Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Тужна истина нам је јасна одавно! Лето 2025-е је највероватније отварање деонице до Пожеге, наравно ако све буде ишло без нових проблема.
Da se bar krenulo već dalje od pozege pa i da svarimo nekako ovo
 
Лаз не могу електромашински опремити до лета, можда до краја године. На неколико места између тунела има још поприлично радова. Што се тиче наставка ка Котроману, не верујем да ће било шта почети док се бар не одради комплетно трасирање Моравског коридора. Јер ми се чини да је посао "резервисан" за Бехтел Енку. Како све свуда касни када ће почети ти радови видећемо. Проблеми са експропријацијом се умножавају кад се држава понаша криминално почео је и народ! Та ноћна мора може бити само гора у будућности! Од маја крећу и велики геополитички проблеми који ће се наравно одразити и на нас. Свакако ћемо све видети ускоро!
 
05.04.2024.
Od izlaznog portala tunela Laz do petlje u Pozegi.
P.S. Ide lepo vreme pa ocekujem uskoro neki dron snimak :cool:
1712564753503.png
 

Sad opet novi problemi I razlozi za odlaganje. Nije mi sto oni lazu, vec sto neki veruju. Mi ovde tupili dve godine o dalekovodu, a oni se set ili tek sad da kritikuju... Ovaj nesrecnik sa ove TV u uvodu kaze da je uzrok I tesko vreme. E sad dal da se smejes ili da places...
 

Sad opet novi problemi I razlozi za odlaganje. Nije mi sto oni lazu, vec sto neki veruju. Mi ovde tupili dve godine o dalekovodu, a oni se set ili tek sad da kritikuju... Ovaj nesrecnik sa ove TV u uvodu kaze da je uzrok I tesko vreme. E sad dal da se smejes ili da places...
Ne bih lenj nego okrenuh direktno vlasnika kuće mlađeg Nikolu, koji mi potvrdi da je bio Drobnjak, ali, ali, nema veze priča sa pinka sa istinom... Nikola ga je lično pitao jesi nam doneo pare u šali, kad ovaj tuc - muc po običaju! I dečko lepo kaže Drobnjakove reči ovo ako bude do avgusta 2025 gotovo, biće dobro, pre neće sigurno! Lično Drobnjak rekao u dvorištu koje još nije isplaćeno.
 
Obrazac koji se ponavlja, i ponavlja a ide tako što političari najavljuju pompezno rokove jer nisu struka.
Zatim struka dodje i kaže NE i tačka hoću kvalitet rokovi me ne interesuju.
Politika to prihvati jer jelte poštuje struku i svi uberu aplauze jer deonicu od 30km rade 6 godina taman koliko je CG gradila PG -KL
 
Kako li ovaj prilog vide oni koji i inace nose "pink naocare", msm 2x pink = autoput za letece avione!
Politika to prihvati jer jelte poštuje struku i svi uberu aplauze jer deonicu od 30km rade 6 godina taman koliko je CG gradila PG -KL
lako je njima, stabilan teren, cvrsta stena, pomaze ima nato, vatikan, iluminati....
 
Mala digresija a tice ovog priloga sa Drobnjakom, na Glasu Zapadne Srbije videh clanak i jednu informaciju koja bi mogla biti korisna. Naime, Drobnjak tu spominje neku masu koja je stigla iz Kine koja se stvrdnjava i sluzi nesto kao hidroizolacija (barem sam tako razumeo). Navodno, to bi trebalo da ubrza radove. Zna li neko o cemu se radi uopste?

 
Mala digresija a tice ovog priloga sa Drobnjakom, na Glasu Zapadne Srbije videh clanak i jednu informaciju koja bi mogla biti korisna. Naime, Drobnjak tu spominje neku masu koja je stigla iz Kine koja se stvrdnjava i sluzi nesto kao hidroizolacija (barem sam tako razumeo). Navodno, to bi trebalo da ubrza radove. Zna li neko o cemu se radi uopste?

Mora da je neki naš političar koji je boravio u Kini a ima kapacitet da popije :D
 
Mala digresija a tice ovog priloga sa Drobnjakom, na Glasu Zapadne Srbije videh clanak i jednu informaciju koja bi mogla biti korisna. Naime, Drobnjak tu spominje neku masu koja je stigla iz Kine koja se stvrdnjava i sluzi nesto kao hidroizolacija (barem sam tako razumeo). Navodno, to bi trebalo da ubrza radove. Zna li neko o cemu se radi uopste?

moram se nasaliti (jos) malo - pa vidis da ni drobnjak ne zna sta je dobio iz kine, mozda su mu poslali Kretino igracke i napisali: DOBRO ZA TUNELE KOJI NIKAKO DA SE ZAVRSE!
naravo, to sto on ne zna sta je, nije ga sprecilo da izadje u medije i izlaprda se kako je ima epohalno resenje za kopanje tunela (koji se kopaju od starog Rima)
 
Sad se tek vidi koliko se izgubilo vremena prosle godine (vise se i ne secam kada je to bilo), kada su radovi bili blokirani vise od 6 meseci.
 
Pa, nije to bila elementarna nepogoda, nego neznanje, javašluk i dezorganizacija.

Treba naučiti da ako nikada ne uvedemo princip odgovornosti i sledeće godine saplescemo se o isti kamen.

A to je odlika nezrelih ljudi.

I jos nesto, u tome se od sebe počinje. Bez izgovora na političare.
 
Danas sam obisao trasu od Lučana do tunela Laz, i mogu reći da ima lepog napretka od mog prethodnog snimka. Sutra snimam i deo kod Požege pa pravim ceo snimak, tako da za sad samo par slika i jedan short video.

Short video snimak na mestu gde su bile one dve kuće u selu Markovica

Pogled iz tunela Laz ka Požegi
1.JPG


2.JPG


Radovi na jednom od tri mosta u Lučanima u selu Krstac

3.JPG
4.JPG
 
Da li neko može da mi objasni kakva je ideja sa ovim mostovima u Lučanima? Da li stvarno planiraju da puste do Lučana? Hvala unapred! Svaka čast Srđane na izdvojenom vremenu i trudu!
 
Vrh