Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 258 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    271
Zeznuo ih zamenik, niti se potpisao niti stavio pečat.
Biće ova lektira jako brzo u vrtićima.
 
50506403_2213368518888002_5093714200966987776_n.jpg
 
150-180 solo autobusa do septembra? Hah. Koliko laži, to odmah znači da Ikarbus to ne pravi.
 
Do 1 .9.19. Da se uzme 180 buseva tj da se isporuce kako ne...
 
Koliko je beše Solaris radio to? Oni su u serijama isporučivali. Ovo nema šanse da se ostvari. Mislim da je to samo šarena laža za vozače da ih malo kao ohrabre da ostanu.
 
Žika":22zqe7mh je napisao(la):
Ko veruje u bajke evo mu lepo štivo.
Danas me drugar lepo nasmeja.

Priča o nabavci elektrobuseva nije ništa novo. I ja mogu da potvrdim da sam iz par izvora čuo priču o nabavci 50 elektro buseva, kroz novi kineski kredit, naravno od kineskog proizvođača. Navodno će superkondenzatori biti značajno većeg kapaciteta, što bi omogućilo rad na dužim linijama...

Naravno, upitno je kada će se to realizovati, al ja ni jedan procenat ne sumnjam u nameru političara da to i urade.
Dal je to najpreče za uložiti u GSP?
Naravno da nije, al kada se političari mešaju u sve i donose sve odluke, onda su takvi rezultati.




Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595883#p595883:33oy7aln je napisao(la):
marrecar » Čet Jan 17, 2019 10:05 pm[/url]":33oy7aln]Koliko je beše Solaris radio to? Oni su u serijama isporučivali. Ovo nema šanse da se ostvari. Mislim da je to samo šarena laža za vozače da ih malo kao ohrabre da ostanu.

Mare, piše bajke. Ne treba drugačije gledati. Kao san zimskih snova.
Điki što je kupio 200 Solarisa to je to.
I da skupe pare nema ništa od isporuke do 2020.
 
Ikar ce to da napraviti do 1 sept sve sa kinezima na baterije
 
Evo fotkica od utorka, posle male pauze.. Ostavicu par fotki i u spoileru, da ne pravim guzvu ovde, pa bacite pogled :D

Za pocetak susret brace iz pogona Novi Beograd i Karaburma, #3069 sa 88 i #3163 sa 16 :)

Solaris Urbino 18 by busspoter, on Flickr

#1351 redovan na 82
Ikarbus IK218N by busspoter, on Flickr

Solaris Urbino 18 by busspoter, on Flickr

#1373 na 610

Ikarbus IK218 by busspoter, on Flickr


Ikarbus IK218M by busspoter, on Flickr

Solaris Urbino 18 by busspoter, on Flickr

#886 prekomadnovan sa 95 na 85

MAN SG313 by busspoter, on Flickr

#3222 sa 83

Ikarbus IK112LE by busspoter, on Flickr

#1385

Ikarbus IK218M by busspoter, on Flickr

#3244 sa 610

Ikarbus IK112M by busspoter, on Flickr


Ostatak u spoileru
Solaris Urbino 18 by busspoter, on Flickr

Solaris Urbino 18 by busspoter, on Flickr


Ikarbus IK218M by busspoter, on Flickr

Ikarbus IK218 by busspoter, on Flickr

Mercedes Benz Conecto by busspoter, on Flickr



I za ljubitelje starijih Ikarbusovih serija od mene 1107 i 1022 sa 17, s tim sto je prvi otisao put garaze dok je drugi nastavio sa radom na liniji :D

Ikarbus by busspoter, on Flickr

Ikarbus by busspoter, on Flickr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595879#p595879:2tg2jh8y je napisao(la):
direktor » 17 Jan 2019 09:42 pm[/url]":2tg2jh8y]Do 1 .9.19. Da se uzme 180 buseva tj da se isporuce kako ne...

A što ne bi moglo, serija pod šifrom "N2", ne Mercedes već Ikarbus style.

Pola delova da izgube od Zemuna do....pa Zemuna (od fabrike pola puta do pogona i nazad). :lol:

Šalu na stranu pametnije bi im bilo da od sada uzimaju autobuse sa motorom iza poslednjih vrata bez sedišta iza njih. Dakle IVECO Urbanway - all the way.

Kosmaj bi bio preporođen takvim solaćima makar i sa sklepanom Ikarbus karoserijom.

u12-t7-usporadani.png


iveco_urbanway_8.jpeg


Kosmaj bi mogao preuzeti 25 i 26 sa Urbanwayom zbog velikog slobodnog prostora za stajanje u sredini koji je imao samo SL283 iz donacije vlade Japana (solo, po dolasku radili na 26).
 
СЛ283 је имао унутрашњост више за неки приград, него за градску вожњу, Конекто је што се тиче тог типа непревазиђен, и сваки дан у недељи на 89 је Конекто на 2 од последња три поласка на 89, што ипак говори о нечему... Не кажем да је 89 репер за неке ствари, али аутобус као створен и доживотно бих га терао на тој линији!
 
