jula pustiti Cacak Obrenovac.
 
Prosle godine u ovo doba rok za otvaranje je bio "do kraja godine (2018.)". Ja to u putu iz Obrenovca pricam prijatelju koji je "dobar" sa tamosnjim vlastima i predsednikom opstine Č. Kaze mi on da nema sanse do kraja godine i da nece biti sigurno do kraja 2019. Jako sam sumnjao u to i nisam to uzimao uopste kao pouzdanu informaciju. Mozda sam to i ovde nekad pomenuo, ali kome god sam ovako usmeno rekao, bilo je "ma daj, nema sanse, sve je pri kraju, rekli su do kraja 2018." itd. Ispostavilo se da je taj prijatelj imao dobru informaciju, mada se jos uvek nadam u taj kraj leta, sto ce ustvari biti kraj Septembra, ali opet bolje Septembar nego Decembar.

Inace, u nedelju sam se vracao iz Obrenovca i od petlje u Obrenovcu do mosta na Adi mi je trebalo 43 minuta. oko 1-1.5 km pre semafora u Umki i Baricu ceka se u koloni. Kada pusti semafor, pomeri se kolona dosta, jer dugo je zeleno, ali opet, ogromna je to guzva. Kada puste AP tu ce trebati i vise vremena. Ako se uzme u obzir da meni iz naselja Stepa treba 12-14min do mosta na Adi, to znaci da mi treba 55 min do AP a kad ga puste verovatno i 1h. Za to vreme se Ibarskom stigne do Celija.
 
Viper993 dobrodošao! Hvala za dojavu od mene,ali ne veruj politicaru ! Hihihihi
@Nikolino pa uvek ces imati varihantu da ides ibarskom. I sad jako puno ljudi putuje ibarskom pteko Rudnika,ne koriste svi AP. Verovatno guzve zavise i od doba dana. Mi smo npr isli tim delom i bez problema prolazili u vise navrata. A i zo je nekih 6 mes po zvanicnom roku,doduse i za deo do Obrenovca su rekli "nakon 6mes od otvaranja do Ljiga imacemo APu funkciji" ali da im vetujemo
Nego sta mislis da opet provozas svog prijatelja i pitas za info?
 
Нешто ми се свиђа идеја да отворимо аутопут. Што да не? Шта би било кад би се окупили на Обреновачкој петљи за Видовдан, па полако ка Пpељини. Екипа одоздо крене од Прељине ка Обреновцу.... па где се сретнемо, направимо весеље. Понесе ко шта има. Маказе и црвена трака су "обавезни".
 
Slažem se Gringo ali vidiš ništa dok Mira ne odobri :)
 
Pa ako ce se AP zvati po mom nik-u moja reč se mora poštovati!

Gringo,stavili betonske barikade iz pravca Dići, jedino peske da krenemo. Mozda moze u Lajkovcu da se prodje kolima pa da se.sretnemo i bratski pozdravimo negde na glinenoj? Ponesemo i po lopatu da pomognemo ljudima? Ajde,slazem se,kad krećemo?
 
Ideja je odlicna ali je za sve bolje da ja ne idem jer ako naletimo na nekog politicara, verujte mi, ta lopata bi radila ... a zna se sta nakon toga sledi....
 
Može i po završetku glinene kada sve bude završeno.
 
Sacekajte!!! Cim prodjem danas trasu od obilaznice do tunela, izdajemo naredbu "RAZVALJUJ BARIJERE" i otvaramo trasu :grand: :lool:
 
U nedelju sam išao iz pravca čačka i nedaleko od uključenja na a-put, naletim na neko dešavanje, ljudi usporavaju, pale sva 4. Već sam se presekao, nešto se desilo ispred i usporio sam dovoljno... Bilo mi je čudno što su svi u desnoj traci pa sam se zapitao šta ja to ne vidim. Onda mi je postalo jasno i tad sam rešio i da snimim. Sklonio sam zvuk iz videa zbog konstantnih pritužbi supruge na to što vozim i snimam :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kd_DLFsi2ZM[/youtube]
 
Mel hahahahaha koji carevi! Bas je dobra fora! Svatovi

@KrCane dobro nam došao! Samo daj znak i stižemo!
 
Vrh