Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Upravo sam prosao autoputem u oba smera. Dok ne uploaduje video, evo par prvih utisaka. Vozio sam 130 bez problema, deluje siroko I sigurno. Naplatne ne rade. Na potezu Obrenovac-Lajkovac, sam utiska da je oko 3x veci promet (zbog Valjeva) nego na staroj Ljig-Cacak, dok je na Lajkovac-Ljig malo veci. Posebno sam posle Caribrodovih jucerasnjih komentara obratio paznju na glinenu izmedju Uba I Lajkovca. I utisak je da je samo za nijansu neravniji od nove deonice, vozi se bez problema 130, tako da bar odoka nije vidljiva potreba za skorim zatvaranjem, posebno oba smera. U povratku guzva od autoputa do novog kruznog toka gde je guzva Iz Obrenovca. Cekao oko 2-3 minuta da se ukljucim na kruzni tok. Posle toga kriz Baric nekako, a onda kolona odI izlaska iz Barica I cekanje 10-15 minuta do semafora u Umci. Dalje ok.
Evo prolaznih vremena. Ukratko, da je autoput gotov do Pozege, trebalo bi mi tacno isto vreme od Obrenovca do Pozege, kao kroz Beograd od Obrenovca do Zvezdare, tj 1h 05min. Ovo posebno napominjem za one koji misle da je Beograd privilegovan izmestanjem rampe iza Obrenovca, pa vidimo kolko je vredno vreme zivota njegovih zitelja kad oni za isto vreme mogu da predju 30tak km, dok drugi mogu cak 130. Guzve pokazuju nedostatak I siromastvo infrastrukture u Beogradu naspram broja stanovnika.
Krenuo sam oko 05:15. Izmedju Umke I Barica je vec bila blaga kolona. Nov asfalt kroz Barič. Ulazim na autoput u Obrenovcu 05:50 (tada putovao 35 min, a u povratku oko 7:30, cak duplo duze tj oko 65min). Ub 06:05 (15min). Od Uba smanjeno ogranicenje na 120. Lajkovac 06:10 (20min). Fantasticno skracenje u odnosu na put preko Ibarske I Lajkovca, Lazarevca. Ljig 06:20 (30min). I jos 2 min do stare kod Dica.
I na kraju, neverovatan je osecaj preci od Obrenovca do Lajkovca, gde su bile I najvece guzve za 20tak minuta :vops:
 
Од кружног тока до центра Сурчина по Г. мапсу тренутно преко Бољеваца и Јакова 35 мин, тако да сви који иду ка сремском делу Београда, а реко бих и ка Бачком (Борча, Котеж) ово је много боља опција. Истовремено у супротном смеру свакако је боље преко Остружнице и Умке. Цела слика ће се вероватно комплетно променити у поподневном шпицу.
 
Ja mislim da je moglo da se saceka jos 3-4 meseca, pa da se pusti sve zajedno od Surcina.
Tako da ne bi bilo ovih problema kako da se stigne do AP ili ovih gore navedenih saobracajnih kolapsa. Nema ko logicno da razmislja. Kao u krdu, idemo za ovnom predvodnikom...
 
gvb":3dlqo36q je napisao(la):
Gugulica":3dlqo36q je napisao(la):
gvb":3dlqo36q je napisao(la):
Ima opcija da se pre semafora na Umci skrene desno pa odmah levo i posle trista metara ponovo levo i tako zaobiđe semafor, al to mali broj ljudi
Mozes li nacrtati rutu na google mapi ?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Na ovo sam mislio.


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
Ovo se mozda isplati iz pravca Beograda. Na mestu gde se skrece levo pa do semafora ima 400 metara. @gvb A zasto ne moze da se produzi jos malo pravo paralelno sa glavnim putem ? Nacrtao sam crvenom pitanju. Mozda bi i ovo skretanje iz pravca Barica skratilo cekanje umesto onog skretanja desno posle NISove pumpe



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Јесу ли проширили наплатну рампу Прељина?
 
ok, zna li ko nekoga kome treba mrezni i system inzenjer u Cacku? :) posto cu ja brze stizati do Cacka nego do Beograda na posao, kako je krenulo...

salu na stranu, onaj semafor na Umci mora da se ukine, ili bar produzi trajanje zelenog svetla 3-4 puta...
 
Gugulica":3c7d08b8 je napisao(la):
gvb":3c7d08b8 je napisao(la):
Gugulica":3c7d08b8 je napisao(la):
gvb":3c7d08b8 je napisao(la):
Ima opcija da se pre semafora na Umci skrene desno pa odmah levo i posle trista metara ponovo levo i tako zaobiđe semafor, al to mali broj ljudi
Mozes li nacrtati rutu na google mapi ?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Na ovo sam mislio.


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
Ovo se mozda isplati iz pravca Beograda. Na mestu gde se skrece levo pa do semafora ima 400 metara. @gvb A zasto ne moze da se produzi jos malo pravo paralelno sa glavnim putem ? Nacrtao sam crvenom pitanju. Mozda bi i ovo skretanje iz pravca Barica skratilo cekanje umesto onog skretanja desno posle NISove pumpe



Sent from my iPhone using Tapatalk
Može i ova opcija al je uži put u tom delu što si docrtao,al svakako bolje nego stajati u mestu.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne gine meni preko TENT-a kada idem iz Borče :) Jes malo duže ali je lep onaj put od Boljevaca do TENT-a.
 
