Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

I ima vatijanta od Kosjerica ka Ue mislim da za sad nekom i to moze da posluzi kao precica. Ali nisam sigirna kakav je put
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683682#p683682:efb4wzxp je napisao(la):
MiraC » Čet Nov 28, 2019 11:48 am[/url]":efb4wzxp]I ima vatijanta od Kosjerica ka Ue mislim da za sad nekom i to moze da posluzi kao precica. Ali nisam sigirna kakav je put
Sudeći po mapi, ne sumnjam da su predeli divni, ali i da trebaju zavidne vozačke veštine :D
 
Hahahahahha, da tako nekako. Moja preporuka da oni slabih zivaca i onih koji bi samo drzali gas ne idu ovim i slicnim pravcima...
Imamo mi jedan generalni problem sa ovim tranzitnim vozacima. Voze po navigaciji, ali ljudi ne shvataju da je ovo brdski predeo krivine, odroni, po neki traktor.... ne znam samo gde onoliko zure i cemu takvo reskiranje. Nece dobar auto da ti spase glavu.
Ovo szo pricam bas se konkretno odnosi na put Kosjeric-Pozega. Tako da ,ako ste obazrivi i ne divljate - svaki put moze biti dobra vatijanta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683679#p683679:33aul0zz je napisao(la):
JoeBG » Thu Nov 28, 2019 11:46 am[/url]":33aul0zz]https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=11&dd=28&nav_id=1623712
Kao u naslovu pise da se otvara i pre Svetog Nikole, ali u tekstu ne pise uopste kad je to :)

Ti si tipičan dezinformator, mora da radiš u nekim novinama?

Piše ''biće spremna za otvaranje'' a ne ''otvara se''.
 
Ima objava na sajtu Ministarstva građevinarstva (post objavljen na stranici Moravskog koridora) da je otvaranje 18.12.
 
Evo alternativne navigacije ka Ue iz pravca Ča:
Proći prvi ulaz u Pž, produžiti obilaznicom do drugog. Isklhučiti se za Pž i odmah preći u levu traku i skrenuti levo, kao za Arilje i Ivinjacu. Nakon 200m, skrenuti desno, a Arilje ide levo. Prolazi se pored ž. stanice i na sledećem skretanju se skreće levo i tu obratiti pažnju na signalizaciju (pružanje puta sa prvenstvom prolaza).
300m dalje je nadvožnjak preko pruge i tu skrenuti desno. Sledi prava ravna deonica, ali neka vas ne zavara. Ograničenje je 50, ima ležećih, a posle skladišta goriva (Mirini Prudovi) ima iznenađenja u vidu rupa, traktora i kultivatora, stoke, biciklista i magle kojima se briga za propise.
Nakon 7-8km ka Užicu vode oba puta: jedan uži koji ide uzbrdo pravo i širi na kome ste, koji skreće desno. Moja APSOLUTNA preporuka je desno (duže je 2,5km, ali brže i bezbednije).
Posle 2km i benzinske pumpe sa desne strane u Lunovom Selu ste. Skrećete levo i imate stop i čudan skver na sredini. (obilazite ga sa dsene strane)
Narednih 8km vozite pravo i nemate skretanja, ali put je prva 2km uzak, bez bankina. Zatim počinju krivine i bez obzira na vreme do 15.aprila tamo bez zimskih guma ne idite. Ne obraćajte pažnju ni na nas lokalce koji želimo da vas preteknemo. Da nikoga ne uplašim, nije strašno, jer da jeste, ne bi taj put godinama bio jedan brzinskih ispita Srbija relija.
Bez obzira šta će vam navigacija reći posle raskrsnice za Gradsko groblje, produžite pravo nizbrdo, ignorišući preporuku da skrenete levo u šumu. (raskopano).
Ulazite u grad, Idete pravo, pravo kroz dve jednosmerne, do k ne ugledate veliki displej. Tu na išafiranoj raskrsnici skrećete levo i odmah desno.
Na semaforu kod Muzeja (tenk je trenutno pomeren) idete pravo. Pazite na pešake. Užički pešaci su ludi!
Na kružnom toku skrećete desno i na drugom odmah iza njega levo. Kroz 70m ste na magistrali ka Zlatiboru uz nezgodno uključenje pod malim uglom. Na izlazu iz grada je fiksna kamera. Nasmešite se ako ste preko trenutnih 40. Srećan put!
 
