Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 271 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    285
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681970#p681970:3tzjp019 je napisao(la):
Vinča307 » Čet Nov 21, 2019 8:25 am[/url]":3tzjp019]Istina je, okačio je vozač Nenad Milenković
a646e40b81cd40375464a48921505bec.jpg


Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Baš sam komentarisao varove kad sam kačio prve slike sa dizalice




[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680471#p680471:3tzjp019 je napisao(la):
Žika » Pet Nov 15, 2019 1:47 pm[/url]":3tzjp019]Ova karoserija mi nešto ne uliva poverenje, naročito varovi. Na oko ružni i ne kvalitetni.





 
Arsenije":1wmimbyq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682248#p682248 je napisao(la):
SBG » Pet Nov 22, 2019 7:03 am[/url]":1wmimbyq]Шта је са 3230?
Rashodovali su ga
Otkud ti to, nigde to nisam čuo

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Икарбуси 112/218М и 112/218Н као да су ногама прављени. Не би ме чудило да је заиста расходован.
 
И тако је 405-ица од срамотне постала линија за понос! :D
Данас, поред редовног Кинеза #3403, чак 3 ИК-112ЛЕ на 405 - #3205, #3206 и #3207! Још да их оставе ту (мада не бих се бунио чак и да тако не буде), да буду 3 ЛЕ-а, 3 Кинеза и 2 Конекта и линија из снова! 8) Надам се масовној сечи Мутаната у скорије време! :grand:
 
Otkud to da skidaju Le sa 27e,53,83 i da ih stavljaju sa 405. Verovatno su na tim polascima stavljeni Higeri pa zato. Le serija se i nije tako loše pokazala, svih 29 komada su u saobraćaju, M serija je dosta više problematična nego Le.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Jedva čekam da vidim šta će biti kad stignu svi Higeri. Nadam se nekom Conectosu iz 2005 na 4 ili 5/307, a ne bih se bunio ni za nekog 112le

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
@ Bogdan
Видим, унаказише #490 овим старијим маскама, уместо да ставе ону са округлим фаровима... :bash: Да ли је могуће да ништа, али ништа не знају да одраде како треба ови из ГСП-а?! Претворили су својевремено једног од најлепших ИК-103 у котрљајућу наказу. А тек #1116 без лајсни изнад прозора, знам да је горео, али бар да су направили некакву имитацију лајсне црном фарбом као на Конектима био би много лепши...
 
Bez brige, siguran sam da će sa novom standardizacijom voznog parka odnosno modela i marki vozila, sve to biti redukovano.
A ne, ček... :lol:
 
Шта на крају би са 112М? Иду ли сви у Земун или...? Видим да су неки и даље редовни на својим линијама и туражама. Ја се ипак надам да ће неке оставити у Космају, сувише су то добри и вредни аутобуси да би били излагани терору (не)одржавања сада најгорег погона у ГСП...
Елем, паде ми на памет шта би било најбоље за ГСП по питању погона. Карабурма и Земун да се угасе, а да се оставе само Космај, у који би прешли сви бусеви из Карабурме и НБГД, коме би припали сви земунски бусеви (онда би могли да их преименују у Исток и Запад, мало је бесмислено да се неки погон ГСП-а зове Космај када чак ни не опслужује ниједну линију која гравитира поменутој планини, 408 је најближа том епитету, али иде само до Раље, која је ипак подалеко од Космаја у поређењу са Младеновцем, рецимо). Тиме би се, између осталог, отворила могућност да неке сада соло линије постану зглобне (неке поново, а неке по први пут, кандидата има доста).
 
Ne idu, Higeri dolaze u Zemun, a počeli su sa vraćanjem 218M na nbgd..
 
A 3231 i 3232 su tu samo za školski prevoz.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ne idu, Higeri dolaze u Zemun, a počeli su sa vraćanjem 218M na nbgd..
Јупилииии! :D Добро је да су их ипак оставили у Космају, чак би било добро да #3240 - #3249 пребаце у Космај, препородили би се начисто.
 
Koliko Higera ide Zemunu,koliko Karaburmi,a koliko Kosmaju na kraju? Zna li neko?

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
100 Kosmaj, 50 Karaburma, 24 Zemun

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Preporodice se Kosmaj

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682405#p682405:32tn0n92 je napisao(la):
Рипањац 405 » Pet Nov 22, 2019 6:42 pm[/url]":32tn0n92]Шта на крају би са 112М? Иду ли сви у Земун или...? Видим да су неки и даље редовни на својим линијама и туражама. Ја се ипак надам да ће неке оставити у Космају, сувише су то добри и вредни аутобуси да би били излагани терору (не)одржавања сада најгорег погона у ГСП...
Елем, паде ми на памет шта би било најбоље за ГСП по питању погона. Карабурма и Земун да се угасе, а да се оставе само Космај, у који би прешли сви бусеви из Карабурме и НБГД, коме би припали сви земунски бусеви (онда би могли да их преименују у Исток и Запад, мало је бесмислено да се неки погон ГСП-а зове Космај када чак ни не опслужује ниједну линију која гравитира поменутој планини, 408 је најближа том епитету, али иде само до Раље, која је ипак подалеко од Космаја у поређењу са Младеновцем, рецимо). Тиме би се, између осталог, отворила могућност да неке сада соло линије постану зглобне (неке поново, а неке по први пут, кандидата има доста).

Nemoguće je to iz više razloga. Pogoni prvo imaju limitirane kapacitete, kako za ljudstvo, tako i za održavanje, a i za samo parkiranje vozila. I Novi Beograd bi teško primio kompletan inventar SP Zemun, a kamoli Kosmaj sve ono što Karaburma, kao najveći pogon, ima. Kosmaj uz to nema uslove za održavanje zglobnih pušera. Zemun će se, moguće, izmestiti s vremenom zbog restitucije, ali se, opet, ne mogu tek tako sva vozila samo prebaciti na Novi Beograd. Karaburmu je već mnogo teže bilo gde izmestiti, a da se ne izgradi neki novi pogon, sem ako se drastično ne smanji broj vozila. Trebalo bi napomenuti da Kosmaj i ima solidan kapacitet, tačnije za oko 270 vozila, dok se Karaburma već bori sa manjkom prostora. Novi Beograd, takođe, ima solidan kapacitet, dok je Zemun ubedljivo najgori po pitanju infrastrukture. No, za Zemun bi se možda i našlo mesta u bar dva pogona, ali trenutno je prvi na listi SP Dorćol po svemu sudeći.
 
3431 stoji na okretnici trolejbusa na Banjici i pored njega sa sva 4 upaljena Opel Astra. Lici na neko cesanje

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
И данас у #3258 са 408-ице били саобраћајци на Трошарини, видео сам да су писани и потписивани некакви записници... Зна ли неко шта се десило?
 
Vinča307":2rcwkagp je napisao(la):
Otkud to da skidaju Le sa 27e,53,83 i da ih stavljaju sa 405. Verovatno su na tim polascima stavljeni Higeri pa zato. Le serija se i nije tako loše pokazala, svih 29 komada su u saobraćaju, M serija je dosta više problematična nego Le.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
3476 umesto 3205
3472 umesto 3206
3482 umesto 3207
Na 16
789, 795, 717 i još 2 solo vozila tokom 1 dela šihte
502, 711, 715, 776, 783, 3416, 3417 tokom 2 dela šihte


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vrh