Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 271 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    285
Kod Starog Merkatora, danas 13:30 u kvaru ostao #3030 sa 88...

EVwCWuA.jpg
 
Gaspar18":ingkpatc je napisao(la):
Аутобус који ради на претпоследњем поласку 610 из Јакова... Годиште 2017, и како се возимо тамо... Пошто Шоми, Кеша и остали мисле да се возимо као људи, а на 604, 605 и 610 се све у принципу заснива на доброј вољи возача... Скраћено речено, на отпад историје све ово што се на 610 конкретно вози, може у Железник
Затечено стање

Да неће можда преко леђа одржавања ове слике да иду...? Ово иде чак и у медије, да виде мало људи и даље од круга двојке, а појединцима катанац на уста о купујмо домаће... Веровали или не, са оваквим подом је чак и 3236 који је редован 89, у теорији, а у пракси увече га нема!
Šta da vide, odšrafio neko ove gume i ostale rupe iznad amortizera i to je drama? Guma se iskidala, vau, bravo. Trebalo bi i da radiš u nekim novinama, šok, foto, u čemu se beograđani voze :o
Stvarno prevazilaziš sve mere.


Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Како би волео да цео дан једном останеш без превоза, још си млад и могу те разумети, али да ти цео возни парк зависи од возила локалног произвођача, где возачи имају у старту барем 10 добрих разлога да искључе возило, али они на силу терају оне таљиге веруј ми... Све возаче малтене знам са 10ке, и знам да линија од када нема Јапанаца и Солариса на истој, иде у возићима, а тога никад није било, још радови на прузи дају на значају да је боље било 90их година итекако, а само нек наставе да купују домаће, биће још горе!
 
Kako bih voleo da ti ostaneš bez interneta na neko vreme. Mi bismo odahnuli, a ti bi morao da izgradiš realan život. I svima lepo. I nemoj ti nekome da pametuješ o godinama, momak je za svoje "mlade" godine postigao više nego što ćeš ti i da živiš 120 godina, zato što ima ljudi koji grizu, rade, greše, uče, bore se, dok ti sa 30 sediš na internetu i mrziš.
 
Gaspar opet se vracamo na neodrzavanje od strane gsp koji ne otklanja nedostatke na busevima ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621587#p621587:14jj22r1 je napisao(la):
direktor » Fri May 10, 2019 9:52 am[/url]":14jj22r1]Gaspar opet se vracamo na neodrzavanje od strane gsp koji ne otklanja nedostatke na busevima ....
Аман бре директоре, опет ти понављам, дођи и увери се у оно што се вози нарочито на 610, да видиш ти да оне рикшетине из локалне фабрике нису способне више ни да самог себе повуку, данас 3 грбава 103 на линији, каросерија већ од дела између првих и других врата попуцала и сатрулила да је то за инос зрело, возач га на правцу јури, нисмо цело путовање од 3км колико има да идем од куће до посла прешли 40... Док на 604 и 605 возе Солариси и Јапанци, на 610 се возимо као стоке, и становници Јакова су кивни на возни парк на линији... Са Новим Београдом је било другачије, јер је било нормалних возила, која немају изразите деформације по свим аспектима, овде имаш криве и укошене аутобусе, а са друге стране, са већ распаднутим подним облогама... И то некоме нормално?
 
Ja ne kazem da je normalno nego da se to ne odrzava
Mogo bi svoju pricu ponekad da potkrepis nekom fotkom
Takodje sto se ne zalite u velikom broju sek za saobracaj na takve autobuse ...
 
