Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Naša pamet je smislila most na Adi i onu špageti-petlju da bi rasteretili Gazelu, a onda prebacuju autobusku i železničku ( da se razumemo Prokop je s**nje ) i sav saobraćaj ka zapadnoj Srbiji, RS i CG na NBGD stranu...
 
Koliko bi ti vremena trebalo autoputem da ima ukljucenje u lazarevcu? Da li bi brze stigao do npr trga republike ili vozdovca? Ili bi svi koji idu tamo isli starim putem jer njime brze stignu a usput i ne placaju?
 
Branko,sta se to tačno radi kod Orlovače,vidim da sa desne strane kada se ide ka Bgd nesto kao rade,ali ne razaznajem šta?
 
Vocar,
Slazem se sa tobom,ali znas li.kakav je osecaj kada 30 godina 6 dana u nedelji vozim tom Ibarskom?
Bojim se da se ne zapusti,kao recimo stari Niški put kada krene AP.....
Mislim da je pored Tamnave uzas put do Kakenića.....
 
Ukoliko se nešto drastično nije promenilo od oktobra prošle godine, put je od kružnog toka ( čuh skoro Alvirovića da je to nazvao "Tamnavska petlja" ) do mosta preko Kolubare bio sa dosta rupa, ali je dalje, pored strelišta, stadiona i ka drobilani bio perfektan. Kod same drobilane ima onaj prelaz preko šina gde je malo neravno, ali je opet dalje i široko i ravno. Kada pređeš staro korito Kolubare ima prodavnica sa leve strane i posle nje zgrada vodovoda/kanalizacije šta li je. Kod te zgrade levo i ide se ka Malom Borku i kopovima Tamnava. Na T raskrsnici se ide desno ka Ubu i samo pravo do petlje za AP u Stublenici. Od drobilane do te petlje je (bio) odličan put.
Mi smo radili u TE Kolubara B ( nikad završenoj ) i odatle do sajma nam je trebalo 50-80 min kad nije gužva i zavisno od dana u nedelji i doba dana kada se vraćamo ( u rasponu 20-23h ). Nedeljom i subotom sam išao na Obrenovac i Barič i tuda nam je trebalo 50min. Druga alternativa je V.Crljeni-Arnajevo-Beljina-Barajevo-Sremčica-Železnik, gde je uži put, ima više pešaka i lako se izgubi ko ne poznaje seoske džade.

Što se dela o "30 godina 6 dana" u nedelji tiče, mi smo išli 7 meseci 4-5 dana nedeljno pa nam se svima sve smučilo. I Ibarska i Stepojevac i restoran kod Kaleta :) Mogu samo da zamislim kako je vama, mada imam odličnog prijatelja iz La, pa znam koje su muke.
 
Niko, konacno se resava problem ulaska u BG sa Orlovace, gde je trenutno kao sto znas, vec vise godina, jedna kolovozna traka van funkcije i postoji nebezbedan silazak za Zeleznik i kruzni put. Postojeca petlja Petlovo brdo se menja i isprvlja se put koji nelogicno skrece ulevo. Takodje se prosiruje put na po dve trake u oba smera sve do Metroa gde bi trebao da bude i kruzni tok. Gradjani Petlovog brda su se izborili da se park suma Borici minimalno sece zbog ovih radova, tako da ce petlja biti dosta manja nego sto je planirano.
Pokusao sam da skiciram nesto.j
 
Branko,
Aha,setih se da sam čitao o protestima stanara....
Odlično sto je to krenulo da se radi,pogotovo ako budu 2 trake do Metroa i kruzni tok kso sto kažeš. Taj semafor zna haos da napravi subotom prepodne,cesto je guzva cak do Cukaricke padine za izlazsk iz grada.
Znaš li mozda i do kada ce to biti završeno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487715#p487715:1kvnglxt je napisao(la):
Niko Kažanegra » Sub Okt 28, 2017 7:57 pm[/url]":1kvnglxt]Branko,
Aha,setih se da sam čitao o protestima stanara....
Odlično sto je to krenulo da se radi,pogotovo ako budu 2 trake do Metroa i kruzni tok kso sto kažeš. Taj semafor zna haos da napravi subotom prepodne,cesto je guzva cak do Cukaricke padine za izlazsk iz grada.
Znaš li mozda i do kada ce to biti završeno?

