Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)


Napisala bih toliko toga o ovom tekstu, ali jednostavno nemam volje da ispisem sve nelogicnosti. Samo cu reci da je ovo problem koji nije iskljucivo vezan za petak 13., ali posto ce ti izbori kada vec i biti, malo smo se setili da piskaramo o tome....
Neka su svi dobrodošli u ove krajeve, nek zdravo dođu i zdravo odu, snacicemo se mi lokalni, ne moramo da budemo predmet kampanjske propagande. Iako su u pravu za radove, sad smo nasli da pisemo o zrnu peska u Sahari nasih problema...
Toliko od mene, a vi sudite sami
 
Eto kako sistematska propaganda deluje na tebe :) Znači, u pravu su, al šta ima oni o nama da pišu u kampanji? :)

Ilustrativan dokaz kako kod tebe npr, dakle nekog dokazano pametnog i dobronamernog, delegitimisu kritiku i u osnovi opoziciju. Toliko su to sve ocrnili, da kad je i tačno nije poželjno. Pobedili su!

Znaš onu pesmu TBF, Smak svita? Kako završava? U, u, uuu, nema nam pomoći... E, to ;)
 
Joj @sev Odakle da pocnem. Nije to sto mislis iako zvuči tako.
Prvo, kritika njihova je na mestu, sigurna sam da je bilo tako, kao kreteni u petak rade nesto, dobro nisu nedelju odabrali, ona je jos i gori dan.
Ali, sta radi bre ta opozicija na ovolike udese i izgubljene zivote? Ne moze AP odmah, ali hajmo da pitamo da trazimo vise patrola, bolju kontrolu i ne samo radar.
Sto ove novine ne pisu malo o guzvama i kod nas, o bahatim vozacima ili je vest samo kad to rade ovi sa vozilima sa rotacijom?
Niko nas bre ne zarezuje sa " suvu sljivu" a sad smo ustali da se busamo u grudi, za sta? Za menjanje poklopaca? TO je glavna zamerka? Nije im vest sto je uzice najneuređeniji grad u regionu.
Ne, vest je samo onda kada u njoj moze da se potkaci vlast, i vladajuci.... Za ovo svo sranje, za sve prvo krivim vlast ali bogami i opoziciju.
Niko ne pita zasto radovi u Pž stoje, kako to nije vest? Ko to pita? Ali to nije zgodno pitati jer imaju i oni putera pa ce ih ovi poklopiti.
Za interese ljudi se niko ne brine, a opozicija ne radi svoj posao, jer da radi ne bi samo kritikovala vec bi nesto i preduzela. Svi su mi se popeli.... sve bih ja to u penziju pa da dodje neko nov.
E sada, opet dolazimo do onog cuvenog, da li je bolje nek se pise i nesto nego nista?
Ovo je samo jedan petak jednog meseca jedne godine, ja necu kukati kako nema AP itd, neko sam ko putuje za Bg cesto i zahvlana sam i za ovo do sada, nama je zivot olaksalo, ali da cemo da sedimo i pletemo dok se nekad ne uradi do Mackata i nije neka opcija.... Policija mora da ozbiljnije da kontrolise.
Da ne govorim o pitanjima za parkiranje u gradu, vodu, razvoj grada, fabrike.... gde je ta opozicija? Ne pita jer ni oni nisu bolji bili. Sete se samo u predizbornoj kampanji
 
Када опозиција реагује на брљотине власти, 99% коментара се своди на то да користе муку народа за своју политичку корист. Па зар то није поента опозиције, да указује на пропусте власти и да тиме прикупља политичке поене.
Шта год опозиција да уради то се дезавуише тим ставом који има огромна већина људи.
 

Prilozi

  • spikes.jpg
    spikes.jpg
    527,5 KB · Pregleda: 194

Ministar Vesic na Prva TV, bilo mi je zanimljivo da ispratim da vidim da li ce nesto reci za autoput do Pozege.
Negde na 16' minutu snimka je spomenuo da u Munjinom brdu trenutno rade brzinom od metar dnevno i da imaju 200m takve stene. Kada to zavrse, onda mogu da ubrzaju na 4-6m dnevno...
To bi onda znacilo da im treba samo 200 dana za taj deo tunela???
 
GV danas izjavio rok za Lučane kraj feb 2024, a do Požege kraj septembra 2024.

PS. Don't shoot the messenger
Mada ne verujem u taj rok ako kojim slučajem baš stisnu gas mislim da je opet kontraproduktivno asfaltirati u Januaru i Februaru.
Obzirom da deonica do Lučana nije od neke koristi ne treba siliti stvar.
 

