Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Moje mišljenje je da će se ova deonica pustiti 25.12.2018.godine posle, koliko sam ispratio, skoro dve godine zakašnjenja! Radovi se uglavnom privode kraju a znam pouzdano i da je postavljanje optičkih kablova i ostale elektro opreme završeno do samog tunela i da uskoro ulaze i u tunel ako već nisu i počeli pošto sam ovu informaciju imao pre 4-5 dana. Da li iko ima informaciju šta je sa vezom Novi Beograd tj J.Gagarina i petlje Surčin??? Zna li se kada to počinje da se radi i koliko je realno vremena potrebno za tu vezu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574877#p574877:1kp4pkg8 je napisao(la):
MiraC » Tue Oct 16, 2018 9:08 am[/url]":1kp4pkg8]@Niko,malo je sramota da most bude gotov u roku a na zemlji da se kasni.... Ali ne bi me čudilo ništa...

Miro nema ovde stida!

Seti se samo npr. Pupinovog mosta koji je čekao petlju na zrenjanincu.
 
Hajd, pustite rokove, logiku, cast i postenje...
Balkan je ovo ;)
A i malo severnije od balkana je balkan

"Radovi na gradnji mosta vrednog milijardu kuna, koji je četrdesetak metara duži od budućeg Pelješkog mosta, službeno su počeli 2011. kad su Hrvatske autoceste kreditom osigurale sredstva za tu investiciju.
Rok za dovršetak radova bio je 30 meseci, odnosno decembar 2013.

Nedovršeno je ostalo, kako kažu u HAC-u, još 0,3 posto radova.

Most je izgrađen 99,7 odsto još pre gotovo dve godine, kad je nastao spor između izvođača radova i HAC-a zbog troškova gradnje.

Kako kažu u HAC-u, izvođači radova zahtevali su da im plate još 202,1 milion kuna.

Pri tome su, navode, uslovljavali potpisivanje sporazuma o tim njihovim zahtevima kako bi nastavili s radovima. Međutim, Veće za rešavanje sporova, koje je bilo definisano u ugovoru o gradnji, a koje čine nezavisni stručnjaci, priznalo je 107,9 miliona kuna tih troškova, piše Večernji list.
HAC je pak na osnovi toga priznao 94,1 milion kuna. U međuvremenu je deo kompanija izvođača upao u probleme i to je celu situaciju dodatno zakomplikovalo.
Rezultat svega je da radovi od tri miliona kuna ne dovrše, most vredan milijardu kuna koji ne može da dobije upotrebnu dozvolu.

Međutim i kad dobije tu dozvolu, most Drava ipak još neko vreme neće biti otvoren za saobraćaj jer ni s jedne njegove strane još nije izgrađen auto-put."

Izvor:
B92: Neupotrebljiv najduži most: Svađa "srušila" prilaze http://www.b92.net/biz/vesti/region.php ... id=1456726

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Vlasto- sve nakaradno,ali ajde,videćemo do Surcina šta će biti,moooozda bude....
Laki- Pa zar oni koji su Jevropa.... Hahhahaha salim se. Ali meni je najsmesnije da se kod ovakvih poslova ne može uhvatiti ni kraj ni početak,ni ko je kriv,ko je u pravu.... Tvrdim da to što kažeš da je "Balkan" je zapravo samo posledica slabe sudske vlasti i nemogućnosti sprovođenja kazni. Uz to jako puno ljudi koji su na pozicijama samo da bi prvo gledali svoje interese,a opet mogu jer kazne nema.... I tako u krug....
 
Upravo smo prošli kroz Ljig,3 radnika nešto rade oko one zaštitne mreže crne i to je sve.... Ne zezam se TRI. Duž AP se vide mašine ali parkirane. Ono što se vidi da još treba uraditi jeste da se asfaltira dodatno onaj nadvožnjak nad samim AP koji nastavlja ka Bg,ali sve stoji.
Jedino što sam primetila novo duž AP ka Bg jesu postavljene one konstrukcije koje iznad kolovoza drže velike ekrane koji pokazuju ograničenje, ne znam ispravan naziv. Eto novine :grand:
Ni iz tunela ne vidim neku aktivnost,ali moguće da se nije videlo.... Nadam se da na drugim delovima koriste ovih 20 stepeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574964#p574964:2lp2c2ny je napisao(la):
bokili84 » Uto Okt 16, 2018 6:11 pm[/url]":2lp2c2ny]Da li iko ima informaciju šta je sa vezom Novi Beograd tj J.Gagarina i petlje Surčin??? Zna li se kada to počinje da se radi i koliko je realno vremena potrebno za tu vezu?