Ako možeš skini neku kartu pa nam ucrtaj putanju.
Hvala!
 
Ili ću se ja loše snaći sa ovom tehnikom.
Evo sa navigacije Here, ulazak i prolazak kroz Užice:
Deljena maršruta od Ulica Sarica Osoje do Ulica Heroja Luna
8 min / 4 km

1. Idite prema zapad
174/Улица Немањина 2.6 km

2. Nastavite desno
Улица Војводе Демира 335 m

3. Skrenite levo
Улица Обилићева 275 m

4. Skrenite levo
28/Улица Омладинска prema Beograd/Podgorica 215 m

5. Izađite na prvom izlazu
28 565 m

6. Stižete u
Ulica Heroja Luna

Preuzmite sada najažurniju maršrutu za ovo putovanje i dodatne informacije na lokaciji https://her.is/2qSAKmI
Ovo što predlaže Here je to što sam pisao. One unutrašnje trenutno, bar do proleća, nisu moguće.
 
koji je zvanican rok za zavrsetak Preljina-Pozega, jel zna neko neku izjavu izvodjaca ili iz ugovora?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683947#p683947:e55mv7hg je napisao(la):
gygy11 » Pet Nov 29, 2019 1:23 am[/url]":e55mv7hg]koji je zvanican rok za zavrsetak Preljina-Pozega, jel zna neko neku izjavu izvodjaca ili iz ugovora?
Ko to zna ? Navodno je pocelo u maju,a nista jos radjeno nije....
U svakom slucaju nacice npr VELIKI VRACAR da posle opravdava zakasnjenje i slicno.....
 
Kraj 2021
To je rekao Vučić ali u drustvu kineza iz CCCC kojije to potvrdio uz reči da će kineski izvodjaci ispostovati rok kao i do sada na Pancevcu i Obrenovac-Surcin
Sada to deluje kao nemoguce, ali ostavimo radove do juna, vec tada ce se videti prolazno vreme i znace se dal je to realno i moguce. To bi bila najbrza izgradnja neke deonice u Srbiji ikada.
Kinezi su u svojoj zemlji to radili negde i brze. Ali male su sanse da im je ovde to imperativ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584528#p584528:h43854vs je napisao(la):
ivchonny » Sre Nov 28, 2018 12:18 pm[/url]":h43854vs]Upravo pred sobom imam Aneks 4 ugovora o izvođenju radova na AP E763, izmedju Ministarstva, Puteva Srbije i Shandong HSG. Dobio sam ga na osnovu pristupa informacijama od javnog značaja. Odnosi se na rekonstrukciju 2.48km deonice od Lajkovca do Uba. Rok za završetak radova je 25.12.2018. godine, s tim što postoji mogućnost produženja roka u određenim slučajevima (da ne nabrajam, ne bi neke od njih razumeli jer nedostaje druga dokumentacija na koju se pozivaju da bi se utvrdilo koji su to tačno slučajevi).

Inače, kako tumačim, cela deonica ukupno kasni 112 dana - bar tako je konstatovano u jednoj odredbi.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Da se nadovežem na svoj stari post: sve što treba da uradimo da bismo saznali zvaničan rok je da pošaljemo zahtev Putevima Srbije da nam dostave ugovor na osnovu pristupa informacijama od javnog značaja (kao što sam to učinio par puta prošle godine u ovo doba). Ja to ne mogu da učinim sada zbog svog posla (da ne bude zabune, niko me nije ni za šta kontaktirao u vezi moje objave, tj. nisam imao problema, nego trenutna poslovna situacija mi je takva da to ne mogu da učinim).Aali ako je neko voljan, mogu da mu prosledim primerak zahteva. Šalje se mailom, i mailom se dobija skenirani dokument.
 
Vučić je za 18. decembar najavio otvaranje deonice autoputa "Miloš Veliki", od Surčina do Obrenovca, dodajući da će se raditi deo puta od Čukarice i Železnika ka "Milošu Velikom".
 
