Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

direktor":2f2gvond je napisao(la):
ee1d.jpg

sa ssc MiloWatcher
E samo kad je poDpisano i kad je 3.5godine
Užas, nepismeni su i za najobičnije obaveštenje o radovima, kakve li tek ugovore sklapaju?
 
direktor":11z7beke je napisao(la):
Vozilo za kontrolu kavliteta puteva konacno vise u emisiji sat evo slika
dsc03848.jpg

dsc03849.jpg

dsc03850.jpg

dsc03851.jpg

vozilo ispituje debljinu asfalta ,podloge kvalitet sabijenosti itd


Sta je bilo sa ovakvim vozilom za kontrolu puteva koje smo kao donaciju dobili jos 2002 godine???
Mislim da ga je na koriscenje dobilo preduzece Putevi Srbije, ili tako nesto???
 
miki_ns":3b5yfi3g je napisao(la):
E samo kad je poDpisano i kad je 3.5godine
Užas, nepismeni su i za najobičnije obaveštenje o radovima, kakve li tek ugovore sklapaju?

Ах, не претерујте. Ово је изузетно честа грешка у Србији. Уосталом, инжењери су међу најнеписменијим кадром. Под условом да је ово писао инжењер. И мени боде очи заиста, али једноставно многи људи не знају да то правилно напишу, а не значи због тога да склапају лоше уговоре.

Сјајно је за ово возило. Мислим, делује као да је то нешто што је требало да имамо 1980их, али боље и сад. Која ће бити његова намена? Провера, пред отварање путева или за спречавање хаварија испитивањем постојећих?
 
Drum je u pravu . Veliki broj inzenjera je veoma los u pravopisu , ali u preglednosti mora biti dobar .U ovoj tabeli , izvestaju , sta god , preglednost je katastrofalna . Bar za mene ...

I iskreno me zanima ko je ovo pravio , neki (los) student koji obavlja posao za profesora, pripravnik ( opet los kadar ) ili neki stariji inzenjer koji se ne razume mnogo u moderne tehnologije. Svejedno , ako citav ovaj projekat krece od ovakvih izvestaja , onda nije ni cudo sto sve placamo suvim zlatom , a dobijamo najgora resenja ....

Malo sam ogorcen , pa onda drvlje i kamenje , ali jbg ...
 
drum1":gri9drvs je napisao(la):
Ах, не претерујте. Ово је изузетно честа грешка у Србији. Уосталом, инжењери су међу најнеписменијим кадром. Под условом да је ово писао инжењер. И мени боде очи заиста, али једноставно многи људи не знају да то правилно напишу, а не значи због тога да склапају лоше уговоре.

E pa evo, i ja sam prvenstveno inženjer, pa se trudim da ne budem nepismen, potom sam i profesor pa se trudim da studente ubedim da nije normalno da dozvoljavaju da budu polupismeni, jer mi je neshvatljivo da neko bude fakultetski obrazovan, a polupismen. Osim toga, mogu biti najbolji inženjeri na svetu, ako nisu u stanju svoje projekte suvislo, jasno i precizno da saopšte drugima, nema ništa od svega toga. U ugovorima, jedan jedini znak interpunkcije, ako je na pogrešnom mestu (ili je izostavljen), može da promeni smisao cele rečenice. Pa ti posle dokazuj da je greška pri kucanju, ako je potpisano važi to što je na papiru, a ne ono što je neko mislio da piše. Neću više u off-topic.
 
Zato ugovor mora da napise ili barem na kraju pregleda advokat a ne inzenjer.
 
Naravno da mora, ali i advokat piše tehnički deo onako kako mu kažu, jer ne mora da zna šta specifikacija znači.
A da, da ne kažemo kako su novi pravnici elokventni, imao sam priliku i to da vidim. E to je tek nedopustivo, pravnički posao debelo zavisi od njihove elokventnosti, pogotovo ako su u advokatskom poslu (dakle učestvuju u parnicama). Kako su neki podnesci koje videh bili napisani, čista smejurija. Doduše pravnica je bila sa privatnog fakulteta, ali ne znam ni kako stvari stoje sa državnim, jer mi se čini da je opšti stav "važno je da ja znam stručne predmete". Stvar je otišla tako daleko da se kod nas na tehničkom fakultetu ozbiljno razmišlja(lo) da se uvede obavezan predmet na završnoj godini koji bi podrazumevao i ponavljanje pravopisa i učenje studenata kako da pišu radove/projekte. Nažalost, zbog drugih predmeta, to još nije ušlo u akreditaciju studijskih programa.
 
Чекај, зар господин Св.Савић нема упитник на крају реченице? :p
 
Борчанац":32ixtjbw je napisao(la):
Чекај, зар господин Св.Савић нема упитник на крају реченице? :p
Tacno, pitam ko zna nesto više o tome.
 
Борчанац":2hv3edbw je napisao(la):
Чекај, зар господин Св.Савић нема упитник на крају реченице? :p
Pa ima ali apsolvirali smo problem sa pismenoscu :lol:
 
Само недостаје у упитној реченици "Да ли ..." :p

За сада је левом страном, тако је барем задњи пут чика Веља рекао !
 
Ovo je mapa sa sajta http://koridorisrbije.rs/mapa

untitled.jpg


Ajde sto je ocigledno da planiraju levu obalu nego sto nece ni biti povezava na E-70 a ni na obilaznicu jer je nacrtan most a ne petlja! Jel oni to stvarno planiraju da nadovezu Koridor 11 na Vojvodjansku? :shock:

untitled.jpg
 
uh, zar nije trebalo da se koridor ulije u J. Gagarina???
 
zapravo pominjali su da će AP da se ulije u obe ulice, i u jurija gagarina i u vojvođansku. pa ko šta više voli.
 
ајде људи да се некако организујемо, неку независну петицију или шетњу да организујемо?

на овој мапи се тачно види колико је лева обала тренутно бесмислена, дупло је дужа, има читав мост више!!
Ја сам се јавио некоме из оног удружења мејлом међутим нисам добио неки одговор. Чини ми се да ми је Реља да контакт или сам узео са сајта или тако нешто . . .

Ово је чисто бацање:
1.Наших пара, сада, на на много начина мање ефикасан пројекат
2.Наших пара касније јер ће већина нас да изгуби доста бензина да дође до тамо
3.Нашег времена и живаца у новим гужвама на мостовима, јер овако буквално утростручују број возача на мостовима који би ишли на тај ауто пут (стари београд има неколико пута више становника него преко саве)
4.Наших пара, јер ће клизиштем да нестане велико богатство људи који живе на клизишту. То богатство би било одузето привреди заправо јер не би отишло на све чега ће.се ти људи одрећи зарад изградње нових кућа, а старе ће бити бачене паре низ ветар. То су велике цифре чини ми се

Држава мора свему овоме да размишља!
 
Па била је у плану петља Коридора 11 и Обилазнице код Сурчина, али очигледно је опет нешто промењено и пронађено јефтиније решење, а градиће аутопут левом страном које је скупље решење !
 
Ne bih da sirim losu energiju, ali bojim se da su interesi vlasnika zemljista na levoj obali toliko jaki da nasa argumentacija nece imati odjeka.
Cak , pada mi na pamet da je ova ideja o levoj obali aktuelna od ranije, samo se cutalo da bi pojedinci pokupovali to zemljiste i sad ga drzavi prodali!
 
За то се знало одавно, а наду да ће будућа траса аутопута ићи десном страном је дао сам чика Веља кад је постављен за министра, али на жалост после извесног времена је променио плочу !
 
Vrh