Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Kad sam pogledao Maslarov snimak tacno se vidi da rade deo kod nadvoznjaka za jezero i tamo izgleda oni kamioni stvarno idu ali napredak je očajan a na ostatku trase što reče zemljani stoje .Stvarno nikakve logike ili su dobili neki nama nepoznat rok i sad polako rade bez dodatnih troskova i žurbe.
 
Uvek lepe fotke druze samo šalji .Ima li kakvih inf o glinenoj što ovako mrcvare.
 
Vidim svi pominjete neku "glinenu". Sta je to i gde se nalazi?
 
"глинена" је деоница пута у коју је извођач поред будног ока надзора уградио неадекватан материјал у подлогу. На неким местим су видљиве пукотине у асфалту као последица тога. Глинене се налазе по новоизграђеним деоницама аутопутева к10 и к11. За њих је увек крив једино Мркоњић (никад није крив извођач, надзор, нити актуелни министар)
 
"Glinena" je odomaćeni naziv za delove deonice Ub-Lajkovac u dužini od oko 2,6 km (13 deonica). Naziv "glinena" je zbog tampona koji je u startu loše odrađen i uglavnom se sastoji od zemlje umesto kamena. Sada se to popravlja, ali dinamika završetka radova je apsolutna enigma za nas ovde na forumu.
 
Od juna Beograd - Čačak
Naslovna Informera kako ga nazivaju " državni tabloid"
pa sami procenite istinitost.
 
Ja sad da nadjem barem tri takve bombasticne najave za različite termine otvaranja. Ništa im ne verujem dok ne bude saobracaj pušten.

Dobrodošao ttnt,prati forum i sve ćeš saznati- i sela i zaseoke i trasu AP!
 
Ma i da hoce ne mogu vise prolongirat pustanje.Zavrsice tunel pa nece ga valjda drzag zatvorenog a ja i dalje mislim da ce glinena bit gotova do tad.
 
Evo jos jedna lepa vest! U toku je asfaltiranje onog jedinog ne asfaltiranog dela izmedju tunela Brancic i onog mosta stotinak metara iza tunela, ka petlji Ljig!
 
Zaista lepa vest.
I bitna.
Jer, iako svi očekujemo otvaranje od Obrenovca do već završene "azerske deonice", veliki napredak bi bio i puštanje od Lajkovca.
Pa čak i samo od petlje Ljig da se veže i vozi kroz tunel, povećala bi se bezbednost i vozačima, ali još više i bezbednost i život stanovnika Ljiga.
Da ne zanemarimo što bi se putovanje dodatno vremenski skratilo...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613903#p613903:2bz3l0rc je napisao(la):
KrCan » Čet Apr 04, 2019 12:21 pm[/url]":2bz3l0rc]Evo jos jedna lepa vest! U toku je asfaltiranje onog jedinog ne asfaltiranog dela izmedju tunela Brancic i onog mosta stotinak metara iza tunela, ka petlji Ljig!
:dil: eto kad si čovek koji ima ljude na pravim mestima ,i pri tome želiš da podelis informacije kao rezultat mi prvi saznamo stvari! Hvala puno

Jedno pitanjce ( od milion dolara) Da li sve u tunelu teče po planu? Ne moraju slike ,ne mora ništa drugo samo da li je za sad i dalje plan da do juna bude gotov ? Ok ti si govorio kraj juna ,ali to je to.
U napred ti hvala znam da ćeš ako nešto saznas javiti!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613754#p613754:1f8mvg66 je napisao(la):
Darko78 » Sre Apr 03, 2019 10:25 pm[/url]":1f8mvg66]Uvek lepe fotke druze samo šalji .Ima li kakvih inf o glinenoj što ovako mrcvare.
Hvala.
Za sada nemam info za Ub-Lajkovac.
 
