Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Ако био дешифровали, онда би то било овако некакако. И још безбедан прелаз, можда пасерела од метала, за брзу монтажу....
1724743933821.png

1724743974157.png
 
Otprilike mi je jasno kako da se stigne do ovog "Juga".
Siđe se na stajalište Trg Oslobođenja i uđe u Triše Kaclerovića i prvo levo skretanje i skroz nadole do "Juga".

Za ove sa Slavije / Hrama / Franša 18 & 39 isto do stjališta Trg Oslobođenja, ali njihovo je dalje od ovog našeg u VS i szaje im baš na tom skretanju za "Jug". Imaće i onu njihovu novu liniju.

Ono što mi nije jasno, šta je sa kontra stranom?
 
Да ли аутобус из Ниша нпр. стаје прекопута, истовари путнике и онда иде до БАС-а на НБгд или се негде успут окрене и одмах враћа назад? Шта је предвиђено?
 
Ајде и да означимо положај будуће аутобуска станица „Југ“ на Аутокоманди. На ортофото и цртежима сам означио где ће бити та аутобуска станица.

То је део где су они полуизграђени паркинзи (негде око 270 паркинг места), преко пута објекта Електродистрибуције тј. трафостаница „Београд 23“, и један део је под киселим зеленилом, ау том делу је и један од објеката Аутокоманде доо, које је приватно власништво. Значи биће оивичен изграђеним саобраћајницама Нова 6, Нова 4 и делом Табановачке улице. Написао сам „делом Табановачке улице“, јер је још питање да ли ће се обухватити и тај део где је сада грађевинска механизација од Миленијум тима. Надам се да ће то да лети одатле, а тај део сам на мапама означио са испрекиданим линијама.

Наравно део где је спомен подручје „Топовске шупе“ остаје под зеленилом које га окружује.

Што се полуизграђеног паркинга тиче, ту су прекинути радови од стране извођача радова „АР-Градња“ јер им Дирекција за изградњу града, од како су почели да раде те паркинге и саобраћајнице Нова 5 и Нова 6, нису уплатиле ни један једини динар за те радове! Наравно ту је и проблем са Фудексом које исто од стране Дирекције није решено. И кад су радили прву фазу на истој локацији, тј. саобраћајнице Нова 4, Нова 7 и Нова 8 било је проблема са плаћањем.

Аутобуска станица "Југ" позиција на опен стрит мап
аутобуска станица југ-позиција_опен стрит мапJPG.jpg


Аутобуска станица "Југ" позиција на гуглу
аутобуска станица југ.JPG


Ситуациони план паркинга са једним од будућих улаза у Аутобуска станица "Југ"
ситуациони план паркинга_позиција а.с._југ_.jpg


Десно на слици где су ови грађевински контејнери ће бити аутобуска станица "Југ". Слика је из октобра 2021.године.
IMG_20211030_113753_resized_20211030_075854305.jpg



План улица из 2016.године
аутобуска станица југ_план улица из 2016._позиција.jpg


Обухват друге фазе радова_паркинзи + Нова 5 + Нова 6
обухват друге фазе_позиција_а.с.југ_.jpg


Увеличани део
увеличан део а.с.југ.JPG

:sesir:
 
Zar to
Ајде и да означимо положај будуће аутобуска станица „Југ“ на Аутокоманди. На ортофото и цртежима сам означио где ће бити та аутобуска станица.

То је део где су они полуизграђени паркинзи (негде око 270 паркинг места), преко пута објекта Електродистрибуције тј. трафостаница „Београд 23“, и један део је под киселим зеленилом, ау том делу је и један од објеката Аутокоманде доо, које је приватно власништво. Значи биће оивичен изграђеним саобраћајницама Нова 6, Нова 4 и делом Табановачке улице. Написао сам „делом Табановачке улице“, јер је још питање да ли ће се обухватити и тај део где је сада грађевинска механизација од Миленијум тима. Надам се да ће то да лети одатле, а тај део сам на мапама означио са испрекиданим линијама.

Наравно део где је спомен подручје „Топовске шупе“ остаје под зеленилом које га окружује.

