Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

I ja sam ga ispratio i cuo sam dosta nelogicnosti... Prvo tih "3 km", valjda se odnosi na autoput ka Mackatu... Drugo, ova gore grafika onda nije tacna, jer petlja Prilipac svakako treba da bude zavrsena do kraja ove godine kao i petlja Pozega... Trece, nije ni jednom recju pomenuo drugi krak ka Dugoj Poljani iako je najavljeno da ce startovati iduce godine.
Mislim da su se malo zbunili i ministar a i rezija :)
 
zavisi koliko ljudi - radnika izvedu na trasu, kaže da su po završetku probijanja tunela Laz ljude povukli na Munjino Brdo, ako dovedu dovoljan broj ljudi, sve je moguće, ipak realno bi moglo biti da do kraja decembra završe PR - PŽ, ako je već veliki štrumf najavio oktobar za otvaranje, može biti do kraja godine, a onda, do 2027 31 km do Mačkata na koridoru za Kotroman, ako sam dobro razumeo..., i ako ovu deonicu dobije konzorcijum koji radi Moravski koridor, USA Turski, čini mi se da oni rade bezprekorno, a da CCCC - Kinezi ostanu na Koridoru 11 kako su i potpisali ugovor, ...
Nije Munjino brdo Vranduk niti je2024 ‘47. pa da je važan broj ljudi. Ako rade na četiri tačke,a valjda rade kad dozvoli voda, onda mogu dovesti 1000 ljudi samo da prave gužvu. Na mestu otkopa može da radi samo onoliko i ljudi i mašina koliko može.
 
čuš da će početi gradnja 2025..promaklo mi verovatno, žena me stalno nešto zapitkivala, a ekonosmist sam pa sam pažljivo gledao i slušao, znam kako bi trebao da izgleda jedan državni četv orogodišnji plan, ali zar nije ugovor o izgradnji potpisan s Kinezima ima više od jedne godine, mislim 2022.g, i to komercijalan ugovor, što se čeka 2025.g, nije mi jasno, izuzev ako nije napravljen projekat, pa se čeka projekat, ako zemljište nije otkupljeno,... to se tako ne radi, jedino kod nas može ugovor pa projekat... žalio se veliki štrumf baš na ovu temu, "kod nas" kako se narod često izčuđava i kaže tako, meni se čini s pravom, tako mi se čini,
Evo prenecu vest u pravu temu.

Početak radova na deonici do Duge poljane je bio 20.03.2022. , i obeležen je.Radovi će biti gotovi do 2026, dakle rok 4 godine.

A propo price sa skoka u buducnost, apsolutno sve je laž, jer je pola već trebalo biti završeno. Odavno. 6 godina se gradi deonica od Preljine do Požege. Čisto da se ne rasplamsava lažni entuzijazam bez ikakvog razloga. To je loženje kao što ovaj mentol izađe sa slajdovima i loži, i onda kao i mi ćemo. Ne sme se tako lako padati.

biznis.telegraf.rs

Početak radova na deonici Požega-Duga Poljana: "Najveći i najskuplji projekat za ovaj deo Srbije"

Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, danas je obišao Sjenicu.
biznis.telegraf.rs
biznis.telegraf.rs
 
Evo prenecu vest u pravu temu.

Početak radova na deonici do Duge poljane je bio 20.03.2022. , i obeležen je.Radovi će biti gotovi do 2026, dakle rok 4 godine.

A propo price sa skoka u buducnost, apsolutno sve je laž, jer je pola već trebalo biti završeno. Odavno. 6 godina se gradi deonica od Preljine do Požege. Čisto da se ne rasplamsava lažni entuzijazam bez ikakvog razloga. To je loženje kao što ovaj mentol izađe sa slajdovima i loži, i onda kao i mi ćemo. Ne sme se tako lako padati.

biznis.telegraf.rs

Početak radova na deonici Požega-Duga Poljana: "Najveći i najskuplji projekat za ovaj deo Srbije"

Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, danas je obišao Sjenicu.
biznis.telegraf.rs
biznis.telegraf.rs
20.03.2022. jeste početak radova ako veruješ političkim govorima i predstavi za široke narodne mase.
Za mene će biti onog trenutka kada se izvođač radova pojavi na trasi i krenu pravi radovi.
 
