Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ipsilon bez druge cijevi tunela i dijela do rijeke je gotovo već ove godine mislim. Nešto su požurili s time.

Ali da, 5c je najrealniji bitni put da bude spojen.
 
Ja isto neverujem da ce zavrsiti tih 8km ove godine ! Pratim forum vec par godina i secam se da je uvek bilo kasnjenja svuda i da uvek nesto iskrsne ! Kinezi su uradili Pupinov most tacno po dogovoru a nasi su kasnili sa pristupnim putem i sa petljom kod Borce da bi tek naredne godine spojili sa Pancevackim putem ! :violina:
Steta samo sto nisu ugovorili i nov most preko dunava jer Pancevacki je u fazi raspadanja !
 
Dal neko zna kakva je situacija sa petljom kod Pakovrace -ako se tako zove-, dal tu ima pomaka ? Jer i za to je potrebno dosta vremena !
 
Da li je ijedna deonica ovog autoputa(a nažalost,i svih drugih naših autoputeva) sagrađena na vreme,bez višegodišnjeg probijanja rokova? Mislim da je samo kratka deonica Obrenovac-Surčin puštena u decembru 2019. kada je od početka i planirano,nisam siguran za deonicu Ljig-Preljina,ona je puštena u novembru 2016. a ne sećam se da li je bilo najavljeno da će biti završena ranije?
 
Gradnja mosta kod Šapca napreduje solidno i optimista sam da bi se to moglo u roku izgraditi. Problem je što se kod svakog projekta političari razbacuju rokovima a da ni projekat nije gotov. Da ne pričamo o eksproprijaciji, izgradnju kampova za radnike itd.
Što kod nas protivnika trenutne vlasti izaziva nagli skok kortizola. Iako sam lično shvatio da predizborna kampanja stalno traje i ti rokovi su deo nje. I da je to upućeno ciljnoj grupi glasača a svi znamo ko glasa za trenutnu vlast. Takvi imaju jako slabo pamćenje i verovatno se i ne sećaju šta se govorilo na otvaranju radova Preljina-Požega a i drugih deonica.
 
UB-LAJKOVAC je u roku uradjeno, mada je za prvi automobil morao da ceka i propada, tada je struka bila na najvisem nivou!
 
evo par slika 13.02.2021.u podne, par radnika i par masina. slicno bilo i u sredu 17.02.oko 11h
20210213_120811.jpg

20210213_120813.jpg

20210213_120818.jpg

20210213_120819.jpg

20210213_120824.jpg

20210213_120825.jpg
 
Bar su nešto počeli da rade van tunela. Ko zna,možda negde oko Vidovdana naprasno dovedu 3.000 radnika sa 1.000 mašina,i onda nekako u tri smene uspeju da završe celu deonicu do Nikoljdana :lol: ajde da se još malo nadamo i budemo optimisti.
 
Zašto se stalno koriste verski nazivi umesto realnih i pravih datuma. Kakav nikoljdan, kakvi vidovdani.
 
Kad u prilogu čuješ 19. decembar zaboravičeš datum posle pet minuta (što bi možda i bila dobra taktika ovim našim lažovima). Kad čuješ Nikoljdan ostaće ti negde u malom mozgu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824609#p824609:3k1305db je napisao(la):
Cheyenne » Чет Феб 18, 2021 10:52 pm[/url]":3k1305db]Zašto se stalno koriste verski nazivi umesto realnih i pravih datuma. Kakav nikoljdan, kakvi vidovdani.
Лично немам ништа против одређивање верских празника за крајње рокове. Има свакако већу симболику и призвук. Уреже се у сећање боље од обичног датума, као што је написао @StariPosmatrac.

Много горе је што они злоупотребљавају такве празника при лагању да ће бити готово до истог Светог Николе, а то је јасно и птицама на грани.
 
Pustio sam mail putevima srbije sa pitanjem kad ce da objave podatke o brojanju saobracaja i evo odgovora

Активности везане за прелиминарну обраду података су у току. Као и сваке године, прелиминарни подаци обраде података о бројању саобраћаја за 2020.годину ће бити објављени на сајту ЈП Путева Србије у априлу месецу.


Znaci u aprilu cemo znati kako je poslovao Milos Veliki
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824609#p824609:1fpki80w je napisao(la):
Cheyenne » Thu Feb 18, 2021 10:52 pm[/url]":1fpki80w]Zašto se stalno koriste verski nazivi umesto realnih i pravih datuma. Kakav nikoljdan, kakvi vidovdani.
Zato što nama još jedino Bog može da pomogne.
:grand:
 
Ja kako vidim na satelitu nema nikakvog pomaka ni na petlji Pakovraće.

