Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Neće.
Biće Higeri.

Ikarbus treba da krene sa proizvodnjom isključivo električnih autobusa za evropsko tržište. Završne pripreme za proizvodnju Kineskih elektrobusa su u toku.
Drugom rečju, Ikarbus je prošlost.
 
Vidiš da ne znaju sta pričaju. Dok ne bude zvaničan tender i potpis ja im ništa ne verujem.
 
DULE5":2v06n4tm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681518#p681518 je napisao(la):
Daxara » Uto Nov 19, 2019 7:43 pm[/url]":2v06n4tm]Zna li se koji su modeli u pitanju?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ovaj nam stiže, i to 100 komada sa istom kolor šemom kao ovi solo Higeri koji su sada stigli:
Претпостављам да имаш неки уговор или писани доказ у руци кад си толико сигуран, подели са нама да се уверимо и сами.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Долазили су кинези и у друге фабрике па је то неславно прошло.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681629#p681629:1hdajhct je napisao(la):
Alex_BG » 19 Nov 2019 23:17[/url]":1hdajhct]Kao što sam i spomenuo pre dolaska Higera, velika je šansa da će 43 postati solo linija. Bila je katastrofa dok je Tamnava držala 80% polazaka na toj liniji sa solo vozilima, a identično stanje se opet očekuje. Kako mi se čini, pre je bilo angažovano ukupno devet vozila, a sad 12. Nešto o čemu sam pre oko 2 nedelje pričao- više vozila zahteva i više vozača, a znamo njihovu situaciju sa vozačima. Red vožnje je promenjen i to bez ikakve prethodne najave. Prvo produže liniju bez prethodnog obaveštenja, potom i promene red vožnje bez prethodnog obaveštenja. Baš su se nameračili na tu liniju. Koristim je i mislim da smo upravo dobili još jednu liniju koja će biti opterećena kao i 27E. Sumnjam da je ovo kraj pretvaranju zglobnih u solo linije.
Naravno da će biti tako , mislim generalno za linije , ali nažalost u odnosu 1:1 , upravo zbog toga što kuburimo sa vozačima, te nam tako povećanje broja vozila ne znači ništa. Ovo sam više puta isticao. Njima je bitnije da ulupaju pare u veći broj vozila i pričaju kako su nabavili više u odnosu na svaku prethodnu vlast, koja će da istrule sama od sebe, zbog hroničnog manjka vozača, nego da daju te pare na povećanje plata vozača i tako reše problem gradskog prevoza.
 
Somi303":29x2i79y je napisao(la):
DULE5":29x2i79y je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681518#p681518 je napisao(la):
Daxara » Uto Nov 19, 2019 7:43 pm[/url]":29x2i79y]Zna li se koji su modeli u pitanju?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ovaj nam stiže, i to 100 komada sa istom kolor šemom kao ovi solo Higeri koji su sada stigli:
Претпостављам да имаш неки уговор или писани доказ у руци кад си толико сигуран, подели са нама да се уверимо и сами.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Ma to se samo pretpostavlja, nije ništa sigurno. Ločigno je da će uzeti Higer zato što su jeftini i imaju ogromnu fabriku koja može da napravi veliki broj vozila, e sad videćemo tek za par meseci da li će i biti tako. Nešto ne verujem da će ovi dati preko 25 miliona za 100 zglobnih autobusa. Inače bile su priče da će se praviti i dalje dizel autobusi u fabrici Ikarbus, ali njima bi za 100 komada trebalo mnogo vremena.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
DULE5":3l29roaj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681518#p681518 je napisao(la):
Daxara » Uto Nov 19, 2019 7:43 pm[/url]":3l29roaj]Zna li se koji su modeli u pitanju?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ovaj nam stiže, i to 100 komada sa istom kolor šemom kao ovi solo Higeri koji su sada stigli:
Ne da je ružan, nego ne znam...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ljudi, gledam sad prednje maske ovih Higera, onaj sivi deo. Koliko vidim, materijal je identican kao i na ostatku limarije. Nije nikakva plastika ni polimer u pitanju. Cemu onda ta drugacija boja??? o.O

Usput, jel zna neko sta se desava sa Ikarbus fabrikom?
 
Исто констатујем исто питам што и Бендер! Сива ми није јасна, никако. Ето и на рендеру је тај део у боји већег дела каросерије. уосталом и да је псластика зар би то требао да буде прблем?
 
I ja sam već komentarisao dizajn prednje stene. Taj detalj se ni meni ne čini logičnim, a ni estetski dopadljivim.