Bas sam hteo da pitam isto. I zna li se uopste na kraju kuda ide? Prvo se govorilo o surscinskoj i vodovodskoj ulici, posle da ce biti nova dzada neka.
 
Niko ne spominje, u nadleznosti grada je i izgleda da niko sem Vesića ne zna .Trasa je poznata produžetak Jurija Gagarina i Vojvodjanske i veza sa Pupinovim mostom ispod bezaniskog groblja.
 
Mislođin... danas preusmeren put za Obrenovac zbog izgradnje nadvožnjaka...
 
Ja imam jedno pitanje, od Beograda do Preljine koliko jos ima da se radi na tom
Autoputu. Koliko je zavrseno posto puta, znam znam da su neke deonice pustene kao Ljig Preljina, sta je sa onom deonicom sto je isla iz njive u njivu. Koliko je ostalo da se zavrsi taj autoput onako otprilike? Jel realno da ce do 2022 da bude to sve zavrseno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575188#p575188:1ta2vjzj je napisao(la):
MarkoniShogun » Sre Okt 17, 2018 11:46 pm[/url]":1ta2vjzj]Ja imam jedno pitanje, od Beograda do Preljine koliko jos ima da se radi na tom
Autoputu. Koliko je zavrseno posto puta, znam znam da su neke deonice pustene kao Ljig Preljina, sta je sa onom deonicom sto je isla iz njive u njivu. Koliko je ostalo da se zavrsi taj autoput onako otprilike? Jel realno da ce do 2022 da bude to sve zavrseno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo ja cu dati neke informacije, koliko je procentualno ostalo to niko ne zna jer je prolaz tuda zabranjen ,a i nije mnogo bitno jer ako rade sporo nek je i 10 % Ostalo- neće završiti.
U principu do kraja OVE GODINE bi trebalo da pusti od izvan Obrenovca i da do Preljine bude AP.
2020g u januaru bi trebalo da puste od Surcina i da spoje sa Obrenovcem,a tu,da si pročitao nekoliko postova unazad video bi da je meni Niko objasnio da most dobro rade kinezi,ali petlje idu sporo,što je velika sramota,ali opet mozda se stigne sve u roku.
2022g je rok do Požege da vbure gotov , počinje sa gradnjom u martu 2019.i od tad kreće taj rok od 3g.
Svi mislimo da su male šanse da se ispoštuje,ali rade kinezi koji grade i u CG ( njihova Firma) pa mozda makar tuneli budu brže odrađeni....
Za detalje možda ti jos neko nesto napise,a ja imam savet da vratiš nekoliko strana unazad i pročitaš ,bilo je govora o svemu i svačemu pa će ti mozda biti jasnije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575204#p575204:1pybdknj je napisao(la):
Niko Kažanegra » Čet Okt 18, 2018 6:55 am[/url]":1pybdknj]Bravo Miro..... :D :sesir:
Jel vidiš šta je stručnjak.,.. Hahahahaha.
Naravno svi rokovi su relativni,barem za one koji ih određuju,ali ostaje nam samo da čekamo i proverimo prvi sad krajem godine. Od sl sedmice izgleda polako kreće vreme u skladu sa oktobrom - kisa i hladnije,pa će biti trka sa vremenom,ali nije to nista novo za gradnju celog ovog AP zar ne Niko? Ako si nacuo nešto javi,davno si ti rekao da ni 2018 neće biti gotovo i bio si u pravu,saznanja su ti tačna :kk:
 
Nazalost , sva moja crna predvidjanja su se obistinila. Sta cu,radi se u mom kraju ,pa znam izvodjace,cujem svasta pa i nije tesko izvesti zakljucak... :oops: .
 
Hvala Mirac i Niko, citao sam i pratio, ali onda jedno vreme prestao i totalno sam se izgubio sada. Vise sam upucen u vezi koridora 10. Vlast izgleda potencira tu pricu o gradnji autoputeva samo da bi imali neki pricu i pokrice. Imam osecaj da ljudi u Srbiji trenutno zive kao istocni Nemci u DDRu.

Hvala puno na ovim informacijama. Od Pozege do Boljara autoput verovatno nece biti gotov ni do 2030. Uostalom pitam se kome i gradimo ove puteve kad nas nece ni biti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo stavljaj Plecko nemamo svi Mag.
Ovi kinezi su odlični i sve mi je draže što rade deo Preljina - Požega.
 
