Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Autoput u Beogradu nije besplatan samo za stanovnike Beograda tj. vozila sa BG tablicama, već za sva vozila što uopšte nije fer prema građanima Srbije koji žive u ostatku države
Nije mi jasno smo kako bi organizovao naplatu putarine u Beogradu. U sred špica bi naplaćivao uključenje na gazelu? A ako pričamo o obilaznici tu bi mogla da se organizuje napalata, ali zašto bi neko išao obilaznicom kad ima kraću alternativu pa nek je putarina i 10 din.
 
Kad svi imamo mišljenje na temu nastavka AP ka CG granici i bilo kog Autputa koga sledećeg treba pre raditi, mislim da sam kao mnogo važnije, dokučio kako funkcioniše razmišljanje tim povodom, a to jest naših vrhovnih donosioca odluka:

1. Napravi Autoput do Čačka pa videti da li se puno koristi. Aha koristi se, ali je džabe bez obilaznice oko čačka. Aha, onda napravi brzom brzinom obilaznicu oko čačka jer su prevelike kritike zbog gužvi.
2. Cilj postignut Koristi se K11. Ali nismo predvideli da kamioni ga izbegavaju zbog putarina. Ajd sad reši novi problem, brzo pod pretnjom prebaci sve kamione na K11.
3. Autoput ima glinu, na nema veze zakrpi, puštaj sad pa će da renoviramo tu kilometar deonicu za koju godinu.

Dakle vi drugari još i previše analizirate šta treba-ne treba da gradite, jer trenutno svo planiranje funkcionioše po diletantskom pristupu. Probaj - pa ako pogrešiš prepravljaj brzo dok ne iskrsne novi problem, i tako u krug. Sve hoćemo, al nedostatak stručnosti nam uopšte ne predstavlja problem, nema veze i u toku radova ćemo projekat da prepravljamo ako treba.
 
Suština problema nije u samom problemu da stanovnici Čačka ne žele da im se naplaćuje Autoput obilaznica, već što nisi taj problem kroz simulaciju (ili makar neki brainstorm sa planerima) predivideo da ćeš taj slučaj imati. A ne sada kada je AP oko čačka gotov da rešavaš. Rešavanje u ovom stadijumu izvedenosti košta 1000x više nego kada je sve bilo na papiru!
 
Nije mi jasno smo kako bi organizovao naplatu putarine u Beogradu. U sred špica bi naplaćivao uključenje na gazelu? A ako pričamo o obilaznici tu bi mogla da se organizuje napalata, ali zašto bi neko išao obilaznicom kad ima kraću alternativu pa nek je putarina i 10 din.
Sve se može kada se hoće.
Evo prvo što mi pada na pamet jesu vinjete koje bi važile za korišćenje autoputa u BGD. Ko god hoće da ide u BGD mora da uzme vinjetu za taj dan (300din), mesec dana (2000) ili za godinu dana (5000). Kazna ukoliko nemaš vinjetu 500din.
 
Uh kako volim kad smo ovako dinamicni na temi :)
Sto se tice ovoga sto je besplatno za Bg, to se grad dogovorio sa Putevima, zasto Cacak nije ne znam, ali mislim da se ta " usluga" placa ( pisano je ovde)
Iskreno, u Bg u vreme spica ljudi zive kao u Indiji, neka im samo zavrse nesto jer onakav zivot nije normalan. Ljudi uveliko zive u Ca i putuju na posao u Bg ,pa izvolite!
Sto se tice nastavka od Pz - neka prave pa i preko Himalaja, ali nece to skoro. Ca- Pz verov 6godina, ko zna kada ce ovo biti.
@perovicp. Super je sve to, ali na papiru, u stvarnosti izlaz u Preljini prepravljaju nekoliko puta jer je saobracaj premasio ocekivanja i kucice nisu izmestene na vreme, struku niko ne pita nista.
Sto se tice zatvaranja izlaza za Cacane, mi u Pž na Rampi pravimo rampu i naplata brajko moj ako hocete na Zlatibor :)
 
Pratim forum vec duze, ali sad nisam mogao da odolim da se registrujem samo da bih rekao
DA NAMA NE TREBA NISTA GRADITI.

Danas sam posle duze vremena isao ka Cacku, posle skretanja za Lajkovac auto put se pretvara u autoput duhova,
tek po neki auto sa obe strane, sto dalje implicira da posle Cacka ce ici po 1 na svaki 7 dana otprilike.

