Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Vožd je odlučio - autoput će se zvati Miloš Veliki..
 
Javiću, obećavam! Evo žena već grdi zbog ideje sa autoputem, tako da je mala verovatnoća za tu opciju. Ako se ipak usudim, postavljam slike kao sneak preview :)

A moje Arilje ne menjam ni za koje drugo mesto. Svake godine dodjem pa makar na par dana. I onda dalje za CG jer mi je majka iz Nikšića, tako da ja jedva čekam da ovaj autoput za nekih 15 do 20 godina (ne verujem da ce uspeti pre toga) postati java. Inače ove godine imam mogucnost 2 meseca uživati u našim lepotama :)
 
Da, minimum 5 godina, a verovatno blize ovome sto si ti rekao. U stvari, sve zavisi da li ce se I kada ugovarati nastavak 107km iza Pozege. Bilo je par najava zadnjih godina ali jos nista konkretno. Medjutim, ako bi ga uskoro ugovorili, gradnja bi verovatno trajala oko 5 godina. Dobra stvar pustanja Obrenovac-Ljig I zavrsetak Koridora 10 (pre neki mesec juzni krak, a uskoro I istocni) je I to sto ce fokus moci da se konacno prebaci na neke druge autoputeve, ukljucujuci I zavrsetak K11.
 
Ja sam išao u smeru ka Gornjem Milanovcu, gde je bila duža kolona, al u nedelju očekujem suprotno, jer će se svi vraćati za Beograd.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Ako mislite na radove na Rudniku sa strane ka Gornjem Milanovcu, ti radovi traju vec godinama i trajace jos decenijama. Krpe most ili nasip, sta je vec. Majstor sto radi za mesalicom ima reumu i smeta mu vrucina, pa radi samo kad nema sunca, a da nije previse hlado, a momcic sto gura kolica je slabasan, pa puni samo do pola. Retko ih vidjam da su tu kad prolazim, ali kad su tu milina ih gledati kako to polako i sa uzivanjem rade.
 
Lep opis, hahha...drugi deo te ekipe je na Ostružničkom mostu radio one bočne betonske elemente koji nose ogradu godinu i nešto...
 
Ево првих последица затварања

https://www.blic.rs/vesti/hronika/strav ... tanijesada


STRAVIČNA NESREĆA NA IBARSKOJ Četvoro mladih poginulo, četvoro životno ugroženo


Četiri mlade osobe poginule su rano jutros u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Ibarskoj magistrali kod mesta Županjac.

Prema prvim informacijama, poginulo je četvoro ljudi, a još četvoro je životno ugroženo. Nesreća se dogodila kod skretanja za Bogovađu.

Do nesreće je došlo kada su se sudarili BMW i "dačija". U "dačiji" je poginulo četvoro.

Životno su ugrožena još četiri putnika iz BMW.

Uskoro opširnije...
 
Nije to posledica zatvaranja... Nema tog puta koji će biti siguran ako vozači ne vode računa o saobraćaju. Da se poštuju pravila, ne bi se ginulo.
 
Слажем се али је чињеница да је изабран најгори могући период.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646830#p646830:3olpjzhq je napisao(la):
Astrotrain » 09 Aug 2019, 08:15[/url]":3olpjzhq]Слажем се али је чињеница да је изабран најгори могући период.

Pa i da je najgori mogući trenutak, da su se pravila poštovala, verovatno ne bi ni došlo do udesa.
 
Po očekivanju, vozač BMW je kriv, a verovatno je bio i cirke. Njemu samo delimična krivica, krivica je i na svima nama koji radimo na demontaži svih institucija sistema na ovaj ili onaj način. Blage kazne, lako polaganje, slaba pokrivenost kontrolo, koruptivna popustljivost saobraćajne policije, potpuno propali putevi, stara i neodržavana vozila, TRIBALNA KULTURA - to najviše od svega.
 
Трагач , А ко је то из Крушевца раскопао твој град ?
 