Ma naterali bi se svi kad bi se našao nek da tuži te izvođače (i ostale) za nastradale koji voze nebezbednim i preopterećenim putevima , zatim za materijalne gubitke direktno zbog ne naplate putarine.
Solidan je prosečan dnevni saobraćaj na njiva-njiva 20 minuta deonici u proseku oko 6700 vozila dnevno za 2017.godinu. Oko 6700 vozila dnevno ?????
A vidi se iz brojanja saobraćaja koliki je saobraćaj na ibarskoj , može se lako izračunati koliki bi se saobraćaj prelio na neizgrađeni, zakasneli AP.

Pogledajte prilog 2

Ogroman saobraćaj ide pored Orlovače i dalje ibarskom ka Žarkovu ili obrnuto ka Lazarevcu i Ljigu.

Pogledajte prilog 1

 
Iako se hvale sa mostom, mogao bih da se kladim da ce i deonica Surcin-Obrenovac kasniti.
O tome da se pravi peetlja Surcin na tesnom prostoru kao i dugacak most preko save i usca kolubare, samo zahvaljujuci tome sto se naprasno odustlo od trase desnom obalom save, glupo je trositi reci.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Prilikom poslednjeg odlaska u Kinu ministarka izjavi da ce ugovor o finansiranju deonice Preljina - Požega biti potpisan u Beogradu prilikom odrzavanja samita 16+1 .Danas na tom sastanku sa CRBS firmom ona izjavi da treba što pre da se potpiše .
Opet odgadjanje ovde nešto nije u redu i bojim se da od početka radova u martu neće biti ništa kao i prošle god.
I hoće li više neko da je smeni jer konstantno iznosi neistine da ne kažem....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575209#p575209:3lwfz8d3 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Čet Okt 18, 2018 7:32 am[/url]":3lwfz8d3]Nazalost , sva moja crna predvidjanja su se obistinila. Sta cu,radi se u mom kraju ,pa znam izvodjace,cujem svasta pa i nije tesko izvesti zakljucak... :oops: .
U oktobru, novembru 2017 si rekao da ni 2018 neće biti gotovo, i bio si u pravu.
Meni nije jasno zašto juče ništa bogzna ne rade na onoj petlji u Ljigu. Možda je to sitno ali prilaze tunelu nikako da asfaltitaju,što ne otkace po nešto,šta čekaju? Nije april,nego oktobar.
Nesto mi to sve liči na prošlu godinu... Verujem ja svima da oni mogu da to urade do nove godine,ali da li hoće i odraditi je pitanje.
 
Pa nadvožnjak kod Ljiga - koliko dana treba da legnu dva sloja asfalta na ono parče od stotinjak metara pa da se pusti saobraćaj bez naizmeničnog propuštanja?
Ja to slikavah pre 13 dana i ništa se ne radi?
 
Zar ima toliko od tvojih slika...ma nista pipnuto nije,samo 3 radnika obezbeđuju mrežu. I ok,kad budu asfaltirali ka tunelu i taj deo na nadvožnjaku će preći, ono je bas malo ,ali ništa ne rade ni ka tunelu,ni od strane Cacka,imaju jako malo do ulaza u tunel. Opet tu mi je možda i logično da se na neki način ne propasti asfalt sa teškim mašinama,ali iz pravca Bg već bi trebali da mnogo više rade ka tunelu,ne znam sta sve fali ,ali rekla bih i slojevi asfalta na ono malo što sad ima,i između traka i oko samog kolovoza neko uređenje.... A sve stoji ... Napolju +23.... Kakav im je to plan Bog će znati....
 
Darko78":317nemoj je napisao(la):
Prilikom poslednjeg odlaska u Kinu ministarka izjavi da ce ugovor o finansiranju deonice Preljina - Požega biti potpisan u Beogradu prilikom odrzavanja samita 16+1 .Danas na tom sastanku sa CRBS firmom ona izjavi da treba što pre da se potpiše .
Opet odgadjanje ovde nešto nije u redu i bojim se da od početka radova u martu neće biti ništa kao i prošle god.
I hoće li više neko da je smeni jer konstantno iznosi neistine da ne kažem....
Ma lažovska posla.
Kako ko dodje na vlast, on laze i maze koliko pozeli, jer iz nekog mazohistickog razloga, ovaj narod to trpi i voli.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Vrh