Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)


"Sta zna dete sta je 300kg"!
U reportazama letos sam vam prenosio da su organizovane kriminalne bande masovno pretakale naftu iz masina parkiranih na trasi, tokom noci. Jedna grupa lopova je bila iz Lazarevca, druga I Arandjelovca I za trecu sam zaboravio, a sad ovi ni manje ni vise nego natovarili masinu tesku 7,5t. Sta covak da kaze?
 

"Sta zna dete sta je 300kg"!
U reportazama letos sam vam prenosio da su organizovane kriminalne bande masovno pretakale naftu iz masina parkiranih na trasi, tokom noci. Jedna grupa lopova je bila iz Lazarevca, druga I Arandjelovca I za trecu sam zaboravio, a sad ovi ni manje ni vise nego natovarili masinu tesku 7,5t. Sta covak da kaze?
Нађен багер јуче у Суботици.

Не могу да разумем ниво глупости у тој глави која је мислила да ће багер непримећено стићи до Суботице. И то човек каже ради на њему као да му је отац оставио у наследство.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 

"Sta zna dete sta je 300kg"!
U reportazama letos sam vam prenosio da su organizovane kriminalne bande masovno pretakale naftu iz masina parkiranih na trasi, tokom noci. Jedna grupa lopova je bila iz Lazarevca, druga I Arandjelovca I za trecu sam zaboravio, a sad ovi ni manje ni vise nego natovarili masinu tesku 7,5t. Sta covak da kaze?
Lopovska država...
 
1703160215690.png

810km autoputa u tri godine...
Jeste da je većina trase nepregledna ravnica, šume (doduše ima i ozbiljnih mostova, samo jedan preko Volge je preko 3km dug) pa je možda bolje porediti sa nekim našim predelima u Vojvodini ili sa Moravskim koridorom ali stvarno impresivno...
 
Ma možda je samo sklonjen. Viđali smo već šta Čačanima može pasti na pamet kad uzjašu bager.
A možda je čovek došao i uzeo jer nije plaćen, naplatio dug... Ne verujem da je baš tek tako neko došao, natovario i otišao, a onda odmah i uzeo da radi njime. Mora tu da postoji potpriča koju ne znamo.
 
U kancelariji u Bgd iz koje se daje nalog ekipama da izađu na teren, nije bilo ni snega ni leda.
Borova glava, Negbina, Branoševsc kod NV bili su klizalište prethodna dva dana. Put Varoš -Sjenicavbio je više puta u prekidu, a o Goliji i Pešteri da ne govorimo. Tamo su smetovi.
Kidamo tu organizaciju i spremnost.
Nekadašnje "Ništa nas ne sme iznenditi", postaje iz ugla države "Sve nas može izbenaditi", a iz našeg:" Ništa nas VIŠE ne može iznenaditi".
 
Данас сам био мало са ћеркицом у пољу, међутим није била расположена за шетњу па нисам више слика направио а и ово што сам сликао сликао сам једном руком јер сам у другој носио њу.
Елем, почели су ризлу да насипају по овом шљунку пре неких 7 дана, напредак видите на сликама. Раде сваки дан до неких 3 сата осим ове екипе која поставља греде на стубове, они су ту од јутра до сутра.
Углавном напредак постоји, раширио се и овај меандар који би требало да буде нови ток Моравице, мада екипе из Ваљева нема ту, слабо сам их виђао ових дана...
20231223_155833.jpg
20231223_155817.jpg
20231223_155756.jpg
20231223_155352.jpg
20231223_155754.jpg
20231223_155343.jpg
20231223_155034.jpg
20231223_154859.jpg
20231223_154532.jpg
20231223_154615.jpg
20231223_154528.jpg
20231223_154407.jpg
20231223_154329.jpg
20231223_154256.jpg
20231223_154219.jpg
20231223_154017.jpg
20231223_153845.jpg


Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Upravo objavljeno na B92:

".... završava se i do Požege i tad se otvaraju dva koridora - jedan ka Crnoj Gori, preko Ivanjice i Sjenice, i jedan ka Prijepolju.

"Idemo od Požege ka Kotromanu, ka Višegradu. Izgradnja kreće 2025. godine", rekao je Vučić.

Radi se put do Boljara i Duga Poljana - Nova Varoš će biti brza saobraćajnica koja će da spaja put ka Prijepolju i put ka Crnoj Gori, da ne bismo odsekli Prijepolje - kazao je Vučić. "
 
Било шта што се тиче рокова и реалне цене што изговори Велики респиратор, мачку под реп! Отворио је до Пожеге за Никољдан 2021-е. Реално је 2025-е да заврше и Моравски и до Пожеге па онда преселе радне екипе ка ЦГ и Реп. Србској. Наравно ако и то не зас..у!
 
У сваком случају, остарасмо и оседесмо чекајући испуњење ових обећања.
Ma ne bi ja baš išao toliko daleko. Zamisli da si 1990 imao 20 godina, upravo dobio vozačku dozvoli, naložen da voziš dobrim putevima, misliš sada će autoputevi krenuti da se grade i dočekaš prvu potpuno novu deonicu autoputa (ne raĉunam pretvaranje poluprofila BG-NS u pun profil i ekspanziju A1 ka leskovcu tek 2016. (Ljig-Preljina) u svojoj 46. godini. ;) E to bi onda bilo "ostarili smo i osedeli" čekajući nove puteve.

Ovo jeste da ide sporije od željenog, i ja često ovde postavljam pitanja šta treba da se desi da se stvar ubrza, ali srećom zemlja nam nije velika površinski i za celu mrežu realno ne treba mnogo km. Ne mogu da zamislim da nam treba više od 3.000 km da bi imali kompletiranu mrežu autoputeva i brzih saobraćajnica, što je super. Da smo zemlja veličine Rumunije trebalo bi nam mnogo više km za tako gustu mrežu.

Ako zapnu i stvarno krenu all in u izgradnju mreže autoputeva i brzih puteva, cenim da u roku od 5 godina kompletna mreža može biti gotova.

Pored ovih planiranih ja stvanro ne znam ni šta bi više moglo da se gradi, jer kad se sve ovo planirano završi ja ne vidim opciju da neko mesto/grad bude udaljenije od 30-50 km od najbližeg autoputa ili brze saobraćajnice.

Tako da mislim da ih samo treba pritisnuti da krenu all in u ovo jer realno infrastruktura treba da bude najbitniji projekat u zemlji i treba ići all in u celu priču - pametno i brzo.
 
Vrh