@busspotter, odlicne fotke, obozavam ovaj kraj zime, sunce daje bas lepu svetlost

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596115#p596115:k2455lqt je napisao(la):
Express » Pet Jan 18, 2019 11:40 pm[/url]":k2455lqt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595879#p595879:k2455lqt je napisao(la):
direktor » 17 Jan 2019 09:42 pm[/url]":k2455lqt]Do 1 .9.19. Da se uzme 180 buseva tj da se isporuce kako ne...

A što ne bi moglo, serija pod šifrom "N2", ne Mercedes već Ikarbus style.

Pola delova da izgube od Zemuna do....pa Zemuna (od fabrike pola puta do pogona i nazad). :lol:

Šalu na stranu pametnije bi im bilo da od sada uzimaju autobuse sa motorom iza poslednjih vrata bez sedišta iza njih. Dakle IVECO Urbanway - all the way.

Kosmaj bi bio preporođen takvim solaćima makar i sa sklepanom Ikarbus karoserijom.

u12-t7-usporadani.png


iveco_urbanway_8.jpeg


Kosmaj bi mogao preuzeti 25 i 26 sa Urbanwayom zbog velikog slobodnog prostora za stajanje u sredini koji je imao samo SL283 iz donacije vlade Japana (solo, po dolasku radili na 26).

@Express, to bi zapravo bilo jako pametno, a ne da izigravam king-konga kad je guzva u onim ikarbusima sa stepenistem pozadi, ne znam stvarno koji je model ali vidjam ih na 50, onaj stepenik em sto je visok, em sto je toliko sirok da smeta kad je guzva, a nedovoljno sirok za stajanje na njemu ako ne zelis da poletis pri kocenju, a u blizini cini mi se nema dovoljno mesta za drzanje
 
Генерално већина Икарбусових модела са мотором позади има неспретно решен задњи ред седишта до мотора. Мени је лично сметао и Необус са степеницима у задњем делу, никад нисам могао ту да стојим нормално исправљен већ сам морао да се грбим.
 
@nekianonimnilik

Hvala puno, fotkao sam ujutru oko pola 9, dok sunce jos nije bilo najjače, a i bilo mi je iza ledja i nije mi pravilo kontrast..
 
@Bender

Hvala druze! Bice ih jos, imam raznih ideja i planova i sad sam u fazi trazenja nekih novih zanimljivih lokacija za fotkanje jer su sve manje vise ista mesta, ista okolina, sa iste pozicije je fotkano dosta njih ali sam poslednja dva puta promenio ugao i taj nacin promenio malo, da ne budu sve iste..


Ako imate nekih predloga gde se mogu napraviti neke kul fotkice, pisite, pa da isprobamo, pogotovo kad nam se prolepsa vreme sto ce biti nadam se uskoro ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596221#p596221:fxksdqmr je napisao(la):
busspoter » Суб Јан 19, 2019 3:07 pm[/url]":fxksdqmr]@Bender

Hvala druze! Bice ih jos, imam raznih ideja i planova i sad sam u fazi trazenja nekih novih zanimljivih lokacija za fotkanje jer su sve manje vise ista mesta, ista okolina, sa iste pozicije je fotkano dosta njih ali sam poslednja dva puta promenio ugao i taj nacin promenio malo, da ne budu sve iste..


Ako imate nekih predloga gde se mogu napraviti neke kul fotkice, pisite, pa da isprobamo, pogotovo kad nam se prolepsa vreme sto ce biti nadam se uskoro ;)
Блок 20, Миријево 4, Видиковац, Блок 45, Бежанијска Коса, Карабурма, Богословија, Баново брдо, Шумице, Трошарина, Јерковић...
 
Јел добио коначно задужење викендом 3280?
 
Данас сам се изненадио, наравно непријатно у вези Икарбуса, јер ово више нема смисла... Нови возач на 610, возио је у сред шпица ону распалу Икарбусову котобању 1379 на 610, где понављам, ВРАТА СУ СЕ ОТВАРАЛА цело путовање са Кеја, до Блока 70, док возач није ставио клоцне на трећа врата, јер захваљујући њему, могао је већ препун бус код Ерпорт Ситија да избаци напоље, али је ипак решио да вози... Јако је тужно и срамотно, што такве свињарије и недопустиви пропусти неког могу коштати нечега, а безбедност и здравље људи нико и не пита... Да сам на месту возача, требало је да избаци препун бус, е онда лепо тај исти Икарбус да набије у онај тамо нераднички лоби који штрајкује, па онда лепо да сви у ГСПу виде шта се набавља, и шта возачима набијају на нос... Ако би дошло до тога, да правда буде задовољена, Икарбус би попасао катанац ко Звезда у кошарци, а надам се да ће добити Икарбус то што треба !!!
 
Vrh