Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

pa i 2040 ce valjda biti Nikoljdan :grand:
Jos ako SPC uskladi kalendar sa ostatkom sveta ima da kazu da
шта ће бре бити у октобру? нема шансе да буде до краја ове године, а не



Prosto mi je neprijatno da bilo ko od nas kaci ove snimke od @vlad089 jer svi plusici I zasluge trebaju ici iskljucivo njemu.
Prvi put u toliko godina da je neko prosao celu deonicu I to I dronom I autom koliko se moglo po ovom uzasnom blatu I docarao nam realno stanje na trasi. Ja sam pokusao isto to u septembru, ali je deonica tada bila ispresecana kanalima I potpuno ne prohodna, tako da sam odustao, te tako jos I vise cenim rad ovog mladog entuziaste. Imenjace veliko hvala!
Hvala puno! Veliki pozdrav! 🍻
 
Mol pumpa pored Meka (deonica Ub-Lajkovac) još uvek ne radi.

Može biti neki problem sa dozvolama, sve je završeno i opremljeno već oko 2 meseca.
 
Evo dok čekam da @vlad089 postavi novi video da prokomentarišem. Od petlje Pakovraće do ulaza u tunel Laz čini se da bi sve moglo biti gotovo za dve nedelje. Kada bi rešili problem sa eksproprijacijom za izmeštanje lokalnog puta. Okolni pejzaž je baš ruiniran. Nadam se da će malo da srede ove gomile zemlje.
 
Ovo do tunela Laz, računajte da je svršen čin. Od Laza do Munjinog brda ima dosta posla, da li će stići do kraja godine videćemo... U Prilipcu, odnosno Gorobilju takođe može biti vrlo brzo gotovo... Znači ostaje to famozno Munjino brdo i eksproprijacija, tj. Isplata porodici Jovanovic iz Prilipca i verovatno još po koji sličan slučaj...
 
Ovo do tunela Laz, računajte da je svršen čin. Od Laza do Munjinog brda ima dosta posla, da li će stići do kraja godine videćemo... U Prilipcu, odnosno Gorobilju takođe može biti vrlo brzo gotovo... Znači ostaje to famozno Munjino brdo i eksproprijacija, tj. Isplata porodici Jovanovic iz Prilipca i verovatno još po koji sličan slučaj...
Bravo za realan komentar! 🍻
 
Ove 2 kuće za eksproprijaciju (između Pakovraća i Laza) gde treba da se spusti lokalni put ispod nadvožnjaka....

Ako i tu zapne, sud, veštaci, ročišta odlaganja....i to može da zakoči 2024.
 
Otkrivamo toplu vodu izgleda. Pa naravno da je tunel problem i da se zbog njega neće završiti ove godine. Da on nije problem moglo bi da bude i pre oktobra bez problema.
 
Samo Munjino brdo je upitno, ovo ostalo napreduje jako dobro. Između tunela, usjeci su fino odrađeni, odvodi već uveliko postavljeni na većem dijelu trase. Kod Prilipca vidim da ono brdo po izlazu iz tunela treba dobro da se "oglođe" što je malo jači posao, da bi bilo u ravni sa onom mostovskom konstrukcijom kod plastenika.
Već gledam i zamišljam koliko će samo biti atraktivno proći tim putem, oni predjeli okolo, šume, tradicionalna sela i imanja sa voćnjacima, definitivno cijenim da će Miloš Veliki biti jedan od atraktivnijih autoputeva za laganu vožnju i uživanje prilikom prolaska. Slično će biti i preko Peštera, osim zimi naravno. 😄
Cijenim da će ova dionica najkasnije biti do proljeća 2025, a možda nekim slučajem i malo ranije.
 
Otkrivamo toplu vodu izgleda. Pa naravno da je tunel problem i da se zbog njega neće završiti ove godine. Da on nije problem moglo bi da bude i pre oktobra bez problema.
Naravno da smo otkrili vodu samo ne toplu 😂 i baš ta vodi pravi čuda u tunelu... Ponavljam još jednom pošto živim u Gorobilju, pa samim tim sam upoznat sa komplet situacijom radnici Cipa su javno govorili ljudima u Prilipcu da ne može tunel kroz M. brdo, ali dzaba i ministarstva im je naređeno da mora da ide tu put i sada se čudimo što se kasni sa iskopom toliko...
 
U Lazu je otpala primarna obloga sa torket betonom. To se dešava. Tu je bilo iznenađenje što je bilo solidne dužine. Posle su usvojili bolje rešenje sa raminatlama. Tako je barem rekao kineski inžinjer. U suštini primarna obloga nema ni približnu nosivost kao sekundarna. U Munji se baš zbog geologije radi bolje i opreznije. Radi se obloga po celom obimu tunelske cevi, a ne samo polukrug. Verovatno iz predostrožnosti su uradili na više mesta i primarnu i sekundarnu oplatu kao što se vidi na snimku.
 
Стварно бих био сретан као и сви овде, да до Нове године пусте до Пожеге, ако бар 5 до 10 пута повећају механизацију и људство, то је могуће! Да се у тунелима барди 24/7 да електромашинско опремање ради више тимова. Да се реши експропријација! Ако видимо такво поћећање ресурса, онда је могуће. Ако га нема онда негде у 2025-ој можда буде а лако и до краја 25-е.
 
