Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

to su 100% danas počeli asfaltiranje jer sam juče prošao i još je bio tucanik... Sutra obilazim teren...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585825#p585825:3ctz0tlz je napisao(la):
Darko78 » Mon Dec 03, 2018 6:06 pm[/url]":3ctz0tlz]
Bilo bi glupo kad ne bi pustili i Lajkovac- Ljig pa kome odgovara taj koristi kome ne taj ceka glinenu .

Jel gotov ulaz na K11 kod Lajkovca?
 
Znat cemo najkasnije u cetvrtak cekamo Nika za izvestaj .
Pita novinar malopre Vucica o rokovima za zavrsetak radova.A on ljut odgovori kako ce u narednim danima zajedno sa Anom da podnese izvestaj i da vide zasto se uvek kasni i da je lako trosit novac i koridorima i ministarstvu jer ga nisu oni stvorili a uvek problemi kasnjenja .I da ce novinari dobit iscrpan odogovor na ovo pitanje.
A to znaci po meni da je Zorana danas bez potrebe otisla u onaj kontenjer na k10. i iselila ministarstvo .
I rece da nece biti izbora u martu sto je dobro za k11.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585893#p585893:19126efk je napisao(la):
Darko78 » Pon Dec 03, 2018 9:03 pm[/url]":19126efk]Znat cemo najkasnije u cetvrtak cekamo Nika za izvestaj .
Pita novinar malopre Vucica o rokovima za zavrsetak radova.A on ljut odgovori kako ce u narednim danima zajedno sa Anom da podnese izvestaj i da vide zasto se uvek kasni i da je lako trosit novac i koridorima i ministarstvu jer ga nisu oni stvorili a uvek problemi kasnjenja .I da ce novinari dobit iscrpan odogovor na ovo pitanje.
A to znaci po meni da je Zorana danas bez potrebe otisla u onaj kontenjer na k10. i iselila ministarstvo .
I rece da nece biti izbora u martu sto je dobro za k11.
Još kad bi neko od novinara obavio istraživački rad,pa da se pita šta je sa tunelom, kad će konačno on biti, pa koji je novi rok za glinenu....

I da se potrude da rade i zimi, pa da se sto brze to završi.

Inace malopre sam upucena od strane supruga, da ako puste od Ljiga,mi bi mogli da.idemo do Lajkovca pa na Ćelije (izvini@ Niko opet ibarska).
Nije možda neka ušteda u vremenu ali je lakše preći 20km preko AP nego ovako. Ne znam kakav je taj put od Lajkovca do Celija, ako bude više saobraćaja džabe što je 6km ,može i tu biti zastoja?
 
Vlasto, zar ulaz na K11 kod Lajkovca nije zavrsen pre par godina? Samo je jedno vreme bio blokiran barijerama da bi se sprecio ulazak kola kad se onaj covek slupao. Sad kada kamioni rade glinenu, barijere na centru su sklonjene za prolaske.
Daki, hvala za izvestaje sa tv-a jer ja se ne secam kada sam gledao zadnji put tv, tako da ni Vucka ni ministarku, ni njihove govore nisam cuo godinama. Sem onoga sto na netu sam izaberem da me interesuje, ali ovaj vrti praznu pricu pa nemam interesa da gubim vreme. Sta si hteo da kazes onim da je Zoka dzabe isla dole, da mislis da ce da je Vucko skine ili sta?
 
Hvala Earth. Znaš kad sam baš srećna što ima neka varijanta da se i mi " tranzitni " provozamo. Tj da nije preveliko maltretiranje.
I samo se nadam da će ova situacija biti rešena čim se izadje iz zime, pa nek tunel jos posle rade.... nekako me pored ovog ćutanja zanima i što ne daju procenu za završetak glinene.... Nije isto maj i oktobar sl godine. Treba ipak da zvanično kažu. Jes da pogaze uvek,ali red bi bio da kažu kakvo je stanje.
 
Tako mi je delovao jer je negde izjavio da ce se konslultovat sa Anom oko rekonstrukcije a pošto rece da nece biti izbora mislim da je to .A i onaj Babic dir.koridora je prozvao da nema potrebe da dolazi jer oni rade dobro posao a da ona ide na deonicu Ub - Lajkovac jer je tamo gore stanje.
Mislim koji cirkus sad ides na gradiliste da zivis 5 dana da pokazes koliko ti je stalo a sama izjavila prosle god da je za nju zavrsen korido10.
Ne verujem ni njemu puno ali mi je delovao da je nekog pustio niz vodu a mislim da je to ona .
 