Што се полуизграђеног паркинга тиче, ту су прекинути радови од стране извођача радова „АР-Градња“ јер им Дирекција за изградњу града, од како су почели да раде те паркинге и саобраћајнице Нова 5 и Нова 6, нису уплатиле ни један једини динар за те радове! Наравно ту је и проблем са Фудексом које исто од стране Дирекције није решено. И кад су радили прву фазу на истој локацији, тј. саобраћајнице Нова 4, Нова 7 и Нова 8 било је проблема са плаћањем.

Аутобуска станица "Југ" позиција на опен стрит мап
Pogledajte prilog 209520

Аутобуска станица "Југ" позиција на гуглу
Pogledajte prilog 209521

Ситуациони план паркинга са једним од будућих улаза у Аутобуска станица "Југ"
Pogledajte prilog 209522

Десно на слици где су ови грађевински контејнери ће бити аутобуска станица "Југ". Слика је из октобра 2021.године.
Pogledajte prilog 209523


План улица из 2016.године
Pogledajte prilog 209524

Обухват друге фазе радова_паркинзи + Нова 5 + Нова 6
Pogledajte prilog 209525

Увеличани део
Pogledajte prilog 209526
:sesir:
Zar to zemljište nije u vlasništvu Delte?
 
Zar to

Zar to zemljište nije u vlasništvu Delte?

BIlo je do nedavno, sad gledam sve je ova fiktivna firma Autokomanda doo, ona obuhvata sve - Topovske šupe (što je samo po sebi sramotno, da je privatnik vlasnik takvog memorijala, inače ekstremno zapuštenog) + ovo što je Gaga izvukao da je sad odjednom Stanica Jug. Pitaj boga kakve su ovo muljaže.
 
BIlo je do nedavno, sad gledam sve je ova fiktivna firma Autokomanda doo, ona obuhvata sve - Topovske šupe (što je samo po sebi sramotno, da je privatnik vlasnik takvog memorijala, inače ekstremno zapuštenog) + ovo što je Gaga izvukao da je sad odjednom Stanica Jug. Pitaj boga kakve su ovo muljaže.
opa bato, jel to Mišković odustao od Autokomande i Delta Planet ?
 
Значи аутобуси који буду долазили са југа у Бг ће да се искључују ту на петљи до АС Југ, па ће опет на петљу ка главној БАС на НБГ?
 
Значи аутобуси који буду долазили са југа у Бг ће да се искључују ту на петљи до АС Југ, па ће опет на петљу ка главној БАС на НБГ?

Koji BUS će uopšte onda ići do NBG, ako bude autobuska stanica i na autokomandi? I sada je postojalo neko poluzvanično stajalište na AK...
Međugradski autobus kome je finalna stanica autokomanda tu staje i to je to. Dalje vozi GSP, taksi itd... Čak i ovima koji eventualno dolaze autoputem sa severa je lakše da priđu AK, nego da voze sa autoputa kroz NBG do stanice...
 
Ljudi da li stvarno mislite da ce kada su podigli cenu peronske na 300 dinara dozvoliti da autobusi iz pola Srbije ne idu na tu stanicu. Jug ce napraviti improvizovano kao stajaliste, bez ikakve infrastrukture i pristupa pesaka, dok ce pristup autobusa sa juga biti prakticbo nemoguc. Onda ce zbog nedostatka putnika reci da ta stanica nije potrebna i brzo ce je ukinuti. kao kada su napravili terminal za turisticke autobuse kod Laste i koliko je radio? Njima je cilj samo da uguse bunt naroda ne i da naprave resenje za gradjane
 
Ja zaista ne vidim potrebu za ovoliko komplikacija. Jedna je stanica na NBG, ona ima pristup obilaznici i to je to.

Ovaj KontaBAS može da bude samo okretnica za ekspres liniju koja će vna 5-10 minuta ići do glavne stanice na NBG.

I naravno usmeriti još neke linije GSP-a da idu pored Ž stanice i BAS na NBG.

Pre neki dan se ubih objasniti devojci kako da iz Zemuna dođe do Ž stanice NBG.
 
Vrh