Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Opravdano je pitanje zašto nema radova tamo gde je bilo "svečano otvaranje", pogotovu što je moglo da se radi skoro cele zime. Ali, niko od opozicije nije to tražio u Skupštini, a ni mediji nisu pokrenuli to pitanje.
 
Upravo tako kriju svoju nesposobnost. Priprema nije odrađena, vreme prolazi, i onda se pravi privid da se nešto radi pravljenjem cirkusa otvaranja radova. Sa druge strane, otvara se mogućnost višekratne eksploatacije teme polinjanja radova. Zato bine i dekoraciju i ne sklanjaju. Početak početka, prvi ašov, prvi budak, prvi bager, započet tunel, sastavljanje bušotina, asfaltiranje, izvlačenje linija.... Dok sve izrade, i bini će trebati renoviranje. A narod guta. I voli da guta.
 
Na tim "svečanim otvaranjima radova", povodom potpisivanja Ugovora, učestvuju i izvodjači radova i njihovi ambasadori. Znači, nije to obična "predstava" za narod, ali mene interesuje da li tog dana počinje da teče rok koji ima izvodjač radova.
Osim toga, država mora da kontroliše kvalitet, ali i dinamiku radova, tj. morala bi da objasni Javnosti zašto radovi nisu počeli ili se sporo odvijaju. Očigledno da "nema aktivnosti na gradilištu", kako bi rekao engleski nadzor.
 
A sta cemo kada resorji ministar gospodja Mihajlovic kaze " radovi teku"? Da je sve po planu?
Da se odgovara svaki put kad se rokovi probiju ne ni bilo ovoga. Oni ce do sredine 2021 da pricaju kako je sve po planu, a onda odjednom " vanredno pomeranje za 3mes". Kada niko ne odgovara za to pa zasto bi iko sad rekao da se nije ni pocelo?! Sta ih briga, mi nemamo mogucnost da dokazemo da se zasita ne radi jer nemamo pristup gradilistu.
Cak i kad se kasni nikoga u opoziciji, vecini novinara nije briga, niko se ne potresa.
E dok je jednoumlje treba cuvati svoj mozak i misliti svojom glavom. Cak i ja - lakoverna sam uvidela neke stvari
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711183#p711183:16xyrqpk je napisao(la):
MiraC » 23 Feb 2020 05:11 pm[/url]":16xyrqpk] . . Cak i kad se kasni nikoga u opoziciji, vecini novinara nije briga, niko se ne potresa. . .
Postoje i tzv. "opozicioni mediji", ali ni njima to nije dovoljno atraktivno. A, deo vanparlamentarne opozicije se bavi izmišljenim aferama, a ne ovako očiglednim situacijama na gradilištima.

Postoji neki Nadzorni organ koji mora periodično da podnosi izveštaje o radovima na gradilištu, pa bi trebalo zvanično tražiti na uvid te izveštaje u kojima mora da piše kakvi su problemi na gradilištu.
 
Procitah jece negde da se 800 Kineza nije vratilo u CG zbog virusa i da traze dodatne domace podizvodjace .
 
И она млати, као и шеф јој. Каквих 8000станова?Граде их у свакој кампањи.
Тек следеће год планирају да раде даље на Барској прузи. Ове, ништа? Од Ваљева до Пожеге воз и даље не прелази 50км/х, бар према дисплеју. А од Ужица скоро ни 30.
Градимо, као, градимо... А шта ће бити кад почне озбиљније одржавање? Сада само косе траву, а ни ту се нису претргли. Снега није много било, а видели бисмо како ни то не фунционише. Наплату на А2 су мало као скрпили. Видећемо кад дође лето како че функционисати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711351#p711351:3jvrgfkl je napisao(la):
MiraC » Pon Feb 24, 2020 12:49 pm[/url]":3jvrgfkl]https://www.facebook.com/189551981209998/posts/1541380222693827/

2022 godine novi rok :dil:

"Moglo bi"...
 
Zar ovo nije samo privremeni most koji ce se koristiti prilikom izgradnje autoputa?
 
