Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Nisam podigao nikada dinu, niti cu, necu da moje pare idu Brnabickinom braci u dzep. Kad mi kazu za nju u banci, ja kazem sta ce mi, slobodno je isecite makazama.
 
Nek me neko ispravi ako grešim, ali burazerče od Brnabu dobije pare od banke na osnovu izdavanja kartice, a njenim korišćenjem ta provizija se naplaćuje od strane banke tako da ne znam da li samo korišćenje trpa njemu ili banci u džep, odnosno u kom momentu mu se maste prsti.
 
I Vlogzilla ostao bez reči...kao i gradonačelnik koji se više ne oglašava kao niko iz BAS-a. Izgleda da ćemo ovakvo stanje stanice ipak gledati duže od "par meseci"

 
Nek me neko ispravi ako grešim, ali burazerče od Brnabu dobije pare od banke na osnovu izdavanja kartice, a njenim korišćenjem ta provizija se naplaćuje od strane banke tako da ne znam da li samo korišćenje trpa njemu ili banci u džep, odnosno u kom momentu mu se maste prsti.
Od izdavanja se najviše maste prsti Andreju Vučiću, tj. ZIN-u kao najvećem (nametnutom) perso centru u zemlji. Transakcije se sve obrađuju na isti način, tako da li se koristi Dina ili neka druga je svejedno.
 
Pa da, Nova S. Neokomunjarsko stivo na nivou Informera. Tako mali Perica razume da se svet vrti.

Bez da ulazim u politiku, Asseco je multinacionalna kompanija, u kojoj Brnabic radi. Da li licno masno profitira od bonusa i privilegija? Pa naravno. Da li Asseco drzi monopol u bankarskoj industriji na Balkanu? Pa naravno. Da li je to od pre nekoliko godina? Naravno da nije.

Ljudi, uvek na kraju neko zaradi. Pa to je normalno, valjda? Nego mi nikako da se odreknemo tog glupog komunjarskog majdseta. Pa sta sad, da ne gradimo tu autobusku stanicu jer ce izvodjac radova da zaradi pare? Mislim....

Iako skoro da uopste ne koristim Dinu, zbog stvari koje ste gore pobrojali, za privredu, a pogotovo male trgovce je znacajno lakse i povoljnije kada im platite Dinom. U Italiji, gde trenutno privremeno radim, dobijate Bancomat karticu (nacionalna kartica) integrisana uz Maestro.

Dakle, ljudi vrlo lagano iznose sud o stvarima o kojima jako malo znaju ili uopste ne znaju. Za nemogucnost placanja karticom i ovo rasulo na stanici BAS definitivno treba poslati u stecaj i zatvoriti, a posao dati nekome ko bi se time zaista i bavio.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
 
is lista Nedeljnik:
Govoreći o izgradnji autobuske stanice na Novom Beogradu, Šapić je istakao da su u toku pregovori u Vladi Srbije.

„Ukoliko ne dođe do dogovora mi ćemo krenuti jednostrano da raskidamo ugovor. Nadali smo se u jednom momentu da će doći do dogovora“, rekao je on.

Grad Beograd će sa Vladom Srbije, dodao je Šapić, krenuti u završetak stanice „čim budemo pravno formalno imali raščišćenu situaciju sa Basom koji nije ispunio svoj deo ugovora“.

„Ispaštaju radnici, kao i Beograđani jer već četiri godine nemaju autobusku stanicu. Javnost će biti blagovremeno obaveštena čim se situacija raspetlja – da li će doći do sporazumnog ili jednostranog raskida ugovora. Vlada i Grad Beograd su čak spremni da se njima ta sredstva, koja su oni povukli za taj kredit s kojim su trebali da naprave staničnu zgradu, vrate samo da uđemo u radove“, rekao je Šapić.
 
Da, ali mučeni Prokop je preturio preko glave i decenijsku stabilizaciju i raspad zemlje sa decenijskim sankcijama i bombardovanjem na kraju i decenijski stav žutih da je najbolje zatrpati ga i decenijsku finansijsku konsolidaciju ovih sadašnjih i verovatno još po nešto, a autobuskoj stanici je bio dovoljan BAS ... (i Vesara?! 🤫)
 
Jel to u Novom sadu nešto drugo u odnosu na onu zgradu gde su Autobuska i železnička stanica?
 
Jeste, to je nova stanica koju je izgradio vlasnik ATP Vojvodina, grad nije hteo da ukine staru, i gazda propo. Kao i stanica...
 
У НС-у би најбоље било да је нова аутобуска направљена са северне стране железничке станице и да потходником буде повезана са железничком станицом и градом. Та локација је саобраћајно одлично повезана.
Но, на том месту се гради тржни центар тако да ништа од тога.
 
Ne sećam se tačno gde, mislim u Vroclavu, je autobuska stanica u garaži tržnog centra.

 
Meni licno omiljena stanica.
Integrisana sa metroom, kombinuje zeleznicki i autobuski saobracaj, sakrivena ispod parka. Locirana pored istorijske zeleznicke stanice odakle jos postoji voz za Soller (nesto kao Cira kod nas). I to sve naravno u centru grada, blizu velikog i prometnog trga. Koliko je tesko bilo ovako nesto uraditi, majku mu... Vec smo imali sve slicno kad su BAS i Zeleznicka bili bas tu gde jesu, mogli su samo da iskopiraju recept.
1663074285324.png
 
Ne sećam se tačno gde, mislim u Vroclavu, je autobuska stanica u garaži tržnog centra.

Ovo je prilično interesantno i originalno rešenje. Samo, pretpostavljam da ventilacija mora da bude i radi besprekorno, da izvlači izduvne gasove a i čađ. Takođe su dobro uradili što su stavili crne stubove i plafon, jer iako izgledaju čudno i mračno, bolje da budu crni jer se onda ne vide tragovi čađi. Na beloj pozadini i betonu bi se zacrnilo već posle mesec dana.
 
Meni licno omiljena stanica.
Integrisana sa metroom, kombinuje zeleznicki i autobuski saobracaj, sakrivena ispod parka. Locirana pored istorijske zeleznicke stanice odakle jos postoji voz za Soller (nesto kao Cira kod nas). I to sve naravno u centru grada, blizu velikog i prometnog trga. Koliko je tesko bilo ovako nesto uraditi, majku mu... Vec smo imali sve slicno kad su BAS i Zeleznicka bili bas tu gde jesu, mogli su samo da iskopiraju recept.
Pogledajte prilog 144765
јел ово у Јагодини? :ROFLMAO:
:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Vrh