Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Nego, sad uskoro kad sa autoputa iz Obrenovca krenete za Beograd, pa preko Bariča i Umke, klizišta, da vidite kako su nam Vesić, Mali, Vučko izgradili i sredili Beograd prethodnih godina. To sve čisto, lepo, novo, bulevari, drvoredi, građevinski uređeno... Lepa slika za ulazak u Beograd, milina, vidi se da rade, da su vredni i da prethodnih 5 godina nije izbugljeno...
 
Earth posle lepe voznje autoputem i činjenice da više nema ibarske mislim da tu lepotu niko nece primetit.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588469#p588469:18rmga5f je napisao(la):
Earthmoving » Pet Dec 14, 2018 12:38 pm[/url]":18rmga5f]Nego, sad uskoro kad sa autoputa iz Obrenovca krenete za Beograd, pa preko Bariča i Umke, klizišta, da vidite kako su nam Vesić, Mali, Vučko izgradili i sredili Beograd prethodnih godina. To sve čisto, lepo, novo, bulevari, drvoredi, građevinski uređeno... Lepa slika za ulazak u Beograd, milina, vidi se da rade, da su vredni i da prethodnih 5 godina nije izbugljeno...
Da li je stvarno tako ili zezas? Ovamo gde mi prolazimo od groblja Orlovaca pa preko Petlovog brda...je stvarno onako tuga i jad.... puno onih romskih karton naselja,ne uradjeno zemljište....

Meni jedino je prelepo videti one parkice za decu i drveće ispred svakog bloka zgrada, klupe za sedenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588473#p588473:daiwh0c3 je napisao(la):
vlasta » Pet Dec 14, 2018 1:02 pm[/url]":daiwh0c3]... nisi shvatio, ironija je u pitanju.
Otkud ti ideja da nisam shvatio!
 
Brzo idu radovi veoma brzo i to na delu Surcin Obrenovac! Aj da se i ja ukljucim malo vidim pise se svasta. Jel se zna kakva je situacija sa iskopima peska kod Jakova koji se prebacuje na autoput Surcin-Obrenovac ??? Kopovi peska od kojih je nastalo jedno veliko jezero i jedno malo jezerce koje je jos razvija moze da se vidi na mapama i satelitu i sama udaljenost iskopa i istovara peska na novom autoputu ne isnosi vise od par kilometara pa eto ako se neko pita kako su brzo uradili taj deo posla nasuli pesak i pripremili podlogu. Po nekim informacijama prijatelja iz Opstine Surcin na iskopu peska se doslo do tvrde stene na 30 metara dubine gde su ustanovili da postoji kvarcni pesak. Sad geolozi svaki dan dolaze nesto planiraju. Nisam upoznat sa celom situacijom ali prica je da geolozi hoce da ispitaju i da buse stenu a ostali Surcinski opstinari se ponasaju kao da su nasli zlato!
Pri tome se dnevno izvuce 2000 kubika peska a nivo vode od vestackog jezera je u stvati nivo reke Save. Da li postoji mogucnost da se poplave delovi Jakova ili Boljevaca ako vodostaj poraste kao nekad i dodje do nasipa a podzemne vode polako pocnu da dizu nivo vode u vestackom jezeru?
 
PacMan dobrodošao! Neko će ti dati konkretne podatke. A ja se nadam da su sve radnje preduzete da naselja ne budu nikako ugrožena!
 
Koliko sam ja upucen pesak se dovozi barzama Savom , pored samog mosta postoji privremeni prostor uzvodno pored samog mosta, na levoj obali gde je velika deponija sa koje se odvozi na trasu! E sad ako ti imas neke druge jos dodatne informacije, bilo bi dobro da nam kazes gde je tacno doslo do devastiranja, odnosno do tih kopova i jezera, pa da vidimo sta se tacno desava...Iskreno ne vidim da bi bilo kakvi kopovi mogli efektirati eventualno plavljenje ni Jakova ni Boljevca.
 
