Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
Dobiće neko preduzeće koje je tek osnovano, prijavljeno na lokaciji neke straćare... Klasika 😁
Ne kažem, lepo urade farbanje u Srboautu al sigurno ga pretplate višestruko..
Takodje uradi se samo spoljašnji "remont" a velikoj većini je neophodno i mehaničko osveženje a to oni koji odlučuju zanemaruju, jer narod ispod busa ne može da vidi koliko je loše stanje, a tu je takodje i skuplja popravka..
 
može li neko da potvrdi informaciju da su preostali zemunski ikari iz 2006 rashodovani i da se neće vratiti u saobraćaj?
 
Ko bi rekao da ću ovo da vidim 🤯
Izgleda, ispomoć jer nemaju dovoljno.

Edit : pokvario se #3204 pa ga ovaj menja, sad ga popravljaju kod Stare Kaluđerice.

IMG_20230905_070237.jpg
 
Poslednja izmena:
čitao sam starije stranice ove teme pa me zainteresovalo. koliko solarisa je sada na klocnama?
 
20+ Solarisa je u SDT, 3149 i 3183 su rashodovani i najverovatnije se više neće vraćati na ulicu što će ujedno biti i prvi otpisani Solarisi.
 
odlično se drže s obzirom na uslove u kojima voze. jesu ova dva otpisana zbog kvara ili zbog delova?
 
Ove merdže (IK112LE) su zrele za remont.
Sve češće se kvare a namerno ih stavljaju vikendom i za poslednji polazak.
Trenutno u #3211 ima bar 45° unutra 🤯😶‍🌫️🥳🔥🌠

Najgori je #3205 jer ima ukupno 4 prozora, levi na sredini mu je pretvoren u staklo tj prozor iscela.
 
ne vredi to remontovati jer je zbudženo na brzaka da bi određeni ljudi mogli da se pohvale da su nešto epohalno uradili...

Uopšte nisu zbudženi na brzaka. Dosta solidna serija, jedna od boljih ih Ikarbusa. Mogu oni da rade još godinama, a generalni remont im nije neophodan još sigurno. Neka sređivanja da, al kompletan remont ne verujem, jer ipak im je tek osam godina.
 
Koliko su prešli Solarisi? Jel su dogurali do milion?
 
Taman je milionče i 8-10 godina za generalni remont. Ne treba čekati da vozilo klekne skroz. Posle je besmisleno kad se sve rasklati, satrune i nastanu posledična oštećenja.
Da li su motori izdržali bez otvaranja tu kilometražu. Za gradsku vožnju, pa još uz automatike, to nije nimalo naivna kilometraža. Ako su češće radili prigrad, verovatno mogu i više. Znam za primere iz turističkog saobraćaja gde su dobre ekipe vozača gurale i preko 2,5m, ali to su neuporedivo lakši uslovi.
Mercedesi u sanosima su izdržavali 600k do 1m, a rabe iz ik su umele da zveknu i na 150-200k.
 
Izgleda da je u Karaburmi jako loša situacija s vozačima s obzirom da danas na 43 ceo dan izostaje tri vozila što je veoma osetno na takvoj liniji. Jutros usled gužvi na relaciji Trg Republike - Kotež nije ni bilo vozila, a potom kad bi ih bilo, onda su izostajala u suprotnom smeru. Linija se čekala i do 40 minuta.
 
Izgleda da je u Karaburmi jako loša situacija s vozačima s obzirom da danas na 43 ceo dan izostaje tri vozila što je veoma osetno na takvoj liniji. Jutros usled gužvi na relaciji Trg Republike - Kotež nije ni bilo vozila, a potom kad bi ih bilo, onda su izostajala u suprotnom smeru. Linija se čekala i do 40 minuta.
Takva situacija ti je bila i na 83 ovih dana, uvek je falilo 2-4 vozila...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
pa upozorili su nas na vreme da se ne nadamo iole redovnom prevozu ovih dana, ako se ne varam mnogo vozaca je otislo na neke sportske igre, plus gsp prevozi neke sportiste isto ovih dana.
 
Ja nisam ni znao da je #754 u SP Košmar.

Evo ga na 305.kod mene na pretposlednjem polasku 😁

Ide super.
 
Vrh