Bogovađa

Serijski ubica, takozvana dr. nečega i ko zna kako dr, i dalje jaše, tj. je na slobodi. 18-tog će da se hvali stotinama km novih puteva.
Glavni saučesnik - njena šefica. Odavno nije smenila dokazano nesposobnu spodobu u liku serijskog ubice.

Slava svim njihovim žrtvama !

:(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646827#p646827:21kx0qfh je napisao(la):
Astrotrain » Pet Avg 09, 2019 7:02 am[/url]":21kx0qfh]Ево првих последица затварања

https://www.blic.rs/vesti/hronika/strav ... tanijesada


STRAVIČNA NESREĆA NA IBARSKOJ Četvoro mladih poginulo, četvoro životno ugroženo


Četiri mlade osobe poginule su rano jutros u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Ibarskoj magistrali kod mesta Županjac.

Prema prvim informacijama, poginulo je četvoro ljudi, a još četvoro je životno ugroženo. Nesreća se dogodila kod skretanja za Bogovađu.

Do nesreće je došlo kada su se sudarili BMW i "dačija". U "dačiji" je poginulo četvoro.

Životno su ugrožena još četiri putnika iz BMW.

Uskoro opširnije...
A kakve veze ovaj udes ima sa zatvaranjem dela Ljig-Preljina?
Za početak uzmi kartu pa pogledaj gde je bio udes a ne ovu nesrecu ....izbrisah sta sam napisao nekad je i bolje.
 
DACIA se iuključivala iz Bogovađe. Tu je uzvišenje sa leve strane i veoma je nepregledno, mora se bukvalno mileti kad se izlazi na Ibarsku. Ja doduše odem desetak metara desno gde je autobusko stajalište - pošto je ta površina veliki posuti parking lokalne trgovine - i tu se uključim jer je preglednije. Al to je već iskustveno znanje, ko prolazi tuda prvi put možda ni ne primeti taj parking, i ako neko ide ludačkom brzinom neće to mnogo pomoći. A sa druge strane je uključenje za stari put iz Lazarevca gde nemate ama baš nikakvu preglednost.

Novi autoput je 200 metara iza, ali je ovo tačno na pola puta između dve petlje, pa će se ovde Ibarsa i dalje masovno koristiti. Ali će svakako zahvaljujući AP biti rasterećenija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646847#p646847:3vz7xhob je napisao(la):
Darko78 » 09 Авг 2019, 09:25[/url]":3vz7xhob]
A kakve veze ovaj udes ima sa zatvaranjem dela Ljig-Preljina?
Za početak uzmi kartu pa pogledaj gde je bio udes a ne ovu nesrecu ....izbrisah sta sam napisao nekad je i bolje.

Просто мислим да су се људи таман због аутопута мало одвикли од Ибарске а да сада поново силом прилика морају да је користе, те да то појачано оптерећење повећава шансе за овакве несреће што се нажалост показује као тачно.То је све што сам хтео да кажем и није ми јасно зашто се дигла толика халабука сада око тога. Овамо халабука "па зашто 10 дана, па они нешто муљају, крпе... па овакви су онакви су... " а сада халабука "па какве везе то има што је затворено, што се не поштују прописи (као да ја не знам да треба да се поштују прописи да би се избегле несреће) итд итд". Овде је изгледа најважније правити неку драму. Око било чега.
 
Opet pricas napamet i a ocito i ne znas sta se desilo .
Ali nije ni vazno ..
 
Nije sve ni do autoputa, mi kao narod smo totalno poludeli.