Treba li njima kamen iz Jelen dola za tunele? Nesto sam nacula kako to vec odavno ide za AP, ali ja nigde ne vidim nasipanje, to se barem vidi lepo.

Ne mogu da verujm da opet ne postoji nacin za pracenje napretka u tunelima vec samo ako neko nekad dojavne. Kao da grade vojni objekat...
 
Kamen iz Jelen dola je koriscen kao tampon tj. drenaza za kampove... radili su i neka ispitivanja po lokalnim sumama u blizini petlje ne bi li nasli kamen koji im odgovara ali bez uspeha.
Na jednoj slici se i vidi deo tog nasipa a napomenuo bih da su kinezi dok su koristili lokalne puteve za radnu masinu sa gusenicama poturali gume ispod gusenica da ne ostete asfalt. (takodje se vidi na jednoj slici, ne bas dobrog kvaliteta)
pmyVofWxj

pogiHbPRj

pnq5DpRAj

poRAm840j
 
Nadam se da nisam dosadan sa slikama ali evo jos 3 slike kako je bilo pre, kako je pocelo i kako je sada...
pn5G2uqnj

pm0EakzJj

pnri5tEIj
 
Boyan, dobrodosla je svaka slika da se malo " razmrdamo" , a ove su i korisne, nisi ti kriv sto realno nema sta da se slika.
Obavezno cuvaj ove fotke jer ce biti pitanja " kako ono bese 2021?".
Hvala i za objasnjenje za kamen, ja se nadala da ima nekakve veze sa samom trasom, al ajde....

Zamisli kako ce nam biti super kad krene gradnja, a tek kad ga naprave? Cini mi se da si rekao da si iz LU? Jesi i ti odusevljen idejom da imamo AP a ne Ovcarsko Kablarsku klisuru? Ja sam srecna kao da su ga vec napravili, a na to uticu ave vase vesti, procene, prica o svemu ovome.... nadam se da ce i krenuti od marta!
 
:gobb:
Srdjane hvala na expresnom odgovoru i slikama !
A to za svetog Nikolu lepo zvuci , kao kad budem isao na slavu icicu novim putem... Al to ce verovatno biti sledece godine, na letnji Nikolj dan !!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824917#p824917:6cm4l2za je napisao(la):
MiraC » Sub Feb 20, 2021 8:35 am[/url]":6cm4l2za]Boyan, dobrodosla je svaka slika da se malo " razmrdamo" , a ove su i korisne, nisi ti kriv sto realno nema sta da se slika.
Obavezno cuvaj ove fotke jer ce biti pitanja " kako ono bese 2021?".
Hvala i za objasnjenje za kamen, ja se nadala da ima nekakve veze sa samom trasom, al ajde....

Zamisli kako ce nam biti super kad krene gradnja, a tek kad ga naprave? Cini mi se da si rekao da si iz LU? Jesi i ti odusevljen idejom da imamo AP a ne Ovcarsko Kablarsku klisuru? Ja sam srecna kao da su ga vec napravili, a na to uticu ave vase vesti, procene, prica o svemu ovome.... nadam se da ce i krenuti od marta!
Fotke se cuvaju svakako, a ima ih gomila. Bice zanimljivo na kraju napraviti jedan video od oocetka do kraja gradnje.
Sto se kamena tice mozda ce se i koristiti za trasu kada pocne izgradnja nekad tamo...
Iskreno, volim sto se gradi taj put. Znacice ovom kraju tj vecini ljudi. Mada u ovakvim sredinama je veliki broj onih koji razmisljaju po principu " bas cu da im platim xxx dinara da idem do Bgd"
5 minuta do Cacka ili dosadasnjih 30-40 minuta... ne treba ni polemisati oko toga. A i OKK ce svakako biti lepsa kada bude manje saobracaja, mir, tisina... neprocenjivo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824681#p824681:1hp9izlj je napisao(la):
Earthmoving » Пет Феб 19, 2021 10:24 am[/url]":1hp9izlj]Vole lažu verskim praznicima? O Gospode sa nebesa zvizni im dva-tri zemljotresa
Написах "злоупотребљавају", не "лажу" јер се користе тиме да људи то доживљавају за свето, па се, претпостављам, надају да им више верују када говоре оваквим речником. Можда и да нам уметну да мислимо да су они верујући. Али, и то птице на грани знају да нису.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IqkrCVRvRRg[/youtube]
 
Ajmo braćo, istamburajte to što je ostalo u ovoj godini, pa da se vozimo ko ljudi!
 
Vrh