Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510816#p510816:g80803xp je napisao(la):
DukaPG » Uto Jan 23, 2018 8:48 pm[/url]":g80803xp]Djeluje da su "naši" Kinezi vredniji od "vaših"

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=K9ceV8lriJY[/youtube]

Hajde što su vredniji, nego su i transparentniji. Kod nas da nema pojedinačnih entuzijasta na ovom forumu, ne bismo znali ni okvirno dokle se stiglo i šta su problemi. Kod vas, svako malo snimak dronom.
 
У Црној Гори су одлучили да направе аутопут + да неко заради. Код нас је ефикасније, само да неко заради.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510860#p510860:n3evf2vs je napisao(la):
Gringo » Uto Jan 23, 2018 11:14 pm[/url]":n3evf2vs]У Црној Гори су одлучили да направе аутопут + да неко заради. Код нас је ефикасније, само да неко заради.
E ovo je nekako sumiranje svakog veceg posla kod nas, bravo!
 
MiraC":266aq5eg je napisao(la):
Vidi sneg, a radi se,čak i noću nesto rade... Boze, Boze, bas su ludi sta im je...
Ja imam jedno pitanje glupo, jesu li to kinezi ili podizvodjaci vaši?
Mislim da je ovamo na ovom delu u Srbiji problem u organizaciji posla, jer da se radilo, odavno bi deo do Ljiga bio gotov, a mislim da sa tim planom rada malo Kinezi imaju veze... Bilo koja strana firma da kasni godinu dana pa bi moralo da se zna sta se desava, ovo mi najpre "vuče" na neki dogovor sa vrhom jer to je po meni jedini razlog da se prave slepi i glupi....
Zasto mislis da je kasnjenje do nasih, a da su 'strane firme' bezgresne po tom pitanju?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Plecko,

Jesu li poceli radovi na deonici Obrenovac- Surcin? Za most, naravno znamo,mislim na Sremski deo ili na petlji kod Obrenovca ?

skoro ce godinu dana od pocetka radova,ali tu nista nije pokrenuto, sve mi izgleda da ni to ne moze biti gotovo u roku ( novembar 2019 ) je po ugovoru termin kada to treba biti pusteno u saobracaj.
 
Dabo,

Ne,to je greska.... Radovi su poceli 1 marta 2017 i rok je 32 meseca sto znaci kraj 2019.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510897#p510897:1m1tnyy3 je napisao(la):
laki72 » Sre Jan 24, 2018 1:21 am[/url]":1m1tnyy3]
MiraC":1m1tnyy3 je napisao(la):
Vidi sneg, a radi se,čak i noću nesto rade... Boze, Boze, bas su ludi sta im je...
Ja imam jedno pitanje glupo, jesu li to kinezi ili podizvodjaci vaši?
Mislim da je ovamo na ovom delu u Srbiji problem u organizaciji posla, jer da se radilo, odavno bi deo do Ljiga bio gotov, a mislim da sa tim planom rada malo Kinezi imaju veze... Bilo koja strana firma da kasni godinu dana pa bi moralo da se zna sta se desava, ovo mi najpre "vuče" na neki dogovor sa vrhom jer to je po meni jedini razlog da se prave slepi i glupi....
Zasto mislis da je kasnjenje do nasih, a da su 'strane firme' bezgresne po tom pitanju?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Daleko od toga da su bezgresne. Ali ovoliko cutanje, probijanje rokova, cele prošle godine njihovog nerada... - pa tu mora daje neko umešao prste i od "naših". Lepo je to "Kina nas prijatelj.." ovo, ono, ali mora da postoji neki razlog i sa naše strane za ovoliko kasnjenje jer po meni jedino to opravdava ovoliko cutanje od strane vlasti. Pazi, ok, "oni daju kredit, oni biraju neke stvari, krediti skupi nas niko ne pita..." Ali treba neko da odgovara za ovoliko kasnjenje, a vlast je na "ignore", e zato ja tako mislim, sve vise verujem u to. Nisu ni ti kinezi svemocni, umeju i nase firme da rade dobro...
Ali nadlezni nasi ili su ubacili svoje podizvodjace pa sad cute ili nisu, ali su krivi sto su dopustili da ne izvrše veci pritisak na izvodjace. Mislim da licno kineze briga, jos im i bolje sto se ne muče preterano, ali ako imaju penale sa palacaju malo bi sve ovo bilo ozbiljnije. Zaključak- ne razumem kako jedna firma moze biti jaca od rokova, potpisanih ugovora, pa čak i kad je Kina iza te firme... Jos potpisuju za nove deonice, bolje je da ni ne počinju ako je to neozbiljno jer su vece sanse da se projekti stopiraju, "privremeno odlože" ako se razvuku u nedogled. Rok do Pz je 3g. Ovom dinamikom, a zbog terena i problema, trebace im 10g...
 
Hromi Daba je prvi ovde otkrio novi zvanični rok za deonicu Obrenovac-Ub, koji je produžen za 13 meseci!!! i to bez nekog jasnog razloga.

Pritom, za deonicu Lajkovac-Ljig još nemamo novi zvanični rok, ali znamo da će i tu biti preko 12 meseci kašnjenje.

Za deonicu Obrenovac-Surčin, i dalje nemamo započete bilo kakve radove na sremskoj strani, pa je i tu potpuno logično očekivati kašnjenja.

Znamo i da je proces pregovaranja i ugovaranja kasnio oko 2 godine, tako da smo navikli.

