Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Grozna, posrbno u radno vreme. Od Pž do Ue uređuju kosine, seku drveče, pa u toku dana na nekoliko mesta ide naizmenično propuštanje.
Od Pž ka Čačku haos pravi semafor u Prijanovićima koji ima interval 3 i po minuta, a u pitanju je raskopana traka mostaod tridesetak metara. Često je saobraćaj asimetričan i stvara kolone. Policije ili radnika da regulišu, nigde.
Pisao sam, čini mi se, prošlog petka sam se od Čačka tu zaglavio skoro pola sata, a iz suprotnog smera nije bilo nikoga. Drugi semafor ne pravi velike probleme i povremeno bude zastavica.
 
Možda nije za ovu temu, ali da napišem, da se drugi pripaze.
Vraćajući se iz Bgd, pošao sam Obrenovačkim na A2, da bih se setio da sam zaboravio svraćanje na Pevac.
Uključujem se na obilaznicu. Umalo me nije pokupio kamion. Pratio sam traku za ubrzavanje, da bih u momemtu kad sam ušao sa pola kola, shvatio da je preuska i da se sužava. Pipnuo sam ivičnjak, a točkovi kamiona su bili tek na koji cm od retrovizora. Pri tome, ba početku su postavljeni čunjevi, što stvara pogrešan utisak. Oprez!
 
Mene kamiondzija isterao iz desne trake na dobanovackoj petlji. Ukljucuje se covek i ne obraca ni najmanje paznju sto sam ja u desnoj traci. Srecom pa sam vec bio spazio besno auto koje se priblizavalo u levoj pa nisam bezao u levu vec kocio. S kamiondzijama uvek moras oprezno. Cesto su najbahatiji ucesnici u saobracaju. Iz nekog razloga smatraju da bolje poznaju propise od obicnih vozaca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759922#p759922:368165h3 je napisao(la):
branik » Sub Jul 25, 2020 9:39 am[/url]":368165h3]Grozna, posrbno u radno vreme. Od Pž do Ue uređuju kosine, seku drveče, pa u toku dana na nekoliko mesta ide naizmenično propuštanje.
Od Pž ka Čačku haos pravi semafor u Prijanovićima koji ima interval 3 i po minuta, a u pitanju je raskopana traka mostaod tridesetak metara. Često je saobraćaj asimetričan i stvara kolone. Policije ili radnika da regulišu, nigde.
Pisao sam, čini mi se, prošlog petka sam se od Čačka tu zaglavio skoro pola sata, a iz suprotnog smera nije bilo nikoga. Drugi semafor ne pravi velike probleme i povremeno bude zastavica.


Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759944#p759944:87flbbhg je napisao(la):
blagic » Sub Jul 25, 2020 11:53 am[/url]":87flbbhg]Mene kamiondzija isterao iz desne trake na dobanovackoj petlji. Ukljucuje se covek i ne obraca ni najmanje paznju sto sam ja u desnoj traci. Srecom pa sam vec bio spazio besno auto koje se priblizavalo u levoj pa nisam bezao u levu vec kocio. S kamiondzijama uvek moras oprezno. Cesto su najbahatiji ucesnici u saobracaju. Iz nekog razloga smatraju da bolje poznaju propise od obicnih vozaca.
Ovdenije bio kriv kamiondžija, već je traka za ubrzavanje loše konfigurisana. On je išao svojom, a moje trake je odjednom nestao i umalo se ne nađoh pod njegovom točkovima. Loše je postavljena i vertikalna i horizontalna signalizacija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759944#p759944:3kc7cz5h je napisao(la):
blagic » 25 Jul 2020 10:53 am[/url]":3kc7cz5h]Mene kamiondzija isterao iz desne trake na dobanovackoj petlji. Ukljucuje se covek i ne obraca ni najmanje paznju sto sam ja u desnoj traci. Srecom pa sam vec bio spazio besno auto koje se priblizavalo u levoj pa nisam bezao u levu vec kocio. S kamiondzijama uvek moras oprezno. Cesto su najbahatiji ucesnici u saobracaju. Iz nekog razloga smatraju da bolje poznaju propise od obicnih vozaca.
nisu najhrabriji nego najbezobrazniji ili najludji kako uzmes
njemu u kamionu nece da bude nista a tebe ce da osakati...
 
Grozno je sčušati sanitetr koji se probijaku kroz radove i obostrane kolone na ulazu u Užice.
Ne mogu video da okačim. I tako već nedeljama dok ponelad i konvoji iz Sjenice, Varoši, Priboja... dolaze u ue bolnicu, a radovi, kao i epidemija, traju, i traju, traju...
 