Cacani bukvalno izbegavaju MV u sirokom luku kako nebi platili putarinu i potrosili koji litar vise goriva
jer ipak je lakse ici Ibarskom 6 sati do Beograda jer je free. :D Kakav smo mi fenomen od naroda.
Cacanima bi zazidao onaj izlazak na MV. pa neka idu Ibarskom zauvek.
Za neke važi "bolje ćutati i pustiti ljude da veruju da ste glupi nego progovoriti i potpuno ih uveriti u to".
 
Besplatna obilaznica za cacane se lako resava samo se ne baolacuju kartice uzete na preljini na pakovr i obrmuto. Inqce kakva je situacija u gradu na onim semaforima danas? Kapiram da guzvi vise nema kao pre? Koliko uopte oosta od preljine do pakovr putarina?
 
A u međuvremenu dok čekamo taj završetak radova, evo dve slike iz Gorobilja, otkako pratim radove, nije se više radilo...
IMG_20231024_165300.jpg
IMG_20231024_165047.jpg
 
Besplatna obilaznica za cacane se lako resava samo se ne baolacuju kartice uzete na preljini na pakovr i obrmuto. Inqce kakva je situacija u gradu na onim semaforima danas? Kapiram da guzvi vise nema kao pre? Koliko uopte oosta od preljine do pakovr putarina?
Што се тиче гужви, нема више као раније. Приметно је боље.
 
Видећемо какав је Бехтел када буде много тунела, као рецимо до Котромана ако буде....мостове сви брзо сада граде, међутим са тунелима није таква ситуација!
 
Видећемо какав је Бехтел када буде много тунела, као рецимо до Котромана ако буде....мостове сви брзо сада граде, међутим са тунелима није таква ситуација!

Svi znamo da su tuneli kod nas najzahtevniji na svetu
 
Već mesec dana nikakav snimak napredovanja radova Puteva Srbije.....
Ima nekog napretka sudeći po snimcima sa Sentinela i to do petlje Lučani.
Skoro sam prolazio i kod onog nadvožnjaka kod Pakovraća je postavljena rasveta i zaštitna ograda.
Šteta što nemamo neki dron snimak pa da vidimo realno stanje :(
 
Ima nekog napretka sudeći po snimcima sa Sentinela i to do petlje Lučani.
Skoro sam prolazio i kod onog nadvožnjaka kod Pakovraća je postavljena rasveta i zaštitna ograda.
Šteta što nemamo neki dron snimak pa da vidimo realno stanje :(
Pa to i ja ocekujem stalno, baš me interesuje napredak do Lučana
 
Ima nekog napretka sudeći po snimcima sa Sentinela i to do petlje Lučani.
Skoro sam prolazio i kod onog nadvožnjaka kod Pakovraća je postavljena rasveta i zaštitna ograda.
Šteta što nemamo neki dron snimak pa da vidimo realno stanje :(
Ako su ogradu stavili.... to obicno ide pred ili uporedo sa linijama a linije + mesec dana pa otvaranje
Da nismo nesto preskocili od najava? Na koje ograde mislis- elastoodbojne ili onu zicu dalje?
Cudno mi da to sad montiraju a pustanje nije uskoro, cak i da su linije nacrtali nekako ta ograda uvek ide na kraju da li zato sto se krade ili jednostavno ne stignu ranije....
Ima li neko objasnjenje? Ili su mozda jednostavno jednom u zivotu imali vremena.....
Mozda cak @StaraMo . Nista i ne bude radio mozda ni ne postave rampe do Lu.... kad je rekao Vesic- februar do LU?
 
Moja greška @MiraC, ta ograda ona čvrsta se vidi i na prošlom klipu Puteva Srbije tamo krajem septembra.
Možda, vrlo verovatno su napredovali od tada ali čekamo neki dron snimak pa ćemo videti.
Ono što se za sada vidi na Sentinelu jeste da se petlja Lučani radi dosta ozbiljnije i trasira.
 
Волео бих да неко уђе у тунеле после Паковраћа да види јесу ли склонили оне одроне.
 
Aha, to, skontao sam neki odron od Pakovraca ka Beogradu.
Obisao sam danas radove od tunela Laz do tunela Munjino Brdo, stize danas ili sutra snimak. Od mog poslednjeg snimka nisam gledao nista od snimaka i mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio koliko je uradjeno.

Jedna slika dok ne stigne snimak

DJI_0559.JPG
 
Dali gas k'o onomad kad su uradili za 1 godinu obilaznicu. Da su radili ovako vec bi bilo gotovo. Inače šta ima nakon poslednjeg tunela?
 
Vrh