Dve godine nisam bio u Srbiji, vratio se na dve nedelje u posetu, seo u auto i ostao SOKIRAN! U Srbiji se vozi ludacki! Zao mi je sto moram da obavestim lokalne Sumahere i Laude, ali nivo vozacke kulture je odavno u negativnom indeksu a psihicko stanje odavno zrelo za klinicko ispitivanje i lecenje! Nikakva signalizacija se ne postuje, bilo da je to crveno svetlo, stop znak ili ogranicenje brzine... Juce od Beograda do Kosmaja sigurno 20 do 30 preticanja preko pune linije, u apsolutno nepreglednim krivinama, ogranicenja na putu APSOLUTNO NIKO ne postuje, vozi se i po 50-100% preko ogranicenja, gepek sam mogao slobodno da otvorim, cisto da olaksam ulazak u auto majmunima iza, koji najvise vole da se zalepe za branik... Dupli autobus, na avalskom putu, pretice preko pune linije kolonu vozila... Na zalost tu vise ne pomazu ni kazne ni pretnje policije, ovo je vec pitanje za psihijatre i sociologe. Sve frustracije iz zivota se "lece" sedanjem za volan i onda se cudimo zasto dnevno gine prosecna familija. Lekarski pregledi, odnosno, razgovori sa psihologom/psihijatrom treba da budu mnogo ozbiljnije shvaceni jer po mom nekom skromnom misljenju, nekoliko odbijenih vozackih dozvola na osnovu psihijatrijske nepodobnosti, spasice vise zivota na putevima nego 1001 kazna i opomena...Samouverenost nasih vozaca je meni jeziva - znanje i iskustvo veoma lose, a misljenje o sopstvenim vozackim sposobnostima visa nego kod vozaca F1... Nesrece su samo posledica svega toga...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juče sam vozio ibarskom, i zapazio sam da je bilo dosta policije - na svakih 15-20km. Takođe, gužva je bila solidna, a najviše mi je u oči upao broj početnika koji voze 50-60, na mestima van naselja i gde nema ograničenja, kao i broj teretnjaka, autobusa koji staju maltene na kolovozu i sve više divljih otpada i kafana, gde ljudi praktično parkiraju odmah pored kolovoza. Broj bahatih vozača je standardno visok - svi imaju telefone u rukama, piče 120, obilaze kolone preko pune linije...

Pa to je prosto recept za ovakve katastrofe.
 
ПО сликама изгледа да поправљају потпорни зид испред тунела Бранчић ( мада никад није ни пуштен у саобраћај) и код тунела Шарани, а могуће и код следећег тунела. ГУча је од 8-11 авг. Верујем и да то има везе са саобраћајком. Много се пије а и прилично надрогираних има.Затварање аутопута у јеку сезоне свакако узима свој крвави данак. Плус претходно наведено. Рецепт за несреће. Ових 30 година лудила узима свој данак на сваком кораку.
 
Po meni je kriva drzava: los urbanizam uz Ibarsku, losa ogranicenja, cesto nema trotoara za pesake, nepregledne raskrsnice, nepostojanje kruznih tokova, kasnjenje 40 godina sa gradnjom autoputa u odnosu na promet, kasnjenje pustanja sadasnjeg autoputa (eto odgovor Vucku&Co sta ima veze ako je pustanje malo kasnije, da je pusteno na vreme do ovog sudara I mnogih drugih ne bi doslo), kamioni na Ibarskoj zauzimaju celu traku I jure preko 80 na metar od vas, ljudi idu kolima da bi isli brze nego biciklom, pa normalno da zele da preticu one koji idu presporo... Apsolutno krivica drzave, a oni naravno nece zavrsiti u zatvoru vec ce zanjihove navedene propuste umesto njih tamo zavrsiti neki xy vozaci. Jer drzavi je uvek najlakse da sve prebaci na vozace, pesake, gradjane... kako bi njihova odgovornost na obaveze bila svedena na nulu. Ti isti vozaci na drugim putevima ne prave takve greske, sudare, ne ginu tolko... znaci do puta tj drzave je, ne vozaca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646875#p646875:3kt4nuit je napisao(la):
Earthmoving » 09 Aug 2019, 10:42[/url]":3kt4nuit]Po meni je kriva drzava: los urbanizam uz Ibarsku, losa ogranicenja, cesto nema trotoara za pesake, nepregledne raskrsnice, nepostojanje kruznih tokova, kasnjenje 40 godina sa gradnjom autoputa u odnosu na promet, kasnjenje pustanja sadasnjeg autoputa (eto odgovor Vucku&Co sta ima veze ako je pustanje malo kasnije, da je pusteno na vreme do ovog sudara I mnogih drugih ne bi doslo), kamioni na Ibarskoj zauzimaju celu traku I jure preko 80 na metar od vas, ljudi idu kolima da bi isli brze nego biciklom, pa normalno da zele da preticu one koji idu presporo... Apsolutno krivica drzave, a oni naravno nece zavrsiti u zatvoru vec ce zanjihove navedene propuste umesto njih tamo zavrsiti neki xy vozaci. Jer drzavi je uvek najlakse da sve prebaci na vozace, pesake, gradjane... kako bi njihova odgovornost na obaveze bila svedena na nulu. Ti isti vozaci na drugim putevima ne prave takve greske, sudare, ne ginu tolko... znaci do puta tj drzave je, ne vozaca.