@Miro

"Inace sam upucena od strane supruga, da ako puste od Ljiga,mi bi mogli da.idemo do Lajkovca pa na Ćelije (izvini@ Niko opet ibarska).
Nije možda neka ušteda u vremenu ali je lakše preći 20km preko AP nego ovako. Ne znam kakav je taj put od Lajkovca do Celija, ako bude više saobraćaja džabe što je 6km ,može i tu biti zastoja?"


Da, ali od Lajkovca (tačnije Rububreze) imas 6.5km do Ćelija. I tu se faktički vraćaš unazad.
Realno, lakše ces stići do Ćelija Ibarskom nego na taj način.
Ovo parcijalno puštanje bez tunela i glinene neće nikome ubrzati putovanje. Sve uštede u vremenu biće prosute na uskim grlima: lokalni put Lajkovac - Ub i lokalni put Obrenovac - Umka.
Ljudima će biti lakše da nastave po staroj trasi dok se sve ne završi. Naravno, osim nas zaluđenika sa foruma koji ćemo proći tuda da bismo videli kako to izgleda i po cenu duplo dužeg putovanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585893#p585893:3co5iggx je napisao(la):
Darko78 » Mon Dec 03, 2018 10:03 pm[/url]":3co5iggx]
... I rece da nece biti izbora u martu sto je dobro za k11.

Loša vest.

Ako bi bili ovo bi sve bilo garant gotovo do tada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585916#p585916:t2utbv4h je napisao(la):
JoeBG » Pon Dec 03, 2018 11:25 pm[/url]":t2utbv4h]@Miro

"Inace sam upucena od strane supruga, da ako puste od Ljiga,mi bi mogli da.idemo do Lajkovca pa na Ćelije (izvini@ Niko opet ibarska).
Nije možda neka ušteda u vremenu ali je lakše preći 20km preko AP nego ovako. Ne znam kakav je taj put od Lajkovca do Celija, ako bude više saobraćaja džabe što je 6km ,može i tu biti zastoja?"


Da, ali od Lajkovca (tačnije Rububreze) imas 6.5km do Ćelija. I tu se faktički vraćaš unazad.
Realno, lakše ces stići do Ćelija Ibarskom nego na taj način.
Ovo parcijalno puštanje bez tunela i glinene neće nikome ubrzati putovanje. Sve uštede u vremenu biće prosute na uskim grlima: lokalni put Lajkovac - Ub i lokalni put Obrenovac - Umka.
Ljudima će biti lakše da nastave po staroj trasi dok se sve ne završi. Naravno, osim nas zaluđenika sa foruma koji ćemo proći tuda da bismo videli kako to izgleda i po cenu duplo dužeg putovanja.
Jeste u potrošenom vremenu tu negde,videla sam ja jer i preko AP ima dosta da se vozi do Lajkovca pa + do Celija.... ali ja neću preneti tvoj komentar mužu samo da bi mogli jednom da se provozamo, (ako puste uopšte taj deo )hahahahahaha. Pravim se luda na sve kompilacije jednom da prođemo makar!
Definitivno smo zaludjenici/zaljubljenici! Barem ja. Zato sam se i obradovala ,a realno neće nam ništa biti lakše.

@Vlasta prodjose jedni izbori i ništa ne bi.... ne žure oni jer imaju " krivca". A niko da pita,ako se glinena održavala- kad su se problemi pojavili prvo zašto nisu cele prošle godine ugovarali posao i krenuli sa radovima prošle g u avgustu, nego su probleme priznali tek u novembru i celubgodinu ovu izgubili? Gde je tu odgovornost za vreme kad se počelo raditi? Makar su ranije ove g mogli krenuti... ali Mrka je kriv za sve i onda sve može,pa i izbori
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585916#p585916:2ysktyk5 je napisao(la):
JoeBG » Uto Dec 04, 2018 12:25 am[/url]":2ysktyk5]@Miro

"Inace sam upucena od strane supruga, da ako puste od Ljiga,mi bi mogli da.idemo do Lajkovca pa na Ćelije (izvini@ Niko opet ibarska).
Nije možda neka ušteda u vremenu ali je lakše preći 20km preko AP nego ovako. Ne znam kakav je taj put od Lajkovca do Celija, ako bude više saobraćaja džabe što je 6km ,može i tu biti zastoja?"


