Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Волео бих да неко уђе у тунеле после Паковраћа да види јесу ли склонили оне одроне.

Valjda si do sada shvatio da sem KRcana niko ne može u tunele.
A on baš nije tu u komšiluku.
Eventualno bi mogao da nam prosledi neki info :sesir:
 
Било је пре 7 дана у неком видео прилогу, главни испрепадани инж. је рекао да је остало око 800м и да имају много проблема. То је минимум годину дана а вероватније годину и по док се све опреми!
 
Pa zna se da ne moze da bude ekonomski isplativ ako ima manje od 7000 vozila dnevno. Kako tolicna Crna Gora da generise toliki saobracaj ne znam. Plasim se da mnogi misle da znaju puno o ekonomiji a ne znaju, jer su mali. Odnosno bitno im je da odliju koliko im treba a sta ce posle biti sa AP, koliko je odrzavanje, moze li drzava vratiti to, briga ih oni ce biti na nekim ostrvima ili u Moskvi, ako ne blokiramo dobro pacovske kanale
Може покушати да се израчуна приближан број возила према ПГДС из 2022. посматрајући правце са којих би планирани ауто-пут купио саобраћај.
Ако претпоставимо да ће ауто-пут покупити око 60% тренутног саобраћаја од Пожега до Ивањице, око 50% тренутног саобраћаја Рашка - Краљево, на то додамо 90% од броја возила која сада прелазе Гостун, 70% возила која иду на прелаз Јабука и 50% возила која користе прелаз Шпиљани, који би када се комплетан ауто-пут заврши прешли на Бољаре, дођемо до броја од око 10.000 од Пожеге до Ивањице, око 7.000 од Ивањице до Дуге Пољане и око 5.000 од Дуге Пољане до Бољара.
То је оквирно према тренутном броју возила.
 
Poslednja izmena:
Јел постоји информација када ће бити усвојена финална траса до Бољара? Да ли је планирано да Србија гради и део у ЦГ до села Поде?
 
Možda nije baš u temi, ali je blizu. Jednom smo pisali. Pošto je završen (skoro) put Kokin brod -Priboj, sada se radi onaj mostić u lakat krivini. Pravi se tačnije novi. Par slika.
20231031_155241.jpg
20231031_155318.jpg
20231031_155332.jpg
 

Prilozi

  • 20231031_155336.jpg
    20231031_155336.jpg
    221,7 KB · Pregleda: 133
Јел постоји информација када ће бити усвојена финална траса до Бољара? Да ли је планирано да Србија гради и део у ЦГ до села Поде?
Trasa našeg dela AP od Požege do Boljara je definisana odavno. A na pitanje da li cemo mi graditi deonicu od Boljara do Poda, nadam se da nikome tako nesto nece pasti na pamet. Ako smo vec toliko u suficitu pa nam preliva onda bolje da pravimo puteve Bjeljina-Banja Luka, Bjeljina-Trebinje ili Bjelo Polje-Pljevlja. Da je bilo pameti da smo to uradili odavno. To su naši nacionalni interesi, tj. bar bi trebalo da budu. Kakva Poda kakvi bakraci...
 
Poslenpar meseci smo prosli do Bg i nazad preko Milos the Great
Iznenađeni smo koliko je saobracaja ka Ljigu... puno kamiona, autimolq, ali kamisona bas ima..... Bravo, to je dobar znak
 
Ispravlja se ta krivina preko mostića, realno i red je bio.
Inače završen je put od Pribojske Banje do Priboja, najavljivalo se da će ga precednik lično otvoriti uz proslavu u FAPu ali Ursula ima veći prioritet nego kampanja.
Možda nije baš u temi, ali je blizu. Jednom smo pisali. Pošto je završen (skoro) put Kokin brod -Priboj, sada se radi onaj mostić u lakat krivini. Pravi se tačnije novi. Par slika.Pogledajte prilog 178975Pogledajte prilog 178976Pogledajte prilog 178977
 
Valjda si do sada shvatio da sem KRcana niko ne može u tunele.
A on baš nije tu u komšiluku.
Eventualno bi mogao da nam prosledi neki info :sesir:
Има истине мада можда ја успем да бацим око.... :cool:
Радови око Пожеге су настављени истим интезитетом, никако да стигнем да сликам, разбио сам стакло на камери од телефона, немам времена да га заменим. :D
 
Ispravlja se ta krivina preko mostića, realno i red je bio.
Inače završen je put od Pribojske Banje do Priboja, najavljivalo se da će ga precednik lično otvoriti uz proslavu u FAPu ali Ursula ima veći prioritet nego kampanja.
Valjda vam je dosta poseta preCednika za 300 godina.
 
Има истине мада можда ја успем да бацим око.... :cool:
Радови око Пожеге су настављени истим интезитетом, никако да стигнем да сликам, разбио сам стакло на камери од телефона, немам времена да га заменим. :D
Ajd slikaj molim te, kupićemo ti novi telefon 😎
 
Ово све делује озбиљно, не верујем да ће неко држати две године ову деоницу неотворену. Јел може појашњење зашто не може само са једном тунелском цеви кроз Муњино брдо до Пожеге?
 
Због тога што при садашњој брзини копања од 2.5м дневно треба још око 300 дана само да се прокопа па још бар 200 дана да се опреми и та једна цев! У најбољем случају за годину и по од сада се може пустити у саобраћај!
 
Vrh