Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Puno hvala za snimak!!!!!!!!

Vidimo da je puno posla završeno, ali i nekoliko deonica koje su pravilno raspoređene gde ima još puno posla. Ovaj deo Srbije je stvarno prelep i biće pravo uživanje voziti se ovim putem.

PS: HRAST DOMINIRA!
 
Čekaj, ovo je taj hrast koji nisu umeli da zaobiđu?

hrast-1.jpg


hrast-2.jpg
 
Je l' može samo ukratko da se ponovi (verujem da je bilo već napisano, ali čisto da se podsetimo) šta je bio problem da hrast postave između? Bezbednost ili nesposobnost nadležnih?
 
Недостатак воље. за тако нешто треба измена пројекта за деоницу од 100 метара и вероватно додатна експропријација због померања путног појаса.
 
pri tome par stotina metara dalje je tunel koji bi morao da se pomeri, a već je počelo kopanje istog.


izmeštanje hrasta bi koštalo milione.
 
Deluje da se obrusio na kraju
 
Mr Bing;119714896 je napisao(la):
Insajderski info: Deonica Lajkovac-Ub potpuno završena, otvaranje planirano za utorak 09.12.2014.
citat sa ssc pa ce da vidimo sutra
 
Mogli su ovako

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DtOfeMs7wGc[/youtube]
 
ne dira se zato sto ima urezan krst na tom stablu, da je do razloga ekoloskih, dosada bi vec bio posecen, a ovako ne da narod
 
Da li ce ova gotova deonica biti pusten u saobracaj ili se cekaju ostale deonice.
 
Vec receno, da se pusta kompletna deonica koju su radili azeri, od ljiga do preljine
 
Odavno pratim ovaj forum i ovu temu jer me interesuje kako napreduje ovaj autoput. Imam jednu nedoumicu, koja mozda nije za ovu temu, ali dok sam gledao one slike iz par postova pre, vidim da su postavljene table za ogranicenje 120km/h i nije mi jasno zasto je samo kod nas 120, kad u svim zemljama okolo 130km/h, cak i u Bosni i na Kosovu, a u Bugarskoj i Hrvatskoj cak 140km/h???
 
Рајкец, добро дошао ти нама на форум.

Наравно да није у опште тачно да је само у Србији на аутопутевима дозвољена максимална брзина од 120 км на час. Постоји још читав низ земаља у Европи које имају исту дозвољену брзину, а неке чак и испод 120 км на час и то баш земље чланице те такозване европске заједнице. Ето, високо развијена држава као што је Норвешка има ограничење максималне брзине на аутопутевима од само 100 км на час, а Велика Британија 70 миља или ти 112 км на час.

Ево ти табела из немачког АДАК-а са свим брзинама.
Објашњење за боје линија: плаво је за брзине у градовима, жуто изван градова, а црвено аутопутеви.
 
Bolje vas nasao :D Znam ja da ima zemalja sa manjim ogranicenjem, ali me interesuje po kojim kriterijumima se odredjuje to. Za Norvesku mi je logicno objasnjenje losi vremenski uslovi, pa je ogranicenje 100km/h radi prevencije. Gledao sam ogranicenja iz zemalja u nasem najblizem okruzenju i jedino mi odstupamo :/
 
S obzirom na stanje i bezbednosni rejting nasih autoputeva u poredjenju sa ovim zemljama sa spiska i tih 120 kmh je vise nego darezljivo.
 
Vrh