Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
Kad je najveći budzet, nek kupe još 200 Solarisa.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Vinča307":2ps2633e je napisao(la):
Kad je najveći budzet, nek kupe još 200 Solarisa.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Tako je. Je l uopšte moguće sad kupiti nove Solaris Urbino 18?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Какве смо среће, биће још по 100 турака и кинеза.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684331#p684331:ij1yoaao je napisao(la):
Vinča307 » 30 Nov 2019 16:20[/url]":ij1yoaao]Kad je najveći budzet, nek kupe još 200 Solarisa.
I to zglobnih. A onda neka neka kupe i vozače. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684334#p684334:1iynv15a je napisao(la):
Daxara » Sub Nov 30, 2019 4:24 pm[/url]":1iynv15a]
Vinča307":1iynv15a je napisao(la):
Kad je najveći budzet, nek kupe još 200 Solarisa.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Tako je. Je l uopšte moguće sad kupiti nove Solaris Urbino 18?

Sent from my MI 8 using Tapatalk


Zašto ne bi bilo moguće ako se želi odvojiti malo više novca. Solaris nudi još uvek i autobuse sa klasičnim dizel motorima, tačnije, kad je u pitanju Urbino 18 motorima DAF MX11. Jedini problem je što se verovatno ne bi mogli isporučiti u nekom kraćem vremenskom roku. Ne znam koliko su trenutno zatrpani porudžbinama, ali bi se u vreme prvog tendera čiji je pobednik bio BMC, Solaris morao čekati i do dve godine. Pretpostavljam da, za neke veće količine, isto važi i za druge vodeće proizvođače poput MAN-a i Mercedesa (Citaro C2 je najprodavaniji gradski autobus koliko znam), a i IVECO ima baš dosta posla poslednjih godina. VDL bi isto bio interesantan, dok VOLVO nema već neko vreme klasične dizelaše u ponudi, a moguće i Van Hool. Od vodećih proizvođača ostaje još i SCANIA, ako nisam nekog ispustio. Izbor nije tako mali, pa bi se valjda našao neko među pomenutima, koji bi mogao isporučiti vozila do, recimo, jeseni sledeće godine.
 
Video sam nove Mercedes Conecto CNG za Novi Sad... baš dobro izgledaju, definitivno bih to voleo u BGu.

Danas vidend, ništa novo, skoro sve Higere poskidali sa periferije i bacili na centralne linije (nema #3448 na 305 a menja ga #276, zašto voleo bih da znam), #3387 izgleda opravili pa ga vratili na 304.
Gledam na 83 su dodali 3 Higera sa 302 & 402...neko se ozbiljno uživeo na favorizovanje određenih linija.

16:30, Crveni Krst,dolazi 21 prepun, vrata ne mogu da se zatvore... Iza idu 22 i 2 x 29,isto prepuni... A subota.
Pa vi dragi ljudi koji ste ukinuli 19,objasnite to preklapanje i još veću gužvu.
Treba te glave sve kazniti da se 2 nedelje voze na najgorim linijama i da onda podnesu izveštaj.
 
Pa ne može da bude 3448 na 305 vikendom, kad tad rade samo 3 vozila, a on je na 4/305. Istina je da se neke linije baš favorizuju, na potezu 300 su to 302 i 307.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684355#p684355:2n4x7um6 je napisao(la):
Vinča307 » Sub Nov 30, 2019 7:18 pm[/url]":2n4x7um6]Pa ne može da bude 3448 na 305 vikendom, kad tad rade samo 3 vozila, a on je na 4/305. Istina je da se neke linije baš favorizuju, na potezu 300 su to 302 i 307.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Favorizovanje 302 je počelo onda kad su za dva meseca izgorela tri autobusa na toj liniji. Do tad su tamo slali najveće krševe koje su imali, a tek posle toga su krenuli da ubacuju više novih vozila.
 
KizaNoSleep":1msopo95 je napisao(la):
Video sam nove Mercedes Conecto CNG za Novi Sad... baš dobro izgledaju, definitivno bih to voleo u BGu.
Stvarno su mogli bar za Karaburmu da nabave Conecto NGT umesto Higera.
Najzanimljivije je to da Mercedes košta manje od Higera...
 
