Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Danas me je nas narod jos jednom razocarao.

Toliko praznog trabunjanja...
O tradiciji, pricaju oni koji bi dupe prodali za par najki ili ajfon.
O tradiciji govore oni koji ne znaju gde im je i kada deda rodjen!
o zapisu govore oni koji nemaju pojma sta to uopste znaci.
O religiji i svetinjama, danas zbog hrasta govore oni koji kada odu na posnu slavu, psuju Boga, a u crkvi se guraju preko reda...
toliko licemerja u izjavama i komentarima...

- Pored A3 nam se nalazi spomenik stradaloj mladosti Srbije, koja je `po kazni` poslata da bespotrebno gine na Sremskom frontu.
Koliko NAS je svratilo?

- Na putu ka crnoj gori prolazi se kroz ovcarsko-kablarsku klisuru, kanjon lima... desetine manastira se nalaze u toj zoni!
Posecenost je smesna, jer svi zure u `Trokadero` i slicne lokale...

- U Solunu je Srpsko groblje Zejtinlik sa preko 7000 nasih junaka koji poginuse, ali se ne pokorise!!!
koliko turista obidje ovo groblje? Ah, da, nemaju vremena, jer treba otici u solunski akva park i malo u soping.

- Koliko ljudi je otislo u Takovo, gde je podignut drugi srpski ustanak???
Mada, mi kao nacija za takovo znamo samo po eurokremu...



Ima na desetine ovakvih primera...

I sad (odjednom) svima usta puna hrasta?! svima je bitan? Toliko da ga ni na sajtu lokalne zajednice nije bilo???
 
Nisam iz struke pa sam uglavnom posmatracki nastrojen. Prethodni post me je naterao da se registrujem i da dam plusic. @laki72 svaka cast pravo u centar!
 
Лаки га сваки пут у центар, него како!
 
Ovaj forum je oaza u opštem dušebrižništvu i licemerju naših snobova off i on line. Da imamo toliko ekološke svesti na delima a ne samo na rečima dolazili bi i Japanci i Holandjani da uče od nas. Ovaj hrast nije predmet verske idolatrije, već političke.
 
laki72":1ib2co6y je napisao(la):
Danas me je nas narod jos jednom razocarao.

Toliko praznog trabunjanja...
O tradiciji, pricaju oni koji bi dupe prodali za par najki ili ajfon.
O tradiciji govore oni koji ne znaju gde im je i kada deda rodjen!
o zapisu govore oni koji nemaju pojma sta to uopste znaci.
O religiji i svetinjama, danas zbog hrasta govore oni koji kada odu na posnu slavu, psuju Boga, a u crkvi se guraju preko reda...
toliko licemerja u izjavama i komentarima...

- Pored A3 nam se nalazi spomenik stradaloj mladosti Srbije, koja je `po kazni` poslata da bespotrebno gine na Sremskom frontu.
Koliko NAS je svratilo?

- Na putu ka crnoj gori prolazi se kroz ovcarsko-kablarsku klisuru, kanjon lima... desetine manastira se nalaze u toj zoni!
Posecenost je smesna, jer svi zure u `Trokadero` i slicne lokale...

- U Solunu je Srpsko groblje Zejtinlik sa preko 7000 nasih junaka koji poginuse, ali se ne pokorise!!!
koliko turista obidje ovo groblje? Ah, da, nemaju vremena, jer treba otici u solunski akva park i malo u soping.

- Koliko ljudi je otislo u Takovo, gde je podignut drugi srpski ustanak???
Mada, mi kao nacija za takovo znamo samo po eurokremu...



Ima na desetine ovakvih primera...

I sad (odjednom) svima usta puna hrasta?! svima je bitan? Toliko da ga ni na sajtu lokalne zajednice nije bilo???
Наравно Лаки, плусићћћ укњижен.
Наравно да су празна трабуњања око храста, и СПЦ је потврдила да никаквог записа нема. Једноставно човек на чијем је имању овај храст је још пре две или три године добио3.000,- евра за то имање где је храст, а сад су га напалили његови мештани душебрижници да добије још мало пара, а и они приде, и ето испаде читава халабука без потребе.
Добро рече и овај дрвосеча, који се представио, да је храст стар 300, а не неких 500 до 800 година.

Да одговорим на овај други део:

-Спомен парк Сремски фронт, сам посетио неколико пута. Чак шта више једанпут и са пословним партнерима из тадашње Источне Немачке, то је било средином осамдесетих. Ишли смо у Вуковар у винарију Вупик.