MiraC":321d7pzk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613903#p613903:321d7pzk je napisao(la):
KrCan » Čet Apr 04, 2019 12:21 pm[/url]":321d7pzk]Evo jos jedna lepa vest! U toku je asfaltiranje onog jedinog ne asfaltiranog dela izmedju tunela Brancic i onog mosta stotinak metara iza tunela, ka petlji Ljig!
:dil: eto kad si čovek koji ima ljude na pravim mestima ,i pri tome želiš da podelis informacije kao rezultat mi prvi saznamo stvari! Hvala puno

Jedno pitanjce ( od milion dolara) Da li sve u tunelu teče po planu? Ne moraju slike ,ne mora ništa drugo samo da li je za sad i dalje plan da do juna bude gotov ? Ok ti si govorio kraj juna ,ali to je to.
U napred ti hvala znam da ćeš ako nešto saznas javiti!
Na zalost zivim sa velikom vremenskom razlikom +10 u odnosu na vas u Srbiji, pa sam zaspao i tek sad ovaj odgovor na pitanje od "milion dolara".
Sto se tice gradjevinskih radova sve tece po planu. Doslovno je preostalo pranje obadve tunelske cevi, susenje i farbanje, a potom i asfaltiranje zavrsnog sloja, te iscrtavanje linija i to je to!
Sto se tice EM opremanja radi se punom parom, sva oprema je tu i ima jako mnogo podizvodjaca i svi rade maksimalno moguce! Svi podizvodjaci su domace firme /po direktivi/, ali i tu je bio mali zaostatak jer je iz nekih razloga moralo doci do preprojektovanja prvobitnog projekta o EM opremanju, po kome je trebalo sve zavrsiti do 15 Maja medjutim to je sad definitivno probijeno do prve polovine Juna!
E sad kad ce biti otvaranje i sta ce se sve tacno otvoriti to je moje pitanje od M$, zato sto sam pokusao da se raspitam za "Glinenu" i dobio sokantan odgovor!
"Jedna je stvar sto se prica na TV ovih dana, a druga sta je realnost! Ta deonica nece biti gotova ni do kraja godine! Uzalud se gradi i privremena naplatna, izuzev ako nece se ubirati putarina samo od Uba do Obrenova!" To je bio doslovno odgovor od dvojice inzinjera sa trase koji sam preneo citirano!
Priznajem da sam i ja zaprepascen, jer ni u najcrnjim predvidjanjima nisam mogao tako nesto predvideti! Ostaje mi nada da nisu bili u pravu!
!
paradox polje":321d7pzk je napisao(la):
Неке ствари се боље виде из Аустралије :)
Ma samo sam letos upoznao dosta tih mladih inzinjera, koji su jako divni momci i ostao u kontaktu sa njima. Neki su mi i prijatelji iz detinjstva kao na primer sef gradilista Moracica Dusko Rondovic, neki kolege sa studija i to je to!
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eq5Yvf8_1PQ[/youtube]


A ovom trasom i ovakvom će još dugo da se putuje ka Čačku

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=S3cIVtuigdE[/youtube]
 
KrCane hvala puno puno na informacijama( da te ne citiram)!

Za tunel imaš ,po meni, samo dobre vesti! Meni je bitno da se radi,da ima radnika,da je oprema tu,a sad to malo kasnjenje to je nebitno . Znaš i sam kako je sve teklo ,baš sam se bojala da ćeš nakon mesec dana javiti " sve stoji jer nesto kasni..." ovo je ekstra! I što pre da ga koristimo samo da se ne stoji na semaforu u Ljigu!

Glinena...Ja se nadam da možda ti inženjeri ipak nisu u pravu. Mada sve je moguće jer bi to jasno reklo zašto se ovako sporo radi. A značilo bi da moraju da otvore jos neke delove ,ali ne znam šta cekaju ,zašto ne počinju sanaciju i toga ako treba.

Imali smo i nadvožnjak za novi put ibarske u Ljigu i znate kako se razvlačilo, a mi se čudili i čudili? Jednostavno im nije bilo potrebno da preusmere saobracaj jer nisu petlju završavali jer su znali da još neće biti pustanja. I nije im bilo prioritet da vozači lakse prolaze ,vec samo fa da oni uz sto manje troakove raduckaju i čekaju završetak tunela .

Mnogo sam besna jer je sasvim moguc i taj scenario. Pa za godinu dana treba da mogu sve nanovo da urade ,ja ne razumem. Razumela bih da se tu vide neki ubrzani radovi,puno masina, ali ovako.... sve je moguce

Tebi hvala još jednom za sav trud!
 
Verovatno postoji opcija da na glinenoj urade samo jednu stranu i puste poluprofil, mada dosadašnji radovi ne ukazuju na to. U tom slučaju onaj tek otkopani krater ne bi predstavljao toliki problem (jer zahvata samo jednu stranu).
 
Мени тај инфо да глинена неће бити до краја године, на основу свих слика али и искуства делује реално.

