Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Nije ostao bez goriva sigurno zato što nije imalo da se sipa🙂 Nije to prvi put. Jednom se desilo i meni na 408-ici, i to sa Conectom iz 2005. Rezervoari su 250L, ako se ne varam. Merač verovatno nije radio, a domet sa tom količinom goriva nije baš za linije koje gaze i po 500 kilometara dnevno. Elem, kod ovog slučaja neko je debelo zabrljao. Počev od toga da merač nivoa goriva možda nije radio, zeznuo stvar onaj što je trebalo da ga natankuje do čepa na noćnom pregledu, i na kraju može biti da vozač nije obratio pažnju. Dešava se i ovaj treći slučaj, mada mi je malo verovatan, ako je merač nivoa goriva bio ispravan. Uglavnom se to popravlja. S druge strane, sipa se gorivo do vrha uvek, pa nije toliko neophodan, iako to zvuči glupo. U svakom slučaju, goriva ima, dotle još nije došlo🙂
 
165 na liniji 85
a5cf600db4a79d115d22b8aa3345d2fa.jpg

942 na liniji 95
38a0b7688598a033c29405fa32fdc25f.jpg

3170
982a2e502e2d372a44f42b88994ef639.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
165 na liniji 85
a5cf600db4a79d115d22b8aa3345d2fa.jpg

942 na liniji 95
38a0b7688598a033c29405fa32fdc25f.jpg

3170
982a2e502e2d372a44f42b88994ef639.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
vidim frljaju se dosta sa autobusima... kad 165 iz kosmaja vozi NBGovu liniju, sve je jasno... zbog necijih punih dzepova danas su 65, 23 i 17 vecinski vozili solarisi i japanci sa asistencijom 1-2 bmca...ja ne znam kad se pre pokvarilo toliko bmcova da skoro cele linije menjaju s necim...

BTW, ovaj solaris je skinut sa linije 43 gde je redovnjak i stavljen na 9, ako su ceo dan bile u kvaru kontaktne mreze, zbog gubitaka na nekoliko karaburminih linija, verujem da su danas vecina japanaca, N serija, pa mozda i 201 bili na ulicama...

Iz svega ovoga, deluje mi da iako Zemun ima najgoru situaciju u pogonu, Karaburmine linije najvise ispastaju i to na redovnoj bazi...
Nadam se da u gspu bride necije z****ce zbog rashodovanja onolikih ik-201.
P.S video sam juce "Bredin" ikarbus 218-A #1359 ni manje ni vise nego na liniji 611, a N seriju #1360 na liniji 77.
 
165 na liniji 85
a5cf600db4a79d115d22b8aa3345d2fa.jpg
165 iz Kosmaja je juce radio 96 icu koju vec duze drze 50/50 sa Karaburmom. A 3 85ice za redom su zakazale i prebacen je on samo 1 krug posto je mogao momentalno da krene. Nije mnogo znacio obzirom da nije mnogo ljudi uspelo da udje u njega ali makar nesto. Situacija u NBG je mnogo losa, pola BMC novih nesto fali, juce je na 88 opet uleteo solo BMC.
 
#197 se malo ponovio sa dispelejima. Sepurio se malo kao gostujuci na 2/57 danas. Bas lepo izgleda. Kako spolja tako i unutra. Kad ide uzbrdo malo smrducka na neku gumu ali nista strasno.
Video sam ga i na 3A, znaci izgleda je skinut sa 44 sto je bas šteta, dobra su vozila i šteta je da nemaju redovne polaske
 
Je l su postavili i unutra displej?
Nisu nazalost, samo spolja. Ali korektan je stvarno unutra. Novi podovi i sipke, sedista su sva okej isto, vrata se skoro pa ne cuju kad otvaraju/zatvaraju, sve lagano. Mislim da je redovan na 3A, bar sam ga vidjao tamo u poslednje vreme.
Evo ga redovni na 2/57, #199 on je bas nesto propao u poslednje vreme. Pokrivio se, displeji pokvareni, srednja vrata zezaju, par sedista se klate, vuce bas lose, zadnji poklopac samo sto ne otpadne... mislim da je zreo za novi remont. bas je zapusten. Uz malo sredjivanja bi bio kao i #197 a to je top stanje.
20230130_131326.jpg
20230131_122529.jpg
 