Dart":u7350c4u je napisao(la):
KizaNoSleep":u7350c4u je napisao(la):
Video sam nove Mercedes Conecto CNG za Novi Sad... baš dobro izgledaju, definitivno bih to voleo u BGu.
Stvarno su mogli bar za Karaburmu da nabave Conecto NGT umesto Higera.
Najzanimljivije je to da Mercedes košta manje od Higera...
Nije tačno, bar za 50000 evra po komadu je skuplji. Baš sam računao koliko je koštao jedan Conecto za Novi Sad

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Opet brisete postove,a napisao sam indenticnu stvar kao KizaNoSleep,Alex bg i Vinca. Izgleda da se na ovom forumu favorizuju neki clanovi.
 
Gile222":299plstv je napisao(la):
Opet brisete postove,a napisao sam indenticnu stvar kao KizaNoSleep,Alex bg i Vinca. Izgleda da se na ovom forumu favorizuju neki clanovi.
I meni su brisani komentari bez ikakvog razloga, tako da opusti se, svima se brišu komentari bez ikakvog razloga ili bez ikakve opomene ako smo nešto prekršili.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
To sa polascima baš glupo.
Jeste on na 4/305 ali #276 & #189 uopšte ne voze tu... Ali ajde, neka ih samo da su svi na broju. Dešavalo se da ne pošalju po 2-3 i onda se dispečer pravi pametan : pa jel znate vi da i ostali čekaju?

Inače, bio sam u septembru u Krakovu i kod njih voze prelepi Urbino 18 euro 6 Solarisi. Unutra usb punjači, između 1-2 vrata je gps mapa sa vremenom i stanicama.
Kada bi se nabavljali zglobovi, bolje da to traje a ne da se novo raspada. Bitno im je da se uštedi a to što će biti lošiji od 20 godina Ikarbus olupine, kada garancija istekne... To nikom ništa.
Neka nam je metro u pomoći :D
 
Vinča307":2unxgn7a je napisao(la):
Nije tačno, bar za 50000 evra po komadu je skuplji. Baš sam računao koliko je koštao jedan Conecto za Novi Sad

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Gde nađe tu računicu?


https://www.autobusi.net/novi-sad-odabr ... o-u-gradu/
Prvih 13 su plaćali 187 500 evra po komadu

https://www.autobusi.net/jos-30-solo-me ... -novi-sad/
Druga nabavka 5 796 000 evra za 30 Conecto NGT = 193 200e po komadu

Dok je Beograd za 34 671 500 evra nabavio 174 Higera = 199 261e po komadu
 
Ako je to tačno bolje da pucaju sebi u koleno. Kakvi mamlazi.
 
Ako budu kopali kao što popločaaju, znaju gde će ući. A gde će izaći, videćemo. Možda neko dobije metro nenadano.
 
Nemojte da kažete Vesiću da postoje zglobni BMCovi!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne znam jel ova primopredaja razlog (ne bih rekao, pošto sam sretao danas na potezu 100 Higere), ili to što sam smarao Beokom da vrate zglobne na 43, ali danas sve Solarisi na liniji. Nadam se da će tako i ostati.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Verovatno je primopredaja razlog, evo na 307 sve sami stari autobusi, a juče bila Higera, u petak 4.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Juče vidim na okretnici Crveni krst sledeću situaciju:

Jedan Higer sa natpisom ''22A Slavija'' kako ulazi u okretnicu
Drugi Higer sa natpisom ''22Л Славија'' kako izlazi
Treći sa ugašenim displejima kako stoji parkiran i ugašen

giphy.gif


Osim što očigledno svaki displej fura svoju politiku... šta će kog vraga autobus 22A na Crvenom krstu? Jesu li panjevi opet nešto menjali linije???!!!
 
Fora je što Higeri koji su prvi stigli su povezani na bus plus, a ovi koji su sad stigli nisu povezani na isti, a inače sam već čuo pre koju nedelju da su ljudi videli Higere sa 22A na Crvenom krstu i to baš vikendom.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Vrh