Pozdrav PacMan. Jesu to ova jezera ispod? Ima takvih jezera od iskopa recimo po Banatu, Belocrkvanska, oko Zrenjanina... ali ne znam da su izazivali poplave kada se poveća vodostaj reka. Ja mislim da neće nešto mnogo promeniti, tj da će isto biti kao i do sad. Mislim da će jezero pratiti nivo podzemnih voda, tj da neće biti neki gejzir koji će imati viši nivo vode u odnosu na okolne nivoe podzemnih voda.
Šalim se Miro, mislim da kad prođeš kroz Umku da će ti Ibarska delovati kao mis lepote i širine. Da vide ljudi malo šta je realno Srbija a ne Beograd na Vodi, NS, Nbg, Vračar... Inače i pre Obrenovca kada sam snimao ima dosta ciganmala, recimo tamo iza Stublina i Piromama pored pruge, ima naselja gde ne vidiš belca, sve sami indisjki kolonizatori, ali to se neće mnogo videti sa autoputa jer on brzo prolazi pored. Sva sreća, pa posle Uba ima sve više i više naših, pa dok stigneš u tvoje krajeve smo čak i velika većina.
 
Потрврђујем Мирине наводе. Од Орловаче па све до саме Аде,са леве стране пута када се иде ка Бгду, свуда се скоро налазе дивља картон насеља Индијских колонизатора ( како рече друг Земљани ) . Пре пар година ,дошли су до саме пумпе ОМВ,па су их Аустријанци силном муком отерали ,али опет се довукоше до саме пумпе . Има ли Општина или град икаккав план да се то доведе у ред ? Страшно је када кошава дуне па разноси то смеће,папире,картоне који ти чергари довлаче. Хоће ли ико успети да нас спасе од тог дивљаштва и прљавштине?
 
Niko ja sam cuo da oni obozavaju pesacke zone! Tako da kad se Ibarska pretvori u pesacku zona, bas ces da uzivas :laugh: :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588478#p588478:2nflscuh je napisao(la):
PacMan » Pet Dec 14, 2018 1:24 pm[/url]":2nflscuh]Brzo idu radovi veoma brzo i to na delu Surcin Obrenovac! Aj da se i ja ukljucim malo vidim pise se svasta. Jel se zna kakva je situacija sa iskopima peska kod Jakova koji se prebacuje na autoput Surcin-Obrenovac ??? Kopovi peska od kojih je nastalo jedno veliko jezero i jedno malo jezerce koje je jos razvija moze da se vidi na mapama i satelitu i sama udaljenost iskopa i istovara peska na novom autoputu ne isnosi vise od par kilometara pa eto ako se neko pita kako su brzo uradili taj deo posla nasuli pesak i pripremili podlogu. Po nekim informacijama prijatelja iz Opstine Surcin na iskopu peska se doslo do tvrde stene na 30 metara dubine gde su ustanovili da postoji kvarcni pesak. Sad geolozi svaki dan dolaze nesto planiraju. Nisam upoznat sa celom situacijom ali prica je da geolozi hoce da ispitaju i da buse stenu a ostali Surcinski opstinari se ponasaju kao da su nasli zlato!
Pri tome se dnevno izvuce 2000 kubika peska a nivo vode od vestackog jezera je u stvati nivo reke Save. Da li postoji mogucnost da se poplave delovi Jakova ili Boljevaca ako vodostaj poraste kao nekad i dodje do nasipa a podzemne vode polako pocnu da dizu nivo vode u vestackom jezeru?
U maju 2016 se vidi formiranje drugog manjeg jezera a veliko isto kao i danas.
A radovi na ovoj deonici poceli u martu 2017 a deo oko Surcina i Jakova i posle toga.
Ovo je sve merodavno ako govorimo o istim iskopima .
A kao sto rece Krcan pesak se dovozi barzama .Earth je lepo izbacio slike.
 
Earth,Ne znam šta da kažem.... mala smo mi zemlja da rešimo toliko problema,ali ono je nebezbedno u najblazem smislu. Zao mi je i njih ,ali kad sam u Kg studirala imali smo veliki problem ( cula sam da je i u Bg tako) kada naidju da traze "neki dinar" prosto su toliko nasrtljivi da prave veliki problem...

Takodje u Bogovadji ima migracioni centar ,isto napravili ruglo od samog mesta ,što reče KrCan napravili pešački zonu.... I ne mislim da su i oni ljudi krivi,svako traži svoju sreću, ali su tako prepusteni sami sebi ,kao i ovi naši domaći Romi u karton naselju,a da ono plane ne bi ugasili 3 dana.
 
Nego,KrCane da li imaš nekih vesti vezano za tunelsku cev ranije probijenu? Mislim ,da li kasne nesto ili je dinamika ista pa da se nadamo krajem marta,aprila?

