Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ovo sam napisao na skyu pa i ovde da napomenem- da li kapirate da ce u Srbiji krajem sledece godine da u izvodjenju bude SAMO 17 km auto-puteva , i to Surcin-Obrenovac?!!! To ce biti najmanja kilometraza auto-puteva u izvodjenju u jednom trenutku , jos od katastrofalnih 90ih godina.
Mislim da ce to biti najbolja slika svih mantri Zvalavog i Strumpfete koju su prosipali svih ovih godina i kitili se tudjim perjem.
Ja sam ovo napominjao svih ovih prethodnih 2-3 godine, vise kao ocajnicki apel nego iz nekog drugog razloga, ali izgleda da sam dozvao tu katastrofu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=425339#p425339:kspf618h je napisao(la):
Pendolino » 28 Dec 2016, 12:42[/url]":kspf618h]Ja sam izgleda glup. Da li hoće neko da mi objasni kako ću onda ja iz Starog grada da stignem u Čačak? Preko Surčina?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ako ideš pored sajma,Ade ,Ostružnice nisi glup,ako ideš preko Surčina onda jesi... :!: :!: :!:
 
Gradice se I Bg obilaznica do Bubanj Potoka I mozda Y krak oko Subotice. Za godinu dana vremena ima vremena da ugovore I neku novu denicu tipa Ca-Pz ili Ns-Ru jer je vlast provalila da im je to odlican izvor prihoda kad svoje firme postave za podizvodjace. Zato mislim da vlast ima veliki interes da nastavi gradnju autoputeva. Ali njima ne odgovara da se odjednom radi puno km autoputeva vec do 50tak jer za vise bi te njihove firme morale da kupuju vise opreme I zaposljavaju dodatne radnike, a ovako mogu lepo samo da ih prenesu kad se otvori novo gradiliste I time su im troskovi manji, a profit veci. Znaci dinamika od 50tak km autoputeva svake 3 godine im vise odgovara nego 200km svake 3 godine.
 
A na koji nacin 'vlast' (vladajuca partija) odlucuje ko ce biti podizvodjac na nekoj deonici?
Zar podizvodjaca ne bira izvodjac, nosilac posla?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ili cak podpodizvodjaci kao sto je sadasnja vlast namestila svojima na deonici Lajkovac-Ljig. U aranzmanima kredita sa Kinezima po ugovoru njihovi rade 51%, a nasi 49% pa ne vidim prepreke da vlast izabere koga hoce. Bolje da uzmu Energoprojekt, Planum I slicne ozbiljne gradjevinske firme za podizvodjace, a ispod njih da stave svoje firmice koje nemaju tolko iskustva ni kapaciteta, a onda da te firmice deo profita vracaju stranci. Ali to svi rade, imao je I DS svoje firme, SPS... a nisu ni oni to izmislili, to tako funkcionise po celom svetu, setimo se velikog americkog Behtela koji korupcijom dobija gradjnu autoputa na Kosovu. Na kraju krajeva, logicno je da dam posao svom I da jacam svoje, nego suparniku koji se trudi da me srusi s vlasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=425879#p425879:1iybnibd je napisao(la):
gygy11 » 31 Dec 2016 03:14 am[/url]":1iybnibd]
... da li kapirate da ce u Srbiji krajem sledece godine da u izvodjenju bude SAMO 17 km auto-puteva ?!!! to ce biti najmanja kilometraza auto-puteva u izvodjenju u jednom trenutku
... kitili se tudjim perjem.
Ja sam ovo napominjao svih ovih prethodnih 2-3 godine, vise kao ocajnicki apel nego iz nekog drugog razloga, ali izgleda da sam dozvao tu katastrofu.

"Него из неког другог разлога" - ууу ко те не зна скупо би те платио :roll: (Балша?) :lol:
Али за кићење туђим перијем си погодио. Цео циклус завршетка изградње К10 и почетка аутопута ка Ј.Јадрану (К11) започео је постизборним коалиционим споразумом СПС-а и ДС-а 2008.године, и то на иницијативу и као услов СПС-а, због чега су преузели и министарство које је спроводило пројекат. Тако да идеја и визија припадају СПС-у, а ови се стварно претерано хвалишу, одлично си то приметио, свака част! :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=425949#p425949:dwjwuxuk je napisao(la):
Veliki Vracar » 31 Dec 2016 07:32 pm[/url]":dwjwuxuk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=425879#p425879:dwjwuxuk je napisao(la):
gygy11 » 31 Dec 2016 03:14 am[/url]":dwjwuxuk]
... da li kapirate da ce u Srbiji krajem sledece godine da u izvodjenju bude SAMO 17 km auto-puteva ?!!! to ce biti najmanja kilometraza auto-puteva u izvodjenju u jednom trenutku
... kitili se tudjim perjem.
Ja sam ovo napominjao svih ovih prethodnih 2-3 godine, vise kao ocajnicki apel nego iz nekog drugog razloga, ali izgleda da sam dozvao tu katastrofu.