Аџа, зависи кад идеш, ја мислим да ће у поподневном шпицу бити мања навала од ОБ ка БГ а већа у супротном правцу. Тренутно ти је из Борче најбрже Пупиновим, ка обилазници (било преко Батајнице или АП од Змаја) па преко Остружнице, јер колико видим није толико велика гужва у смеру ка Обреновцу. Када буде поподневни шпиц претпостављам да ће да заглави овај смер па ти је онда вероватно доста брже преко моста код ТЕНТ-а.
 
Jeste obilaznicom dosta brže. Videćemo kako će se stvari odvijati :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649662#p649662:3kzkx8kf je napisao(la):
nikicakica » 17 Aug 2019 07:17 pm[/url]":3kzkx8kf]Zna li neko hoće li ostati ovako ograničenje u Brančiću 100km/h ili je ovo samo neka proba i da će biti 80km/h kao u ostalim tunelima?
Pogledajte prilog 1
I ko je ono rekao da neće biti tabli?

file.php

file.php
Ja sam rekao da neće biti ONA tabla iz novina, jer je totalno van standarda označavanja. Ova (zelena) tabla je najvećim delom u skladu sa standardima označavanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650088#p650088:1hu8q44w je napisao(la):
мајстор » Pon Avg 19, 2019 7:28 am[/url]":1hu8q44w]Јесу ли проширили наплатну рампу Прељина?
jeste malo, ali putovah sinoc kasno. Deluje da je vise prosiren prilaz iz pravca BG, sto je vaznije . . .
 
A koliko treba vremena do Ade,do Sajma..... na tu stranu? Malo mi se sve izmesalo ,ne treba valjda sat vremena?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650104#p650104:rrv8bde6 je napisao(la):
SrdjanB » Pon Avg 19, 2019 10:04 am[/url]":rrv8bde6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650088#p650088:rrv8bde6 je napisao(la):
мајстор » Pon Avg 19, 2019 7:28 am[/url]":rrv8bde6]Јесу ли проширили наплатну рампу Прељина?
jeste malo, ali putovah sinoc kasno. Deluje da je vise prosiren prilaz iz pravca BG, sto je vaznije . . .
Благодарим!
 
Miro do Ade, u periodu 07-19, bi po ovome trebalo od Obrenovca oko 40tak minuta. Mimo tog perioda krace. Jer samo od kraja autoputa do semafora u Umci mi je jutros trebalo oko 20 minuta, pa verovatno jos 15-20 do Ade. Ali tu je onda problem semafor na Adi ako sav saobracaj ode tuda. Pa do Sajma treba ce to biti problem, ta 2-3 semafora I velike kolone pred njima. Zato sam ja u povratku skrenuo na Bg obilaznicu, pa preko Bubanj potoka. Do Plavog mesta je ok, ali sam imao srece je se tu iskljucujem posto je ujutru 7-9 tu kolona na autoputu odatle pa sve do mosta Gazela, ceka se tih par km 20tak ili vise minuta. Kazem, Beograd je bas usko grlo.
 
Konacno docekasmo i ovo otvaranje. Pa da nam je sa srecom.Jos davno sam najavio da do kraja avgusta , septembra nece biti otvoren prema informacijama koje sam imao od izvodjaca. A sad sam se raspitao vezano za Preljina - Pozega. Najmanje 3 meseca nece krenuti radovi , sem kampa koji se postavlja, jer jos nisu dovukli masine. Deo se nalazi na carini u Pozezi i ceka se carinjenje, i narednih meseci je najavljena doprema i carinjenje vecine masina i opreme. Prvo sto ce da krenu da rade su tuneli jer su najzahtevniji. Kako su mi na carini rekli trebalo bi u najboljem slicaju sredinom novembra da pocne da se radi,a tek od marta sledece godine se ocekuju znacajni radovi. Ali fitma je ozbiljna tako da ostaje da se nadamo da ce do kraja 2022 da srede sve. Blizu sam Pozege i imacu bolje informacije nego na prethodnom delu autoputa pa se kucamo na forumu.
 
GdwlQtB.png


vise je navala sa Milosa... nema Cuckovica na twitteru od jutros da hvali autoput...
 
Pisem Vam ovo kao neko ko nije iz Beograda i kome ce ovaj AP sluziti za putovanje na sever prema Banatu. Sto se mene tice moze da se putuje i 2 sata duze, da se ceka po 5 sati meni ne smeta. Sve samo da izbegnem ruski rulet na Ibarskoj.
 
Izveštaj iz centra Bariča, velika gužva, semafor radi u režimu trepćuće žuto i tako je možda i najbolje, ako ga vrate u redovan režim to će tek onda nastati haos, ne znam samo kako radi onaj na Umci...
 
Па, до Нове године ће бити колапс, кад се отвори мост добар део ће се пребацити на њега, бар се надам! Верујем да ће ка Ваљеву бити већи саобраћај и надам се да ће направити брзу везу ка истом. Такође се надам да ће прво урадити деоницу од Прељине до Пакроваче...иначе у Чачку и око следи додатни хаос.
 
Vrh