Sentinel snimci 25.02.2024.
Radovi na trasi, petlja Lucani gore desno, petlja Pozega dole levo:

1708948680713.png
 
Стварно бих био сретан као и сви овде, да до Нове године пусте до Пожеге, ако бар 5 до 10 пута повећају механизацију и људство, то је могуће! Да се у тунелима барди 24/7 да електромашинско опремање ради више тимова. Да се реши експропријација! Ако видимо такво поћећање ресурса, онда је могуће. Ако га нема онда негде у 2025-ој можда буде а лако и до краја 25-е.
Brate stvarno poštujem tvoje mišljenje kao i svačije na forumu. Ali mislim da nema stranice bez tvog komentara koja se odnosi na 3 stvari: 1. neće biti prije sredine 2025; 2. biće ove godine ako se poveća mehanizacija 100 puta; 3. eksproprijacija.
Da ne bude neke zabune, slažem se ja sa ovim što pišeš ali mnogo i često mračiš. Daj nam za promjenu neku novu informaciju. Shvati ovo kao dobronamjernu kritiku :D
 
Hvala za update, odličan snimak.

Ovo nema šanse da bude gotovo do kraja godine, ali ako bude bilo sve gotovo do Juna 2025, ja ću biti zadovoljan.

P.S. Gledam na ovu deonicu kao da mi je ispred kuće, a realno je koristim samo kad idem na more ili Zlatibor, jednom do dva puta godišnje max, i skratiće mi put iz Beograda za 10 minuta.
 
Brate stvarno poštujem tvoje mišljenje kao i svačije na forumu. Ali mislim da nema stranice bez tvog komentara koja se odnosi na 3 stvari: 1. neće biti prije sredine 2025; 2. biće ove godine ako se poveća mehanizacija 100 puta; 3. eksproprijacija.
Da ne bude neke zabune, slažem se ja sa ovim što pišeš ali mnogo i često mračiš. Daj nam za promjenu neku novu informaciju. Shvati ovo kao dobronamjernu kritiku :D
Ovo je otvoren prostor i slobodno iznesi svoj stav, argumentuj ga i pobij sve što @Алтаир i svi mi ostali mračnjaci ovde pišemo.
Godine laži su učinile svoje. Podelili smo se na one što više veruju sopstvenom televizoru nego očima i pameću i one koje takve priče odavno ne gutaju.
Hajde, pokaži i dokaži zašto smatraš da čovek mrači time što kaže da radovima na ovaj način neće biti kraj u ovoj godini?
 
Hvala za update, odličan snimak.

Ovo nema šanse da bude gotovo do kraja godine, ali ako bude bilo sve gotovo do Juna 2025, ja ću biti zadovoljan.

P.S. Gledam na ovu deonicu kao da mi je ispred kuće, a realno je koristim samo kad idem na more ili Zlatibor, jednom do dva puta godišnje max, i skratiće mi put iz Beograda za 10 minuta.
A životni vek produžiti mnogo....veruj mi.... Sramota, samo 2x godisnje ktoz ove krajeve..... da se ta brojka popravila na 3 u ovoj godini jer nikad nismo bili bliži ( i skuplji) :)

Elem, hajde svi vi ovde lepo da uđete kod Vlad Srđana i ostale na youtube koji kace snimke i lepo lajkujte i zapratite, njima ce to znaciti. Kad ih vec ne placamo, nagradite trud.
5000 pregleda, 200 lajkova, aktivirajte se
 
Ovo je otvoren prostor i slobodno iznesi svoj stav, argumentuj ga i pobij sve što @Алтаир i svi mi ostali mračnjaci ovde pišemo.
Godine laži su učinile svoje. Podelili smo se na one što više veruju sopstvenom televizoru nego očima i pameću i one koje takve priče odavno ne gutaju.
Hajde, pokaži i dokaži zašto smatraš da čovek mrači time što kaže da radovima na ovaj način neće biti kraj u ovoj godini?

Mislim da je komentar vise bio upucen na to sto Altair pise na svakoj stranici isto iznova i iznova (i to na vise tema) a ne doprinosi bas nesto sadrzajem i informacijama.
Sa druge strane, informacija iz tunela i u zadnjih par meseci ima dovoljno da svi vidimo da se ipak nesto radi i da ce ubrzo biti gotovo ako se ne urusi planina.
 
Mol pumpa pored Meka (deonica Ub-Lajkovac) još uvek ne radi.

Može biti neki problem sa dozvolama, sve je završeno i opremljeno već oko 2 meseca.
Ima sad neka fora za takve i slične objekte, da sve opreme i čekaju nekih 60 dana da vide da li objekat ima skrivenih mana.
Standardna procedura u Lidlu npr.
 
Ovo je otvoren prostor i slobodno iznesi svoj stav, argumentuj ga i pobij sve što @Алтаир i svi mi ostali mračnjaci ovde pišemo.
Godine laži su učinile svoje. Podelili smo se na one što više veruju sopstvenom televizoru nego očima i pameću i one koje takve priče odavno ne gutaju.
Hajde, pokaži i dokaži zašto smatraš da čovek mrači time što kaže da radovima na ovaj način neće biti kraj u ovoj godini?
Mislim da trebaš ponovo pročitati moj komentar i malo vijuge uključiti. Elem, napisao sam da se slažem sa onim što piše u komentarima a vezano je za ekproprijaciju, da neće biti gotovi radovi ove godine i slično. Ali kad god vidim njegov komentar imam osjećaj da će biti jedno te isto napisano.
Zatvoriću ovu temu što se mene tiče jer ionako ima mnogo sadržaja koji nije direktno vezan za samu temu. Svako dobro.
 
Vrh