Što se Ikarbusa tiče i ja bih voleo da znam šta se dešava, s obzirom da nikakvih vesti nema već neko vreme. Dobro, da se fabrika modernizuje i opremi treba vremena, al opet se oteglo to bar nekih šest meseci. Nije mi baš logično da se iz proizvodnje izbace autobusi na konvencionalni pogon, jer u našem okruženju još uvek ima tržišta za takva vozila. Pritom, Yinlong ili kako se već zove, totalni je anonimus u Evropi. BYD se već odavno afirmisao, a i evropski proizvođači već uveliko u svoju ponudu unose i potpuno električne autobuse. U svakom slučaju, mislim da se malo požurilo sa pričom čija će zglobna vozila biti na beogradskim ulicama, a tender još nije ni raspisan. Ako Ikarbus nastavi sa proizvodnjom dizel autobusa, sigurno da mu neće trebati ne znam koliko vremena da sastavi 100 autobusa, jer prosto nema logike da novi vlasnik opremi fabriku te veličine, a da pritom nema kapacitet za proizvodnju barem 300 do 500 vozila godišnje.
 
20, 49, 110, 464 rashod. Inače ja bih voleo da vidim Yinlong Ikarbus, ali nešto mislim da neće dobiti tender.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Na osnovu čega to misliš? Tender će se verovatno, posebnim uslovima, unapred pripremiti za onog ko treba da prođe. Stara praksa kod nas, mada nije da se to ne radi i u razvijenijim zemljama. Zato toliko i padaju tenderi kod nas. Sačekajmo tender pa ćemo videti ko će biti isporučilac. Ovako se samo vrte neke, uglavnom, ničim pokrivene priče.
 
Vinča307":1iy4e00r je napisao(la):
20, 49, 119, 464 rashod.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Одакле подаци о расходованим?
 
Zato što mislim da je to sa Yinlongom teška muljavina i da neće ni 10 autobusa napraviti dok budu Kinezi bili u Ikarbusu.
A i da stvarno žele da uzmu Ikarbus, Vesić bi se na sva usta hvalio juče kako će uzeti 100 zglobnih Ikarbusa.
Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Koliko se ja sećam, još pre pola godine se Vesić "hvalio" kupovinom 100 autobusa od Ikarbusa, a po preuzimanju istog od strane Yinlonga. To naravno ne znači ništa, a pride takve izjave govore šta kod nas tender konkretno znači.
 
Pa samo se setite koliko je Vucic pljuvao kupovinu Solarisa kada je napravljeno 30 komada LE serije,cuvenog Srpskog Mercedesa,zato sto navodno se ulaze da nase fabrike rade,a ne da se bacaju pare na "Poljske krntije", a danas se kupuje 244 autobusa iz Turske i Kine koji su stvarno krntije,ako ih poredimo sa Solarisima, a od Ikarbusa i Mercedesa nista nije ostalo naravno

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
3460 na 106
3464 na 43
3467 na 106

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681809#p681809:bo67jsvz je napisao(la):
vlada107 » Sre Nov 20, 2019 4:14 pm[/url]":bo67jsvz]Pa samo se setite koliko je Vucic pljuvao kupovinu Solarisa kada je napravljeno 30 komada LE serije,cuvenog Srpskog Mercedesa,zato sto navodno se ulaze da nase fabrike rade,a ne da se bacaju pare na "Poljske krntije", a danas se kupuje 244 autobusa iz Turske i Kine koji su stvarno krntije,ako ih poredimo sa Solarisima, a od Ikarbusa i Mercedesa nista nije ostalo naravno
Stvarno? Ja se ne sećam toga, izgleda da sam propustio.

Kakav maliciozni pajser. :roll: Solarisi su nešto najbolje što se desilo GSPu ove decenije.
 
Pričali su kako je Đilas oštetio Gsp jer je da te pare za koje su kupili Solarise, mogao da kupi bar 300 Ikarbusa

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
И да их чека 5 година. А и давалац кредита је одредио услов да фабрика има већу производњу од оне које је тада Икарбус имао, ту је била главна препрека.
 
Ništa čudno, moj drug je tu negde u tom delu i stalno ide na okretnicu 23.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Pričali su kako je Đilas oštetio Gsp jer je da te pare za koje su kupili Solarise, mogao da kupi bar 300 Ikarbusa
Tipičan SNS mentalitet i nastup.

Podsećaju me na jednog poznanika koji se raspituje koliko košta solidan polovan auto, i kad čuje cenu neke OK i očuvane mašine kaže ''pffffft, za te pare ću da uzmem Twingo iz 90ih i još će da mi ostane para za dodatnu opremu i koječuda''. Naravno, na kraju, koliko je dao za sam Twingo, toliko je posle pukao za dodatne popravke + trošak u živcima + trošak u vremenu zbog svih tih za**bancija i nerviranja... Ali ne vredi njemu objašnjavati. Kao što ne vredi ni ovima.

Očekivano, dotični je bio branilac pa čak i član pomenute grupacije. To je taj profil.
 
Vrh