Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Od Ade do Umke može da se vozi 130 na sat opušteno, al pod uslovom da nema policije :)
 
I put beograd obrenovav je poznat po saobracajnim nezgodama. Treba sad proceniti sta je manji rizik insta je bezbednije. Da li ici novim AP pa posle od obrenovca do Bg ili ici i dalje ibarskom koja ce biti rasterecenija verovatno. Zakovace samo tako sve do Umke cim se pusti AP
 
gvb":2kdpjqcf je napisao(la):
Od Ade do Umke može da se vozi 130 na sat opušteno, al pod uslovom da nema policije :)

Da neko ne shvati ozbiljno, taj put nije za više od 100 kmh, a ograničenje je uglavnom 80kmh.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644684#p644684:3b6yvcni je napisao(la):
ricky011 » Pet Avg 02, 2019 7:29 am[/url]":3b6yvcni]
gvb":3b6yvcni je napisao(la):
Od Ade do Umke može da se vozi 130 na sat opušteno, al pod uslovom da nema policije :)

Da neko ne shvati ozbiljno, taj put nije za više od 100 kmh, a ograničenje je uglavnom 80kmh.
E pa ako je tako, ako je ograničenje 80, definitivno može 130 komotno :)
 
Може на тој релацији брзо да се вози...мада често зна бити радара.
 
Pozdrav svima. Već dugo pratim ovu temu, ali se do sada nisam uključivao. Imao bih jedno početničko pitanje. Za nas koji iz Novog Sada putuju za Kraljevo (Preljinu), koja bi sada bila trasa? Do sada sam se isključivao kod Orlovače, pa do Ljiga... a kako bismo se sada uključivali na K11 i gde tačno? Kad pređemo most kod Ostružnice pa desno za Obrenovac ili negde drugo? Izvinjavam se unapred ako je na pitanje već odgovoreno.

Svako dobro i pozdrav iz Novog Sada
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644764#p644764:1bw43ixl je napisao(la):
Milaneli » Fri Aug 02, 2019 12:18 pm[/url]":1bw43ixl]Pozdrav svima. Već dugo pratim ovu temu, ali se do sada nisam uključivao. Imo bih jedno početničko pitanje. Za nas koji iz Novog Sada putuju za Kraljevo (Preljinu), koja bi sada bila trasa? Do sada sam se iskljucivao kod Orlovače, pa do Ljiga... a kako bismo se sada uključivali na K11 i gde tačno? Kad pređemo most kod Ostružnice pa desno za Obrenovac ili negde drugo? Izvinjavam se unapred ako je na pitanje već odgovoreno.

Svako dobro i pozdrav iz Novog Sada

Dok se ne završi deonica Surčin-Obrenovac, isključuješ se na Ostružnici i ideš desno ka Obrenovcu.
Kada se deonica završi, isključuješ se na petlji Surčin na obilaznici (tu je faktički početak autoputa, bar dok se ne nastavi ka Rumuniji)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644766#p644766:1x04rq7l je napisao(la):
adža » Pet Avg 02, 2019 12:23 pm[/url]":1x04rq7l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644764#p644764:1x04rq7l je napisao(la):
Milaneli » Fri Aug 02, 2019 12:18 pm[/url]":1x04rq7l]Pozdrav svima. Već dugo pratim ovu temu, ali se do sada nisam uključivao. Imo bih jedno početničko pitanje. Za nas koji iz Novog Sada putuju za Kraljevo (Preljinu), koja bi sada bila trasa? Do sada sam se iskljucivao kod Orlovače, pa do Ljiga... a kako bismo se sada uključivali na K11 i gde tačno? Kad pređemo most kod Ostružnice pa desno za Obrenovac ili negde drugo? Izvinjavam se unapred ako je na pitanje već odgovoreno.

Svako dobro i pozdrav iz Novog Sada

Dok se ne završi deonica Surčin-Obrenovac, isključuješ se na Ostružnici i ideš desno ka Obrenovcu.
Kada se deonica završi, isključuješ se na petlji Surčin na obilaznici (tu je faktički početak autoputa, bar dok se ne nastavi ka Rumuniji)

Hvala puno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644695#p644695:22yg8rlc je napisao(la):
pwl » Pet Avg 02, 2019 8:52 am[/url]":22yg8rlc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644684#p644684:22yg8rlc je napisao(la):
ricky011 » Pet Avg 02, 2019 7:29 am[/url]":22yg8rlc]
gvb":22yg8rlc je napisao(la):
Od Ade do Umke može da se vozi 130 na sat opušteno, al pod uslovom da nema policije :)

Da neko ne shvati ozbiljno, taj put nije za više od 100 kmh, a ograničenje je uglavnom 80kmh.
E pa ako je tako, ako je ograničenje 80, definitivno može 130 komotno :)
Nas mentalitet u jednoj recenici. I onda su nam krivi Vucici, Mihajloviceva, Mrkonjici...
 
Ne moramo bukvalno shvatiti sve, može i na ap da se vozi 200 na sat, al ne radimo to svi. Samo sam hteo reći da je deonica od ade do Umke skroz ok. Problem će biti gužva u Bariču.
 
