Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
био је пре пар година на тесту у Београду, тестирала га је Веолија, ГСП и не знам ко још, и није прошао. бољи је високоподни Контекто од нископодног, тј. боље се сналази по Београду. имате негде у првих 20 или 30 страна ове теме о томе
 
Pa nisu sva vozila ista. Taj nije prošao jer nije imao odgovarajući menjač, kao i motor. Kad bi se napravio po našoj porudžbini bio OK kao i stari Conecto. Ona prva serija (2003) je najbolja, neki prešli milion km bez većih kvarova i to na brdovitom terenu :)
 
Стари Конектоси су легенде, али једноставно, што су бусеви новији, веома осетљивији су и треба им пуно пажње и одржавања, што последњих 20 година у ГСПу не важи, посебно одржавање.
 
Neobus
ae096p.jpg


Banetov IK
314p3wg.jpg


Primećuje se ogroman napredak otkako je Banbus preuzeo Domiko. I mališani su sada sređeni:
3347uxg.jpg


15g6tzt.jpg


MAZ PP Ćurdića, retkost je da njihova vozila vidite čista
2d99rph.jpg


IK-201, sređena mu je limarija. Tako bi svi trebalo da izgledaju
2928c9g.jpg


Jedan Mutant na 405
sm35zb.jpg


Cobra na 406
2bdvuf.jpg
 
данас сам видео овог малишана на 49 обојен у жуто-плаву комбинацију. не да је гласан, када је прошао нисам могао да чујем особу поред мене шта је причала
 
Koji su to krsevi na liniji 49! IK107.
Pa ja se peske brze popnem od parka do Skvera uz Drajzerovu!
 
koliko se ja secam 2008. je ovaj niskopodni Conecto 2 vozio po BG i jednom sam se vozio njime na liniji 59. Secam se samo da je bio bele boje i da je pisalo na soferki da je sajamski eksponat, a bilo je prolece, dakle par nedelja posle sajma Beotruck.
 
JohnnyLee":2ka6ovmj je napisao(la):
данас сам видео овог малишана на 49 обојен у жуто-плаву комбинацију. не да је гласан, када је прошао нисам могао да чујем особу поред мене шта је причала
To je još i dobro, profesori IV gimnazije (u Teodora Drajzera) moraju da naprave pauzu u predavanju kad ova prolazi, jer ih niko ne čuje.:)
 
:lool: :lool: то је моја бивша школа. зар их и ико слуша? знам да моје одељење пола порфесора није ни слушала, Хон то зна најбоље
 
Pricaj u ime svog odeljenja. Mi smo bili fina deca, odlikasi! :D
 
ja kad sam išao u IV nije postojala ta linija 49. uvek je bio mir i tišina.
 
Johnest_Hon":t21kc8zx je napisao(la):
Pricaj u ime svog odeljenja. Mi smo bili fina deca, odlikasi! :D
па ја и причам у име свог одељења, ви сте вазда били штребери ;)

MilisaV":t21kc8zx je napisao(la):
ja kad sam išao u IV nije postojala ta linija 49. uvek je bio mir i tišina.
није пстојала ни када сам ја ишао. она је уведена негде 2006, 2007. само смо имали проблеме када војска пролази са оним њеним дрндавим камионима
 
Pošto će nam stići 25 novih zglobova, red je da se upoznamo sa nekim karakteristikama. Postoje izvesne promene što se tiče modela, naravno između kojih je i dizajn prednje i zadnje stene:

Poslednja isporuka je bila prevozniku Veolia Transport Litas
33xgaaw.jpg

IK-218-8.jpg

IK-218-91.jpg

IK-218-9.jpg


Razlika je što požarevački ima troja vrata, beogradski moraju imati 4

Tehničke karakteristike:
http://www.ikarbus.biz/images/stories/proizvodi/ik-218/IK 218 TEHNICKA SPECIFIKACIJA.pdf

Primećujem da su 3. vrata malo pomerena i dodato sedište do zgloba?!
 
Ove nove ,,Cobre,, pokazuju nakon krace dosadašnje eksplotacije da imaju plastična sedišta čij nasloni vec se dosta savijaju u nazad kad putnik sedne ili ce brzo puci ili ce se pretvoriti u ležaljke .
Nisam siguran da baš tako treba sad me vec naslon ispred kad neko sedne udara u kolena.
 
I naslon je tapaciran do pola, i onda taj prelaz itekako žulja, jedva sam preživeo od Zelenjaka do Galenike. Uglavnom sam zadovoljan bilo kakvim novim autobusima, ali ove ću izbegavati ili ću stajati u njima. Stari su bili jedni od udobnijih u Beogradu, osim što je negde bilo malo mesta.
 
Ofarbase ga bas vazelinski.

Sto se 116ica tice, taj moderniji dizajn je prvobitno radjen za Bredu.
 
111qr90.jpg


GSP odrzava nove autobuse Ikarbus pomocu dnevne stampe (ono nesto cudno nabijeno izmedju plafona i kucista motora) i braon trake za kartonske kutije. Linija 610, GSP Beograd, pogon Zemun
 
Dosadan sam sa istom pričom, ali smatram veoma važnim da GSP kupi 30ak manjih vozila, ne baš ovako malih, ali za neke linije su i ona bombone:
p007image1largecopy.jpg
midibuscopy.jpg
 
34L ne treba da bude ovakva linija i nema smisla imati ovakva vozila, ali principski se slažem
 
ако би 34Л постала нека нормална линија, мислим да мали бус не би био добар
 
Šta mislite o liniji Prokop - Čukarica - Južni deo rakovice (Petlovo brdo ili Vidikovac). Ili da se neke linije produže, na primer ove iz Rušnja ili 512 do Prokopa. Zamislite koliko bi značilo žiteljima Sremčice da ne moraju da ka Vuku, ili NBG presedaju na tramvaje kod glavne stanice, nego lepo vozom. Ali 512 opslužuje samo deo Sremčice...
 
Vrh