Opet voznja u suprotnom smeru :(
izmena zakona da bude
kazna 500.000, obavezan uput kod psihijatra, i sudjenje za pokusaj ubistva, uz naravno striktnu primenu istih, pa da vidim koliko bi se desavalo
 
Mada ne verujem u taj rok ako kojim slučajem baš stisnu gas mislim da je opet kontraproduktivno asfaltirati u Januaru i Februaru.
Obzirom da deonica do Lučana nije od neke koristi ne treba siliti stvar.
U slucaju da su ovi rokovi tacni, ti ces među prvima to znati pa ocekujemo sliku panorame kad nam dodjes ;)
Slazem se sa tobom i mislim da je tesko izvodljivo, jos novembar malo asfaltiranja i onda ćao.... ni mart nije izvesan.
Cudi me da nisu otvorene delove zavrsili pa nek sacekaju zimu i tunel, mora da Laz nece skoro, a ima posla realno. Cak i da je sve nasuto,pa opet treba vremena da se asfaltira...
 
izmena zakona da bude
kazna 500.000, obavezan uput kod psihijatra, i sudjenje za pokusaj ubistva, uz naravno striktnu primenu istih, pa da vidim koliko bi se desavalo
Kazna treba da bude ja mislim oduzimanje vozila, vozacke dozvole i zatvor ako je NAMERNO.
Pa ovo za 500.000 din nekim influencerima koji ce da se voze zbog lajkova nije nista. Oni bi jos i u plusu bili.

Ajde nadam se da bude stvarno do kraja 2024. goine zavrseno do Pozege. Bas mi je krivo sto se oduzilo ali dobijaju + za toliki trud!
 
Za asfalt im treba najmanje vremena od svih radova. Ali treba stići do asfalta. Sve zavisi samo od tunela jer još uvek nije probijen.
 
Posle ovolikog kašnjenja i manipulisanja rokovima i završecima, nema tu prostora ni za kakav plus, pa makar se ne znam kako odsad trudili.
Setimo se, završava se do Pž, a zapravo do Pakovraća, fijasko sa tunelima, urušavanje, nerešena eksproprijacija i obustavljanje radova posle niza protesta i upozorenja... Moglo bi se potegnuti pitanje i nečije odgovornosti za sva ta kašnjenja, jer ona koštaju, a na kraju ih plaćamo MI.
A onda, kada konačno bude gotovo, prisustvoćemo novom gašenju požara, kada neko bude ukapirao na teži način (po nas, naravno) da kod Požege ne valja pristup autoputu. I slepo će se držati projekta, pa će poslednjih kilometar dva biti načičkane zelene table za Ivanjicu, Užice, Sjenicu, Podgoricu...iako tamo put neće zaći još bar deceniju (već viđeno u Preljini i Pakovraću sa crnom kesom preko), a niko da se seti kako da smislenije poveže novi put sa starim. Ko je ove nedelje bio u Šapcu, zna o čemu pričam.
 
Apsolutno si u pravu. Bukvalno odmah treba da zapocnu poddeonicu do Zlakuse sa ogromnim kruznim tokom na ukrstanju sa magistralom prema Uzicu. Ocigledno je da u skorije vreme nece biti ozbiljnijeg nastavka ka Dugoj Poljani i Mackatu. Fokus posete u Kini je na Novi Sad - Zrenjanin - Pancevo - Bubanj Potok kao i na brzu saobracajnicu Kikinda - Sombor koja je uzgred potpuno nepotrebna jer privreda Sombora i Kikinde je u raljama kao i ogroman pad broja stanovnika u ovom delu zemlje pa nema ni saobracaja.
 
Moje misljenje je da je SRAMOTA zemlje da se ovako ophodi prema nesumnjivo najbitnijoj deonici koja se trenutno gradi, dakle veza sa dva medjunarodna pravca, najveca koncentracija vozila itd itd. Da ne moze da se isplati ljudima GODINAMA njihova imovina i da se dozvole protesti i blokade radova, i sa druge strane da ne moze da se izmesti jedan dalekovod toliko vremena, to je stvarno skandal. Da ne pominjem onaj mini skandal sa srusenim spomenikom (koji je pitanje kad ce i da li ce biti ponovo sklopljen negde?). Takodje postoji i krivica izvodjaca zbog tunela ali sa obzirom na celu okolnost drzava je svoj posao morala da uradi mnogo pre nego sto su ovi ljudi usli u posao.

Ali nemam sumnju da ce se po zavrsetku ove deonice mehanizacija i radnici odmah prebaciti na deonicu do Duge Poljane, finansije su tu i treba uposliti kineske radnike.
 
Vrh