Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 250 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    263
Ma uopšte nismo vezani za njih, tj. ne znače nam apsolutno ništa. Kad se raspiše tender za remont vozila kod trećih lica, nije teško toliko naći ponuđača, ne računam tu tramvaje, al je teško doći do sredstava kao osnovu za raspisivanje samog tendera. Poslednji remont Japanaca, doduše, i nije bio tako loše odrađen. Sređeni su bili i enterijeri solidno. No, na na kraju i oni u većini odslužiše svoje. Njih mi je vala i najžalije. Sad stvarno i nemamo nešto autobusa za remont. Solarisi nisu baš propali za remont. Više su za neko osvežavanje, a to bi zasigurno radio SDT servis.
 
Po meni su za remont ik 112Le, mnogo su zgazili preko milion km i već se vidi da su istrošeni i da se sve više kvare, a opruge i trapovi su im isto katastrofa
 
Zanimljiv Solaris sa namonitranim Mercedes emblemom na liniji ADA5 19.8.2023. (Radi mu i prednji displej ali kamera ga niju uhvatila :D)

IMG_3687.jpeg
IMG_3689.jpeg
 
Zbog nedostatka vozila u pogonu Novi Beograd linija 67 je predata do prvog septembra Kosmaju
 
auh nije dobro. kako stvari stoje, GSP je na aparatima do sledeće nabavke. a kako vreme prolazi, ne zna se kome pogonu više treba nabavka sad...jedino Karaburma se drži koliko ja vidim...
 
Sledeća nabavka neće skoro, to su mi rekli iz pogona Novi Beograd, nabavku koja je bila zakazana za prvi jul otkazali su jer nije bilo novca, te je zato predat potez 600 zbog manjka vozila. Ipak, rekoše mi da će 2027. garantovano biti nabavke novih autobusa zbog Expo-a.
 
А данас се Мали Синиша хвали како имамо вишак у буџету...
 
Koji je pakao u raspalom Arivinom gMaz-u.... P40092 na liniji 20.

Za*ebao je i IK112LE i ima bar 50°,sramota zaista.

🤯🥵🔥
 
Danas autobus 45 bez klime, u njemu pakao. Privatni prevoznik Unacop Zemun.
Na pitanje šta je sa klimom, vozač jako drzak i odgovara "Evo sad će". Prijavljeno, a pitanje je, da li postupaju po takvim prijavama?
 
Sledeća nabavka neće skoro, to su mi rekli iz pogona Novi Beograd, nabavku koja je bila zakazana za prvi jul otkazali su jer nije bilo novca, te je zato predat potez 600 zbog manjka vozila. Ipak, rekoše mi da će 2027. garantovano biti nabavke novih autobusa zbog Expo-a.
znači biće pakao dotad. Japanci i connecti dotada sigurno na Inosu (40ak vozila) plus ono malo 201 i dobar deo N serija (10-20 vozila), a u Zemunu ko zna šta će ostati... biće rupa u redu vožnje, naročito po Novom Beogradu...
 
Sledeća nabavka neće skoro, to su mi rekli iz pogona Novi Beograd, nabavku koja je bila zakazana za prvi jul otkazali su jer nije bilo novca, te je zato predat potez 600 zbog manjka vozila. Ipak, rekoše mi da će 2027. garantovano biti nabavke novih autobusa zbog Expo-a.
Primaran razlog predavanja poteza 600 je halapljivost i proždrljivost vlasti za još, još i još. Nije Strela bilo koja firma, kao što nije ni BusLogic. Manjak vozila je samo izgovor.
 
Boga mi izgovor može i da im prođe, svaki dan fale vozila na linijama poteza 600, danas su rupe po 601 bile i po pola sata jer su autobusi išli za garažu, ali opet zna se čija je Strela i kako sve funkcioniše, na tenderu odbijaju sve predloge za izmenu broja polazaka na linijama, odnosno dodavanje po kojeg vozila na linijama, jer se Strela očigledno dogovorila par meseci unazad koliko će vozila da uzme
 
Izgovor može da prodje jer ima istine, ali to je isključivo posledica njihovog javašluka. Brojnost vozila je onakva kakva je godinama unazad, samo je broj ispravnih autobusa znatno pao. Solarisi su zreli za generalni remont, 10 godina nije malo, a sada treba svakako još njih da im stigne sa Karaburme, što znači da će neka opšta ispravnost još više pasti zbog odlaska novih BMC-a koji su ipak noviji i pouzdaniji koliko god da se to nekom svidja ili ne svidja. I bez glupih i nepromišljenih komentara odredjenih članova da su i ako su novi nisu pouzdaniji.
 
Ne verujem baš da će sledeća nabavka vozila biti tek 2027. To je isuviše dug period. Moramo da uzmemo u obzir da će Japanci raditi još godinu-dve maksimum. Već sad su delimično povučeni s obzirom da celog leta nisu radili. Ne treba da spominjem Zemun i njihove ikarbuse sa kojima je situacija kulminirala ovog leta kad dosza zemunskih linija održavaju i drugi pogoni. Verujem da će biti još neka nabavka do 2027, verovatno neka manja od 50-ak vozila, taman dovoljna da zameni legendarne Japance. Do tada, iako vremešni, od septembra će nas ponovo voziti Japanci od ranih jutarnjih do kasnih večernjih polazaka.
 
Mnogo je daleko 2027. godina za nabavku. U pogonu Novi Beograd teško da mogu da znaju za kad je planirana sledeća nabavka, mislim reći planirana je greška sama po sebi. Trolejbusi nema šanse da opstanu u ovom broju do tad. Tramvajski podsistem se može održati najavljenim donacijama do tad, mada je i za njih previše vremena bez novih jedinica. Autobusa će zasigurno trebati. Ne može se sa trenutnim stanjem voznog parka raditi još četiri godine. Valjda se pokrenuti, ako imaju iole mozga, mnogo ranije i nabaviti neke ozbiljnije kontingente svih tipova vozila.
 
Vrh