То што је држава крива за доста тога не оправдава возаче да возе као дивљаци. Ако треба вози се онда споро и 2 сата иза камиона, јбг и даље је људски живот вреднији од тога да стигнем брзо на циљ.
 
Ima tu svacije krivice. Putevi su u jako losem stanju ali i na auto-putevima ljudi voze mahnito. Nebrojeno puta mi se desavalo da mi blicaju kad sam u levoj samo zato sto drzim odstojanje. Odvajanje za NS kod Dobanovaca, svi u levoj i 100 m pre svi bi u desnu da se prestroje. Ko ne zna kako tu moze da bude lako moze da nastrada.
Za nekulturu u saobracaju ne moze se naci samo jedan krivac. Ogranicenja su tu sa razlogom.
I kao sto Markoni spomenu, ni meni nije jasno zasto mi nemamo vozaca u F1, reliju itd.
 
Идемо даље....

https://www.dnevnik.rs/hronika/novi-ude ... 09-08-2019


ЈОШ ЈЕДАН УДЕС НА ИБАРСКОЈ Погибeљни судар камиона и "југа"

09.08.2019 • 10:03 10:22


Једна особа је погинула, а две су повређене у саобраћајној несрећи која се догодила на Ибарској магистрали у месту Доња Горевница.

У Општу болницу у Чачку примљене су три особе, од којих је једна због задобијених повреда преминула, јавља РТС.

До несреће је дошло приликом судара камиона и путничког возила марке "југо".

Саобраћај на том делу Ибарске магистрале је у прекиду.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646893#p646893:229sq8vy je napisao(la):
Astrotrain » Pet Avg 09, 2019 11:08 am[/url]":229sq8vy]Идемо даље....

https://www.dnevnik.rs/hronika/novi-ude ... 09-08-2019


ЈОШ ЈЕДАН УДЕС НА ИБАРСКОЈ Погибeљни судар камиона и "југа"

09.08.2019 • 10:03 10:22


Једна особа је погинула, а две су повређене у саобраћајној несрећи која се догодила на Ибарској магистрали у месту Доња Горевница.

У Општу болницу у Чачку примљене су три особе, од којих је једна због задобијених повреда преминула, јавља РТС.

До несреће је дошло приликом судара камиона и путничког возила марке "југо".

Саобраћај на том делу Ибарске магистрале је у прекиду.


Strasno je sto su ljudi stradali, ali kakve ovo ima veze sa ovom temom?
Ovo je za temu Moravski koridor. Nesreca se dogodila izmedju Cacka i Kraljeva. Sto se tice prve nesrece, kao sto je vec neko napisao, to nema veze sa trenutno zatvorenom deonicom.
Da ti prevedem: Da trenutno nije zatvorena deonica od Ljiga do Preljine, bio bi potpuno isti protok saobracaja na mestima obe nesrece.
Naravno, kriva je drzava sto ceo autoput od Obreovca do Cacaka nije zavrsen jos 2017. ali onda im na dusu idu sve saobracjane nesrece u poslednje 2 godine.
 
Vrh