Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Vise se i ne pominje oktobar (kao sto je govorio Sicve), nego kraj godine :cool:
A od kraja godine cemo lako doci do nekog realnog roka a to je prolece 2025.
Ako je suditi po Lazu, trebace im bar 1.3 godine da opreme i kompletiraju Munjino brdo od trenutka probijanja. Dakle, Nikoljdan nam ne gine. Al ne onaj 2021. vec 2025.

Rok za Preljina - Pozega probijen duplo. Pa svaka cast majstori.
 
Danas su u moju firmu Putevi Požega došli neki Turci, na pregovore, došli su čak i vlasnik Danilo Mićić, Stamenić, Tejić i naravno naši direktori su bili tu.. Koliko sam nezvanično uspeo da saznam, radi se o firmi koja je dobila da radi put za Kotroman, sutra ću probati više da saznam...
 
Danas su u moju firmu Putevi Požega došli neki Turci, na pregovore, došli su čak i vlasnik Danilo Mićić, Stamenić, Tejić i naravno naši direktori su bili tu.. Koliko sam nezvanično uspeo da saznam, radi se o firmi koja je dobila da radi put za Kotroman, sutra ću probati više da saznam...
Moguce da je u pitanju dogovaranje oko rehabilitacije puta Pozega Ivanjica, to je sad aktuelno i zavrsen je tender....
 
Moguce da je u pitanju dogovaranje oko rehabilitacije puta Pozega Ivanjica, to je sad aktuelno i zavrsen je tender....

Na predstavljanju plana Srbija 2027, Vučić je spomenuo da se pregovara sa britanskom UK Export Finance agencijom, koja trenutno delom finansira i Moravski koridor. Tako da me ne bi čudilo da je po sličnom aranžmanu dobio posao Behtel Enka
 
Lako ćemo za maloumnu masu, nego što i dalje pola foruma citira svaku reč izvora koji su nebrojano puta do sada otvoreno slagali (dakle, izvora empirijski dokazano bez bilo kakvog kredibiliteta).

Jedino mogu da zaključim da dobar deo našeg društva prosto voli da ga se laže, drugog objašnjenja nema.
 
Dok nadlezni obecavaju, nama preostaje samo da verujemo nasim usima i ocima i nezavisnim izvorima :)
Elem, dole su danasnji satelitski snimci, malo filtrirani jer je bilo dosta oblaka:

U odnosu na prosli snimak od 29.03. vidi se da su montirali jos jednu gredu na onaj nadvoznjak u pravcu ka buducoj naplatnoj stanici. Takodje u Lucanima se vidi da su pojacali nasipanje same petlje. Pratimo i dalje...|

Saljite ako imate bilo kakav update, sliku...
Petlja Pozega.jpg
Petlja Lucani - Markovica.jpg
 
G-din na snimku kaže da probijanje tunela očekuje na jesen. U najboljem slučaju treba im 6-8 meseci za opremanje. Doduše to može da se radi zimi 😎
 
Prema snimku ostalo je još malo preko 900m ukupno. Jesen počinje krajem septembra ali hajde da zbog lakšeg računanja kažemo 6 meseci ili 180 dana od danas, u najboljem slučaju.

To se svede na kraj na 5m dnevno ili 1,25m po ulazu ako rade na sve četiri tačke
Čudna je to matematika, kako kopaju i koliko. Svakako jesen nije daleko pa ćemo videti 😏
 
наравно ако све буде ишло без нових проблема.
Šta bi recimo moglo da napravi problem kada tuneli budu probijeni? Nekako mi se čini da posle toga ide laganica posao jer su ovi najteži poduhvati gotovi.

Da li ima neke šanse da se ovo leto pusti makar do Lučana, da na Guču odem autoputem :)
 
Vrh