I da nemaš koga na glinenoj, kada li ocekuju zavrsezak sanacije jer tu niko nikakve rokove nije dao...?
U napred ti hvala ako nešto saznas
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588468#p588468:1f9tjoas je napisao(la):
plećko » Pet Dec 14, 2018 12:34 pm[/url]":1f9tjoas]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588336#p588336:1f9tjoas je napisao(la):
Žika » 13 Dec 2018, 18:58[/url]":1f9tjoas]Plećko, što bi ti legla 30x optika.
Žiko biće uskoro 83x optički zum...

Pao ti Habl u dvorište ? :D :D :D
 
Kome je i to malo ene ga Nikon P1000 - zumbira 125x, opticki.
 
Vozio sam sinoc na deonici Ljig-Preljina. Bas zeznuto kad je sneg. Zaledio je kolovoz, skroz nebezbedno...
Nikakva korist od autoputa ako zbog uslova moras da voziš 60. Kako u inostranstvu rešavaju to? (npr. na Alpima u Austriji, Švajcarskoj, Francuskoj...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588648#p588648:3exup520 je napisao(la):
JoeBG » Sub Dec 15, 2018 1:04 pm[/url]":3exup520]Vozio sam sinoc na deonici Ljig-Preljina. Bas zeznuto kad je sneg. Zaledio je kolovoz, skroz nebezbedno...
Nikakva korist od autoputa ako zbog uslova moras da voziš 60. Kako u inostranstvu rešavaju to? (npr. na Alpima u Austriji, Švajcarskoj, Francuskoj...)
Ja sam to ovde pisala i prošle zime. Snega ima dosta na kolovozu iako tada nije padao. Jedna traka očišćena, nije bio ogroman sneg,ali mislim da bi trebali da imaju obe trake čiste.
I realno ne može više od 60. Doduše i piše to ogranicenje, ali definitivno ne čiste nesto bogzna. A zamisli kad krenu ka Pz ,ovde su jače zime, niza temp,veći sneg.

Verovatno će i tebi kao i meni tada staviti sliku običnog kamiona koji čisti sneg uz opis " hahahahah sa ovim će očistiti sneg kao i svuda "
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588648#p588648:1n8dv794 je napisao(la):
JoeBG » Sub Dec 15, 2018 1:04 pm[/url]":1n8dv794]Vozio sam sinoc na deonici Ljig-Preljina. Bas zeznuto kad je sneg. Zaledio je kolovoz, skroz nebezbedno...
Nikakva korist od autoputa ako zbog uslova moras da voziš 60. Kako u inostranstvu rešavaju to? (npr. na Alpima u Austriji, Švajcarskoj, Francuskoj...)
To je i moje zapazanje od prosle god. Prošao sam po snegu 4-5 puta i uvek je bilo loše .Ali je bilo čistača i opet to ne funkcionise kako treba .U jednom trenutku su bila dva u dve trake i oni rade posao ali ja nisam bio siguran za volanom.Nije mi skroz jasno zbog cega je takva situacija.Nisam nigde išao preko 80km/ h..
 
Meni se čini da je u zimskim uslovima na autoputu gore nego na običnim magistralnom. Autoput ima širi brisan prostor oko sebe, pa su nanosi snega veći.
@Miro
Ako će tako biti na Preljina-Požega, šta tek reći za Pešter?!
 
Kako je na drugim AP u zemlji?
Moguće, pošto je ovo malo parče pa se ne trude puno,Ali dogodine ako bude komplet do Obrenovca mora se mnogo ozbiljnije cistiti,čak i zaustavne trake. U pravu si Joe ,čak je nezgodnije voziti preko AP. A o nekoj brzini nema ni govora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588661#p588661:qlevz66q je napisao(la):
JoeBG » Sub Dec 15, 2018 2:39 pm[/url]":qlevz66q]Meni se čini da je u zimskim uslovima na autoputu gore nego na običnim magistralnom. Autoput ima širi brisan prostor oko sebe, pa su nanosi snega veći.
@Miro
Ako će tako biti na Preljina-Požega, šta tek reći za Pešter?!
Cao. Bice neprohodan. Vetar nanosi i veliki troskovi odrzavanja. Skroz glupa deonica.
 
da se i ja malo ukljucim
takvo stanje je i na evropskim putevima kada pada sneg,jednostavno je nemoguce da hvataju pahuljice u padu
medjutim kada padavine prestanu brzo se normalizuje stanje kolovoza
juce mi je drugar od zagreba do bijeljine vozio 7 sati,stara narodna poslovica kaze ne idi na put bez velike nevolje dok su padavine :grand:
 
Vrh