Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Немој тако плавуша увек говори истину али у паралелном универзуму!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725010#p725010:3zx6yltn je napisao(la):
Darko78 » 07 Apr 2020 01:06 pm[/url]":3zx6yltn]Vec je ministarka jutros jedva docekala i najavila kasnjenje kao zbog virusa i problema dovoza masina i opreme.
A, šta je ona ustvari slagala u takvoj izjavi?! . .
 
Nemoj Dragane ako boga znas .Pa znas koliko se kasni ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725174#p725174:2gamgm40 je napisao(la):
Darko78 » 07 Apr 2020 08:11 pm[/url]":2gamgm40]Pa znas koliko se kasni ...
A, na kašnjenje si mislio. . . ako se i kasni, to kasni izvodjač radova.
Evo, na ovom tunelu "rade svaki dan" - po izjavi tamošnjih meštana.
 
Pa zar ove ulaze nije slikao @Miki ili kako bese forumas gde se vidi da su samo odradili galerije?

Tako je njima i Brancic odlicno isao....
 
Predsednik upravo pomenuo Parmenac Lučani tunel da rade kinezi i da je jedan od dva najduža tunela u Srbiji
 

Prilozi

  • 13481213905e8cbcf4801c0124572570_w640.jpg
    13481213905e8cbcf4801c0124572570_w640.jpg
    67,5 KB · Pregleda: 3.151
Ovaj prilog sa B92,je primer kako se u Srbiji prave novinarski prilozi. Bez uvrede, ali sagovornici za probijanje i izgradnju tunela su najblaže rečeno problematični. Mogao je da pita nekog od srpskih radnika kojih ima na gradilištu.Znamo da Kinezi rade njih 70ak. Po mojim,doduše još neproverenim informacijama, tek su počeli -10ak metara, ali ubrzo imaću zvaničnu informaciju.
Preko Morave (Šumadiski deo) niko ni lopatu nije zahvatio....
 
Jel ti onog cirkuzanta Gvozdena sa Prve smatraš novinarom ?
Dobro, simpatičniji je od Gebelsa iz Koridora.

Obojica imaju dobar rad ruku :mrgreen:
 
Svaka im čast kako su uspeli da naprave kadar taman tako da se ne vidi da još nisu počeli bušenje, a mogli su ga snimiti odande kako su hteli ;) Prolazio sam danas tuda, nisam prilazio, ali čini mi se da i dalje rade oko ulaza sa strane Pakovraća. Sa strane Rtara su poprilično odmakli u zasecanju brda. Svakako se radi aktivno.
 
То је модел овог новог Б92, прилагођен утамниченом просечном гласачу.
 
Pa da li je moguce? Kakva reportaza brale. Pa druze, da nije karantina mogao si da sednes pred seosku prodavnicu i uz pivu intervjuises lokalce.
Zahvaljujuci Marku, mi ipak znao realnu sliku.
 
Ma, to je više humorističko-zabavna reportaža sa komentarima okolnih seljaka, koji kažu da se "radi po ceo dan", ali oni ne znaju šta se radi i koliko se dosad uradilo na tunelu.
Taj reporter je mogao da prošeta još 100 metara do tunela i vidi ili pita kako teku radovi, ali to mu izgleda nije bilo u opisu "radnog zadatka".
 
Kad se uporedi Sentinel februar/mart sa aprilom sad, jedino se vide neke male promene na ulazu i izlazu tunela Laz kod Lucana i Pozege. Na spoljasnjem delu trase, jos nigde ni traga.
 

Prilozi

  • 2020_04_08_10_00_38_Sentinel_hub_Playground.jpg
    2020_04_08_10_00_38_Sentinel_hub_Playground.jpg
    365,1 KB · Pregleda: 2.869
Kad pomenuste Gebelsa, reko da vidim sta nam radi, dugo se nismo gledali, i zaista ima jedna zanimljiva informacija. Kaze da bi trebao da se usvoji zakon da elektrovozila placaju 13% manju cenu putarine. Mislim, ako ne slazu ce cete, cemo cu... Na oko 23:20 https://www.youtube.com/watch?v=y39vAofLc08
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725322#p725322:3vomw49b je napisao(la):
dragan » Sre Apr 08, 2020 8:55 am[/url]":3vomw49b]Ma, to je više humorističko-zabavna reportaža sa komentarima okolnih seljaka, koji kažu da se "radi po ceo dan", ali oni ne znaju šta se radi i koliko se dosad uradilo na tunelu.
Taj reporter je mogao da prošeta još 100 metara do tunela i vidi ili pita kako teku radovi, ali to mu izgleda nije bilo u opisu "radnog zadatka".

Upravo tako. Sve zive (nebitne za izgradnju tunela) je pitao i svtasta napricao da ne kazem pripovedao. Kod Govozdena "pesnicka sloboda" ima sasvim novu dimenziju. Nasov : "Tunel od 3km skoro gotov"! Dron snima iz milion uglova ali ne moze da se spusti u cev i da prikaze koliko je to iskopano ili nedaj boze da pita nekog inzenjera kako napreduju stvari.

To sam vise puta pominjao na forumu i sto me frustira je sto se za gradjevinske poduhvate koji su sasvim normalna stvar svugde u svetu kod nas predtavlja kao nesto mitsko i nadmocno. Eto ni ti Kinezi nisu obicni radnici nego su pobedli Koronu pa se sad "bore" sa Jelicom. Rade i danju i nocu. Ne jednu, ne piju, ne spavaju. Svi imaju po 2m, ruke im kao klade a kosa duga i crvena kao vatra iz pakla! :bash:
 
Nije da je sad od nekog značaja ali rade na petlji Pz nastavak višegodišnje rekonstrukcije. Ima vise masina nego dok nije bio virus. Radi se bas na onom delu gde se sa petlje skrece u grad.

Naidje period kada se saobracaj pojaca ka Zlatiboru, prosla subota pre podne je bila prometna, mozda i sada u petak bude tako.
 
Miro,sve je od važnosti....
Nadam se i da rade punom snam od Požege do Zlatibora da bar to reše dok nema gužve na putevima...
 
Preuzeto sa Linkedina, autor fotografija najverovatnije Nikola M.

Tunel Laz, L=2842.6m

laz02.jpg

laz03.jpg

laz04.jpg

laz05.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725574#p725574:3cswyp5l je napisao(la):
Niko Kažanegra » Sre Apr 08, 2020 8:51 pm[/url]":3cswyp5l]Miro,sve je od važnosti....
Nadam se i da rade punom snam od Požege do Zlatibora da bar to reše dok nema gužve na putevima...
Radi se i kroz Užice, i još uvekbkod tunela ima semafor, a dešavaju se kraći zastoji od Krčagova do tunela na 2-3 mesta.
 
Da li “L” obuhvata duzinu obe cevi ili samo jednu? U svakom slucaju po mojoj proceni oko 35m u obe cevi )) 0.6% ili 1.2% ))
 
Vrh