Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Raspisali su tender za remont 20 Conecta iz 2005 godine
 
Remont obuhvata detaljno farbanje i još detaljnije pranje. Prvo treba da pogledaju šta remont znači. SMART.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Samo čekam da ofarbanog 189 opet ofarbaju na remontu :laugh: Jel pise u tenderu na sta se odnosi sve? Ako nije mehanika u pitanju onda džaba sve opet..
 
Dart":2i7547us je napisao(la):
Raspisali su tender za remont 20 Conecta iz 2005 godine
Bilo bi lepo da ih stvarno srede, ali od toga će biti samo da izgledaju lepše kao Japanci. Ofarbaće ih, ima da stave nove grejače, novi podolit i to je to. Daj Bože da urade nešto sa mehanikom ali sumnjam nešto, ali bilo bi baš lepo, onda bih više voleo da se vozim sa njima nego bilo kojim drugim autobusom

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700977#p700977:1jyg6qrr je napisao(la):
Bogdan » 21 Jan 2020, 20:47[/url]":1jyg6qrr]169
6c001d05049322112bdb7646a3643cb6.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Taj je užasan, jedan od najgorih :shok:

Letos, čekam ja 305,crkao na okretnici #148 koji je još gori, a posle poslali zamenu i to upravo ovaj (to beše oko 17h).

Prolazim ja oko 19:15 pored Kaluđerice u kontra smeru, a ovaj stoji pokvaren :bash:
Životeee...
 
ФАП-овима и старим Икарбусима су фарбали оплате, скидали катадиоптере, уграђивали расшрафљене шипке и половна седишта из расходованих, а механику пипнули нису. То је ГСП ремонт.
 
KizaNoSleep":28p91weh je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700977#p700977 je napisao(la):
Bogdan » 21 Jan 2020, 20:47[/url]":28p91weh]169


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Taj je užasan, jedan od najgorih :shok:

Letos, čekam ja 305,crkao na okretnici #148 koji je još gori, a posle poslali zamenu i to upravo ovaj (to beše oko 17h).

Prolazim ja oko 19:15 pored Kaluđerice u kontra smeru, a ovaj stoji pokvaren :bash:
Životeee...
Ima ih tu još užasnih kao što su 155 i 168, ali je zato 165 po meni milina za vožnju, bio juče na svom nekadašnjem polasku na 307, ubacuje malo više izduvne gasove nego pre ali kad može da ubacuje 3222 iz 2015, može i 165 iz 2003, voleo bih da njega remontuju.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Конекти 2003. годишта су већ ремонтовани 2015/2016. године.
 
Šta su njima radili? Jesu dirali nešto oko mehanike ili ih samo lickali?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Фарбали су их, мењали подолит, ремонтовали моторе и средили грејаче. За механику не знам.
 
Ovo izgleda cim bus skinu sa 83 rikne mu sve u roku od 10 dana. Ovi 3212 i 3222, sad 169, sta je sledece? Uvek je vozio, i 192 sa sve klimom.
 
Znam da su neki iz 2003. sredjivani tako sto im je na sredini na levoj strani ugradjivana nekakva lajsna / sipka,
Video sam to u #161 #178.

A one iz 2005. bi bilo lepo dovesti u red.
Osposobiti klimu ako je i gde moguce (jer ako u #186 radi odlicno,valjda moze i ostalima).
U #181 recimo,kojem je letos radila klima ali nije hladila, on za sve ove godine samo 2 puta u kvaru,jednom zbog pregrevanja motora,pa je morao u garazu,i jedan je od najboljih uz #190 kojim sam se dugi niz godina prevozio i #194,koji je jako kvalitetan.
Da se oprave stop svetla gde su porazbijana i da vide ako je ikako moguce / isplativo sta ce sa displejima (juce video #190,sljasti mu bolje nego kod Higera).

Ona Ik112m nesrecna serija,jos jedna zrtva kvaliteta #3250,ne radi ni tu.

Ja sam se ranije vozio par puta na #169,secam se da je par puta vozio kao sihta i neko vreme na 44,njega i #163 sam par puta sreo pored puta,cekaju majstora.
#3212 sad na 305,ok ovako,samo sto su mu zadnja "vrata" uzas,tj ostecena od guzve.
Na #3222 je kolega iz Vince ukazao na poteskoce :|

Sad na 83. umesto njih sve Higeri.
 
Vinča307":lzsyji7x je napisao(la):
Bilo bi lepo da ih stvarno srede, ali od toga će biti samo da izgledaju lepše kao Japanci. Ofarbaće ih, ima da stave nove grejače, novi podolit i to je to. Daj Bože da urade nešto sa mehanikom ali sumnjam nešto, ali bilo bi baš lepo, onda bih više voleo da se vozim sa njima nego bilo kojim drugim autobusom

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Ima više stavki, ali nisam baš detaljno čitao.
Evo link ako nekog zanima http://www.gsp.rs/pdf_jnvv/2019/VNU-481.19__4566_2.pdf
 
Nekoliko utisaka o Higerima. Plus: tih motor, dobro vuku, udobna sedišta, radi grejanje... Minus: malo prostora, naročito za stajanje, po slobodnoj proceni kapacitet je 65-70 putnika i to nategnuto, na nekima se već tresu paneli i vrata...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701064#p701064:29tjknan je napisao(la):
SplashBrotherBG » Sre Jan 22, 2020 12:27 am[/url]":29tjknan]Na kojoj je liniji 3257??
Od kad je skinut sa 83 radi na 27E.
 
Ovo lepo zvuči ali mi trećinu od toga neće uraditi. Kad bi tako bilo više bih voleo da vidim njih na 307 nego 112le i Higere.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Je l izlaze svi Higeri na ulice, ili još bolje pitanje, je l imamo dovoljan broj vozača za njih?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nemam sliku, ali sam danas uočio jednog BIKa na liniji EKO 1, nadam se da je jedan od onih što idu na gas, ali je bio žut bez one reklame da je "eko".

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
APEL BEOGRADSKOG GSP: Građani, ne uništavajte vozila! Sva su ispravna, ali ima oštećenja

BEOGRAD - Gradski Sekretarijat za javni prevoz nastavio je sa akcijom kontrole svih prevoznika u Beogradu kako bi se utvrdilo da li postoje nepravilnosti u radu, a u GSP "Beograd" kažu da su sva njihova vozila ispravna, ali da postoje razna oštećenja sedišta, stakla...zbog čega apeluju na građane da ne uništavaju vozila.
https://www.kurir.rs/vesti/beograd/...ajte-vozila-sva-su-ispravna-ali-ima-ostecenja
 
Ovo je apsolutno istina, kao uđeš u Higera kao da si u svinjcu.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Vrh