Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620380#p620380:26udeekd je napisao(la):
Miroslaves » Sat May 04, 2019 8:27 pm[/url]":26udeekd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620244#p620244:26udeekd je napisao(la):
Gaspar18 » Sat May 04, 2019 1:17 am[/url]":26udeekd]Мики, немој се љутиш, хтео сам те скоро сликати како возиш 05 на 605, али некако без увреде си ми деловао много мрзовољно због линије које су ти дали, али барем на 604 и 605 има лепих и згодних снајки тамо да те удоме још и кафу да ти донесу :) :D

Slikaj brate slobodno, :lol: Ja sam tražio 605, nije loša linija samo da su ok kola.
Nije svaki dan isto raspoloženje svakakva ba*** se vozi busem :bash:
Inače redovan je 483 svaki dan ga isključujem ima problem sa vratima nikako da reše to.
Ма знам добри мој, и сам знаш на обе станице на Козари која је навала на било шта од 04 од 10... 604 до пензије човеку дати да ради, мада ни 603 није лош... Скоро сам био у Угриновцима, око 19 има човек 15 минута паузе, а при томе није нешто журио... Мики, селимо те у Прогар! :violina: :twisted: :lol:
 
@Рипањац 405 Da li mogu i trebaju li nekoj liniji sa poteza 400 zglob?
 
Još jedan Ćurdićev inženjerski poduhvat.
35fbddb84963c8d748c5ce1a03b9ec5e.jpg
 
Ништа ново. Летос сам затекао Ћурдин аутобус са укљученом климом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620484#p620484:2unv5u2x je napisao(la):
Рипањац 405 » Ned Maj 05, 2019 10:20 am[/url]":2unv5u2x]405 и 408. :wink:
Hvala!
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620493#p620493:2unv5u2x je napisao(la):
escalation » Ned Maj 05, 2019 10:49 am[/url]":2unv5u2x]Još jedan Ćurdićev inženjerski poduhvat.
35fbddb84963c8d748c5ce1a03b9ec5e.jpg
A pa to ti je sjajno stanje za Ćurdićeve autobuse.
 
Ćurdić je jedan od najgorih privatnih prevoznika u Beogradu. Ovo je sve normalno za njih.
 
Eto u kakvoj zemlji živimo...

Danas teram 3263 i lik izlazi mečkom na put i ne gleda ja na sirenu a on se zaustavlja i kenja kao ja kriv. Trebalo je da ga sastavim...
 
Takvi su najgori. Njima je i pešak koji prelazio na svoje zeleno kriv.
 
Ако је било око 15 у смеру ка Сурчину, код Козаре чувено тврдо жуто значи неко на бандери...
 
Е јбг, немој се љутиш, знам како је вама возачима, читај робијашима на 604 и 605, имате бар 3 црне тачке на линији, и то колико видим по причи редовних возача нико не ферма 2%, па је вама најгоре на Козари и на раскрсници и одвајању Јаково - Бечмен... Много тешке раскрснице, јер се људи масовно залећу ко идиоти!
 
Jesu slike od danas, posto nisam video 1196 danas na liniji, moguće da je na 6/706 njega jedino nisam video. Dobre fotke sve u svemu, samo cepaj Alex :)
 
Hvala :)
Recimo da sam 80% siguran da je bio na 706. Nije se najbolje video broj linije, ali mi se činilo da je 706. Nije isključeno da grešim :)
 
