Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

@alatir Ti pričaš baš o ozbiljnim snegovima. Na Zlatiboru se zastoji prave kad padne bilo kakav sneg, par centimetara....
 
Да се надовежем на овај по који зна који пут застој ка Златибору, ако се икада направи пут до Бољара, стварно ме занима како ће га зими одржавати проходним? Морам признати за мене је то мистерија!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904919#p904919:2q2dmqyu je napisao(la):
stex_pb » Пет Дец 03, 2021 7:51 pm[/url]":2q2dmqyu]@alatir Ti pričaš baš o ozbiljnim snegovima. Na Zlatiboru se zastoji prave kad padne bilo kakav sneg, par centimetara....
То говори о томе како људи потпуно несвесно иду у планине зими. Код мене сваке године буде периода од 60-80 цм снега. Једино што могу да се надам је да се не понови 2012. Тад је било незаборавно!
 
Jel bilo u Cacku snega? Kod nas je padao i napadao, ali koliko vidim već spada. Nadam se da se neće ni zadržati
 
U Čačku ceo dan kiša, jutros je bilo kao malo susnezice ali snega nema... temperatura je niska
 
Код мене нападало 30цм. Све су прилике да ће ово бити зима са више снега...
 

Prilozi

  • photo_2021-12-04_09-19-09.jpg
    photo_2021-12-04_09-19-09.jpg
    237,5 KB · Pregleda: 1.827
То је сјајна вест! Вероватно ће ускоро и неки дрон!
 
Ja sam za novu godinu na Zlatiboru kod prijatelja, tako da se zaista nadam kao i vecina koja ide u tom pravcu i ka Bg da necemo morati vise kroz Cacak.
 
@ Stara Mo, imas li vesti o tunelu?
Evo opste pitanje " sta ti mislis ,hipoteticki, moze li da sve bude zavrseno," eto onako tvoje razmisljanje, gde se najvise kasni....i tako, ako budes ramisljao pa da nam kazes.
 
MiraC":x0twy7dn je napisao(la):
@ Stara Mo, imas li vesti o tunelu?
Evo opste pitanje " sta ti mislis ,hipoteticki, moze li da sve bude zavrseno," eto onako tvoje razmisljanje, gde se najvise kasni....i tako, ako budes ramisljao pa da nam kazes.
Miro čoveka zaduženog za ovu deonicu Kineza vidjamo nekoliko puta dnevno u obilasku...Siguran sam da ni on ne zna a kamoli ja..Asfalt je na preko 90% rade i noću,rade i tunel isto tako.Vreme je zaista veliki faktor i milion nekih sitnica.Nezahvalno je licitirati datumima,tolika je koncentracija ljudi na pojedinim pozicijama da je pravo čudo da neko nije uzidan.
 
Благодарим на информацији СтараМо. Време се квари а и децембар је па није ни чудо. Надам се да ћете успети!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905200#p905200:1mwjhh1v je napisao(la):
StaraMo » Sub Dec 04, 2021 6:21 pm[/url]":1mwjhh1v] . . da je pravo čudo da neko nije uzidan.
Uzidan?! . . pa tamo mora da se vrši prozivka bar tri puta dnevno.

Radite samo kvalitetno, a kada god završite, završili ste tačno na vreme.
 
Ma moraju uspeti. Jer sta je alternativa. Da drugu godinu zaredom ne puste ni 1km punog profila autoputa a kobajagi grade 1200. Pa to bi vec i najnaivnijima bilo sumnjivo ;)
 
@ Stara Mo hvala na informaciji sve je ok, kako god bude, ovo do NG je najviše zbog ljudi iz BG koji ce ili da psuju ili da hvale AV pred praznike.
A i takva nam je sudbina da je sve u 5 do12 u decembru.
Pitala sam "razmišljanje" za tunel jer njega jedinog ne vidimo, ali verujem da je pri kraju kad ovamo i linije crtaju ( imamo i primer do Pž zasto ne zapocinju otvorenu trasu).

Kad je se kasnilo ovoliko koliko jeste, dobro je kad makar politicki zatreba promocija " otvoreno pre roka" pa se sve radi brze, ali ono sto je cinjenica da treba vremena za radove!
Preporucujem vam da probajte pecenje u Ca i nadam se da cete poslednju sedmicu ove godine provesti u svojim kancelarijama na toplom!
 
Hvala Miro,ali za službu koja radi 24/7 održavanje topla kancelarija je samo usputna stanica.

Apropo prethodne diskusije u vezi kružnog toka izjavio bih sledeće.

Uklapanje sa magistralom ide privremeno plavom trasom a zelena je trajna.Moraju uklopiti visinu zelene i narandžaste magistrale od Ča ka Ue.Naglavne grede verovatno ostavljaju za posle.

Lično mi se ne svidja što je kružni tok vrlo brzo posle nepregledne krivine iz pravca UE.Ali da ne mračim možda je to moj subjektivni osećaj.
385a765c5a0b5303bdee992da1e17933.jpg
 
Položaj kružnog toka, u pravu si, nije najsrećniji, ali njega diktira nemogućnost rada pod saobraćajem na magistrali. Idealno bi bilo da je postavljen tačno kod temena krivine. Mada, ta devijacija dođe kao šikana za usporenje pred raskranicu, ali bi moralo temeljno da se obeleži horizontalnomni vertikalnom signalizacijom, naročito vibro trakama u nekoliko segmenata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905200#p905200:b1ol0821 je napisao(la):
StaraMo » Sub Dec 04, 2021 7:21 pm[/url]":b1ol0821]
MiraC":b1ol0821 je napisao(la):
@ Stara Mo, imas li vesti o tunelu?
Evo opste pitanje " sta ti mislis ,hipoteticki, moze li da sve bude zavrseno," eto onako tvoje razmisljanje, gde se najvise kasni....i tako, ako budes ramisljao pa da nam kazes.
Miro čoveka zaduženog za ovu deonicu Kineza vidjamo nekoliko puta dnevno u obilasku...Siguran sam da ni on ne zna a kamoli ja..Asfalt je na preko 90% rade i noću,rade i tunel isto tako.Vreme je zaista veliki faktor i milion nekih sitnica.Nezahvalno je licitirati datumima,tolika je koncentracija ljudi na pojedinim pozicijama da je pravo čudo da neko nije uzidan.
Pa ko će primetiti među milijardu i kusur Kineza da im neko fali?
A da se crno našalim, bio bi to nastavak nekadašnjeg običaja uziđivanja ljudske žrtve da bi se građevina održala. Setimo se mlade Gojkovice iz Skadra, Andrićevih Stoje i Stojana...
 
Da, i meni se čini da je kružni tok pomalo nesrećno rešen. Videćemo u realnom životu, kada krene saobraćaj, da li nas ovaj laički osećaj vara.
 
sev":3rfs4dlq je napisao(la):
Da, i meni se čini da je kružni tok pomalo nesrećno rešen. Videćemo u realnom životu, kada krene saobraćaj, da li nas ovaj laički osećaj vara.
Tu baš na izlazu trase se uključujemo na magistralu kada završimo posao i mogu reći da se vozilo iz pravca UE začas stvori iz krivine.

Evo pozajmio sam slike iz GM a zeleno je obeležen novi krak ka kružnom toku i što kaže @branik mislim da će poprečni usporivači i znakovi morati da budu ozbiljno postavljeni a koliko će se vozači snaći videćemo.
be7d0fa1a33e4cdc4a74a606e74693f6.jpg
5cdf6ee6c2b869789f233ad8e8fca154.jpg
bb7ef19976f543efa36c0ce1716b1802.jpg
 
Vrh