Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Evo, da vidite kako je to sinoć izgledalo na A2...

viber_image_2024-01-20_12-26-18-622.jpg



viber_image_2024-01-20_12-26-18-818.jpg


Mećava (sl.1) je bila toliko jaka da npr. nakon prolaska kamiona (zbog težine i dobrih guma najbolje očisti trag) bilo je dovoljno jedva 30sec da trag bude opet nevidljiv... Sl.2 je oko 20sec iza kamiona (vidi se kao tačka na slici).

Još jednom, radi istine, ralice su bile prisutne u oba smera. To je verujem iznuđena politika, jer je čišćenje u ovim uslovima bilo čisto bacanje para, ali naš narod jednostavno to očekuje, a narodu se valja udvarati, je li... :)
 
Сад гледам по нету каже велики респиратор да имамо најбоље одржавање путева у ЕУ!
 
Kazu 1. oktobar ove godine i odmah krece nastavak ka Uzicu, vec ima zainteresovanih izvodjača.
То бих стварно волео да видим, па да попијемо пиће негде, ја частим! Све који кажу да ће бити готово до 1.октобра водим на клопу и пиће 2. окт кад се провозамо деоницом. Ево Мира ће рећи где је добро место у Пожеги!
 
U Markovici, kod kuća Obrenovića koje još nisu srušene ima par livada sa lepim pogledom na budući autoput. Taman uhvatimo Miholjsko leto, uzmemo par kilograma pečenja, domaćeg sira, i rasprostremo ćebe. Kud ćeš bolje od toga. 😁
 
То бих стварно волео да видим, па да попијемо пиће негде, ја частим! Све који кажу да ће бити готово до 1.октобра водим на клопу и пиће 2. окт кад се провозамо деоницом. Ево Мира ће рећи где је добро место у Пожеги!
1. oktobar i dolazim :)
 
ma još nisu ni sve kuće na trasi srušili, ima ih bar desetak, ispred ulaza u tunel Laz, pa po izlazu nedaleko, možda mart 2025.god da završe Pakovraće Požega, to je optimističko predviđanje, nastavak gradnje ka Dugoj Poljani, koja deonica je ugovorena pre godinu i više s Kinezima, nije veliki štrumf ni pomenuo, jeste deonicu ka Užicu i Zlatiboru, da se dodvori tim njegovim tajkunima, koji su naselili Zlatibor, od njega napravili BNP ( Budvu na Planini) :) :)
 
ma još nisu ni sve kuće na trasi srušili, ima ih bar desetak, ispred ulaza u tunel Laz, pa po izlazu nedaleko, možda mart 2025.god da završe Pakovraće Požega, to je optimističko predviđanje, nastavak gradnje ka Dugoj Poljani, koja deonica je ugovorena pre godinu i više s Kinezima, nije veliki štrumf ni pomenuo, jeste deonicu ka Užicu i Zlatiboru, da se dodvori tim njegovim tajkunima, koji su naselili Zlatibor, od njega napravili BNP ( Budvu na Planini) :) :)

Naravno da je pomenuo i bio je slajd za dugu poljanu da ce poceti gradnja 2025. godine, a te kuca pred tunelom je otkupljena nego stoji tako jer radnici spavaju u njoj.
 
čuš da će početi gradnja 2025..promaklo mi verovatno, žena me stalno nešto zapitkivala, a ekonosmist sam pa sam pažljivo gledao i slušao, znam kako bi trebao da izgleda jedan državni četv orogodišnji plan, ali zar nije ugovor o izgradnji potpisan s Kinezima ima više od jedne godine, mislim 2022.g, i to komercijalan ugovor, što se čeka 2025.g, nije mi jasno, izuzev ako nije napravljen projekat, pa se čeka projekat, ako zemljište nije otkupljeno,... to se tako ne radi, jedino kod nas može ugovor pa projekat... žalio se veliki štrumf baš na ovu temu, "kod nas" kako se narod često izčuđava i kaže tako, meni se čini s pravom, tako mi se čini,
 
I ja sam juče vozio kroz onu najjaču mećavu na A2.