Поздрав свима.
Ту сам из Горобиља, села у ком би требало да буду оне велике петље на аутопуту итд и малопре сам био са радницима који буше и једним инжењером, видим да сада буше на новим локацијама, каже да постоји вероватноћа да ће аутопут ићи ка Златибору другим смером, зна ли неко нешто више о томе?
Буше кроз центар села који је брдовит па ми није имало логике али ко ће га знати... :)
 
Evo malo da se podsetimo :

http://www.politika.co.rs/sr/clanak/429 ... ina-Pozega

Koja matematika vam jos treba da bi shvatili da se prema narodu i bukvalno odnose kao da smo ovce. Sta je uradjeno za ovih 14 meseci na trasi ?
Svi cute i svi se prave ludi i svi veruju carobnjaku šta god da izjavi pa i to da ce sve biti gotovo do kraja 2021 !!!!!!

I idemo svi tako i dalje. Normalni ljudi se pitaju dokle više ovoliko laži ?
Odgovor je jasan. Dokle god je dinar 117,5
Slusam i zute i ove koji 20 godina lazu za sve sto grade za svaki rok za svaki deo autoputa i ne prestaju i neće jer mi nismo politički osvešćen narod. Mi smo marva. A sa marvom se zna kako se postupa. Nažalost.
 
Ništa oni nisu uradili za godinu i dva meseca! To je već trebalo da puca od radova i ja isto živim u Gorobilju i vidim da oni pojma nemaju kuda će ići trasa ka Užicu!!! Sramota bre, u Prilipcu su napravili kamp, bazu za beton i očistili brdo gde će biti tuneli!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761219#p761219:25e0rj71 je napisao(la):
Ljupko1972 » Sre Jul 29, 2020 4:14 pm[/url]":25e0rj71]Ništa oni nisu uradili za godinu i dva meseca! To je već trebalo da puca od radova i ja isto živim u Gorobilju i vidim da oni pojma nemaju kuda će ići trasa ka Užicu!!! Sramota bre, u Prilipcu su napravili kamp, bazu za beton i očistili brdo gde će biti tuneli!!!
Да да, видео сам то, неко рече да чекају кртицу да стигне да крену озбиљније бушење тунела. А што се тиче Горобиља земљак, бушилица данас цео дан буши у Димитријевићима уз магистрални пут и по тој варијанти пут иде преко брда што је мени невероватно али када сам погледао мапу коју је имао инжењер код себе то је то. Каже да је то једна од варијанти али да може лако да се деси да туда сада иде јер се кинези плаше воде, ипак је каже ово котлина, има три реке, велико ушће и тако даље на шта сам му ја логично одговорио да су те три реке ту биле и пре пар година када се снимао терен за аутопут али човек отворено каже да је он мање више теренски радник и да слуша директиве и то је то.
 
Ako sam te dobro shvatio, ta nova varijanta ne bi išla kroz Tatojevicu, već bi odmah presekla put ka Arilju i nastavila brdom preko Godovika i Rupeljeva?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761225#p761225:1xsu8is6 je napisao(la):
Roske » 29 Jul 2020, 15:23[/url]":1xsu8is6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761219#p761219:1xsu8is6 je napisao(la):
Ljupko1972 » Sre Jul 29, 2020 4:14 pm[/url]":1xsu8is6]Ništa oni nisu uradili za godinu i dva meseca! To je već trebalo da puca od radova i ja isto živim u Gorobilju i vidim da oni pojma nemaju kuda će ići trasa ka Užicu!!! Sramota bre, u Prilipcu su napravili kamp, bazu za beton i očistili brdo gde će biti tuneli!!!
Да да, видео сам то, неко рече да чекају кртицу да стигне да крену озбиљније бушење тунела. А што се тиче Горобиља земљак, бушилица данас цео дан буши у Димитријевићима уз магистрални пут и по тој варијанти пут иде преко брда што је мени невероватно али када сам погледао мапу коју је имао инжењер код себе то је то. Каже да је то једна од варијанти али да може лако да се деси да туда сада иде јер се кинези плаше воде, ипак је каже ово котлина, има три реке, велико ушће и тако даље на шта сам му ја логично одговорио да су те три реке ту биле и пре пар година када се снимао терен за аутопут али човек отворено каже да је он мање више теренски радник и да слуша директиве и то је то.
Da pozdravim zemljake i ako nisam bas 100% Gorobiljac, ali skoro, jer sa muske strane svi su Gorobiljci :D Za zemljake sam nasao plan koji je Krcan postavio. Ujedno mu zahvaljujem :sesir: Prenosim njegov ceo post sa par stana pre

