Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ovi ljudi stvarno nisu normalni , sto su i ovu jednu traku radili moglo se do sad normalno prolazit bez semafora .
Ziko samo nastavi .
 
Ovi snimci iz Barica su bajati iz snimka dronom se vide gotovi bukobrani ...što bi moglo da znaci da je asfalt blizu ali to bez Plecka nista .
 
Kao uvek lepo iznenadjenje odlicno sad imamo celu sliku Beograd - Čačak bravo Earth.
 
Hvala Earth puno! Bravo za snimak i hvala za izdvojeno vreme i svo maltretiranje.
U radove se ne razumem pa ne znam da li je ovo u roku ili već kasne,mislim da ipak od proleća treba da počnu ozbiljnije i brže da ne bi u novembru opet čitali " ministar.Mihajlovic je poručila da uvedu 3 cu smenu kako bi radovi bili u roku"...
A dok gledam snimak mota mi se po glavi pesma " Ravno,nigde brda sve je ravno..." Hihihihi

Kao što ću se setiti @Krcana kad budemo prolazili kroz Ljig i deo oko tunela,tako cu nekad kad budemo ovuda prolazili reci sebi " znam te autoputu kad si zemlja bio i to zahvaljujući kolegi foumasu Earthu!" Bravo još jednom
 
Ja mislim da će ova deonica biti prva urađena u roku.
 
Hvala svima, ajde pogledajte snimak pa cu kasnije ovo komentarisati.
A u medjuvremenu da se nadovezem na Geovuka da ova deonica dobro napreduje, pa ispod mozemo videti napredak za 8 i po meseci. Po ovom trendu bi za oko 4 meseca mogli da spoje obe trake mosta, sto je dosta pre roka cele deonice za godinu i mesec dana.
 
Earthmoving, šta da ti kažem nego da je ovo neprocenjivo što radiš ovde na ovom forumu.
Hvala još jednom :sesir:
Teško je odvojiti se od ljubavi, a to si ti dokazao. Nego imam kao uvek jedno malo zapažanje u vezi cele deonice Surcin- Dići.
Odgledao sam sve tvoje snimke od početka godine na potezu Obrenovac -Ljig i mogu da ti kažem da mi nije jasno zašto to dosad nije završeno?
Gledajući ovu deonicu Surcin-Obrenovac, dolaze mi sumnje da će ovo za nekih 13 i po meseci biti gotovo. Ima tu još dosta posla iako je samo 17 km.
 
Hvala Slaninar :sesir: , ne znam, videćemo, nadam se da trenutno ovo ide dobrim prolaznim vremenom. Da Miro, ovaj ravničarski deo je malo "monotoniji" za snimanjei gledanje u odnosu na brda ali je sa druge strane plodniji. E pa evo ovako, moja analiza ovog snimka, šta se trenutno radi:
 
@Earth
Svaka cast na oba snimka :)

Ne znam kako si uopste uspeo da snimas tako blizu a tako daleko :)
 
Jaloviste na sremsku oranicu...
:(
To samo na Balkanu moze da prodje.

Vidljiv je napredak posebno na mostu i tu je zemljani u pravu.
No bojim se da sa petljom i pripadajucim mostovskim konstrukcijama stvar nije tako sjajna kako se cini na prvi pogled.

I dalje me maksimalno iritira postavljanje naplatne rampe "gde joj mesto nije" !

Prvo, mislim da je apsurd da ka zagrebu rampa bude cak u simanovcima, ka NS kod pazove, a ovde na par km od obilaznice. Posledicno, nepravedno je prema stanovnicima opstine Obrenovac.

Takodje, polozaj Rampe je nakon dugacke krivine. Nekada je to nuzno, ali u ovom slucaju ne vidim razlog.

@Earthmoving
Svaka cast i hvala za snimak.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583705#p583705:1g0l2r4a je napisao(la):
MiraC » Sub Nov 24, 2018 6:06 pm[/url]":1g0l2r4a]Hvala Earth puno! Bravo za snimak i hvala za izdvojeno vreme i svo maltretiranje.
U radove se ne razumem pa ne znam da li je ovo u roku ili već kasne,mislim da ipak od proleća treba da počnu ozbiljnije i brže da ne bi u novembru opet čitali " ministar.Mihajlovic je poručila da uvedu 3 cu smenu kako bi radovi bili u roku"...
A dok gledam snimak mota mi se po glavi pesma " Ravno,nigde brda sve je ravno..." Hihihihi

Kao što ću se setiti @Krcana kad budemo prolazili kroz Ljig i deo oko tunela,tako cu nekad kad budemo ovuda prolazili reci sebi " znam te autoputu kad si zemlja bio i to zahvaljujući kolegi foumasu Earthu!" Bravo još jednom
Nadam se da ćeš se mene setiti kod Lajkovacke petlje....hehe...
 
Zemljani šta da napišem , velikkkkkkkkkkooooooooooo poštovanjeeeeeeee za trud, vreme i posle lepo prezentovanje na forumu. Pozdrav :sesir:

Čekamo Krcana i njegove ljude ......... :kk:
 
Uh kako ovo dobro legne. Kao melem na ranu :pob:
Earth , ako jos jednom nestanes u zemlju krivicno cemo te goniti :lol:
Jos jednom si nam potvrdio da sto se tice ove deonice sve ide kako treba, na opste iznenadjenje! I to celokupna! Dakle izaslo se iz zemlje izuzev onog maleckog parcenceta od stotinak metara, sto znaci da se ova vrsta radova na dalje moze nesmetano odvijati u gotovo svim vremenskim uslovima!
Ziko iskopacu nesto, ali toliko sam prezauzet poslom da je to ludnica :kk: Plecku da cestitam rodjendan :vops:
Posto sam laik, jel moze neko da objasni zasto se zemlja vraca na one slojeve preko folije iznad peska?
 