Nije jos pocelo sa radovima. Danas sam prolazio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487715#p487715:t31v0y1h je napisao(la):
Niko Kažanegra » 28 Окт 2017 08:57 pm[/url]":t31v0y1h]Branko,
Aha,setih se da sam čitao o protestima stanara....
Odlično sto je to krenulo da se radi,pogotovo ako budu 2 trake do Metroa i kruzni tok kso sto kažeš. Taj semafor zna haos da napravi subotom prepodne,cesto je guzva cak do Cukaricke padine za izlazsk iz grada.
Znaš li mozda i do kada ce to biti završeno?
Као што реће @Стоматолог имамо посебну подтему о петљи "Петлово брдо" и поставио је одговарајућу везу ка њој.
Током новембра месеца ће бити уговарање око изградње ове петље и завршетак петље "Орловача", а у фебруару/марту 2018. се креће са градњом. Завршетак обе петље, исто током следеће године.
 
Kao sto rekoh, obisao sam jutros malo deonicu Ljig-Lajkovac,i napravih par slikica sa 3 tačke:Bogovadja, Pepeljevac i spoj kod Lajkovca.
U utorak pre podne cu ih okačiti....
Čini mi se da ima dosta napretka od poslednje posete,ali prosudicete sami....
 
To je super, nazalost zadnjih 5-6 dana bojim se da nije bilo veceg napretka usled vlaznog vremena. Ja se jos uvek nadam da za mesec dana lepog vremena mogu sve asfaltirati.
 
Niko Kažanegra":qa6cg4bh je napisao(la):
Branko,sta se to tačno radi kod Orlovače,vidim da sa desne strane kada se ide ka Bgd nesto kao rade,ali ne razaznajem šta?
To sto vidis sa desne strane nema veze sa ibarskom, vec sa nastavkom izgradnje beogradske obilaznice.
To je punkt-baza azvirta, koji je zajedno sa kinezima izabran za zavrsetak obilaznice do bubanj potoka.

No sve to nema veze sa autoputem A2 ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki 72,
Pa kada krecu radovi od Orlovače do Bubanj potoka,ima tu dosta posla,znas li neki rok ili to jos uvek nije potpisano?
 
Earthmoving,
Ajde baci link za te sentinel mape gde se vidi refresh na određeni dan. Ja na onom sajtu ne umem da se snađem. Našao sam ja nesto, ali nije to ono što ti kačiš kao slike.
Kraj je oktobra, presek stanja ovih dana definitivno daje odgovor ima li nade da put bude pušten u saobraćaj u 2017.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487841#p487841:7a1jmoz9 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Ned Okt 29, 2017 12:40 pm[/url]":7a1jmoz9]Laki 72,
Pa kada krecu radovi od Orlovače do Bubanj potoka,ima tu dosta posla,znas li neki rok ili to jos uvek nije potpisano?
Mali off
To izgleda niko ne zna. Komercijalan ugovor je potpisan krajem prošle godine i trebalo je da počne na proleće ove godine ali eto još uvek ništa. Obično kad se potpiše komercijalan ugovor radovi brzo i počnu. Neko je ovde pomenuo rok od 20 i nekoliko meseci. Vučko je jednom prilikom rekao da se čeka odluka iz Pekinga oko formiranja konzorcijuma sa Azvirtom. Poznato je i da je ovo prvi projekat sa Kinezima indeksiran u juanima. Priča se da možemo dobro da prođemo ali možemo i da se pređemo kao mnogi sa švajcarcima. Pošto kažete da se pravi baza onda verovatno radovi uskoro počinju.
 
Htela bih da vam se svima zahvalim na informacijama vezano baš za ovu temu. Ovo je jedino mesto gde se moze saznati dokle su radovi stigli, na zalost mozemo da nagadjamo kada ce biti završeni jer sa tim niko ne izlazi. Cesto tuda prolazimo i značilo bi da kompletiraju opet neku deonicu pa da puste jos neki deo jer je veliko olakšanje i ovih 40km Preljina- Dići. Definitivno tunel i deo kod Ljiga nece biti gotov ni za par meseci, ostaje samo da se nadamo da su prognoze u nekim ranijim postovima forumasa tacne, da ce mozda pustiti jos neki deo, a ovaj oko Ljiga kasnije. Ovo pomeranje rokova je izludjujuce, ali jos je gore sto novembar pocinje a niko ne izlazi sa informacijama kao da sve teče po planu
 