Ovde se vidi odvajanje AP ka CG i ka Uzicu. Ne ide u brdo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746954#p746954:1xsu8is6 je napisao(la):
KrCan » 11 Jun 2020, 14:42[/url]":1xsu8is6]I evo za sam kraj kad vec pomenuh "peteljku" tu odmah iza nje je planirana privremena ceona NS, a sama peteljka je i bukvalni pocetak AP ka Uzicu i Visegradu
Ovde verovatno prvi put vidite i poziciju i izgled buduce petlje Pozega , koja ce preuzeti tek kada se izgradi pravac ka Uzicu, saobracaj za Pozegu i lokalno do Arilja, a do tada ce biti preko privremene i ovog kruznog toka na koji ce se prilaziti sa suprotne strane! Sto se vidi ako obratite paznjuE sad ovo je trasa ka Uzicu, koja prati prirodnu konfiguraciju, pozeske kotline, a kad ce to? Mozemo samo nagadjati. Do tada na kruzni put pa u Pozegu na magistralu, a uz put na kafu kod Mire :p
Nadam je da je sad svima jasno kuda ide trasa!
P.S jos jednom zelim da se zahvalim Belom za prosledjeni fail, a i da kazem da Zmajko puno nedostaje na forumu! Ono sto je caribrod bio za istocni krak, to je bez dileme bio Zmajko za Dici Preljina :gobb: Hvala :kk:
file.php

file.php

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761252#p761252:24d9efqw je napisao(la):
branik » Sre Jul 29, 2020 5:36 pm[/url]":24d9efqw]Ako sam te dobro shvatio, ta nova varijanta ne bi išla kroz Tatojevicu, već bi odmah presekla put ka Arilju i nastavila brdom preko Godovika i Rupeljeva?
Управо. И инжењер који ми је показао мапу нема пројекат, има само линију којом буши и на крају линије, тамо негде у Драгановцу има нека мања петља. Истина, сви смо видели тај знанични план и ја се искрено надам да ће тај стари остати на снази јер ми овај од данас није нешто али он ми каже да се сада ломе како и шта јер кинезе много кошта да санирају корито Моравице око тих петљи па стављају на папир да ли да сређују корито, дижу стубове или да иду брдом преко Горобиља ка Годовику па тамо да буде та нека петља. Он заиста има на крају те нове скице црвеном нацртано петљу али пошто му је све у телефону било ми глупо да му тражим да ми проследи, шта знам шта ће човек рећи...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761263#p761263:229rrhof je napisao(la):
milanche » Sre Jul 29, 2020 6:18 pm[/url]":229rrhof]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761225#p761225:229rrhof je napisao(la):
Roske » 29 Jul 2020, 15:23[/url]":229rrhof]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761219#p761219:229rrhof je napisao(la):
Ljupko1972 » Sre Jul 29, 2020 4:14 pm[/url]":229rrhof]Ništa oni nisu uradili za godinu i dva meseca! To je već trebalo da puca od radova i ja isto živim u Gorobilju i vidim da oni pojma nemaju kuda će ići trasa ka Užicu!!! Sramota bre, u Prilipcu su napravili kamp, bazu za beton i očistili brdo gde će biti tuneli!!!
Да да, видео сам то, неко рече да чекају кртицу да стигне да крену озбиљније бушење тунела. А што се тиче Горобиља земљак, бушилица данас цео дан буши у Димитријевићима уз магистрални пут и по тој варијанти пут иде преко брда што је мени невероватно али када сам погледао мапу коју је имао инжењер код себе то је то. Каже да је то једна од варијанти али да може лако да се деси да туда сада иде јер се кинези плаше воде, ипак је каже ово котлина, има три реке, велико ушће и тако даље на шта сам му ја логично одговорио да су те три реке ту биле и пре пар година када се снимао терен за аутопут али човек отворено каже да је он мање више теренски радник и да слуша директиве и то је то.
Da pozdravim zemljake i ako nisam bas 100% Gorobiljac, ali skoro, jer sa muske strane svi su Gorobiljci :D Za zemljake sam nasao plan koji je Krcan postavio. Ujedno mu zahvaljujem :sesir: Prenosim njegov ceo post sa par stana pre