-Ако се и то рачуна, манастири Жича и Морача

-Нисам никада био у Грчкој :oops:

-Био и у Такову
 
Mene zanima da li su vampiri krivi za hrast, treba to detaljnije ispitati.
 
Лаки, у зарез тачно. Свака част.
 
Ne radi se o vampirima i ostalim budalastinama, vec o ocuvanju prirodne bastine.
 
Ovo drvo nijsta nije nego obican hrast koji je bio pretnja po bezbednost ljudi,koja bi ti bu**** dala 2miliona eura samo da se put izmesti 10m zbog nebitnig drveta.
 
Primera radi, u Kaliforniji se probije tunel kroz džinovsku sekvoju. Ko smo mi da uništavamo nešto što nismo sami stvorili? Kad cete vec jednom shvatiti da priroda oko nas nije nase vlasnistvo?
 
@astrobot
slabo si ti skapirao moju logiku. Naravno da nisam isla do tih krajnosti, ali nesto sto postoji 600 godina ima posebnu, "istorijsku" vrednost.
 
Da je imalo neku vrednost, to drvo bi bilo zabeleženo negde pre izgradnje puta, a njega nema ni na sajtu MZ Savinac.
Hrast izgleda nema tu starost, već upola manju i sa slika se vidi da je truo.
A ovo "astrobot" neću ni da komentarišem.

Poslato sa telefona
 
@strega
Dobrodošli na forum i naoružajte se strpljenjem!

Za mnoge je prirodno okruženje samo nekakav prostor, koristan jedino onda ukoliko se na njemu nešto gradi ili budži. Ali nije to najgore. Neznanje, isključivost, nadobudnost, sujeta itd. su one osobine koje u društvu (pa tako i ovde) blokiraju svaki razgovor i razmenu mišljenja, pa tako sprečavaju i promene u glavama. Bez evolucije svesti, poznato je, sledi stagnacija, itd. Shodno tome, sveukupno naše stanje je posledica nerazvijene, zaostale svesti.
 
Dulejo, cini mi se da si upravo ti ovde sujetan, iskljuciv i nadobudan a i ocigledno nisi obavesten tj. ne znas da je hrast bio truo i da nije bio pod zastitom drzave i da samim tim ne spada pod prirodnu bastinu i samim tim tvoja prica nema mnogo smisla.

Sutra kad se vlast bude napadala iz hiljadu i jednog realno zasluzenog razloga, moci ce da se poziva na ovu glupost kako je narod ustao protiv a botovi zapravo bili u pravu.
 
Nije hrast bio truo, nego je nešto trulo u državi Danskoj. Buđavi su vam ti sendviči koje jedete da biste ovde prosipali nebuloze. Baština je nešto što predstavlja zaostavštinu, nešto što je nasleđeno iz prošlosti. Nije obavezno da bude pod zaštitom države, da bi ga, shodno sopstvenoj savesti, održali u životu. Da smo u nekoj normalnijoj zemlji, možda bi to drvo bilo zaštićeno (nije redak slučaj kada su u pitanju izuzetno stara stabla).
 
@ftj
Kolega, nisam čovek koji spušta razgovor na lični nivo sa nepoznatim ljudima. Zašto si se baš ti osetio prozvan?

Na svakom pojedinačnom primeru svako može u beskonačnost da dokazuje ovo ili ono. Nije moja kritika mogla da zaštiti taj truli hrast od par stotina leta, za koji do juče niko nije znao... Sudbina tog drveta je paradni primer našeg sopstvenog odnosa prema životnoj sredini, prema sopstvenom društvu, i odnosa među nama samima. Ukratko rečeno.

Način na koji si mi odgovorio je primer za ovo poslednje. Okretanje teze, spuštanje na lično i nula argumenata.
Ja tebi čvrgu, ti meni čvrgu, pa ko pre padne u nesvest. Na to liče mnogi "razgovori" na forumu.
 
Ko je uopšte utvrdio starost hrasta i na koji način je to urađeno?
 
Pa i odokativnom metodom može se zaključiti da se radi o izuzetno starom drvetu. Pretpostavljam da si čuo za pojam goda, a debljina stabla od 7 i kusur metara nije zanemarljiva. Drvo ovakvih razmera sreće se retko u Srbiji, pa samim tim i predstavlja kuriozitet, i to mnogo veći nego što će kartografov Beograd na vodi biti, ako će ikada i biti.
 
Vrh