Dakle, realno tek 2020. ćemo imati gotov spoj na obilaznicu kod Surčina. I to ako ne bude novih kašnjenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510934#p510934:2zayzghn je napisao(la):
Niko Kažanegra » 24 Jan 2018, 08:45[/url]":2zayzghn]Plecko,

Jesu li poceli radovi na deonici Obrenovac- Surcin? Za most, naravno znamo,mislim na Sremski deo ili na petlji kod Obrenovca ?

skoro ce godinu dana od pocetka radova,ali tu nista nije pokrenuto, sve mi izgleda da ni to ne moze biti gotovo u roku ( novembar 2019 ) je po ugovoru termin kada to treba biti pusteno u saobracaj.
@Niko za deonicu OBR-SURČIN ne znam ništa jel to ne mogu da vidim, a za petlju su u toku pripreme, dovlačenje mehanizacije, opreme, raznog tehničkog materijala, kontejnera itd. Čim počnu radovi slikam i obaveštavam...
Danas ću se prošetati do M. Moštanica da vidim kako se radi na izgradnji alternativnog puta između Bgd i Obrenovca tj spajanju puta između M. Moštanice i Rucke...

Taj put će mnogo da znači za sve vozače koji se u bliskoj budućnosti upute iz Beograda na autoput od Obrenovca prema Ljigu i Čačku ako na Umci dođe do zastoja u saobraćaju zbog učestale sanacije puta a znate već zbog čega ili zbog čestih saobraćajnih nezgoda...
 
Evo par slika s ovog alternativnog puta između Bgd i Obrenovca
Pogledajte prilog 4ove kuće što se vide u daljini pripadaju selu Rucka, iza mene je M.Moštanica Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2pogled prema M.Moštanici, Rucka mi je iza leđa Pogledajte prilog 1imaju još dosta posla s zemljom put će biti širok 5metara +po jedan metar sa svake strane za pešačke trotoare.
Izvinite ako sam promašio temu ali mislim da ima veze sa AP... :sesir:
 
Хвала Плећко на сликама, ово је само `међусеоски` локални пут, о чему говори и минимално могућа ширина од 5м, тако да би ту чак био и грех гурати било какав већи саобраћај и уништити га одмах у старту... :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510860#p510860:19g3fnfm je napisao(la):
Gringo » 23 Jan 2018 11:14 pm[/url]":19g3fnfm]У Црној Гори су одлучили да направе аутопут + да неко заради. Код нас је ефикасније, само да неко заради.

Znači nema autoputa??? Sve je fatamorgana?
:violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511134#p511134:2qf7vpkj je napisao(la):
Veliki Vracar » 24 Jan 2018, 21:58[/url]":2qf7vpkj]Хвала Плећко на сликама, ово је само `међусеоски` локални пут, о чему говори и минимално могућа ширина од 5м, тако да би ту чак био и грех гурати било какав већи саобраћај и уништити га одмах у старту... :grand:
Planira se i produženje autobuske linije br.553 Bgd - Rucka, jel dovoljno onda 5m da se dva autobusa mimoiđu ?
 
Veliki Vracar":sop8yr59 je napisao(la):
Хвала Плећко на сликама, ово је само `међусеоски` локални пут, о чему говори и минимално могућа ширина од 5м, тако да би ту чак био и грех гурати било какав већи саобраћај и уништити га одмах у старту... :grand:
Apsolutno si u pravu.
Ovo nema veze sa vilo kakvim alternativnim pravcem.
Da, svaki put je neka alternativa kada dodje do zastoja, ali ovo se ne gradi iz tih razloga. Takodje, sirina od pet metara je smesna, ako se gleda u kontekstu 'alternative' obrenovackom putu.
A po fotografijama, deluje da put nece imati ni toliku sirinu kolovoza.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Meni ovaj put liči na "ko to tamo peva".Ladno bi mogao da se snimi drugi deo filma.Fali samo jedan autobus.
 
Svaki put koji se napravi je poboljšanje u odnosu na situaciju kada ga nema. Međutim, taj put između Rucke i Male Moštanice ni na koji način ne može da predstavlja ozbiljnu alternativu postojećoj trasi preko klizišta (osim u slučajnu krajnje ekstremne situacije) iz prostog razloga što ne može da primi tu količinu saobraćaja, a i da može, duže bi se putovalo zbog zaobilazne trase. Pre ili kasnije ( a kako stvari stoje kasnije...) moraće da se radi sanacija klizišta u Dubokom i ozbiljna sanacija puta postojećom trasom. Skupo jeste, ali ako se ne uradi uskoro biće još puno, puno skuplje. Elem, zaključak je da bi bilo od koristi svima (a pogotovo državi) da nađe sredstva da to odradi pre nego što sve otkliza u Savu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510940#p510940:kwgrgqd2 je napisao(la):
Hromi Daba » 24 Jan 2018 09:26 am[/url]":kwgrgqd2]Na sajtu koridora Srbije piše očekivani rok završetka Obrenovac-Ub kraj 2018.
http://www.koridor10.rs/potpisan-ugovor ... zni-jadran

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
Evo sad ce godinu dana kako ovde pisem upravo ovo, "nece pre kraja 2018."
 
Znamo. Imas 200 takvih postova. Pri tom imas 0 objasnjenja sto, kako, zasto, gde je gradjevinski problem, gde je finansijski problem, sta ce koliko da traje, 0 fotografija, 0 video snimaka. Doprinos minus beskonacno. Ali uzivaj u svojoj pameti, evo cestitke sa moje strane.
 
Vrh