Da, ali od Lajkovca (tačnije Rububreze) imas 6.5km do Ćelija. I tu se faktički vraćaš unazad.
Realno, lakše ces stići do Ćelija Ibarskom nego na taj način.
Ovo parcijalno puštanje bez tunela i glinene neće nikome ubrzati putovanje. Sve uštede u vremenu biće prosute na uskim grlima: lokalni put Lajkovac - Ub i lokalni put Obrenovac - Umka.
Ljudima će biti lakše da nastave po staroj trasi dok se sve ne završi. Naravno, osim nas zaluđenika sa foruma koji ćemo proći tuda da bismo videli kako to izgleda i po cenu duplo dužeg putovanja.
JoeBG,
Sve si u pravu ,samo mala ispravka. Konkretno, ulaz na K-11 sa regionalnog puta Lajkovac - Valjevo se nalazi u selu Nepricava ( secas se one serije : " Price iz Nepricave " ,kada smo bili klinci ) ,ne iz Rubribreze... Nije neka greska,ali da se zna. Sela idu ovim redom od Lajkovca ka Valjevu: Rubribreza ,Nepricava ,Slovac ( tu je onaj kemenolom ) itd...Znaci novi moste preko Kolubare i deo puta koji treba da se asfaltira su u Rubribrezi ( doduse na samoj granici ) a ulaz na K 11 je Nepricava. Izvinite na malom casu lokalne geografije..... :D :D :D :D
 
Vucic: "...Tog novca ima zato što je neko bio ozbiljan i odgovoran da zaradi novac. Putevi i Koridori troše novac, oni ne zrađuju novac..."
1. "Neko zaradio novac od koga se grade ovi autoputevi". A ja mislio stranci dali kredit. Bilo bi dobro da je neko zaradio (proslo vreme) I da se tim novcem gradi autoput, a ne zaduzivanjem, ne bi imali kamate.
2. "Putevi Srbije I Koridori ne zarađuju novac". Kako ne zaradjuju ako ce im godisnji prihodi od putarina kad se ovo pusti biti oko 200 miliona evra godisnje. Kamo srece da se iz dela tog novca umesto kredita grade autoputevi. Nek od toga ode I 100 mil na odrzavanje, plate, opremu... sa preostalih 100 mil evra moze se GODISNJE izgradi 20tak km autoputeva bez ijednog drugog izvora finansiranja. I nek se iz budzeta izdvoji toliko ili, malo vise, mi bi za 10 tak godina zavrsili sve autoputeve I Srbija bi imala svih 1.500-1.600km autoputeva
 
Evo snimka deonice

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wtnZeqUfK4k[/youtube]
 
Ovaj pojas zakačen iza sedišta je paradigma svega što vidimo kod nas u poslednjih 30 godina.
 
Fali samo jos ovoliko
8942fe8107d2b9e3ba1d0213001bcc3d.jpg


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Nove slike imaju sa satelita. Opet je glinene pod oblacima,ali ja na telefonu ne mogu lepo da vam prenesem slike ,naročito ovako kad nije čista slika. Iskreno meni deluje da se ništa" ne zuti" ali ne mogu da znam,verov je lakše preko kompa videti
 
Sada ce to Darko da objavi..Ti Miro i on ste " referenti " za taj satelit.... :D :D :D :D :D
JAvi se Darkooooooo....
 
Pogledah satelit i onaj spoj sa putem za Beograd kod Obrenovca se nije nista promenio. A neko rece ovde da asfaltiraju punom parom...
 
Mira je brza od satelita novi snimci su trnutno samo oko tunela sve ostalo od 1 decembra .
 
Pa vidim ja,čak i oblak na istom mestu,pa mi bilo cudno. Možda bude malo detaljnije na sl slici za par dana. Mene samo zanima da li su raskopali druge delove na glinenoj. E,ali oblak tačno počinje kako kreće glinene i žuti delovi,i završava se posle petlje Lajkovac. Kao da su mu platili da tu stoji majku mu njegovu....

@Niko ti si nas dopisnik sa lica mesta!
 
Miro svetska zavera ni google earth bas za ovaj dio nikako da izbaci snimke vec vise od godinu dana :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586026#p586026:2kaazso5 je napisao(la):
Darko78 » Uto Dec 04, 2018 1:30 pm[/url]":2kaazso5]Mira je brza od satelita novi snimci su trnutno samo oko tunela sve ostalo od 1 decembra .

U pravu si Darko. Nisam obratio paznju da nije sve 03.12.
A kako oni rade? Ako su azurirali oko Ljiga, da li to znaci da ce danas i ostatak?
 
Vrh