Ovde se vidi odvajanje AP ka CG i ka Uzicu. Ne ide u brdo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746954#p746954:229rrhof je napisao(la):
KrCan » 11 Jun 2020, 14:42[/url]":229rrhof]I evo za sam kraj kad vec pomenuh "peteljku" tu odmah iza nje je planirana privremena ceona NS, a sama peteljka je i bukvalni pocetak AP ka Uzicu i Visegradu
Ovde verovatno prvi put vidite i poziciju i izgled buduce petlje Pozega , koja ce preuzeti tek kada se izgradi pravac ka Uzicu, saobracaj za Pozegu i lokalno do Arilja, a do tada ce biti preko privremene i ovog kruznog toka na koji ce se prilaziti sa suprotne strane! Sto se vidi ako obratite paznjuE sad ovo je trasa ka Uzicu, koja prati prirodnu konfiguraciju, pozeske kotline, a kad ce to? Mozemo samo nagadjati. Do tada na kruzni put pa u Pozegu na magistralu, a uz put na kafu kod Mire :p
Nadam je da je sad svima jasno kuda ide trasa!
P.S jos jednom zelim da se zahvalim Belom za prosledjeni fail, a i da kazem da Zmajko puno nedostaje na forumu! Ono sto je caribrod bio za istocni krak, to je bez dileme bio Zmajko za Dici Preljina :gobb: Hvala :kk:
file.php

file.php

file.php
Ма сви смо ми наши, шта сад! :D
Да, сви знамо за тај план и баш сам пратио тему јер иде преко неких мојих њива у пољу али ми овај данас каже да врло лако може да се одбаци тај план ако ЦИП и Кинези кажу да је безбедније овако, то је нека прича.
Овако некако је ишла линија, радио сам у Пеинту, лош сам генерално у томе. :violina:
 

Prilozi

  • plan1.jpg
    plan1.jpg
    437,2 KB · Pregleda: 2.110
Ova crvena varijanta deluje zdravorazumskije. Bar što se tiče autoputa, ne znam za njive i ostale stvari :) Ne verujem da ni oni sami tačno to još znaju, i ranije su imali razna prepravljanja, i to mnogo veća od prvobitnih planova poput prebacivanja trase sa desne na levu obalu Save.
 
Čini mi se da je mnogo bitnije da li će skroz da izmijene plan i da autoput ka CG ide preko Zlatibora i kroz Polimlje, a ne preko Peštera.
 
crvena linija vodi tacno u brdo, sto poskupljuje u smislu bice ili tunel ili ce praviti useke. Ova trasa po ravnici uslovljava da mora da se uredi vodotok Moravice, sto je zapravo i dobro, da ne plavi ljudima njive stalno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761349#p761349:or8d3v8j je napisao(la):
milanche » Sre Jul 29, 2020 10:58 pm[/url]":or8d3v8j]crvena linija vodi tacno u brdo, sto poskupljuje u smislu bice ili tunel ili ce praviti useke. Ova trasa po ravnici uslovljava da mora da se uredi vodotok Moravice, sto je zapravo i dobro, da ne plavi ljudima njive stalno
Да да, тачно у брдо и висинска разлика на највећој тачки брда у односу на поље је преко 50 метара, ја то тако лаички мада делује и више зато ми је било мало чудно да иде брдом поред равнице. Мислим, не кажем, ја нисам неко ко би могао да да неки претерани суд о овоме из разога што нисам компетентан па стога моје мишљење не би имало претерану тежину али када све три реке имају висок водостај онда буде цело поље под водом али дубина те воде не прелази метар или је негде мало преко метар. Сад не знам, искрено, и да уреде водотокове неће бити неке претеране разлике у односу на сада. Када падне јака киша мора да постоји бедем од 5 метара минимум да би рекли да смо заштићени и то са обе стране корита и целим током Моравице. Тако да и даље мислим да је лакша солуција поље и први план који знамо сви у односу на овај а и првим планом се мање кућа руши док ако гледамо овај има ту више кућа на путу које сметају.
 
Evo, AV upravo demantovao realnost i potvrdio da će se Čačak - Požega završiti do kraja 2021. :)

20dda7f2e0543883322ceb8470338c3f.png
 
Bilo bi super da do tada pocnu nesto da rade. Mozda i prokopaju stotinak metara nekog tunela, da mogu da pokazu.
 
Поздрав за земљакињу!
Сада сам био са радницима што буше на почетку црвене линије, нашли су стену на три и по метра тако да по њима то је велики плус за ову варијанту јер је у целом пољу песак.
 
Pa ni Vucic ne zna pravo stanje stvari. I njega lazu. Mozda bi trebalo da prati Beobuild forum. :lool: :lool: :lool:
 
када заврше заврше, само нека заврше већ једном. од петље у Лучанима до моје куће 15 минута, тако да само нека заврше
 
Vrh