"Него из неког другог разлога" - ууу ко те не зна скупо би те платио :roll: (Балша?) :lol:
Али за кићење туђим перијем си погодио. Цео циклус завршетка изградње К10 и почетка аутопута ка Ј.Јадрану (К11) започео је постизборним коалиционим споразумом СПС-а и ДС-а 2008.године, и то на иницијативу и као услов СПС-а, због чега су преузели и министарство које је спроводило пројекат. Тако да идеја и визија припадају СПС-у, а ови се стварно претерано хвалишу, одлично си то приметио, свака част! :kk:
Ovo za "viziju SPSa" me zaje*******avas? kazi mi da se zaje*******avas? SPSi vizija. :laugh:
 
Gygy пријатељу, срећна ти Нова година, а и осталим форумашима!! :vops: Не зезам се! :sesir: (за Нову годину) :mrgreen:
 
Juce sam prosao deonicom od Preljine do Ljiga. Zapazanja:
Na naplatnoj rampi u Preljini postoje dva naplatna mesta po smeru, a od toga je jedno rezervisano za ENS. Naravno, ta rampa za elektronsku naplatu je zvrjala prazna, a mi ostali smo cekali u koloni.
Padao je sneg, pa je na vecem delu puta ogranicenje bilo 40(?!). Na elektronskim tablama je pisalo i upozorenje da pada sneg. Inace,sa strane postoje znakovi sa ogranicenjem 60 u slucaju snega ili magle.
 
Hteo sam da prenesem mapu za A2 autoput na teritoriji Obrenovca, Surčina i Novog Beograda ali nisam siguran da li ste bili dobri tokom prošle godine :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426336#p426336:3nw96owb je napisao(la):
JoeBG » 04 Jan 2017 08:04 pm[/url]":3nw96owb]Juce sam prosao deonicom od Preljine do Ljiga. Zapazanja:
Na naplatnoj rampi u Preljini postoje dva naplatna mesta po smeru, a od toga je jedno rezervisano za ENS. Naravno, ta rampa za elektronsku naplatu je zvrjala prazna, a mi ostali smo cekali u koloni.

Moja iskustva pre neki dan: ulazim na autoput iz pravca Preljine i kolona vozila pred rampom - oba prolaza su kombinovano ENP i za vozila koja staju na rampi. Naravno cekam u koloni i zaustavljam se pre ulaska na rampu (jer mi uredjaj detektuje jedno 20m pre naplatne kucice i tada skida kredit i otvara rampu), da sacekam da automobili zavrse sta imaju da mi ne bi naplatili i zatim zatvorili rampu jer je bilo 3 vozila ispred mene. Naravno vozaci iza pizde i trube mi, ja pizdim jer su obe rampe iskombinovali i tako sje*******ali nas sa ENP uredjajima i tako.. :blah:
Druga strana medalje :?
Inace jos nisu postavili wc-e na odmoristima, a takodje ni kante za smece tako da je predivna priroda vec zagadjena smecem na stajalistima - nasa posla :kafa:
 
Taj broj naplatnih rampi bi verovatno bio dovoljan da se autoput nastavlja dalje ka Pozegi ali ovako kada I svi ostali izlaze na Preljini je malo. A posto ce jos bar 4,5 godina tu biti kraj autoputa trebali su na to da misle I postave vise naplatnih kucica. Posebno kad dodju sezonske, letnje guzve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426374#p426374:2ei441qg je napisao(la):
vucko » 05 Jan 2017 00:01[/url]":2ei441qg]Hteo sam da prenesem mapu za A2 autoput na teritoriji Obrenovca, Surčina i Novog Beograda ali nisam siguran da li ste bili dobri tokom prošle godine :)

Dobro Deda Mraze, predobri smo bili :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426374#p426374:t8mynl4p je napisao(la):
vucko » 05 Јан 2017 12:01 am[/url]":t8mynl4p]Hteo sam da prenesem mapu za A2 autoput na teritoriji Obrenovca, Surčina i Novog Beograda ali nisam siguran da li ste bili dobri tokom prošle godine :)
@Вучко, да ли си мислио на ову ортофото мапу будуће трасе аутопута од петље "Сурчин" до Обреновца, коју је урадио @Михаило, а на основу цртежа које сам поставио на овој подтеми у септембру месецу.