KrCan":mk1pxr90 je napisao(la):
!
paradox polje":mk1pxr90 je napisao(la):
Неке ствари се боље виде из Аустралије :)
Ma samo sam letos upoznao dosta tih mladih inzinjera, koji su jako divni momci i ostao u kontaktu sa njima. Neki su mi i prijatelji iz detinjstva kao na primer sef gradilista Moracica Dusko Rondovic, neki kolege sa studija i to je to!

Јел то неки из фамилије Мирка Рондовића, школског друга моје мајке?
 
Za tunel ok to se i poklapa sa inf. koje se plasiraju i ovde si Krcane bio u pravu kad si spomenuo jun i Vidovdan delovalo je tako daleko ali...
A za glinenu bilo bi vreme da ti izvor nije pouzdan ali kako si do sad uvek bio u pravu nista mi vise nije jasno.Toliko kontradiktornosti zasto onda prave privremenu naplatnu pa koliko mogu naplatit za deonicu Obrenovac-Ub ako misle samo nju pustit a koliko kosta sama naplatna.
Zbog čega su onda odustali u decembru od pustanja iste deonice koja je odavno gotova .Nesto ovde nije u redu ili su shvatili da deonica preko Umke ne moze podnet dodatni saobracaj ali zasto onda prave naplatnu?
Nadam se Krcane da ces pogresit bilo bi vreme ...Hvala na inf za tunel jer tamo bez tebe nema ulaza .
 
U krugu od nekih petnestak kilometara rodjeni su kosarkasi braca Rondovic, Divac, Paspalj, Ivanovic, Vranrs i mnogi drugi! Svi su imali razlicite karijerei i uspehe, ali za nas lokalne niko nije bio popularniji od brace Rondovic!
@paradox polje, oni jesiu rod, al su iz dva razlicita sela. Posto tuda ne ide auto put, to ce mo na nekoj drugoj temi... :lol:
 
Darko78":xkb0c9hb je napisao(la):
Za tunel ok to se i poklapa sa inf. koje se plasiraju i ovde si Krcane bio u pravu kad si spomenuo jun i Vidovdan delovalo je tako daleko ali...
A za glinenu bilo bi vreme da ti izvor nije pouzdan ali kako si do sad uvek bio u pravu nista mi vise nije jasno.Toliko kontradiktornosti zasto onda prave privremenu naplatnu pa koliko mogu naplatit za deonicu Obrenovac-Ub ako misle samo nju pustit a koliko kosta sama naplatna.
Zbog čega su onda odustali u decembru od pustanja iste deonice koja je odavno gotova .Nesto ovde nije u redu ili su shvatili da deonica preko Umke ne moze podnet dodatni saobracaj ali zasto onda prave naplatnu?
Nadam se Krcane da ces pogresit bilo bi vreme ...Hvala na inf za tunel jer tamo bez tebe nema ulaza .
Darko veruj mi i ja sam u totalnoj konfuziji oko ovih informacija oko glinene! Nista mi se tu ne uklapa niti ima logike! Znam da vlast cuva informacije oko otvaranja "kao zmija noge", jer su toliko bezpotrebno se do sada blamirali po tom pitanju da je to preslo bilo sve granice! Da budem iskren znam sa kakvim se sve realnim problemima srecu /prvenstveno zbog nedostatka kvalifikovane radne snage/ , pa onda ovi svi pritisci iz ambasada da se prave odredjeni pravci prioritetnije od drugih... I mnoge druge probleme, ali brate nisu morali potpuno bezpotrebno obecavati masu rokova koje su bili svesni da su ciste lazi! Setite se da je za ministarku jos pre dve godine koridor X bio zavrsen i jos masu obecanja da je sve gotovo do kraja godine! Ali koje!?
E oko glinene se vrlo malo sta zna zato sto uvek visi u vazduhu potencijalno nova tacka koja se moze otvoriti za rad i pretvoriti se u krater sa ovih Pleckovih slika! Veruj mi da se i ja molim bogu da su mozda i oni bili trenutno rezignirani i da su mi tako rekli, a da nisu u pravu! Ja sam samo doslovno preneo. Dobro je da su Earth i Plecko sve registrovali, pa ce mo pratiti! Jos i kad sam ja bio tamo krajem Avgusta nisam mogao skoro dva meseca izbaciti slike da im ne pravim probleme, a posle je bivalo sve gore i gore! Trenutno je trinaest radnih pozicija, molimo se bogu samo da se ne povecava!
 
Vrh