Dobrodošla Miro :sesir:
Ništa evo čekamo Nikine slike sutra ;)
Jel mi se čini ili na su ovom mostu preko pruge sada na snimku od pre 3 dana stavljene ploče, sad deluje premošćeno? I ovo stanje kod Bogovađe deluje da je ipak bilo nekog napretka iako su bili uglavnom kišni dani. Jel i vama tako deluje ili se meni čini?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488120#p488120:3vnabmgm je napisao(la):
Earthmoving » Pon Okt 30, 2017 2:33 pm[/url]":3vnabmgm]Dobrodošla Miro :sesir:
Ništa evo čekamo Nikine slike sutra ;)
Jel mi se čini ili na su ovom mostu preko pruge sada na snimku od pre 3 dana stavljene ploče, sad deluje premošćeno?
file.php
Hvala puno! Cekamo slike ;-) i nekog nadležnog da kaze da li ce ista biti pusteno /gotovo do nove godine... Moram samo reci moj utisak kad putujemo tuda da kada "zapnu" sa radom jako brzo odmiču i vidi se neki napredak, tako da je moguce i da su taj most kompletirali za 3 dana.
 
Nema na čemu Miro :) Da, mi se ovde (sem ostalog ;)) delimo na one koji kao ja naivno veruju da će uspeti da se završi do kraja novembra/početka decembra i one koji veruju da će biti pušteno tek na proleće (sem Brančića gde se uglavnom svi slažemo da neće pre maja, juna). Ja svoj optimizam i zasnivam na tome što si rekla, da imaju dosta mašina i da su spremni da kad zapnu puno odrade. Plus sad, kako završavaju, imaju sve više raspoloživih mašina za sve manje preostale nezavršene delove, pa onda može na kraju da se još brže radi. Verovatno, dosta će zavisiti i od vremena, a narednih sedam dana predviđaju suvo vreme
 
Ja polazem nade i zato sto jos nisu izašli sa nekim pomeranjem rokova. Racunam i oni se nadaju da ce stici da sve zavrse. Pomeraju od početka godine mart, jul, novembar.... Od Pozege do ulaska u Bg treba i preko 3h, zivot bi nam bio mnogooooo lakši (i bezbedniji) da idemo autoputem.... Brze iz Nisa stignu u Bg nego mi iz Zlatiborskog kraja.... Sve pohvale jos jednom i da eto od Nove godine raspravljamo dokle se stiglo sa radovima Preljina - Pozega, a da ovo bude jedan lep, bezbedan i Gotov autoput pa da uzivamo ! Nedam moj optimizam, samo je jos on ostao hihihi!
 
Bas sam sinoc gledao satelit i nisam video neke promene ali sad kad si ti okacio vidi se da je asfaltiran deo severno od devijacije. Inace, sto se ostalog tice tesko je reci jer su nove slike u mnogo tamnijem tonalitetu (pogledajte njive kao reper). Proveravajuci ovih dana da li je izasao novi snimak sam se igrao sa tom aplikacijom, pa mozete da pravite sopstveni "timeline" radova na pojedinim deonicama. Na maksimalnom zumu ostavite mapu i samo saltujete gore datume, i uzivate u napretku. :D

Niko kaci slike od nedelje sutra a ja saljem u cetvrtak coveka u Bogovadju pa dajem izvestaj, mozda i slike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488137#p488137:b7gh587p je napisao(la):
MiraC » Pon Okt 30, 2017 4:07 pm[/url]":b7gh587p]Ja polazem nade i zato sto jos nisu izašli sa nekim pomeranjem rokova. Racunam i oni se nadaju da ce stici da sve zavrse. Pomeraju od početka godine mart, jul, novembar.... Od Pozege do ulaska u Bg treba i preko 3h, zivot bi nam bio mnogooooo lakši (i bezbedniji) da idemo autoputem.... Brze iz Nisa stignu u Bg nego mi iz Zlatiborskog kraja.... Sve pohvale jos jednom i da eto od Nove godine raspravljamo dokle se stiglo sa radovima Preljina - Pozega, a da ovo bude jedan lep, bezbedan i Gotov autoput pa da uzivamo ! Nedam moj optimizam, samo je jos on ostao hihihi!
Prvobitni rok je 1. novembar, to je vec probijeno. Ja se nadam tom kraju novembra kao realnom kraju, uz povoljno vreme naravno, fizickih mogucnosti za asfaltiranje. Padavine i niske temperature onemogucuju asfaltiranje(bar sa minimalnim nivoom kvaliteta) pa ako ne bude gotovo do tad, tesko da ce ga pustati posle. Ako ikako izguraju asfalterske radove do decembra farbanje linija, ograde i ostale sitnice mogu da rade do NG.

Rasprave o radovima Preljina-Pozega cemo sacekati jer jos nije potpisan ugovor o gradnji. U najboljem slucaju bice do kraja godine pa ce poceti tamo od aprila.

Ne dam ni ja optimizam. :kk: :grand:
 
Vrh