Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Sinoć sam čekao 52-ku na Zelenjaku tačno 40 minuta. Kao da su jedan do dva autobusa na ovoj liniji ali eto bitno da su zglobni :)
 
da ja prokomentarisem ovo malo.
karaburma uzima dve linije od kosmaja, a ne daje nista? plus BMC na 304? pa toga nema dovoljno ni da pokrije 65 I 23 bez N I japanaca, a ne za jos jednu liniju
Ne mozes porediti linije koje zahtevaju 15+ vozila sa linijom koja zahteva 4 vozila. Ako nekom bitnom tako dune, sutra će četiri BMC-a sa 65 prebaciti na drugu liniju, a na 65 će ugurati 4 Higera.
novi beograd da uzima linije sa poteza avale i
naselja blizu periferije? ne deluje logicno.
A deluje ti logično da Kosmaj preuzme surčinsku liniju ili do skoro borčansku? Ako si dobro upućen, onda znaš da je u vreme logičnog rasporeda po pogonima Novi Beograd održavao 534.

Cilj mog posta je da proverim da li neko ima informacija o bilo kakvoj preraspodeli, jer kao što primećuješ, sve je više slučajeva da se jedna linija deli između dva pogona i tu više nema nikakve veze koji pogon je bliži ili dalji.
Preneo sam ono što sam čuo i naglasio da nije ništa provereno. Svakako se nadam da je bar za 27E i 53 tačno i da će tu biti nekih promena. Slažem se da je Kosmaj preopterećen linijama.
 
Ne mozes porediti linije koje zahtevaju 15+ vozila sa linijom koja zahteva 4 vozila. Ako nekom bitnom tako dune, sutra će četiri BMC-a sa 65 prebaciti na drugu liniju, a na 65 će ugurati 4 Higera.

A deluje ti logično da Kosmaj preuzme surčinsku liniju ili do skoro borčansku? Ako si dobro upućen, onda znaš da je u vreme logičnog rasporeda po pogonima Novi Beograd održavao 534.

Cilj mog posta je da proverim da li neko ima informacija o bilo kakvoj preraspodeli, jer kao što primećuješ, sve je više slučajeva da se jedna linija deli između dva pogona i tu više nema nikakve veze koji pogon je bliži ili dalji.
Preneo sam ono što sam čuo i naglasio da nije ništa provereno. Svakako se nadam da je bar za 27E i 53 tačno i da će tu biti nekih promena. Slažem se da je Kosmaj preopterećen linijama.
Pa realno i jeste preoterećen Kosmaj a opet mu stavljaju na grbaču polaske na 601,preudaljenog od garaže.

Za 303 I 304 bi stvarno bio paradoks... Zamisli otkaže nešto na vozilu, onda uskače opet Kosmaj ili 50.? Teške nebuloze.
 
sto bi rekao Djole: "nemojte siriti neproverene informacije, zasitili smo se"
С обзиром да деца по Фејсбуцима и Инстаграмима а и по "тајном„" форуму изузетно воле да су у центру пажње кад дођу до неке ултра мега гига информације, увек ћу то говорити јер само својим очима верујем.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Načuh razgovor vozača u 306, pa valja podeliti, mada mislim da se opet radim o čuvenom "rekla kazala".
Navodno od maja ponovo rokada među pogonima, pa prema priči se očekuje da 27E i 53 preuzme Novi Beograd sa po 5 polazaka na obe linije, dok ostatak ostaje u Kosmaju. Zemun dobija neke polaske na 83, dok 302 navodno polovično preuzima Karaburma, a 304 kompletno. Tu su poveli priču kako neki moćnik iz SNS-a koji živi u Ritopeku zahteva da se 304 u potpunosti pokrije zglobnim BMC-om u cilju što bolje promocije vlasti. Dalje nastavljaju da Novi Beograd preuzima 303 i 408, dok će 405 deliti s Kosmajem i to sve navodno usled viška solo BMC-a. Spominju i povećanje broja Kosmajevih vozila na 601 i da se ne zna šta će biti sa 75.

Lično mišljenje mi je da je sve ovo pod velikim upitnikom i da mi više deluje na neka izmišljanja nego na realne mogućnosti. Ima li još neko možda bilo kakvih informacija o ovome?
Ако дође до овога не знам како ће окренути гасно ђубре у Устаничкој.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Vozili su razni zglobovi na Ustaničkoj, poslednji su Zemunski 218M na 6A, a pre toga i Japanci na 302 za vreme vašara u Grockoj. Ovo bi bilo sjajna stvar za potez 300, ali da sačekamo sve to, meni je logično zbog ogromne seče u Kosmaju i slanja vozača Kosmaja u druge pogone.
 
Vozili su razni zglobovi na Ustaničkoj, poslednji su Zemunski 218M na 6A, a pre toga i Japanci na 302 za vreme vašara u Grockoj. Ovo bi bilo sjajna stvar za potez 300, ali da sačekamo sve to, meni je logično zbog ogromne seče u Kosmaju i slanja vozača Kosmaja u druge pogone.
seku li se N masovno ili se drze neki jos uvek?
 
Seku se mutanti i lošiji Mercedesi iz 2003, a verujem da i 296, 493 i 495 koji su ostali od Ik 103 neće još dugo.
 
Kosmaju ostaju Higeri, al ne znam koliko ih sad ima, 18 ik 112M, 29 Ik 112LE i 19 remontovanih Conecta, ovo ostalo će verovatno u narednom periodu u rashod i to bi bilo okej da Higeri ne crkavaju koliko crkavaju, da su kupljena normalna vozila Kosmaj bi bio miran narednih 5 godina sigurno, ali su kupljene kineske kante i biće pitanje šta će se dešavati u budućnosti jer i Ik 112LE idu polako ka 10 godina, neki imaju preko 1 milion kilometara i njih bi trebalo u skorijem periodu remontovati da bi mogli opstati duži period
 
da su kupljena normalna vozila Kosmaj bi bio miran narednih 5 godina sigurno, ali su kupljene kineske kante i biće pitanje šta će se dešavati u budućnosti jer i Ik 112LE idu polako ka 10 godina, neki imaju preko 1 milion kilometara i njih bi trebalo u skorijem periodu remontovati da bi mogli opstati duži period.
A kako da ih remontuju kad vise nema ikarbusa?
 
Sva ova tumbanja su dokaz koliko su pogubne bile podela na GSP i privatnike 2016. i kasnije neadekvatne nabavke ogromnog broja solo vozila. 601 u Kosmaju i ostale nebuloze bi se do pre nekoliko godina smatrale trolovanjem, ali danas je normalna stvar. Samo da se ogradim, daleko od toga da je pre 2016. bilo idealno stanje, jer nije, ali su se onim gorepomenutim katastrofalnim odlukama zakopali na duži vremenski period i verujem da će biti još ovakvih nebuloza tipa 601 (i nekad 706) u Kosmaju. Jedino je ok za 27E i 53, ali opet dolazimo do toga da je onda podela na solo/zglob iz 2016. obesmišljena. Sve u svemu, cirkus.
 
Знам. Али због паркираних возила и гомиле соло на малу окретницу неће да може.
Moze ako zglob bude samo na 304 kojoj će verovatno skinuti jedno vozilo ako stave zglobove umesto solo buseva i onda 3 zglobna vozila neće praviti preveliki problem, bio bi problem ako bi i na 302 stavili zglobove. Biće čudno ako neko iz opstine konačno pogura nešto dobro za potez 300
 
Zglobna vozila na 304 bolje rešenje od produženja nekih linija do okolnih okretnica?
 
Vrh