Ministarka je nekoliko puta ponovila u poslednjih mesec dana u raznim intervjuima da je rok za zavrsetak deonice Surčin-Obrenovac kraj 2020 god. Znaci jos pune dve godine ćemo čekati na završetak autoputa.
Molio bih da neko potvrdi ovu informaciju ili me demantuje , jer ako je ovo tačno to je onda stvarno urnebes.
Da upravo sad nadjoh. Rok je pocetak 2021. Ovo nije normalno. Banana drzava.

http://www.logisticmagazin.com/?p=52413
 
@Earthmoving
Bravo majstore, hvala na snimku.

U ovoj euforiji samo da postavim jedno pitanje , onima koji znaju, STA OVDE KOSTA 7 miliona $/km , ako znamo , po samom svedocenju ljudi iz Koridora da most kosta 103 miliona $? Sta kroz ovu tepsiju kosta 7 miliona $/km?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583769#p583769:2qnm9nw3 je napisao(la):
gygy11 » 25 Nov 2018 12:27 am[/url]":2qnm9nw3]

U ovoj euforiji samo da postavim jedno pitanje , onima koji znaju, STA OVDE KOSTA 7 miliona $/km

Па 5 милиона кошта кад трпаш глину, а 7 милиона ако иде фолија и три метра шљунка одозго... све има своју цену :wink:
 
Hvala svima :sesir:
@ Krcane, nisam video da se humus vraca na foliju? Cini mi se da je svuda preko folije donet tampon za podlogu, ispravite me ako gresim? A sama folija mislim da sluzi za zastitu slojeva ispod od vode (mozda ne moze onda da bude spiranja I uleganja kao na "glinenoj deonici") I sto rece Krcan, onda do asfaltiranja moze se radi u skoro svim vremenskim uslovima.
@Gygy, bas sam I ja o tome razmisljao I dosao sam da bi ova deonica trebala da kosta oko 150mil evra: 80mil most+20mil dve petlje+ostatak ravnice sa par nadvoznjaka 12km x 4 mil. Dakle, podelio bi racunicu na ta tri dela. Most I petlje jesu skuplje ali ostalih 80% je laganica u ravnici.
@Niko, jes da nisam.zensko ko Mira, al ja cu te se setiti ;) hehe, bas si me nasmejao. Ko Mira kad se uplasila pre par dana kad je pocela kisa pa pita dal je I vamo da slucajno ne stanu radovi :)
 
Nema vesti nema vesti,a jutros ne mogu da stignem da sve pročitam.

Earth ,izveštaj je tako detaljan i bas pomaže,pogotovo meni kojoj su potrebne plave i crvene linije za pravac,a sećaš se toga? Hvala i za ono objašnjenje ( nacrtano)od pre gde će biti put za Milosidj... A da ne govorim da nisam znala koja je koja mašina,niti znala šta radi na tlu. Hahahaha da,jesam se zabrinula ali padao je sneg,nadala se da samo kod nas je tako,ono i u Bg počelo hihihihi

@Niko Hahahaha,sećam se još kako si išao bajsom da krijući slikas radove. A ja imala savet da ako te presretnu ,za svaki slučaj,kupis keks i sok i kažeš da si njima doneo na poklon -jer valja obilaziti radnike i ponekad im nešto doneti da bolje odrade posao! Nego sta nego se pamti sve!

Forum postoji odavno,nije Earthmoving od početka,ali zadnjih godina je izuzetno doprineo svojim odgovaranjem na pitanja i pametna i ona laicka ii objašnjenjenjima da ovaj forum postane najcitaniji na ovom sajtu,a kad tražite na Google " koridor 11" medju prvima izadje i link za ovaj forum,što govori o posećenost i novim informacijama a na to sve ima i reportaža!

Hvala svima koji učestvuju ovde! I sa reportazama i slikama,ali i sa tekstom pa makar samo u prepucavanjima....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583768#p583768:1m4lxwwj je napisao(la):
biciklista » Ned Nov 25, 2018 1:17 am[/url]":1m4lxwwj]Ministarka je nekoliko puta ponovila u poslednjih mesec dana u raznim intervjuima da je rok za zavrsetak deonice Surčin-Obrenovac kraj 2020 god. Znaci jos pune dve godine ćemo čekati na završetak autoputa.
Molio bih da neko potvrdi ovu informaciju ili me demantuje , jer ako je ovo tačno to je onda stvarno urnebes.
Da upravo sad nadjoh. Rok je pocetak 2021. Ovo nije normalno. Banana drzava.

http://www.logisticmagazin.com/?p=52413
Da,jeste rekla tako ali ja smatram da je to lapsus. Radovi su počeli 1 marta 2017 i rok je 32 meseca..Znači do novembra 2019 godine. Od letos zvanično su rekli da radove racunaju od 1. Maja 2017 ,navodno ona 2 meseca su bili pripremni radovi tako DA JE ROK POCETAK 2020 godine. Inače, licno sam bio prisutan tog 1.marta ko slaboj kiši na zvanicnom pocetku radova kod mosta...
 
@Niko

Hmmm.. Po kisi na zvanicnom otvaranju :-D ? A ti si od tih sto prave guzvu za tv i novine znaci :-D :-D :-D :-D

Zicer :) , sorry :) :) :) :) :)
 
Vrh