165 iz Kosmaja je juce radio 96 icu koju vec duze drze 50/50 sa Karaburmom. A 3 85ice za redom su zakazale i prebacen je on samo 1 krug posto je mogao momentalno da krene. Nije mnogo znacio obzirom da nije mnogo ljudi uspelo da udje u njega ali makar nesto. Situacija u NBG je mnogo losa, pola BMC novih nesto fali, juce je na 88 opet uleteo solo BMC.
Po svemu sudeći iz situacija u protekle dve nedelje, reklo bi se da je i na NBG i na Karaburmi situacija baš loša. Lepo rekoh daj Bože da BMC za godinu dana bude stanju i šihtu da odradi a da se ne pokvari.
 
Po svemu sudeći iz situacija u protekle dve nedelje, reklo bi se da je i na NBG i na Karaburmi situacija baš loša. Lepo rekoh daj Bože da BMC za godinu dana bude stanju i šihtu da odradi a da se ne pokvari.
Ostale su nam kante u koje ne mozemo da se uzdamo, a dobre stare workhorse autobuse smo poslali u presu...
 
Nisu nazalost, samo spolja. Ali korektan je stvarno unutra. Novi podovi i sipke, sedista su sva okej isto, vrata se skoro pa ne cuju kad otvaraju/zatvaraju, sve lagano. Mislim da je redovan na 3A, bar sam ga vidjao tamo u poslednje vreme.
Evo ga redovni na 2/57, #199 on je bas nesto propao u poslednje vreme. Pokrivio se, displeji pokvareni, srednja vrata zezaju, par sedista se klate, vuce bas lose, zadnji poklopac samo sto ne otpadne... mislim da je zreo za novi remont. bas je zapusten. Uz malo sredjivanja bi bio kao i #197 a to je top stanje.
Pogledajte prilog 153671Pogledajte prilog 153672
Njega bas dugo nisam video, ali eto očigledno su počeli da ih daju na redovne polaske, 181 i 184 na 307, 185 na 30, 189 je radio na 3A, 190 na 38L, 197 je radio na 44 verovatno do ukidanja polaska na liniji, 199 na 57 i verovatno ih ima još. Nakon dolaska Higera su ih sve poskidali sa redovnih polazaka i izgleda su tek sad počeli da ih stavljaju. A zanima me šta je sa gb. 194 kojeg ne viđam duže vreme, ostao je jedini koji nije remontovan i da li je on otišao na remont?
 
Boga mi i danas na 57. Rekao bih da nece biti samo gostujuci
Daa :) eto ga i danas je tu. Bilo bi super da ga ostave. Promenio se i vozač. Sad je neki mlađi momak, baš lepo vozi, izbegava rupe, koči na ležeće, vidim da baš strogo pazi. U Požeškoj ide sporo zbog rupa... Svaka mu čast, takvi su retki.
20230203_125656.jpg
 
Paze ih i čuvaju jer znaju da su 10 puta bolji od kineskog krša, a retko ko može da dobije ovog Conecta. U Kosmaju su shvatili da su im to najbolja vozila koja imaju u pogonu, sredili su ih i sad ih čuvaju, tako bi trebali da rade i sa Solarisima jer je to nešto najbolje sto Gsp ima
 
Ja mislim da raspad GSP ima jedan od dva razloga. Prvi je da hoce da ga upropaste pa da predstave da je privatizacija neizbezna. Verovatno ce ga privatizovati neki tajkun koji na mestu pogona gradi stambene i poslovne zgrade, jer su svi pogoni osim Kosmaja na atraktivnim lokacijama. Postojece pogone ce preseliti na tesku periferiju tipa kod Ikarbusa, iza Orovace i u Ovci. Drugi razlog moze biti da kada je prevoz nepouzdan, guzve ogromne a usluga tezi nuli, ljudi ce sve vise pribegavati svojim vozilima, oni mogu jednu po jednu liniju da redukuju kao sto rade trenutno. Manji su im troskovi, manje im vozaca treba, sve im ide u prilog.
 
Чуди ме да већ ниси. А онда ће због 600 метара соло ићи у шихту на 18.
 
Vrh