Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Ne vidim ništa pohvalno u malim platama direktora BASa. Ako su toliko nesposobni da kao direktori preduzeća koje dere svoje mušterije i ostvaruje milionske prihode na mesečnom nivou namaknu dovoljno profita da sebi povećaju platu, to samo dokazuje koliko je preduzeće u raspadu kad ga vodi neko takav.
Konfuzna ti je malo rečenica, ali da ti objasnim. Ne može neko sebi da "namakne platu" ako postoje i ako se poštuju ZoR, Statut, KU. Sad... tu postoje i neki koeficijenti, ispunjenje plana itd. (da te ne zamaram preozbiljnim tema, pošto voliš lake teme). U svakom slučaju jedan od ovdašnjih članova foruma koji krije da radi na BAS-u (kad kažem "radi" mislim beskoristan na grbači platnog fonda ) uživa plodove takvog sistema i još ga pljuje umesto da ga čuva puškom. Jer kad se ova saga završi i BAS likvidira taj član će moći da radi negde kao čuvar ograde grafilišta
 
A i tebi bi trebalo da bude u interesu da se BAS otarasi neradnika jer ćeš plaćati nižu cenu žetona.
 
Listam malo stranice ove teme od početka... čudo jedno - hvali se ZOB u Hamburgu. Gešeftsfirer te stanice je i.bao majku arhitekti (inače dobitniku Pickera) za onu nadstrešnicu, koja zbog visine nema nikakvu funkciju, a na uklanjanje snega zimi ode trećina mesečnog prihoda. Tako da služi samo da se naši malograđani dive.
 
хвала @n Iva на корисним информацијама, али овде се прво мора поставити питање да ли БАС постоји ради опслуживања аутобуског превоза у граду или аутобуски превоз постоји ради опстанка БАС. Изгледа да преовлађује овај други, наопаки, разлог.
 
Aa... pa to je lako odgovoriti... autobuske stanice služe opsluživanju putnika i prevoznika. Tako je barem po srpskim zakonima.
 
Ne vidim ništa pohvalno u malim platama direktora BASa. Ako su toliko nesposobni da kao direktori preduzeća koje dere svoje mušterije i ostvaruje milionske prihode na mesečnom nivou namaknu dovoljno profita da sebi povećaju platu, to samo dokazuje koliko je preduzeće u raspadu kad ga vodi neko takav.
Valjda, ako ostvaruju dobre prihode za preduzeće onda su sposobni? Mislim, to im je u opisu radnog mesta. Sad, legitimno je što ti misliš da treba sebi "namaknuti" što više, al takvi uglavnom ćute sa strane pokriveni ušima, kriju to, ne drže predavanja.
 
nidžo_s, BAS-ov sindikalac Senior na V ti lajkovao predlog da BAS-ovi rukovodioci imaju veće plate.
 
Biće parkinga, nadzemnog ali podzemne garaže ne, prevelika investicija koja traži još vremena. Ukopavanje na N.Bgd , koji je "na vodi" jednostavno se ne isplati niti radi. Pa ni garaže u zgradama na BNV nisu podzemne već u nivou tla.
O suterenu nove stanice...
 
Pa da li vi zaista mislite da su oni u stanju da sve te objekte završe za manje od 5-6 godina? A to što je useljen BW Residence i što deo stanara gleda na BAS i njegov novi parking, ove što planiraju BW ne uzbuđuje mnogo, ima 30 god vremena da se sve to završi.
O dinamici izgradnje BW...
 
Evo da ti ja odgovorim da ne pitaš po forumima. Radim u jednoj banci i ako nešto znam onda su to tokovi novca, krediti i investicije, a ovaj projekat se upravo finansira iz jednog takvog kredita. Tako da terminologiju "radni narod" i ostalo ostaviš za tvoje kolege na BAS pošto vidim da znaš detalje o njihovom radnom vremenu, broju zappslenih, portirima...
O sebi...
 
@Bulbulderac17
Što bi rekli u jednoj drugoj temi, nisu dužni da ti odgovore.
Ili da mi kažu ne voziš se međugradskim autobusima ne smeš da komentarišeš 15 milki od privatne firme u vlasništvu grada jelte.

Sad razmišljam, skočila cena čelika...možda je do ovih Lojanica(tm) nadstrešnica...možda je i milion po peronu jer je korišćen brački kamen za popločavanje istih...ne znam neka mi neko objasni kad oni koji su to potrošili ne umeju...naguraće ga na 300 miliona bokte...
9296548E-16C2-4964-8C9F-6B699CD9F91F.jpeg


A njima tebe što te deru za žeton...
pa da...to ti je karma...naplaćuješ ulaz na peron...a čudiš se kako ima divljih stajališta po gradu...
 
Ili da mi kažu ne voziš se međugradskim autobusima ne smeš da komentarišeš 15 milki od privatne firme u vlasništvu grada jelte.

Sad razmišljam, skočila cena čelika...možda je do ovih Lojanica(tm) nadstrešnica...možda je i milion po peronu jer je korišćen brački kamen za popločavanje istih...ne znam neka mi neko objasni kad oni koji su to potrošili ne umeju...naguraće ga na 300 miliona bokte...
Pogledajte prilog 140526


pa da...to ti je karma...naplaćuješ ulaz na peron...a čudiš se kako ima divljih stajališta po gradu...
Što se srdiš... Može to i na lep način da se kaže
 
... čudiš se kako ima divljih stajališta po gradu...
Zapravo su legalna stajališta. Akt (pravilnik, zakon, metodologija, odluka, rešenje, naredba) donet od nadležnog (vlada, ministarstvo, opština, sekretararijat, komora, predsednik) - ovo u zagradama moraš sam da otkriješ.
... treba čitati, čitati...
 
Vrh