Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Uhh ne znam tacno gde sve idu btonski radovi, al ono gde mislim da idu, najvise je ostalo na mostu odmah posle tunela Laz i pre petlje u Lucanima onaj usek, tu mislim da ce biti dosta posla, deo posle onih kuca koje jos nisu srusene pa do tog useka pre petlje u Lucanima mislim da lepo napreduje.

Edit: Od pola 5 do sad, uplodovalo se 35% snimka, inace Pozega je prvi grad u "Jugoslaviji" koja je imala kablovsku televiziju, a sad jedva imaju MTS internet, opticki internet je ovde misaona imenica.
Nisam sigurna ima li optika, ali mislim da su po gradu razvedeni ti kablovi. Nije tacno da je samo MTS internet, on je najjaci, ali rade i ostali. Stabilne konekcije, sve funkcionise, a brzine ovog klasicnog su preko 100...kako ide vec oznaka.....( pricam o gradskoj zoni)
Mnogo toga ne funkcionise, ali to je ok. Vec Godinu dana se rade ulice od centra na dalje, menjaju se trotoari, a ispod menjajju kablovi za net, kablovsku i vodu pa nema ni pucanja cevi sto je bio problem.
Ali internet radi stabino koliko ja znam.
 
Mislim da je Požega dobila kablovsku negde oko 1988, +- godinu. Tada sam prevozom bio upućen na nju i njenu železničku i autobusku stanicu pa se sećam radova, kutija na zidovima, ali i moje zavisti.
MTS optika nije još profunkcionisala u mnogo mesta.
Ali Požega će jednog dana imati autoputski čvor i autoput na tri strane. Ako se ne varam to sada imaju samo Beograd i Niš.
Jednoga dana...
 
Nisam sigurna ima li optika, ali mislim da su po gradu razvedeni ti kablovi. Nije tacno da je samo MTS internet, on je najjaci, ali rade i ostali. Stabilne konekcije, sve funkcionise, a brzine ovog klasicnog su preko 100...kako ide vec oznaka.....( pricam o gradskoj zoni)
Mnogo toga ne funkcionise, ali to je ok. Vec Godinu dana se rade ulice od centra na dalje, menjaju se trotoari, a ispod menjajju kablovi za net, kablovsku i vodu pa nema ni pucanja cevi sto je bio problem.
Ali internet radi stabino koliko ja znam.

Udaljen sam od poste bukvalno 100 metara, koji jos imaju a da ne koriste MTS infrastrukturu?

Pogledaj BOX pakete na MTS sajtu koliki net daju ako nije opticki :)
 
Poslednja izmena:
Koliko platis toliko dobijes :D mislim da si ti na nekom malom paketu.
Salim se, ne znam kolika je brzina za opticki net, kablovska jeste vezana za to, ostale moras da vezrs za fiksni... ali da smo toliko losi nismo brate. Svi su vezani za MTS infrastrukturu, nista cudno, ali imas drugih provajdera. Ne znam da li je i u BG negde od MTS iko bolji.
Ja nemam Box pa ne znam protok.
 
Samo snimci sa dron-a su 6,49GB, posle editovanje ispade 42,63GB.

Videcete na par mesta kako dron bukvalno nece napred pa onda ubrza napred, to su bukvalno udari vetra gde nije mogao napred da ide.

Hvala Srki!
Extra snimak, deluje da je dobar deo deonice trasiran, betonski radovi su pri kraju, petlja Lučani izgleda potpuno drugačije. Sve će ovo za nekoliko meseci izgledati potpuno drugačije ali nažalost sve će zavisiti na kraju od tunela Munjino brdo.
Šteta što su radovi zbog eksproprijacije stajali 6 meseci :(
 
Koliko platis toliko dobijes :D mislim da si ti na nekom malom paketu.
Salim se, ne znam kolika je brzina za opticki net, kablovska jeste vezana za to, ostale moras da vezrs za fiksni... ali da smo toliko losi nismo brate. Svi su vezani za MTS infrastrukturu, nista cudno, ali imas drugih provajdera. Ne znam da li je i u BG negde od MTS iko bolji.
Ja nemam Box pa ne znam protok.
Meni SBB optika u BG dve godine nije stucnula, zbog selidbe uzeo sam Yettel koji koristi MTS-ovu optiku zna cesto (sedmicno) stuca, a i ljudi koji imaju bas MTS optiku isti problem imaju.
 
Mislim da je Požega dobila kablovsku negde oko 1988, +- godinu. Tada sam prevozom bio upućen na nju i njenu železničku i autobusku stanicu pa se sećam radova, kutija na zidovima, ali i moje zavisti.
MTS optika nije još profunkcionisala u mnogo mesta.
Ali Požega će jednog dana imati autoputski čvor i autoput na tri strane. Ako se ne varam to sada imaju samo Beograd i Niš.
Jednoga dana...
I Čačak će imati autoputski čvor.
 
Браво Срки, снимак је одличан и поред тешких услова са ветром! Нажалост тек почиње зима и временски услови ће се само погоршавати. Ускоро креће серија наших празника која се наставља са кинеском новом годином. Још неко време могу радити овим ритмом а онда вероватно следи бар 2 месеца успорења. Моја процена је да од тунела Лаз до тунела Муњино брдо може бити готово негде пред јесен. Једино не знам шта ће са тим! Отварање до Лучана има мало смисла за већину, за људе у Лучанима и околини је то сјајно! Нажалост Муњино брдо је у озбиљном кашњењу и када ће бити прокопано нико не зна, а тунел од 2750м тражи бар 6 месеци за опремање. Па кад буде - буде. Скоро неће то је бар сигурно!
 
Meni SBB optika u BG dve godine nije stucnula, zbog selidbe uzeo sam Yettel koji koristi MTS-ovu optiku zna cesto (sedmicno) stuca, a i ljudi koji imaju bas MTS optiku isti problem imaju.
Obo zasluzuje poseban odgovor. Bio si u Bg i doselio si se u Pž?! Pa bravo! Biće vas sve više ne sumnjam ja. Dobrodošao!
:)
 
da li iko ima procenu ili pouzdanu objavu kada bi tunel Munjino brdo mogao biti probijen,

Što se tiče eksproprijacije, na Srkijevom snimku se jasno vidi da eksproprijacija nije završena, jer su na dva mesta kuće na sred srede ili trase :)
 
Prema G.V. ovoj bajci. Kao sada ide sporo par metara na dan, a onda kada se desi čudo i kada prođe kritičan deo na neviđeno teškoj geologiji, i onda Kao probijanje će onda biti na desetine metara na dan i stićiće da nadoknade i da sve završe do septembra dolazeće nam 2024. Iako deluje da je tu ispričao u nekoj laku noć deco emisiji, negde drugde je to bio izjavio. Dakle na to pitanje da li ima pouzdana objava, tako nešto se ne pušta u javnost.
 
Vrh