Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Kinezima se isplaćuje odšteta od 100.000 € dnevno.
Земљак, одакле теби све те информације? И за Дробњака и за тих 100.000?

Мислим да се мало лупа цифрама, кинези не раде у тунелу али и даље извлаче шљунак и праве лагер, са Горобиљске стране Мораве раде сваки дан, не раде само Ваљевци корито, остали су присутни.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Što se tiče šljunka može da ga nosi ko god hoće,a ostalo se priča šta se dešava.To što neko pravi lager šljunka ti smatraš za vro dinamičnu izgradnju.
 
Не само лагер него су и почели да насипају за аутопут, сликаћу ти када будем у пољу опет.
Далеко од тога да сматрам да је градња динамична али мислим да се толики пенали не плаћају кинезима, не претерујмо.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Meni to nije potrebno slikaj drugima.Samo znam da neće krenuti ništa dinamično dok se ne isplati svaki dinar.
 
Што се мене тиче не мора ни да крене.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
sada je fokus na obilaznici beograd.moravskom koridoru,autoputu sabac ruma
polako se koridor 11 baca u zapecak
mozda i bi bilo bolje da se to obustavi za neke bolje dane,jer sad se toliko rastrkalo sa gradilistima da ne mogu sve da isprate
vidite i sami da je svuda po evropi nastupila kriza
tako da i jedna Srbija sa moje tacke gledista mora da ima probleme sa finansiranjem tolikih gradilista
 
Јуче чујем да су кинези дали нашима рок од 15 дана да се реше имовинско-правни односи или премештају раднике негде другде. А рок је дат како сам разумео пре 7 дана. Значи још 7 дана до истека.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Slike iz Markovica, samo sto sam stigao i parkirao se pocela kisa, pa sam uhvatio samo ove tri fotke, sledeci pokusaj sa dron snimkom ce biti sutra, nadam se da nece padati kisa.
Odakle sam sikao tuda je isao put ka ovim kucama sa druge slike, sad su napravili privremenu obilaznicu, inace ove kuce treba da se ruse.

1-min.jpg


2-min.jpg


3-min.jpg
 
Pazi, ako je @KrCan uspeo da prezivi Rolan Garos ( jer smo i mi jedva) mozda bude imao neke inform.o tunelu Munjino brdo u budućnosti, jer jedini nekad nesto uspe da sazna. ( radi se i Laz, ali ako ne pustaju parcijalno onda sve zavisi od Munje)

To je jedino mesto gde se mozda radi, ja ne znam po ovoj kisi da li uopste mogu da rade ikakvo nasipanje itd. Ne smeta radovima, ali je tolika voda i blato....

u Pz od nocas pada kisa non- stop, u prilipcu se inace ne radi jel da? A kako je Ca-Lu mogu samo da pretpostavim..... Mozda me neko demantuje ali ako ne budemo do ponedeljka imali novi talas poplava ovde ,bice dobro
 
Прилипац и Горобиље стоје већ неко време, машине су склоњене на више терене због страха од поплава и то је то.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje za ljude koji su upućeni u izgradnju saobraćajne infrastrukture.

Koji je tehnički u idealnim uslovima minimalni mogući period za izgradnju autoputa od Požege do Boljara? Da li je realno, ne za Srbiju, nego bilo koja druga zemlja da je u pitanju, da kompletna deonica bude završena za godinu, godinu i po dana? Da li je to uopšte tehnički izvodljivo i u idealnim uslovima.

Pitam to jer se sećam ekspresne izgradnje autoputa Zagreb-Split, ako me sećanje dobro služi za 4 godine su dobili 400 km autoputa, što bi značilo da ova deonica takvim sistemom gradnje mogla bi da bude završena za godinu i po dana, ako uzmemo u obzir da je dugačka oko 100 km.

Međutim, ne razumem se u izgradnju puteva pa ne znam da li sam lupio i da li je zapravo izgradnja autoputa ZG-ST bila potpomognuta nekim eskternim faktorom, npr. boljim terenom za gradnju (kamen, stene u Dalmaciji), ili "napadanjem" rute na više tačaka ili čak kompletnom dužinom, ili je jednostavno bilo mnogo više ljudstva ili kvalitetnije građevinske operative pa je sve to išlo mnogo brže.
 
Uh po meni nidje veze poredjenje . Ovde kod nas je pitanje političko itd itd … a sto se tiče same gradnje kada bi sve bilo kako treba onda bi se to izgradilo za nekih 3-5 god.
 
