Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Express":2ifaigep je napisao(la):
Transperth kombinuje sivu i zelenu:

25c07f7261c4100d1f72bb640bed60bc.jpg


^^^Kako vam se cini? Moze u kombinaciji sa drecavo zelenom/lime green, svetlozutom, narandzastom.

Savrseno!
Kod nas naravno ne treba ocekivate ovakve bravure...vise crveno i bez, svetlo plavo i bez...osecaj za boje i sklad ne biva na ovim prostorima :roll:
 
Људи, без икакве увреде, алим мисим да аутобус у превозу треба да буде што уочљивији, а сиву и зелену доживљавам као маскирајуће боје, за утапање у сивило асфалта и зеленило паркова и приграда.
 
Kakva je poenta uocljivosti, ti ako stojis na stanici sigurno ne cekas avion ili traktor nego autobus, pa kad naidje, naidje.
 
Па по мом мишљењу је да возила ЈГП буду уочљива свим учесницима у саобраћају у свим условима. Није поента само у путницима који чекају превоз.
 
Pa nisu valjda ljudi toliko coravi da ne vide autobus od 12 ili 18 metara. Boja ovde ne igra nikakvu ulogu u saobracaju, tu je samo da bude nekakav predstavnik grada ili prevoznika, ali i da izgleda lepo, nista drugo.
 
Па нису ћорави људи, али оптика је чудо, неке боје се добро уклопе у околину, разбију силуету. Нису џабе комунална возила жута, наранџаста и бела, ватрогасна црвена, па чак и возови исто црвени. Tреба узети у обзир и ситуације попут смањене видљивости на друму, па да нпр. неки аутобус стаје на приградској линији на стајалишту које није увучено. Сматрам да безбедност мора да буде на прво месту свуда.
 
Boja jeste stvar ukusa, ali se slazem da mnogo podseca na djubretarske kamione.
Evo ja sam malo uzeo da se igram sa bojama pa sam izmenio sliku sa njihovog sajta. Promenio sam trenutnu GSPovu kolor semu u lepse nijanse, odnosno one RALove boje, barem onoliko koliko sam mogao jer je tesko izmeniti. Ocigledno je da sa crnom maskom oko farova svaka kolor sema izgleda daleko lepse pa sam i nju stavio na plavo-zutu, a i na plavu boju. Dok sam vrsio izmene video sam i koliko je lose uradjena slika, pa sve bele kolor seme u stvari ni nemaju boju nego su samo providne (alfa teksture).
EbLBAsK.png

tiWNRK5.jpg
 
bcn3035v.jpg


^^^Barsa.

Marrecar ako ti nije tesko mozes li taj IK112LE da ofarbas kao ovaj Citaro samo da crvenu zamenis zelenom RAL 6024 "Traffic Green" pa da vidimo kako mu stoji?

Koji cirkus imamo pa to nije normalno. Trole jos prefarbase bez pitanja.

Ako privatnici ispadnu lepsi mozda ce za koju god i GSP da preuzme istu. Bitno je da bude bolja od postojece seme GSP.
 
Љепши је црвени !!!
А, зашто црвени?
Неке '87-'88-ме, нас три пара родитеља са децом на загребачком Велесајму, купујемо балоне, први пар купује зелене, други пар купује плаве а трећи пар црвене...
Не мора да значи ништа, неко воли зелено, неко плаво... али, ја без размишљања бирам црвено!
 
marrecar":90ugvqxb je napisao(la):
Evo, mislim da je to ta boja. Malo sam se poigrao i sa crveno-plavom.
PZXC3u3.png

9ZLEoyr.png

Hvala brate. :kk:

Koliko razbija monotoniju bele to nije normalno. Momentalno zivne.

Crvenu svi koriste dok zelena doprinosi individualnosti u smislu da niti toliko gradova ima zeleno, niti je kombinuje sa belom bas na ovakav nacin kao Barselona. Svaka druga boja bi bila vec vidjena.

Braon tj. red-orange koristi Brisel u kombinaciji sa sivom.
 
Poigrao sam se sa crveno-plavom jer sam stalno govorio da mi se svidja kako stoji na Cafovima, pa sam hteo da vidim kako izgleda, a ovde je super ispala. Ako neko ima jos zelja da ispunim... :mrgreen:
 
Замени зелену црвеном и офарбај као мерцедеса из барсе, без плаве штрафте.
 
Ево сребрно - зеленог, само можда би било боље да му зелена линија иде до предњег дела.
autotransportkraljevo1.jpg
 
marrecar":1alt7a9s je napisao(la):
Poigrao sam se sa crveno-plavom jer sam stalno govorio da mi se svidja kako stoji na Cafovima, pa sam hteo da vidim kako izgleda, a ovde je super ispala. Ako neko ima jos zelja da ispunim... :mrgreen:

Марекар ево једне, покушај са скроз црном бојом, значи све да буде у црној :sesir:
 
Nisam video da se o tome već pisalo, ali je izuzetno interesantan novi tender za privatne prevoznike.
Po priči samih prevoznika, grad će raspisati tender samo za jednog privatnog prevoznika od koga će se tražiti oko 370 vozila. Arriva je najpribližnija tome i svi sadašnji privatni prevoznici upravo ulaze u konzorcijum sa njima i biće podizvođači. Svakako će im Arriva uzimati neki procenat za to. Koliko znam, samo se Bamiron nećka oko ovoga. Lasta bi sa 40-50 vozila trebala da dopuni razliku između takve Arrive i GSP-a.
Sa jedne strane mi to zvuči ok, a sa druge mi se nikako ne sviđa da se pored toliko naših prevoznika povlašćeno kljuka jedini strani.
 
old20tajmeri20016.jpg


Традиционално...а изгледало би супер на новим басевима...у две нијансе зелене :sesir:
 
Moжда превише извољевам, али ако може још један фотошоп Икамерца у шеми Лејланда :)
 
Vrh