Znaci ja sam jedan od vecih baksuza .... bas 18og idemo za Bg.... :bash:
 
Pa dobro, vratices se auto-putem, tako da ti je svejedno. Vremenski ti je skoro pa isto ako ides u stari deo Beograda.
 
Ma ima da saobracaj puste 19 ujutro videces. Ali nema veze, drago mi je nek ga otvore, a mi taman dolazimo da pogledamo novogodisnju dekoraciju po glavnom nam gradu, za provincijalce dosta hahahahha
 
:o Cekajte,ja se salim,ali kakav li ce rezim saobracaja biti i na AP i mimo njega 18og? Oni treba da " ukinu" sadasnje iskljucenje jel da ,kao u Ljigu? Mi cemo mozda morati Ibarskom.
Jel ono bese da na sajtu Puteva pisu te izmene na AP? Moram to propratiti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683929#p683929:1vtope2j je napisao(la):
brada » Čet Nov 28, 2019 11:42 pm[/url]":1vtope2j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683847#p683847:1vtope2j je napisao(la):
vlasta » Čet Nov 28, 2019 6:34 pm[/url]":1vtope2j]Ako možeš skini neku kartu pa nam ucrtaj putanju.
Hvala!

Mislim da bi to trebalo da izgleda ovako nekako
https://www.google.com/maps/dir/43....d34e2f06e8cd:0x7e5095e5045bd1c0!1m0!3e0?hl=en
Ne, ova varijanta silazi u Sevojno, taman na dva semafora. A i ide sokacima.
 
Ma samo je problem kroz Ue, ostalo nije frkpa. Bre kroz Pz ima i street view bacite pogled kako i kuda. Preko lunovog sela navigacijs,ali Ue je malo komplikovanije, uske ulice da se stane i pita, vrlo lako se upadne u neke slepe ulice ,valjda mi koji ne znamo pa nam problem,ali opet nije to Moskva sve se da resiti :D
Mozda do N G zatvore neki od radova. Da, cula sam da i semafor ka Ca pravi velike kolone povremeno.
 
Дељена путања
Од 174 до E761 преко Рута 174

За најбољу руту у тренутном саобраћају, посетите https://maps.app.goo.gl/t6rZwEYYbE9JtdSq6

Evo Uzicani nek provere,ovo je dolazak pred Ue preko Lunovog sela pa do izlaska ka Zlatiboru.
 
To je to, Miro.
Ne može da se zaluta u takve ulice, ako se sledi i logika, a ne samo navigacija.
Navigacija se mora ignorisati na vrhu Sarića osoja kod raskrsnice za groblje (imaju putokazi). Odatle se samo držati glavnog puta, pratiti ga, a može da se pročita i onaj moj post. A ako se na jedinom mestu pogreši, greška se ispravlja samo jednim semaforom više. Slibodno, ljudi, krenite, samo stavite zimske gume!
A zabunu pravi i to što na kartama nema Lunovog Sela, već se pojavljuju Dobrodo i Ponikovica.
Sad nešto razmišljam, da li će se isplatiti vožnja do Surčina, pa obilaznicom do Ostružnice i onda Obrenovačkim ući u grad, umesto preko Bariča i Umke kllaj klaj?
 
Branik ti si zemljak pravi " pomoc na putu".

Ako mislis vremenski za Surcin mislim mozda maksimalno 5min se ustedi da se udje tu na AP, ako sam te dobro razumela?

Ali imaju neke prednosti prvo sigurnije nego do sad do Barica i meni licno jako bitno -izvesnije vreme dolaska- a ne od Obtenovca moze pola sata do Ade ,a moze i 55min...
e sad mi ne bi bili mi kad ne bi imali neku zavrzlamu sada u vidu onog mosta koji nije zavrsen, nama bi tuda bilo blize ( idemo ka Slaviji), a nekad navigacija kaze onom obilaznicom ,pa pored Stark arene...duze u km ali brze vremenski. Ali i tu ako nije 16-17h inace sat se stoji u koloni,mada to u Bg svi znaju, ja se divim kako ljudi idu kuci i stvarno po 100x makar nek se sad olakse Obrenovcanima, samo im je izlazak sa AP trebao na svu muku.

Jos maloooooo
 
Vrh