Konacno je i meni stigao grckitag, posle 2 nedelje - incijalno sam mislio da su zaboravili da ga posalju odmah, ali sam proverio tracking pa evo koga zanima kako je tekao put jednog mrsavog transpondera:

06.06. potvrdjena dokumentacija - spremno za slanje
08.06. preuzeo kurir u Atini
09.06. avionom stigao u Keln
09.06. istog dana ide u Veliku Goricu (HR) u sorting centar, pa odmah potom u Beograd
09.06. - 13.06. - Stoji u BG cekajuci spediciju
13.06. - 21.06 - bez statusa
21.06. dostavljeno bez carine
 
Uh po meni nidje veze poredjenje . Ovde kod nas je pitanje političko itd itd … a sto se tiče same gradnje kada bi sve bilo kako treba onda bi se to izgradilo za nekih 3-5 god.
Hvala na odgovoru. Mislio sam u idealnom slučaju, uopšte nisam uzeo u obzir realne okolnosti što se tiče političke situacije.

Dakle misliš da je za tih 100 km od Požege do Boljarq čak i u idealnom slučaju (da sve ide kao podmazano) ipak potrebno 3-5 godina? Pitam to jer mi se ne uklapa u vremenski opseg izgradnje autoputa Zagreb Split obzirom da su oni čak 400 km sagradili za 4 godine, pa sam onda zaključio da bi kod nas tih 100 km moglo u istom takvom idealnom slučaju da bude gotovo za nekih godinu i po dana
 
Hvala na odgovoru. Mislio sam u idealnom slučaju, uopšte nisam uzeo u obzir realne okolnosti što se tiče političke situacije.

Dakle misliš da je za tih 100 km od Požege do Boljarq čak i u idealnom slučaju (da sve ide kao podmazano) ipak potrebno 3-5 godina? Pitam to jer mi se ne uklapa u vremenski opseg izgradnje autoputa Zagreb Split obzirom da su oni čak 400 km sagradili za 4 godine, pa sam onda zaključio da bi kod nas tih 100 km moglo u istom takvom idealnom slučaju da bude gotovo za nekih godinu i po dana
Да је неке правде и да смо бољи као народ вероватно би се то урадило за две године. Са друге стране, што дуже раде то се више уграђују и то је то. Њима одговара овакав темпо.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje za ljude koji su upućeni u izgradnju saobraćajne infrastrukture.

Koji je tehnički u idealnim uslovima minimalni mogući period za izgradnju autoputa od Požege do Boljara? Da li je realno, ne za Srbiju, nego bilo koja druga zemlja da je u pitanju, da kompletna deonica bude završena za godinu, godinu i po dana? Da li je to uopšte tehnički izvodljivo i u idealnim uslovima.

Pitam to jer se sećam ekspresne izgradnje autoputa Zagreb-Split, ako me sećanje dobro služi za 4 godine su dobili 400 km autoputa, što bi značilo da ova deonica takvim sistemom gradnje mogla bi da bude završena za godinu i po dana, ako uzmemo u obzir da je dugačka oko 100 km.

Međutim, ne razumem se u izgradnju puteva pa ne znam da li sam lupio i da li je zapravo izgradnja autoputa ZG-ST bila potpomognuta nekim eskternim faktorom, npr. boljim terenom za gradnju (kamen, stene u Dalmaciji), ili "napadanjem" rute na više tačaka ili čak kompletnom dužinom, ili je jednostavno bilo mnogo više ljudstva ili kvalitetnije građevinske operative pa je sve to išlo mnogo brže.
Moze ispod dve godine (bez projektovanja) ako drzava ima para. Ta deonica je u tunelima, ako se ne varam, vise od 20km. Ako postoji dovoljan broj ljudi i masina dve godine je vise nego dosta. Ali sve to nije realno, tako da mozemo samo da teoretisemo i sanjamo.


Inace, za nesto manje od 3 godine se zavrsava autoput do Duge Poljane. Predsednik je otvorio radove pocetkom prosle godine, Kinezi grade i rok je 4 godine za zavrsetak. Jos malo pa smo na pola puta.

 
Konacno je i meni stigao grckitag, posle 2 nedelje - incijalno sam mislio da su zaboravili da ga posalju odmah, ali sam proverio tracking pa evo koga zanima kako je tekao put jednog mrsavog transpondera:

06.06. potvrdjena dokumentacija - spremno za slanje
08.06. preuzeo kurir u Atini
09.06. avionom stigao u Keln
09.06. istog dana ide u Veliku Goricu (HR) u sorting centar, pa odmah potom u Beograd
09.06. - 13.06. - Stoji u BG cekajuci spediciju
13.06. - 21.06 - bez statusa
21.06. dostavljeno bez carine
Мислим да је ипак једноставније завршити све за 10 минута на првој наплатној станици код Евзонија, тако је барем моје прошлогодишње искуство.
 
Moze biti ali je problem radno vreme (09-17) kada treba proci tuda, a ja obicno putujem nocu.

Inace se izvinjavam, ubedjen sam bio da sam ovaj post ostavio u temu TAG/Naplata putarine. Pratim vise tema u isto vreme :D
Moze slobodno mod da prebaci tamo gde treba.
 
Vrh