Čišćenja je bilo, u oba smera i to u toku mećave. Realno, tu nemam zamerke. Ali! VOzačka nekultura je neverovatna, užasna. Glisiranje kroz levu traku, koja je uvek slabije čista, sa svim propratnim efektima na ove u desnoj traci, je bilo sveprisutno. Obilaženja sa desne strane, vožnja po sredini puta, i najgore - nasilničko preticanje ralica! Ono zaista nigde nisam video, onakvu sebičnost i nasilje. Do tačke da je jedna ralice, od dve, koju sam pratio, revoltirano izašla na parking iza Lajkovca.

Sebičluk i nekultura i ČISTO nasilje, postali su u ovoj zemlji stil života.

Meni sve ovo sinoć i nije mnogo smetalo u smislu same vožnje, jer sam na takve i mnogo gore uslove navikao, ali bilo je zaista ružno i bedno. Porazno, u šta smo se pretvorili. Sebične životinje, svaka za sebe.
Šteta što ne postoji mogućnost da svi postave kamere na vozila pa da se ti snimci uvaže....
Da budem iskrena to je mnogo validnije nego kada policajac primeti i jasnije se cesto vidi problem, ali kod nas izgleda digitalizacija nije pozeljna. Zamislite kada neko kamionom snimi prekrsaj, pa to se jasno vidi, a 10 nesavesnih vozaca manje = barem nekoliko zivota spaseno
 
Cini mi se nije bila ova reportaza kacena na temu, a odlicna je
Очекују да ће можда пробити тунел у јуну или јулу ако буду имали среће са геологијом. Каже човек да ће онда до краја године све завршити. Ако могу за 6 месеци опремити тунел од 2800м то ће бити мало чудо! Досадашња искуства говоре другачије.
 
zavisi koliko ljudi - radnika izvedu na trasu, kaže da su po završetku probijanja tunela Laz ljude povukli na Munjino Brdo, ako dovedu dovoljan broj ljudi, sve je moguće, ipak realno bi moglo biti da do kraja decembra završe PR - PŽ, ako je već veliki štrumf najavio oktobar za otvaranje, može biti do kraja godine, a onda, do 2027 31 km do Mačkata na koridoru za Kotroman, ako sam dobro razumeo..., i ako ovu deonicu dobije konzorcijum koji radi Moravski koridor, USA Turski, čini mi se da oni rade bezprekorno, a da CCCC - Kinezi ostanu na Koridoru 11 kako su i potpisali ugovor, ...
 
Очекују да ће можда пробити тунел у јуну или јулу ако буду имали среће са геологијом. Каже човек да ће онда до краја године све завршити. Ако могу за 6 месеци опремити тунел од 2800м то ће бити мало чудо! Досадашња искуства говоре другачије.
Kako sad do kraja godine. Precednik rekao oktobar. Treba neko da im javi da grese u proceni.
 
Hej, ljudi, nije me bilo nekoliko dana ovde i vić počeli žurku da pravite.
Stvarno ja najviše mračim. Čim me nije bilo, vi otvoriste put. Sećate či se onog mog jagnjeta? Pozdravlja vas. Jagnje je imalo jagnje, pa jagnje jagnje...
Naravno da se uključujem u to okupljanje, ali i organizazaciju.
A jednog dana otvoriće se i put.
 
zavisi koliko ljudi - radnika izvedu na trasu, kaže da su po završetku probijanja tunela Laz ljude povukli na Munjino Brdo, ako dovedu dovoljan broj ljudi, sve je moguće, ipak realno bi moglo biti da do kraja decembra završe PR - PŽ, ako je već veliki štrumf najavio oktobar za otvaranje, može biti do kraja godine, a onda, do 2027 31 km do Mačkata na koridoru za Kotroman, ako sam dobro razumeo..., i ako ovu deonicu dobije konzorcijum koji radi Moravski koridor, USA Turski, čini mi se da oni rade bezprekorno, a da CCCC - Kinezi ostanu na Koridoru 11 kako su i potpisali ugovor, ...
Slazem se, preambiciozan plan na granici mogucnosti... Ako uzmemo u obzir da su se slicni tuneli (npr Brancic koji je manji) gradili dugo i uvek su se probijali postavljeni rokovi ja bih rekao i da je kraj ove godine ili pocetak 2025 odlican rezultat. S tim u vezi, to jagnje na raznju moze da saceka jos neki mesec :D
 
Vrh