Gaspare dosadio si i bogu i narodu sa ovom tvojom ne osnovanom kuknjavom .
Sta 610 ,ne razumem sta bi ti hteo?
Na 610 prvo ima duplih buseva znaci manje guzve ,a ima i novih buseva ,a pojavi se i po neki solaris.
To sto ti mrzis ikarbus to je tvoja licna stvar molim te prestani da nas sve redom gusis.
Pre nego sto ne osnovano pocnes da kukas i da pricas tuzne price sa poteza 600 nek ti na pamet padne da ima linija na kojima ne radi ni jedan nov bis ni jedan dupli bus.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621746#p621746:1ou6a7fh je napisao(la):
Gaspar18 » 11 May 2019 12:20 am[/url]":1ou6a7fh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621587#p621587:1ou6a7fh je napisao(la):
direktor » Fri May 10, 2019 9:52 am[/url]":1ou6a7fh]Gaspar opet se vracamo na neodrzavanje od strane gsp koji ne otklanja nedostatke na busevima ....
Аман бре директоре, опет ти понављам, дођи и увери се у оно што се вози нарочито на 610, да видиш ти да оне рикшетине из локалне фабрике нису способне више ни да самог себе повуку, данас 3 грбава 103 на линији, каросерија већ од дела између првих и других врата попуцала и сатрулила да је то за инос зрело, возач га на правцу јури, нисмо цело путовање од 3км колико има да идем од куће до посла прешли 40... Док на 604 и 605 возе Солариси и Јапанци, на 610 се возимо као ст***, и становници Јакова су кивни на возни парк на линији... Са Новим Београдом је било другачије, јер је било нормалних возила, која немају изразите деформације по свим аспектима, овде имаш криве и укошене аутобусе, а са друге стране, са већ распаднутим подним облогама... И то некоме нормално?
I ti nisi ***, pa te tolerišu, isto kao i autobusi.
 
Da li je ijedan turčin stigao u Beograd i da li ih je iko video uživo?
 
Stigli su u pogon Novi Beograd, 10 komada, tu i ostaju. Čekaju registraciju..
 
Pošto smo to utvrdili da li negde ima neka slika,da vidimo na šta liče? Imamo li neki "izvor" iz NB garaže:) ?
 
covece ljudi uslikali novi golf 8 2 godine pre lansiranja, UFO u Rozvelu a mi ne mozemo nove turske autobuse u pogonu NBGD...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član foruma autobusi.net d.p postavio slike novih BMC Procity 12.

Ne izgledaju loše, samo mi nije jasno zašto su ostavili sivu traku sa logoom proizvođača na prednjem delu (zar nije logično da bude u boji karoserije crvena?), odnosno svetlosne grupe pozadi koje bi trebalo da budu crne. Ostatak zadnjeg dela bi trebao biti crven ispod linije gornje ivice svetlosne grupe a u ravni sa linijom odvajanja različitih boja ivičnih i bočnih ploča.

Ono kad se spoje turski/azijski agresivan dizajn lišen svake misli o personalizaciji voznog parka širokim spektrom kombinacija kolor šema i srpska aljkavost po pitanju estetike. Ma kolateralna šteta.

Gornji deo deluje previše beo - ne krem. Sedišta tapacirana plava a šipke žute.

Toliko o unifikaciji. Sad kad Kinezi i Ikarbusi stignu drugoj boji. :lool:
 
Mislim da su im bile vezane ruke za enterijer jer su morali da nam isporuce autobuse sa lagera.
 
Tačno. Iz aviona se vidi da su s lagera. Ruke im se osušile dabogda.

Toliko da prostiš pro*****anje po medijima, mi ćemo ovo, mi ćemo ono, međutim u praksi je njihova organizaciona (ne)sposobnost svima jasno uočljiva.

Apsolutno nepoštovanje sopstvenih pravila. Sve se nešto u hodu menja takoreći stihijski. Kao posledice toga imamo jednu sliku narušenog društvenog poretka čije se posustajanje ispoljava na brojnim mestima. Javni prevoz je svakako jedan od reprezentativnijih primera.
 
Koja tema, dajte podelite da i mi vidimo. Nisam bio u garazi skoro tako da nisam video ali sam cuo.
 
Zašto na autobusi.net kažu da svi idu u pogon N. Beograd? Zar nije rečeno da svi idu u Zemun. Koliko razumem, idu na NBg zbog registracije, a ne zbog toga da tamo i ostanu da rade.
 
Znam da svuda fale, ali je bila direktna reč od nekoga sa vlasti da će ovih 70 ići u Zemun. Onih 140 ili koliko već, će biti u drugim pogonima.
 
Vrh