Било је неког помена да ни коначна траса није усвојена. На OSM је нестала путања када је најављено да још треба да се прецизира коначна траса. Питање је да ли је и то решено.
 
Vesic je u par navrata (danas/juce) izneo podatak da ce se krenuti sa radom od Pozege i to tako da ce se raditi prva i deseta deonica. Ne znam da li neko zna nesto detaljnije o tome?
 
Kod nas već godinama iste firme rade puteve sa svom svojom mehanizacijom tako da ne verujem da će ista novo početi stvarno i ozbiljno da rade dok se ne završe trenutni projekti, imam utisak da kad nešto završe samo premeste mašine na novo gradilište i tek tada zaista krenu da rade
 
Генерално све је могуће, ако реше све проблеме са експропријацијом, доведу неколико пута више радника и механизације, чудесно пробију и опреме Муњино брдо и отвориће у октобру. Наравно за то требају компетентни људи, та мала ситница....
 
Генерално све је могуће, ако реше све проблеме са експропријацијом, доведу неколико пута више радника и механизације, чудесно пробију и опреме Муњино брдо и отвориће у октобру. Наравно за то требају компетентни људи, та мала ситница....
Hajde da navijamo da bude tako, svi ćemo biti srećni ako urade tako, ne treba im postavljati klipove u točkove, već trebamo im dati podršku
 
Čime to mi postavljamo klipove u točkove? Kako smetamo da se završi put na vreme?
Samo spuštamo na zemlju nerealne izjave, (lažna) obećanja i propagandu.
Trebaju im ovakve izjave jer idu lokalni izbori, ko zna šta će biti sa beogradskim i republičkim.
Kampanja ne sme da stane!
 
Свима нама који гравитарамо овом путу он је преко потребан! Не верујем да било ко може више да га жели од оних којима је то насушна потреба! Сасвим друга прича је реалност. Која нам се уопште не свиђа, а не можемо ништа, осим да указујемо на лажна обећања, прекршене рокове, ненормалне цене, катастрофално вођену експропријацију! Иначе ми смо возимо овом деоницом од Никољдана 2021-е кад рече велики респиратор да ће бити отворена!
 
Tačno, samo zaboravljate da je pandemija trajala 3 godine, pa je odmah posle toga krenuo rat u Ukrajini a sada i rat u Gazi.
Mnogo veće zemlje su imale ogroman pad BDP-a, inflaciju itd.
Ne kažem ovo da bih abolirao političare, svakako da bi trebalo da vode računa šta pričaju i obećavaju.
Ali je fakat da se i dalje veliki projekti rade, da nijedan nije otkazan.
I prvi put se detaljnije priča o nastavku od Požege ka Zlatiboru i od Požege ka Dugoj Poljani.
Lično mislim da je uspeh završiti ovu deonicu do Požege do kraja godine, većina nasipa je završena, betonskih elemenata. Najveća enigma je Munjino brdo sve ostalo može biti gotovo relativno brzo.
 
20.03.2022. jeste početak radova ako veruješ političkim govorima i predstavi za široke narodne mase.
Za mene će biti onog trenutka kada se izvođač radova pojavi na trasi i krenu pravi radovi.
Za njega će biti politički poen.
Svesno izgovorena laž, zbog koje dobija politički poen za ostanak na vlasti i nastavak sa predstavama za široke mase.
 
S tim sto je svaki drugi dan u 2020. godini isao izvestaj sa terena kako koronavirus ne remeti izvođenje radova.
Pa dobro, sad znaš da je ipak uticalo i to je to. Hejt neće ubrzati radove, ali može da ih uspori. Dok pozitivna energija i optimizam ne mogu da uspore radove, ali mogu da ih ubrzaju.

Hajde da se radujemo što će nam uskoro put do Požege i Zlatibora biti znatno kraći. Zar to nije divno? Zaboravite na politiku, SNS, AV, daj jednom da se opustimo i nazdrzavimo bez dnevnopolitičkih gluposti
 
Vrh