@Alex_BG Da li bi mogao/mogla da slikaš liniju 60?
Nego je l zna neko šta je sa direkcijom?Ranije sam slao mejlove i odgovarali su,a sad u poslednje vreme neće.Ako nekome i dalje odgovaraju,molim vas pošaljite za mene sledeći tekst:pre par meseci sam vam poslao sledeći mejl - Predlog za uvodjenje sezonske linije ADA 6(Ada Huja - Ada Ciganlija).Predlažem da se uz sezonske linije ADA1,ADA2,ADA3,ADA4,ADA5 uvede i linija ADA6.Na liniji bi vozilo jedno vozilo recimo sa 56L ili pošto je i onako u toku letnje sezone smanjen broj vozila našlo bi se jedno vozilo.Bilo bi potrebno uvesti nekoliko stajališta,a to su:Ada Huja(na okretnici),Kej na Adi huji(Kod Kafića X tj. kod odbojkaških terena).Linija bi sjajno došla građanima Karaburme,Višnjice,Lešća,Velikog sela itd.,a i dovelo bi turiste na Adu Huju i ostale građane bez automobila koji hoće da pobegnu od gužve,a kasnijim povećanjem broja turista na Adi Huji tu bi se povećao broj objekata pa bi i grad zaradio neki novac.E sad ako nebi autobus mogao do predložene okretnice,mada sam više puta svedočio na putu na Adi Huji prorazili kamioni,pa sad ne vidim zašto solo autobus nebi mogao da prođe.No imam rezervu koju ću na kraju izneti.Trasa:Ada Huja - Put za Ada Huju - Višnjička - Mirijevski Bulevar - Vitezova Karađorđeve zvezde - Milana Rakića - Mite Ružića - Bulevar kralja Aleksandra - Gospodara Vučića - Vojislava Ilića(U povratku Autoput E-75 - Toplice Milana - Mokroluška - Vojislava Ilića) - Vladimira Tomanovića - Autoput E-75 - Ustanička - Bulevar Oslobođenja - Dr Milutina Ivkovića - Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića - Teodora Drajzera - Bulevar Vojvode Mišića - Radnička - Ada Ciganlija.Stajališta:Ada Huja,Kej na Adi huji,Mirijevski Bulevar,Pogon Karaburma,Marijane Gregoran,Mirijevsko Brdo,Pere Ćetkovića,Šejkina,Ladne Vode,Vitezova Karađorđeve zvezde,Duška Radovića,Mite Ružića,Dr Velizara Kosanovića,Pijaca Zvezdara,Zvezdara,Škola Vojislav Ilić,Rimska,Šumice,Vladimira Tomanovića(U povratku ne staje),Dom zdravlja Voždovac,Južni Bulevar(U Povratku ne staje tu,već se kod stajališta Trg Oslobođenja isključuje na Autoput E-75),Trg Oslobođenja,Stadion Partizan,Pedagoška Akademija,IV Beogradska Gimanzija,Teodora Drajzera 2,Teodora Drajzera,Topčiderski Park,Topčiderska pozornica,Ada Ciganlija.Što se tiče okretnice moj predlog je prva slika(ili ti fajl Okretstan.png)asfaltirana je,putem na Adi huji može proći jedan solo autobus,tu stalno prolaze kamioni i okreću na predloženoj okretnici,tako da autobus može sigurno.Ako već može onda treba se asfaltirsti mali deo travnate površine i pretvoriti u okretnicu(to je ona slika sa fajla Rezokr.png) i shodno tome nebi bilo stajališta Kej na Adi Huji.E sad verovatno ću dobiti odgovor da nemaju dovoljan broj vozila,ali bi stvarno zamolio Direkciju da barem ove sezone proba da uvede ovu liniju(znam da su u mukama i sa 3A i sa 12A i još mnogo toga),ali leto smanjeni broj vozila sigurno će se naći jedno vozilo ili skinite sa 56L,stvarno još jedno bih zamolio probajte barem ovu sezonu da uvede ovu liniju!Molim vas.-Te ste mi odgovorili da ponoo pošaljem pred leto ovaj mejl.Tako da vam ga ponovo šaljete,te se nadam da ćete liniju uvesti!
Usput i vi možete da iznesete vaše mišljenje o liniji(Izvini Igore i ostali forumaši zbog malo offtopica).
 
Да ли знаш да нема тренутно возача нигде? Ти хоћеш да уведеш нову линију без икаквог резона, а и ово мало што је исправно питање где стоји у квару на улици...
 
Nasao sam sliku novih autobusa na
autobusi.net

Ukoliko krsim neka prava neka admini uklone post...
485fc3ec6f7ecf9fad61b94227d61cd2.jpg


Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Piše lepo u opisu slike "fotomontaža:Slobodan Kostić", i ako se malo bolje zagledate videcete da su displeji od IK-218M i IK-218...

I da, @Trejsi, taj model koji ti pokazujes je iz 2016. a u tenderu pise da busevi moraju biti proizvedeni 2018/19 a BMC je izbacio novi model, drugačijeg i po meni lepšeg izgleda od serije iz 2016. godine. Evo vam link od sajta njihovog zvaničnog, pa se sami uverite. Ne bi autobusi.net kacili nesto sto nije provereno. Kad udjete na sajt, imate pored tehničkih specifikacija, da pogledate i galeriju. Jedina razlika je sto na sajtu pise da je menjač 6+1 brzina dok kod nas dolazi 4+1.

Evo linka: https://www.bmc.com.tr/en/bus/procity
 
@ Trejsi
Neocity је мидибус, нешто слично као нпр. Akia Ultra LF9 код Банбуса. :wink: На монтажи је редизајнирани Procity.
 
Hvala, iskreno sam mislio da je Neocity ime za novi model, a Procity za stari. Drago mi je da sam pogrešio, noviji model mi izgleda mnogo lepši. Nadam se da će i kvalitet biti na nivou.
 
Аутобус који ради на претпоследњем поласку 610 из Јакова... Годиште 2017, и како се возимо тамо... Пошто Шоми, Кеша и остали мисле да се возимо као људи, а на 604, 605 и 610 се све у принципу заснива на доброј вољи возача... Скраћено речено, на отпад историје све ово што се на 610 конкретно вози, може у Железник
Затечено стање
156plz5.jpg

2dl7wcm.jpg

Да неће можда преко леђа одржавања ове слике да иду...? Ово иде чак и у медије, да виде мало људи и даље од круга двојке, а појединцима катанац на уста о купујмо домаће... Веровали или не, са оваквим подом је чак и 3236 који је редован 89, у теорији, а у пракси увече га нема!
 
Vrh