Naravno sve gore navedene spodobe su iz naroda nisu pale s marsa :grand:

Inace nadvoznjak kod meljaka ja haos pojavilo se udubljenje u sveze odradjenom asfaltu. I svakim danom se produbljuje sve vise i vise. :rant:
 
мајстор":3m8t4ltf je napisao(la):
Може на тој релацији брзо да се вози...мада често зна бити радара.
Sad ozbiljno, nije tu slučajno dupla puna dobrim delom deonice... bilo je tu stravicnih sudara ranije...
 
Искрено говорћи одавно избегавам да возим петком и суботом навече по Бг-у и да се враћам недељом после подне у Бг. Пијаних и дрогираних викендом је страшан број, а уморних недељом послеподне!
 
A od tunela Strazevica do autoputa jel se pravi tu neki put? Kad je planiran zavrsetak radova ako to uopste postoji?
 
Sta znaci ovaj djavo za kamione pred kruznim tokom iz ljiga kad se ulazi na deonicu ljig lreljina? Za sta je to ogranicenje?

 
Danas pola sata cekanja na rampi cacak. Ne zna se ko je gori da li Oni sto su napravili ovako malu rampu sa malo traka ili vozaci koji teraju inate i nece da kupe TAG. Za strance nema opravdanja sto nemaju tag ne zanima me nek kupe. Inace prosiruje se rampa. Koliko ce biti prosirena videcemo

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644848#p644848:3jzp1f01 je napisao(la):
msksim1 » Pet Avg 02, 2019 4:54 pm[/url]":3jzp1f01]Sta znaci ovaj djavo za kamione pred kruznim tokom iz ljiga kad se ulazi na deonicu ljig lreljina? Za sta je to ogranicenje?

Verovatno provera visine, ako lupi u te visilice ne sme u tunel sa tom visinom.
 
Da nije visinsko ogranicenje za teret kamiona? Kad voze vangabaritnu robu, za sirinu preko 3 metra treba posebna dozvola, ali visina mora biti ispod visine nadvoznjaka I tunela. Neki kamioni imaju spustanje prikolice da vozi niza. Za to su najbolje ove niskonosece prikolice.
 
U pravu si Zemljani, mada genijalce ni to ne sprečava da nastave vožnju. Najsmešnije kad stave ograničene visine neposredno ispred nadvožnjaka ili tunela i šta onda ???? Često ne može polukružno okretanje, već mukotrpna vožnja u rikverc. Ta zabrana za vozila preko određene visine da se stavi ispred raskrnice i ne bi trebalo da bude problema.

Švedski primer limitera visine pred tunel i posledica.

oFEqb.jpeg
 
Prvo mi je palo na pamet da je limiter tu zbog one cuvene price o visini tunela...i kako ce sad, kad se pusti cela deonica da vidimo onda gde ce limiter da bud3 :?:
 
Sa strane Preljine toga nema( ovog graničnika od gume) ali verujem da su same rampe ( naplatne stanice) granice za visinu koja može proći i kroz tunel/ nadvožnak. Tako i ovamo gde god se ulazi na rampama će biti sama ograničenja. Mozda @ Stara Mo o tome zna više.
 
Za naplatnu stanicu Bubanj potok minimalna visina nastrešnice je 4,8 metara. Ne verujem da ostale naplatne stanice odstupaju od toga.
 
Danas sam na radiju čuo da će šampioni zatvoriti Ljig-Preljina uskoro da bi se povezao autoput sa izgrađenim deonicama...Spremite živce ludilo počinje
 
Veće ludilo od vožnje kroz Barič i Umku ne postoji...a obzirom da sam juče u Lipovici čekao 7 minuta da se uključim na Ibarsku...Kad sav taj saobraćaj predje na Obrenovački put biće ludilo.

Sto se visine n.s tice ide od 5m kod Enp Antene do 5.5 m kod nadstrešnice.
 
Ako sav taj saobracaj sa Ibarske predje na Obrenovacki put, ja cu da idem Ibarskom lagano :D
Kada se zavrsi Surcin-Obrenovac, to ce biti ono pravo. Iako najdalje, bice sigurno bezbednije i moci ce da se planira put. Npr. Ibarskom od BG do CA moze biti od 2,5 do 3,5, pa i 4 sata, a autoputem ce taj okvir biti puno manji i moci ce da se planira vreme, a bez da se prekoracenjem brzine i "nervoznom" voznjom nadoknadjuje izgubljeno, da ne kazem rizikuje zivot.

Za mene pravi veliku razliku da li cu vikend da zapocnem sa 2 ili 3 sata "prezivljavanja" i da kad dodjem kod mojih susret pocnemo pricom kako "zamalo ovo i zamalo ono da se dogodi..." Od kad znam za sebe, prvo pitanje mojih je "kako ste putovali, je l' bila guzva..." Zelja mi je da vikend zapocnem sa sat i po uzivanja u voznji i da kad stignem, odmah pripremam cumur za rostilj :) S tim u vezi, kupio sam nov rostilj i porucio nov auto, koji bi trebalo da mi stigne krajem Septembra. Toliko toga lepog ocekujem, da sad pazim kad prelazim ulicu da me ne zgazi tramvaj, pa da ne docekam :lol:
 
Vrh