Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Ево мало слика од прошле недеље. Морам признати да ми је чудно кад за сат времена фотографисања наилазе махом млађа возила.
 

Prilozi

  • IMG_1245.JPG
    IMG_1245.JPG
    567,4 KB · Pregleda: 2.789
  • IMG_1290.JPG
    IMG_1290.JPG
    857,7 KB · Pregleda: 2.734
  • IMG_1295.JPG
    IMG_1295.JPG
    877,3 KB · Pregleda: 2.725
  • IMG_1296.JPG
    IMG_1296.JPG
    998 KB · Pregleda: 2.777
  • IMG_1312.JPG
    IMG_1312.JPG
    339,9 KB · Pregleda: 2.741
  • IMG_1327.JPG
    IMG_1327.JPG
    671,2 KB · Pregleda: 2.720
  • IMG_1338.JPG
    IMG_1338.JPG
    326,5 KB · Pregleda: 2.716
  • IMG_1354.JPG
    IMG_1354.JPG
    910,6 KB · Pregleda: 2.770
  • IMG_1289.JPG
    IMG_1289.JPG
    881,1 KB · Pregleda: 2.727
Lep doprinos Dosljak!

I da,ja ne volim sto su mahom sve novija i monotona vozila. Mada to kazem ja kao ljubitelj autobusa a ne kao prosecni gradjanin koji zeli prevoz od tacke A do tacke B sto brze i sa klimom ako je moguce.
 
Хвала :) Слажем се, мени је жао што се нисам бавио овим хобијем раније док су возили још старији модели ИК-111/161, па имам фотографисан само ИК-111 што је возио на линији 110.
 
Дошљак":2x7jodmb je napisao(la):
Хвала :) Слажем се, мени је жао што се нисам бавио овим хобијем раније док су возили још старији модели ИК-111/161, па имам фотографисан само ИК-111 што је возио на линији 110.
Meni je zao sto su svi ti modeli otišli u istoriju i što su mi samo ostala sećanja sada.
Nikad neću zaboraviti 298,341,412,4161 taj zvuk i onaj smrad od izduvnih gasova unutra koji je bio jedinstven.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Ништа не бирините браћно. Све климе ће традиционално бити поправљене у новембру и пуштене у рад!
 
Treba da stigne imaginarnih 174 autobusa, i onda u GSP neće biti nijedan autobus bez klime. E sad, to ne znači uopšte da će te klime raditi.
 
A kad li će početak rekonstrukcije Conecta iz 2005.? Ovih dana ima i njih i onih iz 2003. i to u izobilju.

Juče videh zloglasni #168, čudi me pa se nije pokvario za tih par krugova.

Što se klime tiče, na jesen kada krene i sezonski grip, biće zeznuto...
 
То што нам аутобуси имају климе, нилинг, рампе, бројаче путника, сензоре у вратима, тастере за излаз..., не значи и да то код нас нечему служи. Цивилизацијски смо ми далеко од културе употребе таквих справица. Возач не сме да бапусти своје место, а треба да спусти рампу. Ако нагне аутобус, да ли ће повратити висину?
Замислите тренутак када ће возило бити искључено зато што му не ради клима или је зарђала рампа, па не може да се преклопи. Ја не могу.
 
Није немогуће, али мора на свим нивоима.
Има једна стара слика где београђани стоје у реду, један за другим и чекају превоз. Дакле нисмо ми априори ст***. Све око нас нас располе ка томе. А ако постоји ред онда се и народ понаша културно.

Рампе и наклоњање, и сензори и све остало може да буде у функцији само ако аутобус није препун сваки дан под 6 сати. За то треба да буде метро или макар функционална железница и бар дупло више аутобуса/тролејбуса
 
U svim Higerima klime rade, samo vozači neće da uključe, jako je malo onih koji uključe.
 
Apsolutno se ne zna red. Neki vozači otvaraju sva vrata, neki samo prednja. Neki uključe klimu (al džaba, nisu zatvorili prozore pa ja trčim po autobusu i zatvaram), uglavnom ne uključuju pa je u Solarisima npr +80 stepeni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748457#p748457:smihb0t5 je napisao(la):
Прле » 16 Jun 2020 11:40 am[/url]":smihb0t5]Ништа не бирините браћно. Све климе ће традиционално бити поправљене у новембру и пуштене у рад!

A do Novembra će valjda otići i grejanje koje po "planu i programu" u Januaru treba pripremati za "grejnu sezonu" Jul-Avgust. :violina:
 
U Higeru 3453 radi klima i lepo i prijatno je i sa sve otvorenim prozorima. Sad mi se čini da sve više vozača pali klime, evo već 4-5 njih sam video da su upalili klime
 
Хигери на 21А данас.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Trenutno se radi prepravka rezervoara za gorivo na Higerima. Za sada u Kosmaju, a biće i u ostalim pogonima. Postojeća 2 od 135 litara se menjaju jednim od 270 litara. Jer sad uveče kad se narankuje jedan rezervoar ukutru mora opet da se tankuje nakon prelivanja u drugi.

izvor: gspbeograd.net
 
Jel se to meni čini ili sad Solarisi sa Karaburme bolje vuku nego Solarisi sa Nbgd
 
Pa imam i ja slična zapažanja, ali nije uvek isti slučaj. Svakako je Karaburma više radila na svojim vozilima tokom vanrednog stanja, #3131 je ofarban, drugima su se izmenjale reklame, možda su se i naterali da nešto drugo urade sem toga.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750422#p750422:1c7gicpt je napisao(la):
Daxara » Pon Jun 22, 2020 1:47 pm[/url]":1c7gicpt]Pa imam i ja slična zapažanja, ali nije uvek isti slučaj. Svakako je Karaburma više radila na svojim vozilima tokom vanrednog stanja, #3131 je ofarban, drugima su se izmenjale reklame, možda su se i naterali da nešto drugo urade sem toga.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Nekada su se uz Konjanik svu Solarisi na 31 vukli kod Hotela Srbija kao mrtvi, sad svi idu kao ludi
 
Tako i treba, pohvala za Karaburmu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vrh