JEste privremeni. Ali se gradi i stalni odmah do. Malo mi je velika koincidencija d ase gradi most na ovom ušću, poput mosta na ušću Kolubare u Savu. Prosto se pitam ima li poseban razlog ili slučajnost.
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... yzjjocauvY


Јак ветар и коронавирус ометају радове на ауто-путу Бар-Бољаре

Због вируса корона у питање је доведена завршница прве деонице ауто-пута Бар-Бољаре, од Подгорице до Колашина. Рок је октобар, а извођач кинеска компанија Си-ар-би-си, која гради путеве и у Србији, због епидемије вируса остала је без дела радника који су отпутовали у Кину на одмор.

Од Подгорице до Колашина, нови пут, дуг 41 километар, ускоро ће заменити магистралу, саграђену дуж кањона Мораче пре 58 година, а путовање ће бити безбедније и троструко краће.........
 
Gledajuci mapu jasno je da bi se i Morava i ova mala recica morale premostiti. Ili jednim velikim mostom ili sa dva manja. Mislim da je ovde u pitanju slucajnost. Kod Obrenovca je ista stvar.
 
Jeste slučajnost. Upravo kao što si rekao, da ne bi gradili most preko obe reke oni su ga pomerili ispod ušća, biće sa desne strane ovog montažnog mosta

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Cula sam da su u Prilipcu kinezi zapoceli busenje brda za tunel.
Ako neko ima upuceniji nek javi
 
Ljudi kakvo je stanje na putu? Krecem danas iz Kotora za Sabac. Preko Zabljaka, Jabuke, pa na Uzice pa preko Divcibara i Valjeva. Zimske gume i lanci spremni! :)
 
Što ne ideš preko Lipaca i Bosne?manje saobraćaja,jeftinije gorivo a mislim i kraće....ja iz Herceg Novog stalno idem preko Bosne a tebi preko Lipaca još lakše i brže...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712602#p712602:39k5uqnt je napisao(la):
blagic » Pet Feb 28, 2020 9:05 am[/url]":39k5uqnt]Ljudi kakvo je stanje na putu? Krecem danas iz Kotora za Sabac. Preko Zabljaka, Jabuke, pa na Uzice pa preko Divcibara i Valjeva. Zimske gume i lanci spremni! :)
Pada kao ludo od jutros ovde oko Pz ,Ue... od Ue na dalje ka Zlatiboru je i sneg veci ali ja verujem da je putem bez problema samo je bitno da prestane da pada.
Od zlatibora ka granici verov je ozbiljnije ali temp je u + pa valjda nema nekog zastoja.
Srecan put!
 
На Тари је пало око пола метра и још увек пада. Наравно пола Таре је одсечено.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Zlatibor i Užice imaju mnogo snega, ali se tak na većoj visini malo zadržava na putu. Jugov je i brzo se sleže.
Posle Zlatibora, ima ga malo u NV a u Prijepolju skoro da nema. Kako sam čuo na Žabljaku je slično kao Užicu - pada, ima ga, ali jugov i na putu se pravi lapavica. Mislim da nećeš imati nikakvih problema, nada bih i ja u ovakvim uslovima radije izabrao put preko Bosne. Kad već dođeš iz Kotora do Morinja, produži do Meljina. Imaš samo jednu potencijalno nezgodnu deonicu - Tjentište - Foča. Sve ostalo je skoro ravno, dok ovamo imaš nekoliko planina da pregaziš sa vrlo izvesnom maglom u ovim okolnostima.
Inače, lapavica pravi najveće probleme pri jačem kočenju i naglom skretanju, posebno kod pliće šare, jer se sneg pod pritiskom naglo pretvara u kašu i šara ne stiže da je izbaci izvan gazeće površine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712658#p712658:1cu90kuu je napisao(la):
мајстор » Pet Feb 28, 2020 12:43 pm[/url]":1cu90kuu]На Тари је пало око пола метра и још увек пада. Наравно пола Таре је одсечено.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
Već sam bio počeo da se brinem.
Dva dana pada kao lopatom, a ne oglašavaš se. Sad mi je srce na mestu. :)
Sad pored neprohodnosti, veće probleme na putu može da napravi i okolno drveće i žice, jer je ovaj sneg je jako voden i težak i može da ih obori na put.
 
Били смо и без мреже, била је и олуја, попадало је и дрвећа по путу. Без моторне се не иде. Вероватно неће очистити до пон или уторка. Па је свеједно. Улта им код Овчиње слетила са пута.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Vrh