Pogledajte prilog 1
А има и ова скица

 
Ova skica je netacna, posebno deo od Vojvodjanske do Jakova jer trasa ide juznije.
 
Zahvalite članu Intelektualcu na SSC-u :sesir:

Krajem novembra skoknuo sam do centra Obrenovca da uslikam mape autoputa koje su bile izlozene. Cini mi se da je ovde vec bio video prilog sa RTV Mag, ali evo sada i fotografija 3 mape koje su bile izlozene.

IMG_2941.jpg


IMG_2943.jpg


IMG_2944.jpg
 
Zašto su naopako

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Овако лакше сакривају да је траса десном обалом Саве краћа.
 
Gužva na naplatnoj rampi Preljina. 5-10 min čekanja
ENP je besmislena kada nema posebne trake za takva vozila.
to se mora rešiti jer još dugo neće biti AP dalje od preljine.
na obilaznici oko Čačka - kolaps (sat vremena od ulaska u čačak do preljine).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422805#p422805:33hz4jy1 je napisao(la):
Живојин Мишић » Sre Dec 14, 2016 9:13 pm[/url]":33hz4jy1]Има додира са темом...

STIZAĆE SE OČAS POSLA: Brzi put povezivaće Beograd i Sarajevo

Prema rečima Zorane Mihajlović, potpredsednice Vlade Srbije, sa Savetom ministara BiH u Sarajevu je dogovoreno formiranje zajedničke radne grupe koja će aktivirati taj projekat.

Mihajlović je, nakon sastanka sa ministrom komunikacija i saobraćaja u Savetu ministara BiH Ismirom Juskom, rekla da je Srbija zainteresovana, pre svega, za gradnju deonice od Požege do Višegrada.

– Želimo da gradimo brzi put Beograd – Sarajevo. Formiraćemo zajedničku radnu grupu između naša dva ministarstva koja će se baviti projektno- tehničkom dokumentacijom, ali i izvorima finansiranja – rekla je ona i dodala da bi projektna dokumentacija mogla da bude gotova sledeće godine.

Brzi put od Požege do Višegrada bi bio dug oko 100 km, od čega bi 60 km bilo na teritoriji Srbije, a 40 km na teritoriji BiH.

Sastanku u Savetu ministara BiH su prisustvovali i ministar trgovine Srbije Rasim Ljajić i ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savetu ministara BiH Mirko Šarović.

Mihajlović je rekla da je regionalno povezivanje važno zbog stabilnosti, a ne samo zbog ekonomije.

Govoreći o ruti kroz Srbiju, ona je istakla da je u Srbiji završena gradnja auto-puta od Ljiga do Preljine, a da će do kraja 2017. biti gotov ceo potez od Obrenovca do Preljine, kao i da je u planu gradnja deonice Preljina – Požega.

– Mi ćemo završiti autoput do Požege i zainteresovani smo za deonicu od Požege do Višegrada, koja bi bila deo puta od Beograda do Sarajeva. Sa bosanske strane će se tek razgovarati kojom trasom će ići ta brza saobraćajnica kroz BiH – rekla je Mihajlović.

Ona je podsetila da je ideja o gradnji puta Beograd – Sarajevo aktuelna već više od 10 godina i da je sada pravo vreme za realizaciju.

http://www.telegraf.rs/vesti/2511487-st ... i-sarajevo


Нова информација. Шта ће бити коначна одлука?

Турски бизнисмен новим путем спаја Београд и Сарајево

Министар саобраћаја БиХ Исмир Јуско изјавио је да је турском бизнисмену који жели да инвестира у пројекат изградње ауто-пута Сарајево-Београд упућено заједничко писмо и да се чека одговор.

Он је навео да је реч о турском бизнисмену који је спреман да финансира изградњу 100 километара ауто-пута.

- Испружену руку не треба одбијати, поготово у временима кад нам инвеститори требају више него икада раније - рекао је Јуско.

Он каже да у овом пројекту учествују и министарства Републике Српске и Федерације БиХ.


Извор:
Курир
 
Mali info: Prijatelji mi juče došli iz UE, kažu gužva na naplatnoj rampi kod Preljine bila kilometarksa (cca 5km) u pravcu ka BG...
 
Vrh